א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

ושוב על מים- סיפור הצלחה אותו יש לקחת כדוגמא>>>>>

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 05 יולי 2009,14:04

אני כבר יודע, להביא דוגמאות מארצות עשירות , מכעיס מעט אחרים, מה לעשות, וחוויתי גם חיים אחרים אשר לעיתים מהווים כקו מחשבתי מוליך לנורמה אליה אני שואף להעביר לכאן?, לידיעת כל זה או זו אשר יהיו מעוניינים לשמוע: עצם העובדה כי מספר מאוד גדול של ישראלים מבלים את חופשתם בחו"ל, הביאה להרמת סף הדרישות בהרבה נושאים, קולינריים למשל, אז מה רע בכך, כלום כאשר המאמץ קטן, קצת יותר קשה כאשר יש נימה של ביקורת ברצון לעשייה.
בימים האחרונים, נושא המים עלה מעצמו בכל מיני פוסטים ושרשורים בפורום זה, טיהור מים אפורים, כביסה בחומץ , מסננים מהטבע ועוד, דבר אשר רק מעודד ומעלה את החשק לבדוק כל דבר אפשרי על מנת להציל עוד כמה טיפות מים אשר הרשויות לא כל-כך ממהרות לעשות ולא נותנות דוגמא.
לפניכם סיפור הצלחה מארץ אחרת:
ג'נבה , שוויץ , אמצע שנות השבעים- הדגה באגם הולכת ומתמעטת, האצות הכחולות הולכות ומתרבות , מתחילים באיסור הטבילה באגם אבל במקביל מתחילים בצורה ממשים לעשות שינוי חשיבה. מאחר והאגם מחולק בין הרשויות השווצריות מחד ומצד שני הרשויות הצרפתיות, מקימים וועדה משותפת אשר יושבת יום-יום ובוחנת את כל הסיבות להיתדרדרות מצבו של האגם היפה ובמקביל בודקים מה אפשר לעשות על מנת להצילו ומציבים מטרות , מבוססות מדעית , ולוח זמנים לביצועם.
מצאו שני גורמים עיקריים למצוקת האגם:
1. כל החקלאות והיא מרובה, סביב הגם משתמשת בדשנים כימיים , כאשר האגם מוקף כולו במורדות של ההרים, דבר אשר גורם לשטיפת העודפים על פני השטח ישירות לתוך מימיי האגם, וכל מקורות המים אשר זורמים אליו מזוהמים דרך מי התהום אליהם מחלחל אותו דשן. ממצא זה הביא מיידית לאיסור מוחלט על השימוש בדשנים אלו כמו גם בכל הרעלים אשר שימשו להדברת מזיקים ועשבים וזאת, גם בצד השוויצרי וגם בצד הצרפתי,
2. השימוש חומרי כביסה מבוססי פוספטים גם הוא הביא לאגם "דשן" מיותר גם לאחר טיהור המים במיתקני חימצון, הרשויות הוציאו צו האוסר על מכירת אבקות כביסה מסוג זה ומאחר והיה צורך לפתח סוג אחר של אבקות, נתנו לתהליך זה שלש שנים עם תאריך יעד בלתי חוזר, הליך זה כבש בסופו של דבר את כל אירופה המערבית!!! בארצות האיחוד יש איסור על מכירת חומרי כביסה המכילים פוספטים, גבדר אשר לא הופך אותם למוצרים אקולוגיים , אך מצמצמים גידול אצה כחולה אשר חונקת את מי האגם. תהליך זה הביא למודעות ציבורים מאו גדולה לנושא האקולוגי באזור כי הוא נגע בכל בית אב..
