מיצוי שום ומיצוי ניקוטין

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: מיצוי שום ומיצוי ניקוטין

הודעהעל ידי ראובן אורן » 04 אוגוסט 2010,14:04

yosyhava כתב:תודה הבהרת לי שמה שעשיתי לא יוכל לשמש כריסוס אלה כמו תה סרפדים. עכשיו הכל ברור לי ולאחרים שיקראו את השרשור הזה.

שכחתי לכתוב למעלה כי.. גם את זה ניסיתי.. לרסס ב'תה' שגמר להסריח - 'תה' מעלים של טבק השיח.

לא היה לו את האפקט הקטלני של 'מיצוי ניקוטין' טרי. אבל, הוא מתאים לריסוס וטיפול מניעה, נגד כנימות שונות, באזור נגוע, מבחינת העובדה שהוא משנה את רמת החומצייות שעל העלים וגורם לכנימות ושאר מזיקי עלה, שלא לאהוב את העלים הללו.

סיפרתי כאן בעבר, כי שי חקלאי אורגני למשעי המתגורר בצפון הארץ. בחור צעיר וחכם המגדל כל מיני גידולים וגם עיזים לחלב וגבינות ועוד.
מסביב למטעים שלו, הוא מגדל באורח קבע את 'טבק השיח' וממלא מיכלים גדולים בעלים, לצורך ריסוס רוטיני של המטעים שלו. הוא מרזז גם את מי הגבן - המים שנשארים מהחלב בתהליך ייצור הגבינות. כל זאת כדי לשנות את דרגת הPH על העלים ובזה מסתכמת המיגננה שלו בפני מזיקים ובצורה אורגנית על שטחים גדולים.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 04 אוגוסט 2010,14:04

ראובן אורן כתב:סיפרתי כאן בעבר, כי שי חקלאי אורגני למשעי המתגורר בצפון הארץ. בחור צעיר וחכם המגדל כל מיני גידולים וגם עיזים לחלב וגבינות ועוד.
מסביב למטעים שלו, הוא מגדל באורח קבע את 'טבק השיח' וממלא מיכלים גדולים בעלים, לצורך ריסוס רוטיני של המטעים שלו. הוא מרזז גם את מי הגבן - המים שנשארים מהחלב בתהליך ייצור הגבינות. כל זאת כדי לשנות את דרגת הPH על העלים ובזה מסתכמת המיגננה שלו בפני מזיקים ובצורה אורגנית על שטחים גדולים.

זה נשמע כמו ריסוס שטח ולא ריסוס נקודתי... איך הוא לא הורג את היצורים הטובים באדמה? האם הריסוס שלו כל כך מדויק שהוא לא ניגר? או שמה שניגר מתאדה לפני שחודר לעומק של החרקים? זה מידע מענין ואשמח להבין את זה לעומק.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 04 אוגוסט 2010,14:04

תמיר1 כתב:
ראובן אורן כתב:סיפרתי כאן בעבר, כי שי חקלאי אורגני למשעי המתגורר בצפון הארץ. בחור צעיר וחכם המגדל כל מיני גידולים וגם עיזים לחלב וגבינות ועוד.

זה נשמע כמו ריסוס שטח ולא ריסוס נקודתי... איך הוא לא הורג את היצורים הטובים באדמה? האם הריסוס שלו כל כך מדויק שהוא לא ניגר? או שמה שניגר מתאדה לפני שחודר לעומק של החרקים? זה מידע מענין ואשמח להבין את זה לעומק.

