זקוק לעזרתכם בתכנון הגינה העתידית

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

זקוק לעזרתכם בתכנון הגינה העתידית

הודעהעל ידי אלעד5 » 08 ינואר 2013,14:04

היי חברים
הנה סקיצה של הבית שאני הולך לבנות בע"ה יחד עם סקיצה של הגינה שתהיה.

image.jpeg
ניתן להגדיל התמונה בלחיצה עליה ואח"כ, לגודל מכסימלי בלחיצה על 'זכוכית המגדלת'

צריך את עזרתכם בכמה דברים:
1. מעוניין למקם עוד עצים בגדר המזרחית (בדרך מהשער עד לכניסה לבית) אילו עצים יתאימו? אני חשבתי על הדרים בעיקר.
2. לגבי שני העצים בחצר הצפונית (בפינות) אני חשבתי לשים עצים גדולים - 2 זני אבוקדו או מנגו ואבוקדו.
3. האם נראה שיש מקום לשים עוד עץ באמצע או שזה יהיה צפוף ומוגזם?
4. מצוין בחצר הצפונית 'גדר חיה' להסתיר את המבנה הצפון מערבי - כנראה שאעשה משתילי גת (מחווה לחמי היקר ) אבל אשמח לשמוע הצעות.
5. בגדר המזרחית (איפה שאני רוצה להוסיף עצים) - אשמח לשמוע על מטפס יפה (אני מכיר מטפס עם פרחים סגולים שאהבתי אבל לא יודע את שמו) לשים לאורך הגדר
6. בחלק הצפוני היכן שרשום דשא טבעי או סינטטי - אני הולך לכיוון הסינטטי (למרות שכיום יש לי טבעי) יותר בעניין שזה שטח קטן להשקות ולהסתבך עם פרישת ממטירים .
7. על איזו פרגולה (צפונית דרומית או מזרחית) הכי כדאי לנטוע גפנים שיטפסו מעל?

מחכה בקוצר רוח לשמוע את דעתכם
תודה מראש לעונים
אלעד
"מי שזורע רוח קוצר סערה..."
אלעד5
גנן עם עתיד

Re: זקוק לעזרתכם בתכנון הגינה העתידית

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 08 ינואר 2013,14:04

ערב טוב
כל מה שחום זה ריצוף?
מה אורך ורוחב המגרש?
אבי
אבי אלימלך
גנן אורגני

הודעהעל ידי אלעד5 » 08 ינואר 2013,14:04

אכן - החום זה ריצוף
המידות - 24מטר על 16מטר
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי רן פאוקר » 09 ינואר 2013,14:04

בוקר טוב אלעד
ראשית קבל יישר כוח על כך שאתה חושב על הגינה כבר בשלב תכנון הבית מאוד מאוד חכם !
חסרים עוד מספר פרטים חשובים:
1. מיקום בארץ.
2. סוג ועומק הקרקע.
3 ציינתה גודל המגרש אבל עדיף מידות על התמונה. מאוד קריטי בגינתך הקטנה. למשל בגדר המזרחית האם יש שם בכלל מקום לעץ ומה "יגיד " השכן שהעץ יגדל גם אצלו - הנוף.
חשוב מאוד לדעת:
א. לאבוקדו דרוש מפרה (יתכן ויש בסביבה) לגבי מנגו אינני זוכר כרגע.
ב. גינה קטנה אולי רצוי בגדר המזרחית במקום מטפס גפן.
ג. עצי פרי רצוי לגדל כ שיח ע"מ שיקל לקטוף הפרי וחשוב גם על נשירת פרי ועל צרעות בגפן (לי לא מפריע).
ד. דשא סינטטי בשמש מתחמם עד ל 55-70 מעלות (מותנה באיכות)
אני ממהר לפגיש ויתכן ושכחתי עוד פרטים חשובים.