3. נהר הרון RHON, אשר משמש כמוביל המים העיקרי אשר מזין את האגם וגם חוצה אותו לאורכו , כמו גם את אגם לה בורג'ה ועוד הרבה מקווי מים חשובים בדרכו אל הים התיכון, התגלה כמפרנס רעלים עצום מאחר והוא עובר ליד מיפעלים רבים במעלה קנטון הוואליס כאשר ייצור האלומיניום הגדול בעולם שופך אליו מתכות ומינרלים רעילים. גם כאן (כבר פרצנו מתחומי האגם לאיזורים די נרחבים אחרים) החלו בתיקון המעוות תוך הצבת תנאים וזמני יעד ללא פשרות לכל המזהמים לאורך הנהר כולל הרחבת איסור הדישון הכימי והשימוש בחומרי כביסה לעוד שני קנטונים!!
בשנת 2005 היינו חחיבים , רעייתי ואני לשהות שישה שבועות בז'נבה על מנת לסעוד את חמי, היינו רוב הזמן ספונים בביתו כאשר הרדיו והטלוויזה מזינים אותנו מהחיים בחוץ, כך עליתי , במקרה לגבי, על שידור מיוחד אשר נעשה לרגל חנוכת תחנת שאיבת המים החדשה לעיר ג'נבה- אשר עד עתה שאבה את מימיה משני מקורות תת קרקעיים ובעלויות מאד גבוהות- ישר מתחתית מי האגם, שאיבה זולה ואשר התאפשרה לאחר ורמת התקינות של מי האגם חזר לרמת 96% !!! מי שתייה לכל דבר, תחנת השאיבה תוארה כפשוטה ביותר עם מסננים לגופים גסים ומיקרוניים ומשאבת כלור אוטומתית , חומר מחייב על מנת למור על תקינות מעכת מים עירונית מהתרבות חיידקים , בייחוד בחיבורי הצנרת.
החגיגה הייתה גדולה ומאוג עממית מהסיבה ובאמת רוב התושבים העידו כי הם חשים שותפות למאבק.
לסיכום, המאמץ להחזרת מי האגם לתקינות מוחלטה לא הייתה כל-כך קשה טכנית כמו מחשבתית, המחשבה והצבת יעד ללא פשרות , זה הקושי העיקרי, רק צריך להאמין בו.
ניסיון זה הועבר במהרה גם לאגם ציריך אשר נחשב כמת קלינית והיום מתחילים החיים לחזור אליו וגם לאגם קונסטנט שם הנזק יה הרבה יותר גדול וכבר מדברים על חזרתו לתקינות סבירה.
מים ואוויר הם המקור לחיים !!!
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%92%D7%9D_%D7%96%27%D7%A0%D7%91%D7%94
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%95%D7%9F
קבצים מצורפים
lac leman 3 (339 x 305).jpg
האיזור הגיאוגרפי של אגם ג'נבה
lac leman 3 (339 x 305).jpg (45.38 KiB) נצפה 12860 פעמים
lac leman 1 (339 x 305).jpg
אגם ג'נבה
lac leman 1 (339 x 305).jpg (51.63 KiB) נצפה 12862 פעמים
lac leman 2 (339 x 305).jpg
חקלאות צמודה לאגם ג'נבה
lac leman 2 (339 x 305).jpg (30.07 KiB) נצפה 12861 פעמים
העולם הולך ונכחד, רק אנו יכולים להצילו!!!
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

