כנימות שחורות על הפול

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

כנימות שחורות על הפול

הודעהעל ידי עצמונה » 29 מרץ 2006,14:04

אמנם הגינה נראית יפה, אך במבט נוסף מצאתי מושבות צפופות ושחורות, אני חושבת שאילו כנימות, על הפול שממש מכסחות אותו! הן מתיישבות לאורך הגבעול ועל הפריחה.כמו כן יש גם "חרגולים" קטנים שמתמזגים נפלא בין העלים וקשה לראות אותם וגם הם עוזרים בכיסוח. רססתי עם מי סבון ,ושטפתי. אבל נראה לי שאצטרך כמה וכמה נגלות של מי סבון ואני חוששת לאדמה. תמיסת השום לא נראה שהזיזה משהו לכנימות. יש לי כמה צמחי ארטישוק אחד מהם בקצה הגינה, ממש מת מהכנימות הללו. מה עושים?
עצמונה

מה עושים ?

הודעהעל ידי ראובן אורן » 29 מרץ 2006,14:04

ממשיכים בעקשנות עם ה'מי סבון' ! לאדמה זה לא יזיק. האדמה יודעת להתגבר על כך.

מה עם 'מיצוי ניקוטין' ?! יעיל גם במיגור ובייחוד בהרחקה ודחייה

יש לך מאיפה להשיג כמה שתילי 'שיבא' ?!

אם יש לך, שתלי כמה שתילים בכמה פינות בולטות ומוארות בגינה. צמחי השיבא משמשים כמלכודות כנימות - הכנימות מתות עליהן וכל אלה שיישארו בחיים לאחר המי סבון, יתנפלו על השיבא ויאכלו אותה, ושם, תוכלי גם להשמידן בכל דרך שתתאים לך.
ניסית להעיף אותן עם זרם מים חזק ?!

דילמה רצינית, ללא ספק..!

פשוט חבל להשמיד גם את ה"חרגולים" כנראה שאלו הם 'גמלי שלמה' צעירים הזוללים את הכנימות וזה טוב מאוד, מראה שהגינה שלך 'חיה'

חושב, שלא ראיתי מימי צמחי 'פול' ללא אותן כנימות שחורות.
כשגידלתי פול, בעבר, השקיתי אותו הרבה ודישנתי בנדיבות, כדי שיגדל מהר, כמה שיותר, לפני שיגיעו הכנימות. כשהן הגיעו, רוב הצמחים כבר היו בוגרים ועם תרמילים גדולים, והכנימות התלבשו על מעט הפרחים והתרמילים הבודדים החדשים שהיו ב"צמרת" הצמחים.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

כנימות על השיבא

הודעהעל ידי הגנן המסור » 31 מרץ 2006,14:04

יש לי שתי אדניות עם צמחי תבלין ובאחת מהן שמתי שיבא.
התוצאה היא שבאף צמח אין כנימות (!) אבל השיבא משחירה מכנימות מיום ליום...
אומנם מלכודת השיבא עובדת מצוין אבל הייתי רוצה גם להיפטר מאלה שנטפלות לשיבא.
מה עושים? האם לחתוך את הגבעולים עם הכנימות? האם יש דרך יותר אלגנטית להעיף אותן לכל עבר?

שאלה נוספת - הרוקט באדנית צומחת מצויין אבל ישנה ציפור קטנה שבאה כל יום לבקר את הרוקט ומסתבר שהיא ממש אוהבת אותה? האם יש מה לעשות או פשוט צריך לחיות עם זה?
הגנן המסור

שבוע טוב

הודעהעל ידי ראובן אורן » 01 אפריל 2006,14:04

אכן דילמה...

אני ויתרתי על השיבא, מאחר וחוץ ממנה, לא היו לי על שום צמח כל כנימה שהיא, על כן החלטתי שמבחינת הגינה האורגנית שלי, איני זקוק ל"מלכודת" והשיבא רק תקרא ותזמין "אורחים בלתי קרואים...".

ציפורים אוכלי ירקות - מבחינתי, זה מראה משובב עיניים, ואני שמח על כל ציפור המגיעה לגינה.

הבולבולים, הפשושים וגם דרורים (שמזמן לא ראיתי, לצערי..) טועמים מהחסות הצעירות, מעלי הפלפל חריף, המנגולד והרוקט..

לא עושים נזק ממשי ואם מגיע איזה זחל כלשהו, מדי פעם, הרי שהוא הופך במהירות, ל"תוספת חלבונים" לארוחה שלהם..

לדעתי, הגינה רק מרויחה מביקורים אלו, וה'נזק' לא משמעותי ..

כשעץ התאנה, מתחיל להבשיל פרי, אני 'משקק' כ 80% מהפירות, ואת השאר, מותיר לבולבולים שמבלים אצלי כבר כ 7 שנים. אותו זוג הנשוי באושר ומביא לעולם, על שנה, 2 גוזלים חדשים.

זה חלק מהגינה, לא ?!

שבוע טוב
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־95 אורחים