ריסוס יעיל, הוא 'ריסוס עד נגירה', עם מרססת ומתזים המתיזים בלחץ גבוה, כמות נמוכה יחסית של נוזל ההופך לאירוסול עקב הלחץ. המרססים מכוונים לרסס מלמעלה, מהצד, וגם מלךמטה, לכיסוי מלא של העלים. הנגירה של העודפים, היא מינימלית ובהיקף של העץ.
בנוסף, מצטרך נושא החיפוי העבה שעל האדמה
קח בחשבון שמדובר לא בריסוס של 'מיצוי ניקוטין' , אלא בריסוס של חומרים המורידים את ה PH על פני העלים. זה הרעיון הכללי, כמו השיטה המומלצת בפורום - ריסוס של 'תמיסת סודה' להורדת החומציות - שיטה שמתאימה מאוד לאזורים המועדים למיתקפות של מזיקי עלים. אזורים כאלה, הם אזורים 'מעורבים' - החלקה האורגנית שלי, נמצאת בשכנות מסויימת לחלקות לא אורגניות המלאות במזיקים..., כמובן :mrgreen:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 15 אוגוסט 2010,14:04

ראובן אורן כתב:1. מסביב למטעים שלו, הוא מגדל באורח קבע את 'טבק השיח' וממלא מיכלים גדולים בעלים, לצורך ריסוס רוטיני של המטעים שלו. הוא מרזז גם את מי הגבן - המים שנשארים מהחלב בתהליך ייצור הגבינות. כל זאת כדי לשנות את דרגת הPH על העלים ובזה מסתכמת המיגננה שלו בפני מזיקים ובצורה אורגנית על שטחים גדולים.
2. קח בחשבון שמדובר לא בריסוס של 'מיצוי ניקוטין' , אלא בריסוס של חומרים המורידים את ה PH על פני העלים. זה הרעיון הכללי, כמו השיטה המומלצת בפורום - ריסוס של 'תמיסת סודה' להורדת החומציות - שיטה שמתאימה מאוד לאזורים המועדים למיתקפות של מזיקי עלים. אזורים כאלה, הם אזורים 'מעורבים' - החלקה האורגנית שלי, נמצאת בשכנות מסויימת לחלקות לא אורגניות המלאות במזיקים..., כמובן :mrgreen:

ראובן: 2 הפסקאות סותרות. בראשון כתוב ש"שי" ממלא את המיכלים בעלי טבק השיח לצורך ריסוס רוטיני (וגם עם מי גבן להורדת PH)
בפיסקא 2 אתה כותב שמדובר לא בריסוס של מיצוי ניקוטין אלא בחומרים המורידים הPH

איך זה תסתדר? ב(1) כתוב שגם וגם.

אגב מיצוי ניקוטין זכור לי שכתבת שאם נותנים לעלי טבק השיח לעמוד יותר מדי זמן במים הם מאבדים את כוחם לפגוע בפרוקי הרגליים ואז הם כמו מיץ סרפדים; איך יודעים מתי הם איבדו כוחם כמדבירים? ריח? צבע? (טעם :lol: )? וגם, מאחר ויש למיצוי הניקוטין זמן מדף קצר, אפשר לשמור עלים של השיח בשקית או אולי לייבש אותם כמו עלי טבק ולשמור אותם לשימוש כאשר צריך? (זה עבור מי שעוד לא צמח לו טבק השיח בגינה :o: - עובד על זה עם הענפים שנתת לי :wink: )
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 אוגוסט 2010,14:04

הוא זה שממנו למדתי את הרעיון של שימוש בעלי טבק השיח כ"תה סירפדים" לעת מצוא, כשאין סרפדים - בקיץ
הוא ממלא חביות ומיכלים ובתמיסה הזו מרסס את העצים, לא כ 'מיצוי ניקוטין', אלא כ'מיץ סירפדים' - להורדת ה PH כמו 'מי הגבן'

'מיצוי ניקוטין' חייב להיות טרי

כן, אני חושב שעלים מיובשים יעשו את העבודה טוב מאוד, כי במקור למדנו להשתמש בניקוטין הממוצה מטבק של סיגריות, ע"י השרייה באלכוהול, בישול איטי (שראובן לא כל כך אוהב, בגלל האינטואיציות המופרעות שלו..), או ע"י בישול מהיר ב'מיקרו' שגם לא ניסיתי מעודי, כי אין לי (ולא יהיה לי..) 'מיקרו'. אבל שמעתי אנשים שניסו והעידו כי תוך זמן קצר מאוד, מיכל המים עם הטבק שבפנים, הפך לנוזל ענברי.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 15 אוגוסט 2010,14:04