Re: א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה

הודעהעל ידי ראובן אורן » 05 יולי 2009,14:04

דוגמא טובה לחשיבה מערבית משופרת - טיפול במקור ה"מחלה" ולא בסימפטומים

אצלנו מטפלים ב'אצה הכחולה' ע"י הכנסת דגי 'קרפיון סיני' ו'כסיף' למאגרים כמו 'מאגר אשכול', כדי שיאכלו את האצה הכחולה ושאר אצות. זאת במקום לחסום ולעצור את הגורמים לאצה הכחולה - מזהמים שונים הנכנסים למערכת

ועוד דבר. ראיתי משדר דוקומנטרי על 'ימת מישיגן שסבלה מזיהומים נוראיים שגרמו כמעט ל'מותה' של הימה הענקית והרעלה שיטתית של כל מיגוון החיים שבה.
נועצו המומחים והקימו ועדות חשיבה, על איך מנקים את הימה מכל הזיהומים ששקעו בה, מתכות כבדות ואיסוף כימיקלים ופוספטים..
החלו בעצירת הזרמת הזיהום ע"י מפעלים וחקלאים לנחלים והנהרות המזרימים מים לימה והמשיכו לחשוב על איך מרפאים את הימה והמשיכו לקחת דגימות עומק מהימה.
להפתעתם הסתבר להם שעם הפסקת הזרמת השפכים והכימיקלים לימה, באיזושהי צורה בלתי ברורה, הימה החלה לרפא את עצמה ואחוזי ומינון החומרים המזהמים בימה, הלכו וירדו וממשיכים לרדת. החיים חוזרים לימה וכולם שמחים וששים

כמו האדמה, כך גם הימים והאגמים - יודעים לרפא את עצמם, אם רק נפסיק לזהם אותם בשיטתיות
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ראובן, כאשר רוצים זה מדבק...
באשר לקרפיונים, איזור הרי היורה מלא בנהרות ונחלים בהם הקרפיונים גדלים בר, טעמם שונה לגמרי מהמוכר לנו, לאגם ז,נבה החזירו רק את הדגים אשר גדלו בו , קרפיונם היו גורמים להם להיכחד,,
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי זוהר218 » 05 יולי 2009,14:04

יוחזרו הסרדינים לירקון
זוהר218
גנן עם עתיד

זוהר218 כתב:יוחזרו הסרדינים לירקון

אתה זורק מילים ואחר כך לן על תשובות ארוכות :P אזזזזזזזז, להקות הסרדינים משמשות למדד של הדגה בימים ובאוקיאנוסים, המצב לא מזהיר. מנסים לאסור את דייג הטונה האדומה בים בתיכון , היפנים תאבים לה, כי תוך שנתיים בערך היא תיעלם סופית!!!!!!!
באוקינוס הצפוני יצאו מוטציות של סלומון מאיזור גידולם בפיורדים וטרפוכמעט כליל את הסלומון הטבעי אשר גודלו קטן יותר. וכך הלאה ..האדם הורס את ביתו..
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי סער » 05 יולי 2009,14:04

תרחיב זה בסדר אף אחד לא חייב לקרוא עד הסוף ואת מי שזה מעניין חבל שיפסיד אז תרחיב :lol:
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

הודעהעל ידי זוהר218 » 05 יולי 2009,14:04

צבי,
מעולם לא התלוננתי על תשובה ארוכה.
אני קורא את מה שמעניין אותי ומדלג על המשעמם.
בכל מקרה מעריך את מי שטורח וכותב.
נהנה לקרוא אותך ולפעמים זורק מילים.
מעריך את היסודיות שלך.
לגבי הסרדינים: בילדותי היו דגים קטנים בירקון אולי לא סרדינים אבל אני זוכר רשתות דייג שהיו פרושות שם ומידי פעם נכחנו כצופים בהרמת רשתות עמוסות דגים קטנים.חוויה של ילד.
מכאן הקריאה.
זוהר218
גנן עם עתיד

זוהר וסער, אין לי לא קומפלקסים ולא גאוות יתר, אולי מעט יותר מידי יסודיות, עצם העובדה כי אתם מגיבים לי או לאחרים ומספקים מידע משלכם נותן תחושה של בית טוב בפורום הזה.
אני לא יודע איך קוראים לדגיגים עליהם אתה מדבר אך הם נפוצים בכל שפכי הנחלים באגן הים התיכון ונחשבים מעדן קלוי בשמן, בוונציה זה מאכל דגים עיקרי.
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 05 יולי 2009,14:04

זוהר218 כתב: בילדותי היו דגים קטנים בירקון אולי לא סרדינים אבל אני זוכר רשתות דייג שהיו פרושות שם ומידי פעם נכחנו כצופים בהרמת רשתות עמוסות דגים קטנים.חוויה של ילד.
מכאן הקריאה.

גם אני ביליתי שעות וימים ארוכים על גדות "נהר" הירקון. זוכר היטב את הרשתות לרוחב הירקון - בסרט 'חסמבה' זה גם תועד לעד !
היינו דגים ב '7 תחנות' ז"ל - עוד לפני שחפרו את האגם בפארק הירקון (גם שם היינו דגים - קרפיונים לשבת, לאמא)
הספקתי גם לשחות בירקון, עד שנעצרה הזרימה
הדגים היו 'מוּשטִים'

היו ואינם עוד..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

מים מתוקים

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 06 יולי 2009,14:04

סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 06 יולי 2009,14:04

זה נכון וזה... אוי ואבוי !

היוזמה מגיעה מאיתנו המכבסים בחומץ, מטהרי המים האפורים והילדים הממציאים..

במקום שהיוזמה תבוא מ'בעלי השררה', המחוקקים והשרים...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

מים בארץ הקודש>>>

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 09 יולי 2009,14:04

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1098334.html
כמעט רק בישראל, אבללללללללללל, אם הרשות האמונה על מצב האגם , הן במינון כמות המים והן בפריצות החוק לגבי אי מתן גישה לקו המים ע"י חושות וחופי רחצה פרטיים , לאזרח יש פירצה ורק המנטאליות שלו תאשר לו ברבריזציה נוספת , או שמירה על סביבתו. :cry:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 09 יולי 2009,14:04

יופי טופי.. גם טוב. בייחוד אם זו תהיה ההתחלה !

מספיק שאיזה אידיוט, שם למעלה, אצל אלה ש"מחליטים" יוותר על כוס קפה אחת ביום ויחשוב כמה כסף, אפשר להכניס לקופה, אם מפזרים בחופים.. 50 או 100 פקחים כאלה..

השקעה המחזירה את עצמה .. פי כמה וכמה

500-1000 ש"ח קנס ?! אחלה סכום ! כל פקח מכסה בשעתיים את המשכורת החודשית שלו, כולל אחזקת רכב

הישראלים שקנו "ג'יפים - 4X4 - קנו אותם רק לצורך זה - אני יכול להגיע עד למים ואתה לא ! - "ישמחו" לשלם את הקנסות הלל..

אפשר לעשות יופי של קופה

............

חייב לספר כאן משהו ""אקולוגי"" / אנתרופולוגי..

ירדנו השבוע, להתרענן בחוף הקשתות בקיסריה. פינה נחמדה, עם מציל חמוד
החופים סגורים עם 'בולדרים' כדי שהצ'חצ'חים עם הטרקטורונים, לא יוכלו להיכנס לחוף ולהפריע ולסכן..

החנינו את הרכב במדרש החנייה הצמוד ובעוד אנו יוצאים מהרכב, כבר שמענו את הצ'חצ'ח התורן, 'נותן גז' עם הטרקטורון שלו, למשוך תשומת לב - אחרת.., מה שווה כל ההשקעה בטרקטורון ?!
מסכן.. בחוף שהוא יכול להיכנס ולהשתולל, אין כמעט אנשים והוא חיפש קהל..
אז עמדנו, הבן שלי ואני, במקום בולט במגרש החנייה ועשינו הצגה של - אנו מסתכלים עליך ! מביטים רק עליך.. מעריצים אותך..! ועמדנו על קצה אצבעות והצבענו לכיוונו ופערנו פה גדול ב"השתאות"..
(אשתי חשבה שהשתגענו.. אבל המשכנו..)
לבסוף הוא קלט אותנו, הצ'חצ'ח הצעיר..
סלולרי ביד שמאל - אולי דיבר עם מישהו ?! " מה העניינים יא מאנייאק ?! איפה אתה ?!" - הרפרטואר הרגיל
וכמובן, כשהיה בטוח ששנינו מביטים עליו ומעריצים אותו.. החל 'לפמפם' במצערת ו'לתת גז' בצורה חזקה ורועשת, עובר לידינו בשעטה מלאת אבק.. ממצה את כל ההנאה שלו מהעניין..

אבל.. כאילו שנדברנו בינינו מראש.., בני ואני התפרצנו בצחוק רועם, התגלגלנו מצחוק

והוא.. ראה את זה.. והתבאס. הו.., מה רבה הייתה 'באסתו'..

צר לי צ'חצ'ח דליל ! על שביאסנוך ולא הערצנוך באמת. ממש סליחה !

נראה, אולי.. בפעם הבאה...

ביי,
ראובן (זה עם הכובע קש, שהתפקע מצחוק)
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצ'חצ'ח גם הורג

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 10 יולי 2009,14:04

כדי לא לחזור על כל הסיפור העצוב , אני בכל זאת שם קישור אליו: http://www.parshan.co.il/index2.php?id=2797&lang=HEB היום אנו בטוחים כי טרקטורון משתוללת ( לבד, מה?) עשה לנו את העוולה הזאת.
בסיפור של ראובן , הטלפון היה על מנת לצלם את נפלאותיו ולפרסמם ביוטיוב או פייסבוק, אבל כאשר אני או מאןדהוא אחר מוציא מצלמה על החוף על מנת לצלם טרקטורון או 4X4 לתיעוד, הוא מיד נמצא מאויים וסיירת המשטרה גם היא רק מסכנת בליינים שקטים ולא מפריעה לפורעים בחוף הקשתות וצפונה לו. :cry:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 יולי 2009,14:04

שני דברים:
(ואולי שלושה..)
א. מקרה ZUMA המעציב - חוויתי אותו כבר מספר פעמים, עם החתולים שלנו
בקצרה, לגבי 'פומה' השחורה והמבריקה - קראולי לצאת החוצה - "דרסו לך את החתולה"
יצאתי. היא שכבה במרכז הכביש עם לסת מרוסקת - הייתה בהריון !
לא, זה לא היה טרקטורון, אלא אחד מצעירי ההיי-טק עם רכב חברה, אלו שממהרים מאוד (לאן?!). דרס ונעלם
השעה הייתה שעת אחר"צ, שעה שבה אנשי ההיי-טק 'טסים' חזרה הבייתה. עמדתי על הברכיים, באמצע הכביש, משחיל בעדינות רבה קרטון קשיח, מתחת לחתולה המביטה עלי האימה, בלי לזוז ולא יודעת מה קורה איתה..
מדי כמה שנייות הייתי צריך להרים יד, כדי שיראו אותי בירידה, אותם 'טייסי היי-טק' - הם כמעט דרסו אותי, מספר פעמים, בעת פעולת 'חילות הנפגעת' שלי. הם לא עצרו ! הם עקפו אותי ! בכביש שכונתי, ירידה חדה, במהירות של 50-60 קמ"ש, מקפצים החדווה ובכיף על 2 ה'במפרים' שבירידה ("מה יש?! זה אוטו חברה.. לא?!)
חילצתי... וטרינר.. הרבה כסף.. 1200 ש"ח ועוד ועוד.. ו3 שבועות של טיפול והאכלה בבית, עם מזרק, ישר לפה.. ובאמצע, גם ה'הפלה' ! הגורים נולדו לפני זמנן, עקב הטראומה.. לא אוסיף עוד פרטים..
ללמד אותה לרדת לדשא והיא הולכת במעגלים.. עין אחת עיוורת והמוח קצת פגוע..

ב. מניסיוני הארוך כעיתונאי, צילום או סרטון ל'יוטיוב' לא יעזור במקרים כאלו - הצ'חצחים לא קוראים עיתונים, או גולשים באינטרנט, הם מחפשים מכוניות שאפשרא לפרוץ אליהם ובשנייה בורחים עם הטרקטורון..
הצחוק הרועם שלי ושל בני, עשה עבודה טובה יותר, לדעתי. ראינו אותו בכל פעם שהיינו שם, בחוף ההוא. נחזור לשם, נחכה לו ונצחק יותר חזק.. אולי יתבגר לפני שייכנס לסטטיסטיקה השבועית של 2.5 הרוגים לשבוע

ג. אני חושב שהנושא הזה, דבריך ודברי, הם גם אקולוגיה ורואיים בשקט להיכתב כאן

שבת שלום

ראובן
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 10 יולי 2009,14:04

כן, אלא לא "החיים," ואתה צודק אקולוגיה זה במוח וכך גם איכות חיים , לכן גם כאשר לוקחים תפקיד של מתריעים ומלמדים, רק הדוגמא האישית והנחישות , תביא תוצאות ונורמטיביות משופרת.
רק בשמחות ושבת שלום לכולם,
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

האם יש מים בישראל?

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 10 אוגוסט 2009,14:04

http://forum.kan-naim.co.il/viewtopic.php?f=9&t=3080 השרשור הנ"ל עוסק בשאלה מאוד חשובה באשר לעצם הברור על רזרבות המים בישראל ועל הדרך לנהל אותם.
לפני מספר ימים פגשתי אדם אשר עוסק מזה שנים בחקלאות והוא טען כי בישראל אין מחסור במים למרות הבצורת וכמו רבים מחברי הפורום וגם אחרים , טען כי קניסת התושבים על שימוש יתר במים זה פסול לנוכח ה"עובדה " כי יש מים בשפע..
לשאתי , מהיכן הוא מביא את כמויות המים הנחוצות לנו אם הם כלכך זמינים, הוא ענה לי כי בנגב יש מאגרי מי תהום עם מליחות מועטה אותם אפר להשמיש כמים לכל דבר. האמת ומאחר ולא חשתי בטוב עם דבריו , החלטתי לא לענות לו בנושא ולהשאירו בדעותיו וכאשר חזרתי לביתי ולמחשבי , התחלתי לתחקר את האינטרנט בנושא, אשר אני מודה היה "חדש" לי. את אשר גיליתי אכן צפיתי: מי התהום בנגב וגם מתחת למידבריות אחרות בעולם הם מים פוסיליים, הווה אומרhttp://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D7%A4%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%9D מים אשר כלואים במעמקי האדמה מעבר לחיי אדם ומנותקים ממקורות חדשים. שימוש במים אלו הוא חיסול המלאי האחרון אשר יכול להציל את האדם!!!!! . זה נושא לשיחה בכל הגורמים העוסקים באקולוגיה ושימור מקורות הטבע הנחוצים לכדור הארץ, כולל נפט , מחצבי מתכת וכל מחצב אחר, יערות הגשם וכל ייעור אחר וכהנה וכהנה.
כל אשר חושב כי כאן מצוייה הישועה למצוקה הזמנית או המתגברת של מחסור המים בארץ ובעולם (ואין האחד מנותק מהשני), לא רק טועה בגדול אלא פשוט מסכן את מערכות האיזון האחרונות אשר יש לכדור הקטן שלנו.
לכן , המסקנה היא , כי נכון להיום אין מים בישראל ולא בסביבתה אלא אם כמו בתחומים אחרים יוחלט לא לחשוב עם מבט לעתיד. :oops:
ייקור או הטלת קנס על עודף שימוש בוודאי אינה עונה על הבעייה, אתמול שכני שטפו שלשה מכוניות עם ברז פתוח והמועצה ממשיכה להשקות מידשאות וגינות ציבוריות בשעות החום עם מים שפירים.
רק איסור על שמוש במים כבשעת בצורת- באירופה , אחרי שלשה שבועות של עצירת גשם, לא בצורת!, חל איסור גורף על שטיפת מכונית והשקיית גינות מכל סוג, הקנס על חורג , 1000 יורו מזומן.. :idea: כל אמצעי אחר , נראה מגוחך וכמס ראש וגולגולת לא מוצדק.
באשר למחיר האקולוגי של יצירת או יבוא מים: תחנות הכח בארץ בנויות לחופי הים לא בכדי, הצורך בקרור הטורבינות דורש שאיבת מי ים וריסוסם על כל המערך החם של הטורבינות, לצערנו , כבר עשרות שנים שמים אלו מוחזרים לים בטמפרטורות מאוד גבוהות וגורמות לנזק בלתי הפיך לביוספירה של הים , לגידול מוטאציות ואצות רעילות. מאחר ויש שיטות הטפלת מים שונות הכוללות גם ע"י אידוי המים וצינון האדים , יש לחשוב כי את רוב תהליך החימום כבר ביצעה תחנת הכח במילא ויש רק לנצל אנרגיה זו להשלמת ההטפלה-http://www.amalnet.k12.il/meida/water/maamar.asp?cur=5601&lv=cc&main_id=601&code_name=A_maim0327 ץ
כמובן , לכל תהליך המיוצר ע"י האדם , יש מחיר אקולוגי וכיום ניתן יותר ויותר למדוד עלויות אלו ופאר להחליט על יישום זה או אחר ע"מ לחסוך ביצירת נזקים אקולוגיים נוספים.
http://www.youtube.com/user/homeproject?blend=1&ob=4מומלץ בחום לצפות בסרט זה
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 אוגוסט 2009,14:04

