השאלות שלי, הגינה שלי - גיא

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

השאלות שלי, הגינה שלי - גיא

הודעהעל ידי גיא » 07 יוני 2012,14:04

קודם כל אתחיל בזה שלפני כמה ימים מצאתי את הפורום הזה והוא תרם לי המון,
יש כאן אנשים נהדרים שפשוט חולקים בידע שלהם ומשתפים את הקהל גם המקצועי וגם החובבני ונותנים מענה מהיר ואיכותי,
כל הכבוד לכם ואני מקווה שגם אני אוכל להשתלב בפורום :)

ועכשיו לשאלתי אני מגדל בגינה שלי גם בעציצים וגם באדמה גם פרחים וגם ירקות,
את הפרחים אני מדשן עם חומרים כימיים אך את כל הירקות ועשבי התיבול אך ורק עם קומפוסט אורגני.
אתמול הייתי במשתלה וקניתי דשן של אצות ים שנקרא ביו ג'ל, האחראי במשתלה אמר לי שזהו דשן אוגני לחלוטין ומותר לדשן איתו צמחי תבלין ירקות ועוד,
אך כשאני מסתכל במרכיבים אני רואה שישנם חומרים ממש לא אורגנים כמו חנקן, זרחן ואשלגן,
העליתי תמונות של אותו בקבוק דשן כולל תווית המרכיבים בו.
שאלתי היא האם הדשן הוא אכן אורגני והאם אם אני מדשן איתו ירקות ועשבי תיבול הם עדיין נחשבים תבואה אורגנית לחלוטין,
תודה מראש על העזרה ושוב כל הכבוד על הפורום הנפלא :) !

תמונה
תמונה
תמונה
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

Re: שאלה ופירגון

הודעהעל ידי תמיר אילן » 07 יוני 2012,14:04

קודם כל ברוך הבא לפורום!
עד שראובן או מומחים גדולים ממני "יגיעו", הרשה לי לאמר שחומרים כמו חנקן, זרחן ואשלגן הם יסודות ולכן הם בהגדרה אנ-אורגניים אבל זה לא אומר שהם רעים.
הם גם מרכיבים באדמה "הטבעית" ובקומפוסט הקנוי או המיוצר בבית.

הבעיה עם דשנים שנמכרים זה שהיחס של המרכיבים השונים לא בטוח שמתאים לאדמה שלך. כגנן חובב אתה לא יכול להשקיע באנליזה כימית של האדמה שלך כמו שיכול חקלאי עם 100 דונם. אז אתה לא יודע מה חסר ולא יודע אם הדשן שתקנה יועיל או יזיק. בנוסף, הדשן מכיל עוד הרבה דברים (אוקסינים? בטאינים? מעודדי צמיחה) שאני לא יודע כמה הם טובים לירקות ולפירות שנאכל מהגינה. לכן אנחנו ה"אורגניים" משתמשים בקומפוסט שלא מכיל כמויות גדולות של אף אחד מהיסודות והכי דומה לדישון בטבע (עלים/גזעים נופלים ונרקבים ומתמוססים באדמה...), ובהומוס שגם הוא תוצר של חרקי האדמה.

לבסוף, אני לא יודע כמה הביו-ג'ל עולה אך בטוח שזה יקר יותר מהקומפוסט וההומוס שאנחנו מייצרים בבית מפסולת המטבח והגינה
(וגם אנחנו עוזרים לסביבה) :) :angel:
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

קודם כל תודה על העזרה והתשובה המהירה,
אז ככה:
א. הביו ג'ל לא כזה יקר ועלה לי בסה"כ 27 ש"ח.
ב. גם אני מכין בבית קומפוסט אבל אמרו לי שדשן נוזלי גם טוב אם לא יותר טוב ומעודד פריחה (בעגבנייה פלפל וכו'...)
ג. הוספתי תמונות אשר מראות בדיוק את כמות המרכיבים שמרכיבים את הדשן שקניתי כך שאתם המנוסים ממני יכולים לומר לי אם כמות החומרים האנ-אורגנים גדולים מדי או ברמה סבירה שמותרת בגינון אורגני :)
תודה :) !
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 07 יוני 2012,14:04