אני ככלל גורס (ע"ס ניסיוני הרב)
1. להמשיך לברר כאן ובפורומים אחרים .
2. להסתובב בסביבה לראות מה צלח אצל השכנים בתנאים שלך.
3. להזמין בעל מקצוע טוב. גנן מעולה, מתכנן עם ידע בשטח, לביקור אחד לפחות ע"מ שיעזור לך לסדר את מחשבותיך (אחרי הלימוד) יתן מספר טיפים חשובים שיקלו החיים בעתיד. דברים שקשה לתת בשלט רחוק. יעלה לא יותר מהכורסה בסלון העתידי.
ואולי גם הקישור הבא יעזור קצת.

http://www.eco-garden.co.il/index.php?m=ar&artd=2735

בהצלחה
רן פאוקר
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 09 ינואר 2013,14:04

אלעד5 כתב:היי חברים

image.jpeg

1. מעוניין למקם עוד עצים בגדר המזרחית (בדרך מהשער עד לכניסה לבית) אילו עצים יתאימו? אני חשבתי על הדרים בעיקר.
2. לגבי שני העצים בחצר הצפונית (בפינות) אני חשבתי לשים עצים גדולים - 2 זני אבוקדו או מנגו ואבוקדו.
4. מצוין בחצר הצפונית 'גדר חיה' להסתיר את המבנה הצפון מערבי - כנראה שאעשה משתילי גת (מחווה לחמי היקר ) אבל אשמח לשמוע הצעות.
5. בגדר המזרחית (איפה שאני רוצה להוסיף עצים) - אשמח לשמוע על מטפס יפה (אני מכיר מטפס עם פרחים סגולים שאהבתי אבל לא יודע את שמו) לשים לאורך הגדר
6. בחלק הצפוני היכן שרשום דשא טבעי או סינטטי - אני הולך לכיוון הסינטטי (למרות שכיום יש לי טבעי) יותר בעניין שזה שטח קטן להשקות ולהסתבך עם פרישת ממטירים .

תודה מראש לעונים
אלעד

האם המיקום נשאר ראשל"צ?
היה טוב לראות מידות על השרטוט או קנה מידה (יתכן שיש אך קשה לקרוא)
1. "עוד עצים בגדר המזרחית"? לא רואה כרגע שום עצים שם... בכל אופן אם מדובר ברצועה של 3 מטר מהבית עד הגדר, קצת בעייתי לשתול עצים כי עץ צריך מרחב של כמה מטר סביב. אפשר אולי לשתול מטר מהגדר ולגזום הענפים הצדדיים לכיוון הבית מתחת לגובה שני מטר כדי שלא יפריעו במעבר לבית. או לגדל עצי פרי כגדר חיה אבל כמו שאמר רן זה יכול ליצור בעיה עם שכנים מסוימים (אחרים אולי ישמחו לקטוף את פירותיך).
2&3 אם המרחק בין שני העצים הצפוניים הוא 8-10 מטר אז אפשר לשים עוד אחד ביניהם. אם, נגיד, המזרחי הוא אבוקדו אז אפשר אפילו לשתול זן נוסף של אבוקדו קרוב יותר אליו מאשר למנגו. ראיתי במשתלה מוכרים 3 סוגי אבוקדו שגדלים במיכל אחד (נותנים פרי בתקופות שונות)
4. גדר חיה אפשר לעשות מכל מיני עצי פרי ננסיים ולא ננסיים. גויאבה תותית, פיג'ויה, פיטנגו, למון-קואט ו"קואטים" אחרים
5. לא יודע הרבה על מטפסים. אני אוהב מטפסים ריחניים כמו יסמין (אם לא רוצים מטפסים טעימים כמו פסיפלורה ופטל. מצטרף לרן שגפנים יכולים להתאים לגדר המזרחית אבל החיסרון שבחורף הם ערומים; אז אולי כמו שכתבתי ב4.
6. הייתי שם זן דשא עמיד ביובש או צמח אחר שלא מצריך חיסוח. לא חובב של סינטטי שכאמור מתחמם בקיץ ואי אפשר לשבת עליו.
7. אם תדאג לשקק את האשכולות (ותמנע בעייה של צרעות) אני הייתי שם גפנים המבשילות בעונות שונות על כל הפרגולות. בעיקר על דרום ומזרח שם הן תעזורנה להצליל בקיץ.
צריך לבדוק אם יש בפרגולה הצפונית מספיק שמש (לא ברור אם הבית קומה אחת או יותר)
8. לא שאלת אך אומר דעתי שכדאי להקטין הריצוף בצד מזרח לכמטר (בהנחה שכעת זה קרוב ל2 מטר) ולהרחיב הערוגות משני הצדדים.
9. חשוב על אגירת מי גשמים מתחת לריצוף הרב שיש לך.
10. בתכנון הבית הכן צנרת ביוב כפולה למים אפורים ושחורים שיתן לך גמישות בחיבורים בעתיד (לדוגמה אצלי גם חדר כביסה וגם בכיורי המטבח יש לי אפשרות להזרים לצנרת מים אפורים או שחורים. (מי המקלחות אצלי הולכים רק לצנרת של האפורים). צריך לאפשר הפנית צנור המים האפורים אל מערכת המים השחורים עד/אם/כאשר תקים את מערכת הטיהור . בשרותים, ליד הניאגרות, כדאי להכין צנרת כפולה: מים נקיים ומים ממוחזרים כשצנרת המים האפורים מובילה לגג, או לנקודה בה תהיה מערכת טיהור (אם אפשר, למקם המערכת קרוב לחדר כביסה/חדר אמבטיה וליציאת המים השחורים מהבית/מהחצר.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי רן פאוקר » 09 ינואר 2013,14:04