:rock: ומה הסימנים שמעידים שמיצוי הניקוטין כבר לא מתפקד כניקוטין ומתחיל לתפקד כמיץ סירפדים (כלאמר לא מפרק לפרוקי הרגליים את הצורה אלא משתתף במיקוריזה :? ? לא הייתי רוצה לקחת מיצוי ניקוטין משומש ולהשקות את האדמה רק כדי לגלות שהוא הרג את כל פרוקי הרגליים שבאדמה :worried: - צריך קריטריון לדעת מתי הוא איבד את כוחו כמיצוי ניקוטין :?: (כמובן אפשר להחזיק בכלוב קטן כמה פרוקי רגליים ולבדוק עליהם אבל... צער פרוקי רגליים)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 אוגוסט 2010,14:04

תמיר1 כתב::rock: ומה הסימנים שמעידים שמיצוי הניקוטין כבר לא מתפקד כניקוטין ומתחיל לתפקד כמיץ סירפדים (כלאמר לא מפרק לפרוקי הרגליים את הצורה אלא משתתף במיקוריזה :? ? לא הייתי רוצה לקחת מיצוי ניקוטין משומש ולהשקות את האדמה רק כדי לגלות שהוא הרג את כל פרוקי הרגליים שבאדמה :worried: - צריך קריטריון לדעת מתי הוא איבד את כוחו כמיצוי ניקוטין :?: (כמובן אפשר להחזיק בכלוב קטן כמה פרוקי רגליים ולבדוק עליהם אבל... צער פרוקי רגליים)

לא יודע לכמת ולתת קריטריון. לצורך ריסוס כתמיסת ניקוטין', אני משתמש רק בעלים טריים, תמיסה טרייה. אם החומר עמד ו'התבשל' (הסריח)שבוע, שבועיים, אני מתייחס אליו כ'תה סירפדים'
אפשר להקפיד ולהשתמש בו רק כשאין סירפדים. כשחוזרים הסירפדים לשטח להשתמש בהם ולא בעלי הטבק, אם בכלל יהיו (לשיח גדול, תמיד יש).

בתוך האדמה, ממש בתוך האדמה, אין 'פרוקי רגלים', אלא תולעים, פטריות וחיידקים. יצורים כמו טחביות ושאר 'מפרקים' נמצאים בערימת הקומפוסט או מתחת לחיפוי.

אותה סכנה קיימת בעת הריסוס, גם לגבי 'פרוקי הרגליים' הנמצאים על העצים והצמחים - מושיות, גמלי שלמה ועוד... ויש לתת את הדעת לעובדה שכל ריסוס ויהיה האורגני שבאורגני, לא יודע להיות סלקטיבי ולהבחין בין מזיק לידיד. הריסוסים למיניהם, הם בגדר 'טיפול בסימפטומים' כשהטיפול האמיתי הוא כמובן חיזוק האדמה כישות סימביוטית עשירה במינרלים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי נירל » 17 אוגוסט 2010,14:04

חברים יקרים
שמחתי לגלות אתמול "עץ" של טבק השיח אשר גדל בגינת הביניין בו אני גר ממש כך מתחת לאף :) השיח נראה בפריחה מתקדמת וחלק מהפרחים כבר נשרו והותירו זרעים יקרי ערך!!! אני רוצה לשמרו כמות גדולה ככל הניתן של הזרעים, השאלה היא מה האינדקציה לכך שהזרעים מוכנים לקציר ואיך אפשר לשמור אותם לפחות עד לעונה הבאה?
מן הסתם זוהי גם הזמנה למי שצריך\ה\רוצה זרעים של הצמח!!!
עוד שאלה שמענינת אוי, על קופסת סיגריות מצויין אחוז הנקוטין, איך אפשר לדעת מה הוא אחוז הניקוטין בצמח? אפילו לא במדויק הריי אנו מעוניינים באחוז גבוה ככל האפשר! לא כך?
אני שואל בעקבות הרצון שלי להשביח את אות "עץ" לרמת ניקוטין גבוהה ככל האפשר (אפילו שזה יקח זמן).
אני בטוח שכולנו נרוויח מזה בסופו של דבר :) דרך אגב אני שואל אם קיימת איזו ערכה לבדיקת אחוזי ניקוטין ולא על בדיקת מעבדה מתוחכמת ויקרה (ערכה כמו זאת לבדיקת PH .
נירל
גנן חדש