מר ש יקירי

כשאישרתי בקשתך להירשם לפורום, כתבתי לך מייל - לא התייחסת אליו ! למה?!
אתה רוצה שיקראו לך 'שטות' ?! זה לא כל כך מקובל כאן.
אולי אשנה זאת לשמך האמיתי? כי כאן זה לא פורום רגיל, עם 'ניקים סודיים' וכאלה..
כאן מכירים כולם את כולם.. ונפגשים ושולחים זרעים בחינם ועוד ועוד
עד כאן בנושא זה

לגבי שאלותיך - הגעת לפורום גינון אורגני ואקולוגי.
מציע שתיכנס, בזמנך החופשי (צריך הרבה זמן :lol: ) ל'ארכיב' שלמעלה ושם תמצא את 'שרשור הקיצורים', ממנו תוכל להשכיל רבות בהרבה נושאים אורגניים - יש שם לינקים לכל מיני שירשורים חשובים ו'הרצאות' שלי ושל מומחים אחרים מהפורום.

ויותר נקודתית, אבל כללית.. כל עוד אתה לא מזמין 'מעבדה חקלאית', אליך הבייתה, לבדוק את תכולת המינרלים באדמה שלך, אם חסר בה משהו או שיש בה עודף, אין כל סיבה שתשתמש בחומרים מרוכזים ולא משנה אם הם אורגניים, או ג'ל או 20.20.20
כי.. כמה חומר לתת לצמחים ולאדמה?! אתה לא יודע! ואם תתן יותר מדי מינרלים, הם יהפכו את הצמחים ל'כלורוטים' והתהליכים המורכבים בתוכם, יהיו לקויים והצמח והפירות לא ייצרו ויטמינים ואז, שום ירק או פרי אצלך, לא יהיה שווה! כי לא יהיה לו כל 'ערך מוסף'. ונהפוך הוא, רק יפגע בבריאות שלך ומשפחתך, כמו העגבניות הירוקות מהסופר !
כאן לומדים לגדל בצורה טבעית ונכונמה וזה אומר, לאט לאט, בקצב של הצמחים, הקומפוסט מתפרק ומזין את יצורי האדמה שאוכלים אותו והם מחרבנים הומוס הזמין לשורושי הצמחים..

ככה זה כאן! כאן לומדים לגדל עגבנייות בריאות עם טעם של פעם ומלפפונים.. ועוד..

אז.. חבל על השאלות על 'דשנים' שונים - לא כאן! אני לא עונה על זה. יש דרכים אחרות להאכיל נכון את האדמהנ והצמחים וכך כולם נוהגים כאן.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

עץ תפוחים מותקף/עשבייה קשה.

יש לי שתי בעיות שאני מקווה שתוכלו לעזור לי בהן,
האחת, יש לי חלקה ובה כמה צמחי תבלין ורדים ושיח עגבנייה, באותה החלקה ובסמוך לה יש מן צמח נראה לי צמח ביצות שאיני יודע את שמו שפשוט משתלט על כל החלקה עם שורשים עמוקים מאוד בעל עמידות איתנה ואני לא מצליח להיפטר ממנו הנה 2 תמונות שיעזרו לכם במתן עצות (מיותר לציין שאיני רוצה ששאר הצמחים באותה חלקה ימותו....)
תמונה
תמונה

השנייה, יש לי עץ תפוח, בכל שנה הוא נותן פריחה מדהימה והמון המון פירות הבעיה היא שאני לא זוכה לאכול אף פעם מאותם פירות מכיוון שמזיקים הורסים אותם וגורמים בהם פגמים חורים ולבסוף לנשירתם מהעץ במצב של הרס טוטאלי הנה כמה תמונות הן של המזיקים והן של הפירות הניזוקים:
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

למען האמת שכחתי לציין שבגינתי יש גם עץ תאנה ענק שסובל מאותם המזיקים גם הוא וגם התפוח מותקף במאות אלפי מזיקים אלו שיש בתמונות מה אוכל לעשות על מנת לטפל בהן?