תמיר אין,אין דשא חסכן במים כולם צורכים אותה כמות (נבדק אצלנו בנקודה ירוקה וגם במעבדה בפקולטה לחקלאות ברחובות אילנה הראב.)
כמו כן אין דשא שלא זקוק לכיסוח זואיסיה דקת עלים =Zoysia tenuifolia ניתן לגדל ללא כיסוח אבל אז לא מקבלים משטח ישר
רן פאוקר
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 10 ינואר 2013,14:04

רן פאוקר כתב:תמיר אין,אין דשא חסכן במים כולם צורכים אותה כמות (נבדק אצלנו בנקודה ירוקה וגם במעבדה בפקולטה לחקלאות ברחובות אילנה הראב.)
כמו כן אין דשא שלא זקוק לכיסוח זואיסיה דקת עלים =Zoysia tenuifolia ניתן לגדל ללא כיסוח אבל אז לא מקבלים משטח ישר

תודה, רו, על ההערה/הארה לגבי חיסכון במים.
לגבי חיסכון בכיסוח התכוונתי לצמחים אחרים ולא דוקא דשא כמו הדיכונדרה.

הזויסיה טנואיפוליה מאד יפה בעיני בגבשושיות שלה שכמובן פחות מתאימה למשחקי כדור של ילדים קטנים...
אגב ראיתי תמונה של זויסיה שנראית שטוחה כמו דשא רגיל; האם עוברים עליה עם מכבש?
ראו: http://www.zoysia.fr/image/photos-zoysi ... din_12.jpg
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 ינואר 2013,14:04

תמיר, בדוק את הלינק.., הוא קצת 'שבור'

רן ותמיר, התנצלותו של אלעד - פותח האשכול הזה, מוגשת על ידי בינתיים.

התרחשויות ואילוצים דחופים בעבודה, מעכבים אותו מליצור איתכם דיאלוג לגבי הערותיכם בעניין תכנון הגינה.
ייתכן שעוד היום, יצליח למצוא זמן לכך

תודתו דרכי.. :)
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אלעד5 » 10 ינואר 2013,14:04

היי רן ותמיר,
מצטער על התגובה המאוחרת שלי היו אילוצים בעבודה שמנעו ממני להיכנס או להתייחס כראוי לתשובותיכם.
ראשון ראשון ואחרון אחרון-
רן לגבי שאלותיך
1. המיקום נשאר ראשל"צ(תמיר זכרת טוב :rock: )
2. הקרקע חמרה ותיקה - יש תמונות של תוצריה אף בפורום זה, עומקה- לא ידוע לי (מה גם שבשלב הפיתוח של האזור אולי יוסיפו או שיורידו עוד לא הגעתי לזה)
גילוי נאות - זה לא בית פרטי שנבנה מאפס אלא הרחבה של בית קיים
3. אילו מידות חסרות? (אורך רוחב נתתי לאבי כששאל)
4. לגבי העץ שייכנס לשכן - אני לא רוצה לשים את העץ ממש בפינה אלא שהתפארת שלו תכסה את הפינה
לגבי האבוקדו ידוע לי שהוא צריך מפרה לכן שקלתי לשים שני אבוקדואים על הגדר הצפונית (אפשרי משני זנים ששונים?)
עניין הצרעות בגפן זה נושא שמפריע לאישתי לכן כנראה אלך על איזה מטפס ריחני או פרחוני או שניהם.
דשא סינטטי - ידוע לי כי הוא מתחמם רק אציין שהוא לא יהיה כ"כ חשוף לשמש עם העצים והפרגולה והבניין לכן זה פחות מטריד אותי
כיום יש לי דשא טבעי וזה סבבה ועניין ההשקייה לא יקר כשמגדלים את הדשא נכון אך בגלל השטח הקטן שיהיה שם בחלק הצפוני אשים כנראה סינטטי.
לסיום לגבי נושא הזמנת גנן - לאחר השיטוטים שלי בפורום זה בשנתיים האחרונות קשה לי להזמין גנן חיצוני מעדיף את הגננים שכאן.

תודה לך על שאלותיך ותודה על הלינק אעבור על המידע שם

תמיר תורך - בהודעה הבאה...
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי אלעד5 » 10 ינואר 2013,14:04

תמיר אילן כתב:
אלעד5 כתב:היי חברים

image.jpeg

תודה מראש לעונים
אלעד

האם המיקום נשאר ראשל"צ?
היה טוב לראות מידות על השרטוט או קנה מידה (יתכן שיש אך קשה לקרוא)
1. "עוד עצים בגדר המזרחית"? לא רואה כרגע שום עצים שם... בכל אופן אם מדובר ברצועה של 3 מטר מהבית עד הגדר, קצת בעייתי לשתול עצים כי עץ צריך מרחב של כמה מטר סביב. אפשר אולי לשתול מטר מהגדר ולגזום הענפים הצדדיים לכיוון הבית מתחת לגובה שני מטר כדי שלא יפריעו במעבר לבית. או לגדל עצי פרי כגדר חיה אבל כמו שאמר רן זה יכול ליצור בעיה עם שכנים מסוימים (אחרים אולי ישמחו לקטוף את פירותיך).
2&3 אם המרחק בין שני העצים הצפוניים הוא 8-10 מטר אז אפשר לשים עוד אחד ביניהם. אם, נגיד, המזרחי הוא אבוקדו אז אפשר אפילו לשתול זן נוסף של אבוקדו קרוב יותר אליו מאשר למנגו. ראיתי במשתלה מוכרים 3 סוגי אבוקדו שגדלים במיכל אחד (נותנים פרי בתקופות שונות)
4. גדר חיה אפשר לעשות מכל מיני עצי פרי ננסיים ולא ננסיים. גויאבה תותית, פיג'ויה, פיטנגו, למון-קואט ו"קואטים" אחרים
5. לא יודע הרבה על מטפסים. אני אוהב מטפסים ריחניים כמו יסמין (אם לא רוצים מטפסים טעימים כמו פסיפלורה ופטל. מצטרף לרן שגפנים יכולים להתאים לגדר המזרחית אבל החיסרון שבחורף הם ערומים; אז אולי כמו שכתבתי ב4.
6. הייתי שם זן דשא עמיד ביובש או צמח אחר שלא מצריך חיסוח. לא חובב של סינטטי שכאמור מתחמם בקיץ ואי אפשר לשבת עליו.
7. אם תדאג לשקק את האשכולות (ותמנע בעייה של צרעות) אני הייתי שם גפנים המבשילות בעונות שונות על כל הפרגולות. בעיקר על דרום ומזרח שם הן תעזורנה להצליל בקיץ.
צריך לבדוק אם יש בפרגולה הצפונית מספיק שמש (לא ברור אם הבית קומה אחת או יותר)
8. לא שאלת אך אומר דעתי שכדאי להקטין הריצוף בצד מזרח לכמטר (בהנחה שכעת זה קרוב ל2 מטר) ולהרחיב הערוגות משני הצדדים.
9. חשוב על אגירת מי גשמים מתחת לריצוף הרב שיש לך.
10. בתכנון הבית הכן צנרת ביוב כפולה למים אפורים ושחורים שיתן לך גמישות בחיבורים בעתיד (לדוגמה אצלי גם חדר כביסה וגם בכיורי המטבח יש לי אפשרות להזרים לצנרת מים אפורים או שחורים. (מי המקלחות אצלי הולכים רק לצנרת של האפורים). צריך לאפשר הפנית צנור המים האפורים אל מערכת המים השחורים עד/אם/כאשר תקים את מערכת הטיהור . בשרותים, ליד הניאגרות, כדאי להכין צנרת כפולה: מים נקיים ומים ממוחזרים כשצנרת המים האפורים מובילה לגג, או לנקודה בה תהיה מערכת טיהור (אם אפשר, למקם המערכת קרוב לחדר כביסה/חדר אמבטיה וליציאת המים השחורים מהבית/מהחצר.

היי תמיר
כמו שאמרתי לרן - המיקום הוא ראשל"צ
אתה צודק לגבי הגדר המזרחית אין שם כרגע אבל אני מעוניין לשים שם עצים (עוד מתייחס לשניים הצפוניים המתכוננים ו2 שקיימים בגינת הילדים ולא מסומנים)
וזו שאלתי לחבריי בפורום - המיקום כיוון ועיצוב - אילו עצים כדאי שם - אני חשבתי בעיקר על הדרים 2 או 3...
ד"א צדקת - הרוחב של הניסה הינו 3 מטרים השביל המרוצף עוד לא נבנה אז יש מקום לשינויים :lol:
פיטנגו וגויאבה תותית יש לי כיום והם אופציה לגדר החיה מחפש עוד הצעות בעיקר מאנשים שמגדלים את מה שהם מציעים - לך יש משהו מהם שתוכל לספר עליו?
יסמין נשמע טוב אם יוחלט על מטפס ולא גפן אשקול גם אותו
סינטטי - ראה תשובתי והערותי לרן - למה אני דווקא בעד זה
לגבי נושא צנרת כפולה- נראה לי שאצרך להיפגש איתך לקפה לראות תכנון של מערכת כזו על התוכניות שלי (לפני שאעביר למהנדס אינסטלציה לאישור)
אני חשבתי בעיקר על סירקולציה של מים מהמקלחות וביור האמבטיה חזרה לניאגרה - האם זרמי הנעה של המשאבה והפעלתה לא יעלו כמו המים שאני החוסך
המיקום של המערכת אגירה תחת המרצפות אופציה אפשרית ביותר
בקיצור או שאפתח נושא חדש או שנאחד את המטבחון לאגירת מים לדיון סוער על קפה וירקות אורגניים
תודה שוב לעונים
וכן לראובן שהעביר את התנצלותי בשמי
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 10 ינואר 2013,14:04

יש לי פיתנגו ופסיפלורות ליד גדר. צעירים. היה רק פרי אחד לפסיפלורה זמן קצר אחרי ששתלתי.
יש לי גויאבה תותית, אוסנה, ופיג'ויה - שלושתם עדיין צעירים - שאני מגדל צמוד לבית, בכוונה לגזום אותם שטוח ומקביל לקיר עד גובה 2 מטר, כי עובר לידם שביל הליכה, ואז לתת להם להתפרע קצת.
אנחנו אוהבים ענבים מאד ולכן יש לי כמה וכמה זנים שתולים וכמה שעדיין מחפשים את המקום/פרגולה המתאימים...

הדרים זה א' ב' (לימון, תפוז וכו'.
בגדר המזרחית שלך הם יכולים לגדול כגדר חיה עם 2-3 מטר בין אחד לשני, כך שתוכל לשים שם כ-5 סוגים!

לגבי מיחזור מים ואגירת מי גשמים: סוף מעשה במחשבה תחילה. אם לא אז מצטערים אח"כ או משלמים הרבה...
מוזמן לקפה :hug:
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי אלעד5 » 14 ינואר 2013,14:04

תמיר אילן כתב:יש לי פיתנגו ופסיפלורות ליד גדר. צעירים. היה רק פרי אחד לפסיפלורה זמן קצר אחרי ששתלתי.
יש לי גויאבה תותית, אוסנה, ופיג'ויה - שלושתם עדיין צעירים - שאני מגדל צמוד לבית, בכוונה לגזום אותם שטוח ומקביל לקיר עד גובה 2 מטר, כי עובר לידם שביל הליכה, ואז לתת להם להתפרע קצת.
אנחנו אוהבים ענבים מאד ולכן יש לי כמה וכמה זנים שתולים וכמה שעדיין מחפשים את המקום/פרגולה המתאימים...

הדרים זה א' ב' (לימון, תפוז וכו'.
בגדר המזרחית שלך הם יכולים לגדול כגדר חיה עם 2-3 מטר בין אחד לשני, כך שתוכל לשים שם כ-5 סוגים!

לגבי מיחזור מים ואגירת מי גשמים: סוף מעשה במחשבה תחילה. אם לא אז מצטערים אח"כ או משלמים הרבה...
מוזמן לקפה :hug:

כנראה זה מה שאעשה (לאור דברי החוכמה שלכם):
בגדר המזרחית לאורך שביל הכניסה אשתול הדרים לסירוגין עדיין לא בטוח שבצפיפות של גדר חי אולי קצת יותר מרווח וביניהם אכניס שיחים נמוכים נותני פרי גם כן (הצעות / הערות / הארות - אשמח לשמוע דעתכם).
בגינה הקדמית(דרומית ) כנראה שארצף בחומר ממוחזר את כל החלק הזה כדי שיהיה לילדים מקום בטוח להשתולל בלי כאבי לב על הצמחים מה שמוביל אותי לשאלה (לא רק לרן ותמיר כמובן) הבאה -
כרגע בגינה זו יש 2 עצים (פומלו וולנסיה) שנמצאים באדמה מזה כשנה וקצת - איך להעביר והאם זה ייפגע בהם?
בגינה הצפונית אשים דשא (לא החלטתי אם טבעי או סינטטי נראה בהמשך) תחום ממערב ע"י גדר חי מפיטנגו או גויאבה תותית בגדר הצפונית אשים שני עצי אבוקדו (שלא יהיה עמוס מדי אחרי הכל זה עץ גדול) וביניהם יהיו שיחי ג'את .
לגבי הצד שצמוד לבית לאורך שביל הגישה כנראה שאשלב שם צמחי גדה של אגן ירוק(מקווה שאמרתי נכון עוד לא שולט בעגה המקצועית) של מערכת טיהור ומיחזור מים שאני רוצה לעשות.(על זה בשרשור אחר)
בערגות שמצידי השביל זה הנושא הבא בשרשור זה -
ארצה לשלב שם חלקת תותי גינה, צמחי תבלין (עירית, מרווה, לימונית, לואיזה , וכל הצעה שתזרקו לאוויר) קחו בחשבון מיקום (צמוד לבית / צמוד לגדר) כיווני רוח וכן התאמה לנאמר לעיל (בין עצים ובכניסה לבית)
אשמח לשמוע עוד דעות ונקודות שאולי פספסתי
תודה
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 14 ינואר 2013,14:04

את מערכת הטיהור אל תשים צמוד לבית ליד שביל הכניסה.
ראשית מקורות המים האפורים הם בדרום ובמערב
שנית, זה מקום צר וצפוף
שלישית, אם הטיהור לא יהיה כל כך טוב עלול להיות לך ריחות בכניסה.
הצעתי לשים את המתקן באחורי החניה, ליד קיר חדר האמבטיה, (הייתי שם ליד חדר כביסה ושרותי הורים במערב, אך נראה לי שאין לכם שם חצר אלא זה ה"דו-מיש" שלכם...)
אפשר שהרוב יהיה מתחת לחניה - שלומי אלוף במערכות תת-קרקעיות!
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

את ענייני המערכת טיהור/מחזור אפתח בשרשור חדש ככה שלא אפספס דגשים חשובים כמו שקrה כרגע
תודה
עדיין מחכה לתגובת המלאך
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 14 ינואר 2013,14:04

אלעד5 כתב:את ענייני המערכת טיהור/מחזור אפתח בשרשור חדש ככה שלא אפספס דגשים חשובים כמו שקrה כרגע
תודה
עדיין מחכה לתגובת המלאך

אלעד ידידי ורעי ערב טוב.

אילו הם השימושים באגירת מי הגשמים בנפח של 10.000 ליטרים
המצויים בגינתי.

1.מילוי ניאגרות לשטיפת אסלות
2.חיבור מי גשמים לברז מכונת הכביסה
3.שטיפת מרפסות
4.שטיפת מכוניות
5.שטיפות נגדיות למערכות טיהור מיים אפורים
6.השקיית הגינה בחודשי החורף

צא ולמד מה תוכל לעשות עם מיכל של 40.000 ליטר מתחת לחניה :geek:
רק מלחשוב על זה בה לי לבנות בית חדש :lol:

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

אשמח להגיע למצב בו אוכל לספק לביתי כמוך מערכת מהוקצעת ומשומנת המשתפרת עם הזמן כשאעלה פוסט על תכנון מערכת שכזו אשמח לשמוע את דעתך או לחילופין אילו רעיונות יש לך למצב שלי
אלעד5
גנן עם עתיד

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־134 אורחים