הודעהעל ידי תמיר אילן » 17 אוגוסט 2010,14:04

נירל כתב:חברים יקרים
שמחתי לגלות אתמול "עץ" של טבק השיח אשר גדל בגינת הביניין בו אני גר ממש כך מתחת לאף :) השיח נראה בפריחה מתקדמת וחלק מהפרחים כבר נשרו והותירו זרעים יקרי ערך!!! אני רוצה לשמרו כמות גדולה ככל הניתן של הזרעים
עוד שאלה שמענינת אוי, על קופסת סיגריות מצויין אחוז הנקוטין, איך אפשר לדעת מה הוא אחוז הניקוטין בצמח? אפילו לא במדויק הריי אנו מעוניינים באחוז גבוה ככל האפשר! לא כך?
אני שואל בעקבות הרצון שלי להשביח את אות "עץ" לרמת ניקוטין גבוהה ככל האפשר (אפילו שזה יקח זמן).
אני בטוח שכולנו נרוויח מזה בסופו של דבר :) דרך אגב אני שואל אם קיימת איזו ערכה לבדיקת אחוזי ניקוטין ולא על בדיקת מעבדה מתוחכמת ויקרה (ערכה כמו זאת לבדיקת PH .

אם יש לך שיח גדול בבנין, קרוב לודאי שלא תצטרך את הזרעים לאותו בנין - השיח הזה הוא רב שנתי.
בכל אופן, אחרי שהפריחה נפלה נשאר החלק של הפרי בצבע חום, ואם אני זוכר נכון ממה שראובן הראה לי, אתה אוסף את הפירות, שם בשקית ומנער. הזרעים מאד קטנים - כמו חול דק.

אחוז הניקוטין בטבק השיח נמוך מזה שבעלי הטבק. כתוב על זה בפורום.
סלח לי שאומר לך זאת אבל אתה קופץ מעל הפופיק אם אתה רוצה להשביח את השיח ולהעלות את רמת הניקוטין. אין לך (ואני חושב שלא ניתן להשיג) מכשיר מדויק מספיק לשימוש ביתי למדידת רמת הניקוטין, וגם לו היה לך, היית צריך חממה גדולה, הרבה זמן פנוי, והרבה הרבה מחזורי גידול כדי להגדיל בהדרגה את אחוז הניקוטין.
אם בכל זאת אתהנ הולך על זה תודיע לנו על התוצאות (ועל תגלה לחברות הטבק כי הן יהרסו לך את הניסויים :lol: )
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי גיא12 » 17 אוגוסט 2010,14:04

יש לי צמח טבק שהזכרתי אותו פה כמה פעמים
האחוז ניקוטין שבו הוא 9% - פי 9 מטבק השיח.
סמל אישי של המשתמש
גיא12
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 18 אוגוסט 2010,14:04

גיא דוידוביץ כתב:יש לי צמח טבק שהזכרתי אותו פה כמה פעמים

איך אתה בודק את אחוז הניקוטין?
לא בעישון, אני מקווה :lol:
אשמח ללמוד.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי גיא12 » 18 אוגוסט 2010,14:04

תמיר1 כתב:

אשמח ללמוד.