תודה על הבאת הדברים
לאט לאט אנו מתחילים להבין וגם בעזרתו של סבר פלוצקר ומאמרו - 'סערה בכוס מים' - את הסיבות האמיתיות לעצירת / האטת המהלך של פיתוח מערכי התפלה לכל אורך מישור החוף. קוב מים מותפל ובאיכות גבוהה, יעלה כ 3 ש"ח לקוב ואת זה, 'הם' לא אוהבים ! מעדיפים 5 ש"ח לקוב ואם אפשר אז גם קנס של 28 ש"ח לקוב וזה יממן להם עוד סימפוזיונים "מאוד חשובים", בחו"ל...

שמעתי פעם דעה של אחד חכם שאמר - הלוואי שגם החורף הזה יהיה על הפנים ותהיה בצורת של ממש..!
קצת נבהלתי מדבריו, אך הוא הסביר - אולי זה יהיה הקטליזטור להאצת נושא ההתפלה

מים פוסיליים, זה הסוד השמור ביותר של כל מדינה ומדינה ודי לחכימא ברמיזא..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 10 אוגוסט 2009,14:04

מים פוסיליים, זה הסוד השמור ביותר של כל מדינה ומדינה ודי לחכימא ברמיזא..
[/quote]
אצלנו כנראה ואין כבר סודות ואולי הסוד האו שכבר לוקחים מים אלו לשימוש, לא אתפלא על כך :|
דרך אגב , זה קשור גם לנסיגת ים המלח ולתוצאות המחרידות אשר אנו רואים סביבו ויש ויכוח אקולוגי גדול באשר לנכונות בהקמת תעלת ימים.
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

צו בצורת בצרפת

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 12 אוגוסט 2009,14:04

http://www.tv5.org/cms/chaine-francophone/info/p-1911-_Seuil_de_vigilance_a_Paris_pour_l_eau.htm?&rub=14&xml=newsmlmmd.6d721d03612a46d5bb461e798e53390a.771.xml
מאחר וזה בצרפתית, אתמצט את המשפט העיקרי של המאמר: בעקבות ירידת מפלסי הנחלים ובעקבות מיעוט הגשמים בשבועות האחרונים- מופעל צו חיסכון במים בגין בצורת- אין להשקות כל גינה כולל ציבורית , שטיפת מכוניות אסורה בהחלט..
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־65 אורחים