אשמח לקבל עצות/טיפים/עזרה לפתרון הבעיות הנ"ל
בתודה מראש כמובן :) !!!
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

אוקיי,
ראשית אתייחס להערה הראשונה שלך והוא הכינוי שלי,
זה פשוט שם שמשמש אותי בכל הפורומים בהם אני רשום אם זה מהווה בעיה אשנה אותו לשמי האמיתי- גיא.
אשמח להכיר כאן את כולם ולחבור לקהילה שלכם שמשתפת מעניקה ומחברת בין כל אלה האוהבים את האדמה.
בקשר לשאלה שלי אז כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון,
את האדמה שבגינה שלי אני אכן מעשיר בקומפוסט אורגני הן שאני מכין והן שאני קונה,
השאלה שלי התייחסה לירקות שאני מגדל בעציצים גדולים עם הרכב של אדמת גן קנוייה מעורבבת עם קצת אדמה רגילה מהגינה, אני מאמין שאין צורך לבדוק בכל עציץ ועציץ עם "מעבדה חקלאית" כמו שציינת את הרכב החומרים המצויים בה, לגבי הדשן כוונתי הייתה טובה רציתי דשן שהוא אורגני שמורכב מחומרים טבעיים לכן גם הבאתי בתמונה את התווית שתאפשר לכם המקצוענים לומר לי האם להשתמש בו או לא (האם אחרי הדישון בו הירקות שלי נחשבים אורגניים??)
אם אחרי שהסברתי את עצמי, אתה עדיין רואה בעיה בהענקת תשובה בנושא אבין זאת :)
שוב תודה לכולכם על התשובות והיחס :) !
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 07 יוני 2012,14:04

שטות כתב:אוקיי,
ראשית אתייחס להערה הראשונה שלך והוא הכינוי שלי,
זה פשוט שם שמשמש אותי בכל הפורומים בהם אני רשום אם זה מהווה בעיה אשנה אותו לשמי האמיתי- גיא.
אשמח להכיר כאן את כולם ולחבור לקהילה שלכם שמשתפת מעניקה ומחברת בין כל אלה האוהבים את האדמה.
בקשר לשאלה שלי אז כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון,
את האדמה שבגינה שלי אני אכן מעשיר בקומפוסט אורגני הן שאני מכין והן שאני קונה,
השאלה שלי התייחסה לירקות שאני מגדל בעציצים גדולים עם הרכב של אדמת גן קנוייה מעורבבת עם קצת אדמה רגילה מהגינה, אני מאמין שאין צורך לבדוק בכל עציץ ועציץ עם "מעבדה חקלאית" כמו שציינת את הרכב החומרים המצויים בה, לגבי הדשן כוונתי הייתה טובה רציתי דשן שהוא אורגני שמורכב מחומרים טבעיים לכן גם הבאתי בתמונה את התווית שתאפשר לכם המקצוענים לומר לי האם להשתמש בו או לא (האם אחרי הדישון בו הירקות שלי נחשבים אורגניים??)
אם אחרי שהסברתי את עצמי, אתה עדיין רואה בעיה בהענקת תשובה בנושא אבין זאת :)
שוב תודה לכולכם על התשובות והיחס :) !

גיא,
אם חשקה נפשך בדשן נוזלי כי קשה להכניס קומפוסט לעציץ (וזה נכון) קרא בפורום על תה/מיץ קומפוסט והומוס
חבל לחזור על מה שאני כתבתי קודם וראובן הסביר במושגים יותר מקצועיים, אז אתן לך אנאלוגיה:
עם כיסוי עיניים אי אפשר לטוס.
פרוש: כשאין ברשותך מעבדה חקלאית שתגיד לך מה חסר בעציצים, אין סיכוי שתקלע בפוקס עם תכשירים כימיים מוצקים נוזלים או גזיים - לא משנה כמה ברור מה שכתוב עליהם.

מקווה שזה עזר.

בהצלחה
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

Re: עץ תפוחים מותקף/עשבייה קשה.

הודעהעל ידי צברי נוגן » 07 יוני 2012,14:04

שלום לך גיא
הצמח גדה נקרא 'סוף מצוי' וכמו שאמרת הוא שתלטן חבל על הזמן ממליץ לעקור את כולו
או חלק ממנו ולשים לו חוסם כל שהו מתחת לאדמה

בנוגע לחרקים כמה אה משקה תעצים? תפזר זבקבוקים זה יכול לעזור
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

שלום צברי,
בנוגע להשקייה יש לעצים טפטפות 2 לכל עץ והם מושקים 4 פעמים בשבוע למשך שעה,
כמו ששמת לב אני די חדש בפורום ובתחום בכלל כך שאין לי מושג מה זה זבקבוקים אם תוכל לפרט אשמח.
תודה מראש גיא.
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי צברי נוגן » 07 יוני 2012,14:04

כמו שראובן אוהב לומר
תסתכל ב'ארכיב' הפורום יש בו את כל המידע
בהצלחה
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

..ואוסיף עוד מילה אחת, על תמיר ידידי המלומד..

אם אתה מגדל עצים בעציצים של מעשה מנותקים מ'אמא אדמה' המופלאת. אל תגדל אותם ב'תערובת גן' קנוייה ממשתלות ! החומר המוזר הזה, מתאים לגידול של פרחים עונתיים עם דישון קבוע! כי מדובר בתערובת פרועה של כל מיני חומרים אינרטיים שלא מתפרקים ולא מוסיפים שום דבר לצמח - כמו 'ספוג' !!

לגידול שם עצים במיכלים - עדיף שלא, אבל.. אם אין ברירה, מסיבות שונות, אז לפחות שהתערובת תהיה דומה לטבע.. - יש לערבב אדמה מקומית עם כ 40% קומפוסט.

ואם יש לך 'תערובת גן' שקנית ואתה לא יודע מה לעשות איתה.., שים ממנה שכבה של כ 20 ס"מ בתחתית העציץ הגדול, שתשמש כ'חומר גאוטכני' שימנע מהאדמה האמיתית לסתום את חורי הניקוז שבתחתית העציץ

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: השאלות שלי, הגינה שלי - גיא

גיא,

א. פתחתי לך שירשור חדש! שלך !! - השאלות שלי, הגינה שלי - גיא

ב. מיזגתי את 2 הנושאים תחת אותה 'מטרייה'.

ג. כל שאלה שיש לך, תכניס בשרשור הזה שלך! כ'תגובה'

ולשאלותיך, בהמשך לצברי..

המצב נוראי, מבחינת המזיקים. עליך לפעול מיידית בכמה מישורים:

1. לחסל אותם במהירות, כדי שלא יתרבו! ואת זה עשה ע"י הכנת מיכל ריסוס מלא בתמיסת סבון - כף אחת של סבון כלים, בתוך ליטר מים. לערבב ולרסס אותם מקרוב. תמשיך עם 2-3 ריסוסים ביום, כל עוד אתה רואה אותם.. בלי הפסקה. אל תיטרד כעת בשטיפת הסבון עם מים לאחר הריסוס ! לא צריך! קודם תשמיד אותם בקבלנות !

2. במקביל, תכין כמה 'זבבוקים' - תקיש 'זבבוק' בשורת החיפוש בפורום או ב'גוגל' וכבר תמצא את ה'המצאה' שלי. כמה זבבוקים לכל עץ ! שהחורים יהיה מאכסימום ברבע התחתון שדל הבקבוק. ב3 או 4 הבקבוקים שאתה תולה על עץ התפוח, תכניס בהם חתיכות מתפוחים נגועים, דרך הפיה. תוסיף כ 3-4 ס"מ של מים ותן להם לעשות את העבודה שלהם כ'מלכודות'.

3. כך גם על עץ התאנה - 3-4 בקבוקים עם תאנים מקולקלות

4. שארייות פרי מקולקל וכן פירות נגועים, תסיר ותקבור רחוק מהגינה שלך - הם משמשים כ'בית גידול' לדורות החדשים

זו ההתחלה וכדאי שתיכנס לזה במלוא הקצב ! כך לא צריך להיראות עץ, נבהלתי !!! :o

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תודה רבה על כל ההקשבה הטיפים והעזרה...
מקווה שאוכל לגמול לכם בעתיד עם טיפים וידע משלי :) !
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי גיא » 10 יוני 2012,14:04

ראובן תודה על הטיפים והעצות יש לי כמה שאלות לגבי הטיפים שנתת לי למעלה.

1. רשמת לי לא להיטרד בשטיפת מי הסבון מהעלים אחרי הריסוס אבל רשמת "כרגע" זה אומר שמתישהו אני כאן צריך לשטוף את הסבון שריססתי עם צינור מים?

2. האם את התמיסה הזו אני יכול לרסס גם על צמחים קטנים? יש לי ערוגה ובה שתולים:
שיבה, זוטה לבנה, קורנית לימונית, לואיזה, סטיביה, מליסה, מרווה אננס, נענע מנטה, נענע ספרדית, מרווה, לבדנר -
חחח כן הרבה בערוגה אחת אבל היא צומחת יופי, בערוגה יש מזיקים אבל איני רואה אותם אולי חלזונות או צרצרים או תולעים או כל מיני כאלה שפוצעים את הצמח ועושים בו חורים של אכילה, השאלה אם הסבון ישמיד חרקים אלה אפילו שאני לא רואה אותם בשעות היום או שרק דרך התזה ישירה על החרקים הם מתים, ועוד דבר האם הסבון לא יפגע בעלים העדינים של הצמח ו/או בטעמם אחר כך בחליטת התה :)

3. זו אולי השאלה הכי מוזרה שתישאל בפורום הזה אבל אם כבר אז כבר, יש לי כלב מסוג פירנאי בגינה והוא מטיל את מימיו על כל מיני עצים קטנים ושיחים אפילו לפעמים על התבלינים שלי הבעיה היא שכנראה משהו בפיפי שלו צורב את העלים וממש הורג את אותו הענף שבא במגע עם זה או אפילו את הצמח עצמו יש למישהו עצה איך להגן על הצמחים חוץ מלקשור את הכלב או להרחיק אותו ולדאוג שהוא לא יעשה כי לא כל היום אני איתו ואין לי איך למנוע את עשיית צרכיו על הצמחים

כמובן תודה מראש על העזרה !!
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 יוני 2012,14:04

1. כי חם בחוץ! ותוך 10 דקות הסבון מתייבש. בד"כ, בריסוס תמיסת סבון על צמחים שהם לא עצים, אני מזהיר לשטוף לאחר 10 דקות, כי הפעולה של בועות הסבון תחנוק גם את העלים - כי.. גם לעלים יש 'פתחי נשימה' - 'פיוניות'.

2. לא מרססים סתם! הפעולה של תמיסת הסבון היא 'טכנית' - הבועות חונקות את היצורים! מרססים רק במישרין עליהם ולא 'סתם ככה'.

3. השתן של בע"ח טורפים, הוא חריף מאוד וגם אם ישתין כמה פעמים על המדשאה, יישאר 'כתם לבן' - הצמחים ימותו.
הכלב שלי הוא "פירנאי גמדי" :lol: וגם אם הוא משתין כמה פעמים, באותו מקום, הוא הורג את הצמחים או משאיר 'כוויה לבנה' על המדשאה.
קבצים מצורפים
שיטפון מקומי.jpg

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 10 יוני 2012,14:04

גיא כתב:ראובן תודה על הטיפים והעצות יש לי כמה שאלות לגבי הטיפים שנתת לי למעלה.

1. רשמת לי לא להיטרד בשטיפת מי הסבון מהעלים אחרי הריסוס אבל רשמת "כרגע" זה אומר שמתישהו אני כאן צריך לשטוף את הסבון שריססתי עם צינור מים?

2. האם את התמיסה הזו אני יכול לרסס גם על צמחים קטנים? יש לי ערוגה ובה שתולים:
שיבה, זוטה לבנה, קורנית לימונית, לואיזה, סטיביה, מליסה, מרווה אננס, נענע מנטה, נענע ספרדית, מרווה, לבדנר -
חחח כן הרבה בערוגה אחת אבל היא צומחת יופי, בערוגה יש מזיקים אבל איני רואה אותם אולי חלזונות או צרצרים או תולעים או כל מיני כאלה שפוצעים את הצמח ועושים בו חורים של אכילה, השאלה אם הסבון ישמיד חרקים אלה אפילו שאני לא רואה אותם בשעות היום או שרק דרך התזה ישירה על החרקים הם מתים, ועוד דבר האם הסבון לא יפגע בעלים העדינים של הצמח ו/או בטעמם אחר כך בחליטת התה :)

3. זו אולי השאלה הכי מוזרה שתישאל בפורום הזה אבל אם כבר אז כבר, יש לי כלב מסוג פירנאי בגינה והוא מטיל את מימיו על כל מיני עצים קטנים ושיחים אפילו לפעמים על התבלינים שלי הבעיה היא שכנראה משהו בפיפי שלו צורב את העלים וממש הורג את אותו הענף שבא במגע עם זה או אפילו את הצמח עצמו יש למישהו עצה איך להגן על הצמחים חוץ מלקשור את הכלב או להרחיק אותו ולדאוג שהוא לא יעשה כי לא כל היום אני איתו ואין לי איך למנוע את עשיית צרכיו על הצמחים

כמובן תודה מראש על העזרה !!

(כשכתבתי מה שכתבתי, לא ראיתי את התגובה של ראובן, כך שיש חפיפה מסוימת)
תמיסת סבון מומלץ לשטוף 10-20 דקות אחרי היישום כדי שהסבון לא ימנע מהעלים לנשום. אני מניח שלגבי עץ גדול הנזק לעלים לא גדול.
לשתילים קטנים (תבלינים וכד') חשוב לשטוף את הסבון אחרי 10-20 דקות. השאלה אם הסבון בכלל אפקטיבי למזיק שאתה מתאר... מי סבון מומלצים ליצורים כמו כנימות שלא זזות הרבה. כנראה שהחורים בעלים שלך הם תוצאה של זחל כלשהו, ותמיסת סבון לא תזיז לו . נסה לצאת בלילה עם פנס לד ותסתכל על ומתחת לעלים. אם יש זחלים - תאסוף אותם ותן אותם לדגים/ציפורים - כמו שראובן אומר: חלבונים אהובים עליהם.
לגבי הפירנאי...אני מתפלא שהנזק זה רק פיפי, ושהוא לא שוכב על הערוגה והורס את כל הצמחים... אני הייתי מחלק את הגינה עם גדר לאזור של הכלב ואזור של הצמחים.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי גיא » 10 יוני 2012,14:04

קודם כל כרגיל תודה לכם על ההקשה והעזרה.
אז ככה תמיר מה שאתה מתאר זה בדיוק מה שעשיתי אתמול ב11 וחצי בלילה יצאתי כמו גנב עם פנס :) וניסיתי למצוא את המזיקים המסתוריים אבל לשווא,
ולגבי הפליאה שלך איך הפירנאי לא הורס את כל הצמחייה אז ככה הוא נמצא בגינה שעה לכל היותר ביום (ולפני שתקפצו עלי ותאמרו שזה לא מספיק לכלב שעה אחת בחוץ זה לא כולל כמובן את הסיבובים שהוא מקבל בכל השכונה הוא הכלב הכי מפונק ביקום) עכשיו תתפלא לשמוע איפה הוא שורץ בשאר שעות היום אז כן הוא חי יותר טוב ממני ומעוד כמה אנשים שאני מכיר הוא פשוט שוכב לו היכן שהוא רוצה בתוך הבית עם מזגן טלוויזיה עצם ופינוק.. עצה שלי? בגלגול הבא לבקש להיות כלב בבית שלנו :P

להנאתכם (אני מקווה) העלתי כמה תמונות של הכלב כמו שראובן העלה :)

תמונה

תמונה
זה "ברי" הפירנאי ואני

תמונה
אבא שלי עם ברי

תמונה
שוב אבא שלי עם ברי התמונה הזו נועדה בכדי לקבל פרופורציה כמה הכלב קטנטן :P
אקונה מטטה.
גיא
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 יוני 2012,14:04

ח ח ח ח יופי של 'כלבלב'..

גם ה'מיני' שלי, מעדיף שלא להוציא את הראש מהחלון של האוטו, בתקופה האחרונה, אלא נשכב למטה, במקום של הרגלים ומעיף אלי מבט חסר סבלנות - "תפעיל כבר את המזגן !!!" ואז, עם האף מול פתח האויר הקר, נרדם.
הוא גם לא נכנס לחנות שאין בה מזגן ! צודק !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי חזי » 10 יוני 2012,14:04

ראובן אורן כתב:ח ח ח ח יופי של 'כלבלב'..

גם ה'מיני' שלי, מעדיף שלא להוציא את הראש מהחלון של האוטו, בתקופה האחרונה, אלא נשכב למטה, במקום של הרגלים ומעיף אלי מבט חסר סבלנות - "תפעיל כבר את המזגן !!!" ואז, עם האף מול פתח האויר הקר, נרדם.
הוא גם לא נכנס לחנות שאין בה מזגן ! צודק !

ולמה למה אני לא יכול לפתוח את התמונות?????????????????
סיכמנו שלא מתיחסים יותר לשגיעות כתיב שלי
חזי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי תמיר אילן » 14 יוני 2012,14:04

גיא כתב:קודם כל כרגיל תודה לכם על ההקשה והעזרה.
אז ככה תמיר מה שאתה מתאר זה בדיוק מה שעשיתי אתמול ב11 וחצי בלילה יצאתי כמו גנב עם פנס :) וניסיתי למצוא את המזיקים המסתוריים אבל לשווא,
:P

התגנבת לצמח ואז הדלקת פנס או שהדלקת פנס כשיצאת מהבית והתקרבת לצמח?
אולי המזיקים ראו אותך מתקרב וברחו :D

עכשיו ברצינות (וראובן יתקן את כל הטעויות שלי :oops: ) אם זה זחלים שאוכלים אז צריך למצוא אותם על או מתחת לעלים, על הגזע של הצמח או הענפים. לא צריך הרבה כאלה לעשות נזק מרשים, כך שצריך להשקיע זמן בחיפוש (5 דקות לא נחשב...)
אם המזיק הוא חגב, נמלת קציר או כל יצור שהוא יותר נייד מזחל לא בטוח שתראה בלילה.
תנסה לבקר את הצמחים בשעות שונות של היום (למשל בשבת, אם אתה בבית) ונסה לגלות את הפושע. אם אתה חובב הייטק, אולי תוכל להתקין מצלמה שמצלמת כל דקה צילום באזור שהכי מועד לפורענות? זה יכול להיות להיט מסחרי :geek: מצלמה מותקנת בגינה עם שליטה דרך האינטרנט כדי שכל הגננים שיש להם גם עבודה במשרד (צריך להתפרנס...) יוכלו לפתוח חלון במחשב שצופה על גינתם האהובה :inlove: :inlove: :inlove:
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־98 אורחים