יותר קל לבדוק באינטרנט את סוג הטבק :nod:
סמל אישי של המשתמש
גיא12
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 18 אוגוסט 2010,14:04

שיח הטבק
קבצים מצורפים
P8180570 (640x462) (2) (400x289).jpg
ראובן לזה אני מתכוון-קמל
(68.76 KiB) הורד 4057 פעמים
אבי אלימלך
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 18 אוגוסט 2010,14:04

אינטואטיבית, אני גזמתי את הצמח שלי, בסוף עונת הפריחה - עוד היו עליו פרחים ואספתי ממנו זרעים.

מציע שתגזום את הענפים היבשים לגמרי ותשאיר רק את הגזע

אני מכיר כמה צמחים כאלו שהגיעו למימדים של עץ גדול שמכסה קיר שלם.

אבל, מצד שני, מי יודע אם זו לא עוד תוצאה של החום הזה...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 18 אוגוסט 2010,14:04

עשיתי כך אתמול.

אינטואיטיבית. :clap:
אבי אלימלך
גנן אורגני

הודעהעל ידי נירל » 23 אוגוסט 2010,14:04

תמיר1 כתב:

אשמח ללמוד.

תמיר1 לא הבנתי :oops: מה בדיוק צריך לחפש באינטרנט כדי להסיק מה אחוז הטבק בשיח ??? אני מת לדעת מה אחוז הניקוטין בשלי לא הבנתי גם מה זה סוג הטבק
יש זנים שונים של טבק השיח?אים כן אשמח לדעת כיצד להבדיל ולזהות בינהם
תודה
נירל
גנן חדש

הודעהעל ידי תמיר אילן » 14 ספטמבר 2010,14:04

זה היא גיא שהציע לבדוק באינטרנט את סוג הטבק...
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי חווה ויוסי » 03 אפריל 2011,14:04

ראובן שלום
בעץ הלימון שלנו יש הרבה כינמות כפי שאתה רואה בתמונה. אבל יש גם הרבה פריחה בלימון. שאלתי היא האם אפשר לרסס במיצוי שום שהכנתי את העץ בשלב הזה? או שהמיצוי שום יהרוס את הפריחה?
בתודה יוסי
כנימות בלימון.jpg
כנימות בלימון.jpg (180.23 KiB) נצפה 20238 פעמים
אדם הולך ואדם בא והאדמה לעולם נשארת...
סמל אישי של המשתמש
חווה ויוסי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 04 אפריל 2011,14:04

בוקר טוב

תמיסת השום, היא תכשיר דוחה ולא משמיד !

מיצוי ניקוטין, גם משמיד אותם וגם דוחה בהמשך

לדעתי, האפקט הכי טוב, הוא ריסוס נקודתי בתמיסת סבון - היא באמת מחסלת אותם ! ובעצים קטנים יחסית, זה לא קשה. אם תמצא הפוגה בגשמים, זה מתאים מאוד ! לרסס בתמיסת סבון ולתת לגשם לשטוף את הסבון.

אני מאוד מקווה שהגשם של הלילה והבאים אחריו, ינקה את הכנימות

להמשך - אפשר להיות יותר רגועים - השמש והחום יעשו את העבודה, עם קצת עזרה מכם - ע"י ריסוס נקודתי של מי סבון ואפילו.. עם צמר גפן טבול באלכוהול.. 'לנגב' את הכנימות מתחתית העלים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי איתי.ר » 07 מאי 2011,14:04

שאלה בקשר למיצוי ניקוטין,
צריך לפורר את הסיגריות או להכניס אותן שלמות לבקבוק?
"גם כי אלך בגיא צלמוות לא אירא רע כי אתה עמדי" (תהלים כ"ג)
"חייה את חייך כאילו אתה עומד למות מחר ולמד כל דבר כאילו תחייה לנצח" (מהטמה גנדי)
"דברים ששמעתי שכחתי, דברים שראיתי אני זוכר ודברים שעשיתי אני מבין"
סמל אישי של המשתמש
איתי.ר
גנן באימונים

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד