הגינה של ערן

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: הגינה של ערן

הודעהעל ידי צברי נוגן » 14 אוקטובר 2013,14:04

ערן בוקר טוב,
יכול להיות ״ שהרוזמרין״ שלך הוא בכלל ׳געדה׳ צמח מקומי
שגדל בר באזור השפלה וההר
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 14 אוקטובר 2013,14:04

צא מזה !
בסוף יתחילו לחשוד בך שאתה מגדל קנאביס רפואי.. :?:
לא צריך למדוד אור ומים יש בלי סוף ממזגנים.
תערבב אותם עם מי ברז, עוד יותר טוב
עוד מעט חורף, מצא דרך לאגור מי גשם, וזהו
בשביל לגדל ירקות, לא צריך למדוד PH של מים.
מאחר ואתה מגדל במיכלים, עבור לרוטינה של הזנת צמחים ב'תה הומוס' באופן קבוע.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אריה להב » 14 אוקטובר 2013,14:04

למה אתה צריך מערכת אוסמוזה למי שתיה בבית ?
תבדוק כמה אחוז מהמים תשפוך לביוב במערכת ביתית כזו.
אריה להב
גנן מתקדם

אריה להב כתב:למה אתה צריך מערכת אוסמוזה למי שתיה בבית ?
תבדוק כמה אחוז מהמים תשפוך לביוב במערכת ביתית כזו.

אכן ! על כל ליטר מים נקיים, הולךכים לביוב כ 3-5 ליטרים של מים ל'שטיפת מלחים'.
בזבוז מים משווע וטעם המים... מזעזע
ה'סנדוויץ' שלי טעמה ותם כשהייתה קונה וקראה למים הללו 'מיץ שבלולים'.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 14 אוקטובר 2013,14:04

רואבן הזכרת לי סיפור מצחיק...
לפני כמה חודשים שינעתי מביתי לשתי דודותיי בערך 10 שתילים של עגבניות, מיותר לציין שכל האוטו היה מלא בשתילים ובקיצור עצר אותי בדרך שוטר והוא בדק מה הולך לי באוטו ואחרי זה הוא בקש סליחה ואמר לי שזה היה נראה לו ממש חשוד לראות "נער",לדבריו חחח, בגילי עם כל כך הרבה שתילים קטנים באוטו שהוא היה בטוח שזה סמים חח.

בכל מקרה יש לכם את המילה שלי שזה לא היה לצורך זה חח. הסיבות שחשבתי עליהם זה בעיקר ביגלל שאני שוקל להביא צמח בוטיק שחייב חומציות של 4.5, ראיתי שאפילו בפורום דיברתם עליו,"הפרי המכושף", ועל הדרך חקרתי את הנושא וראיתי שכל חקלאי לפני שתילה עושה מליון בדיקות כאלה(אל תשאלו אותי למה אבל חלקם מפרסמים דוחות בGOOGLE,או שהיא משתפת אותם בשבילם..) ומכאן עלה כל הרעיון.

וואו לא חשבתי שתראו את זה באור כזה שלילי חח, סך הכל לדעת באמת מה קורה שם מתחת לאדמה..
אבל אם לדעתך ראובן הPH הופך ניטראלי בעזרת שימוש קבוע בהומס ותה סירפדים אז אני סומך עליך בנעיניים עצומות.

לאריה,
אני מודע לעניין הביזבוז במערכות הללו אך רוב הביזבוז זה דברים שבכל מקרה מזיקים לי לגוף ,לאחרונה ראיתי כל מיני אנשים שמפרסמים את תוצאות הTDS באיזורי(ואפילו בכפ"ס) של 700+..
תוצאות כאילו בקושי ראויות לשתיה בישראל וברור שלפי תקנים בעולם התשובה היא "לא ראוי לשתיית אדם" תוסיף לזה את כמות הכלור היפה שמוסיפים כאן פלוס חלודה מצנרות בדרך והגעת למתכון שאפילו לצמחים אני מפחד לתת.. זאת הסיבה שכולם בבית שותים רק מבקבוקים אבל בראייה לרחוק +הצמחים שלי מערכת כזאת הרבה יותר משתלמת..

ולצברי נוגן,
בדקתי באינטרנט ולמרות הדמיון הרב, הצמח שלי עבר מבחינת גובה וגם מבחינת צורה את הגעדה, בנוסף שיש לו ריח מאוד חזק של רוזמרין שלא נותן מקום לספק... בחול מצאתי את הצמח בסוף וגם שמה הוא לא נפוץ כל כך מהסיבה שכנראה הרפואי יותר איכותי :(
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי אריה להב » 14 אוקטובר 2013,14:04

ערן,
אני לא מכיר את איכות המים בסביבת מגוריך, אבל פרסומים כל כך שליליים לפעמים נובעים מסיבות מסחריות ולפעמים מצורך קצת להגיד כמה רע אצלנו.
אני ראיתי פרסומים כי איכות מי השתיה בישראל היא טובה ובאופן אישי יש לי חבר קרוב ומקצועי שעובד במקורות וכל זמן שהוא שותה מהברז אז גם אני.
אני ממש לא רואה סיבה לשפוך כל כך הרבה מים טובים לביוב ובהיותנו פורום אורגני אני חושב שעלינו לפעול להקטנת צריכת מים בבקבוקים מעצם היותה של תעשייה זו מזהמת ביותר, בקבוקי פלסטיק שלא כולם ממוחזרים, משאיות שמובילות מים, כימיקלים הזורמים לביוב בתהליכי ניקוי במפעלי המילוי וכו'.
אריה להב
גנן מתקדם

זה בסיידר. במשך השנים למדתי לזהות 'סטלנים' בכמה שנייות !
איתך רק צחקתי

חזרתי אמש מטיול ארוך על הקלנועית. היה מאוד חם בחוץ. עצרתי בפיצוצייה של חבר ולגמתי בשלוק אחד ארוך, בקבוק גולדסטאר.

בדיוק אשתי שלחה לי sms - איפה אתה? מתי אתה מגיע??
עניתי - אני לוגם בירה
ענתה לי - תזהר שלא יבדקו אותך עם 'ינשוף / נשיפון'

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אלקנה » 14 אוקטובר 2013,14:04

מכיר מקרוב הידרולוג בכיר ששותה מהברז, בכל הארץ
אלקנה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי חזי » 15 אוקטובר 2013,14:04

ראובן אורן כתב:זה בסיידר. במשך השנים למדתי לזהות 'סטלנים' בכמה שנייות !
איתך רק צחקתי

חזרתי אמש מטיול ארוך על הקלנועית. היה מאוד חם בחוץ. עצרתי בפיצוצייה של חבר ולגמתי בשלוק אחד ארוך, בקבוק גולדסטאר.

בדיוק אשתי שלחה לי sms - איפה אתה? מתי אתה מגיע??
עניתי - אני לוגם בירה
ענתה לי - תזהר שלא יבדקו אותך עם 'ינשוף / נשיפון'

בשלוק אחד סחטן עליך :rofl:
רק בריאות
סיכמנו שלא מתיחסים יותר לשגיעות כתיב שלי
חזי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי שלומי דבוש » 15 אוקטובר 2013,14:04

אין לי מושג איך מוסיפים ציטוט..אבל ראיתי שהתלוננת שכולם פה מאזור הצפון.
חח זאת התלונה שלך?! לפחות יש לך כמה מהמומחים הרציניים באזור המרכז!! :geek: אצלנו בבאר שבע כמדומני יש רק שני חברים פעילים!
כרגיל הנגב צחיח......
:rofl: :rofl:
שלומי דבוש
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 אוקטובר 2013,14:04

שלומי דבוש כתב:אין לי מושג איך מוסיפים ציטוט..אבל ראיתי שהתלוננת שכולם פה מאזור הצפון.
חח זאת התלונה שלך?! לפחות יש לך כמה מהמומחים הרציניים באזור המרכז!! :geek: אצלנו בבאר שבע כמדומני יש רק שני חברים פעילים!
כרגיל הנגב צחיח......
:rofl: :rofl:

חכה חכה...
"עוד מעט" תהייה רכבת לאילת.. :?:
ונוכל גם לשלוח משלוחים "מהירים" בקופסה קשיחה..
וגם יתחילו ב'תעלת הימים' ואני אגיע אליך לבאר שבע, עם קייאק..

חכה חכה

:x

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 11 דצמבר 2013,14:04

הרבה זמן לא שאלתי שאלות כאן , למרות שצילמתי הרבה תמונות פשוט לא היה לי את הזמן..

בקיצור חזרתי עם שאלות חדשות והפעם... פאפיה!.
אז קראתי את כל המידע שרשמתם עליהן על איך לזהות בין זכר לנקבה אך השתילים שאני קיבלתי הם מזרעים של עץ(שיח) דו מיני.. אותו בחור שנתן לי אותם נתן שנה שעברה לחבר אחר שתילים מאותו עץ(גם מזרעים) והפאפיות שיצאו לו השנה היו מעולות אז החלטתי "להסתכן" ולקחתי ממנו כמה שתילים שהיום הם כבר בני 4-5 חודשים..אני מחכה איתם לסוף החורף לשתילה ונותן להם את הקצב שלהם.. השאלה היא מה לעשות עם הקור שפקד אותנו לאחרונה? אני כל יום דואג להכניס אותם בשעה 5 בערב הביתה(או מסמס למשהו בבית שיעשה את זה חח) השאלה היא האם זה מיותר?, ויותר מזה האם אני יכול להשאיר אותם רק בבית ליד חלון מואר. כל זה מהסיבה שאני יודע שהם רגישים לקור במיוחד בגיל הזה.. השאלה היא אם חוסר השמש לא תהרוג לי אותם?
ודרך אגב באיזה גיל אני אומר לראות פריחה מסויימת?(סתם כדי לראות את המין..)

דרך אגב לגיל שלהם הם לא קטנים?
IMG_0932.JPG
1
IMG_0932.JPG (127.48 KiB) נצפה 2316 פעמים

IMG_0933.JPG
2
IMG_0933.JPG (127.91 KiB) נצפה 2316 פעמים

ולפני שראובן יאכל אותי אני אגיד להגנתי שהם אומנם המצע שלהם הוא חצי חמרה חצי חול גן(אתה אפילו לא רוצה לדעת ראובן מה מצאתי בחול הזה..) אבל זה ביגלל שככה הביאו לי אותם.. לא היית לי זכות להתלונן..אבל עוד כמה חודשים הם יקפצו לגינה במילא :)
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 11 דצמבר 2013,14:04

קצת מוקדם להבחין

תשתדל שיקבלו הרבה אור ותוריד בינתיים, עלים יבשים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 27 אפריל 2014,14:04

שלום לכולם!.
מפאת חוסר זמן/עצלנות הפכתי למשתמש פסיבי,אני קורא את רוב הדברים שמפרסמים אך לא מגיב..
אני אנסה להשלים את הפער מהפעם האחרונה שהגבתי..
אז קודם כל אני כבר שנה כאן, מה שאומר שאני קצת יותר מנוסה אבל מה שמדהים זה איך כל עונה לומדים ורואים איך למרות שבמדינה שלנו אני בקושי מבחין בחילופי עונות,אבל הצמחים פשוט משנים דפוסי התנהגות מקצה לקצה.

אז נתחיל מתמונות:
תמונה
תמונה
השיח הקטן הזה עשה חיל בצורה בלתי רגילה, פשוט מדהים שכל יום שאני משקה אותו בהומוס יום למחרת יש פרחים חדשים.
התובנות שלי לשנה הבאה:לשים מתחתיו איזה בד/הרבה עלים , על מנת שהתותים לא יגעו באדמה.

מסתבר שמשפחת הזעתר והאורגנו עד כדי כך קרובות שאפילו הפרחים שלהם זהים לגמרי.
תמונה
תמונה
דרך אגב להוריד אותם או כל עוד זה לא מפריע לי והם במילא צומחים בקצב יותר גדול מהצריכה אז להשאיר?

כאן יש צמח שנקרא לפי מה שהבנתי "תות תרד ", קניתי אותו בחו"ל, גם איתו הופתעתי לגלות כשיש פירות אין עלים..,העלים שלו ממש טעימים בסלט וכל החורף אני אוכל ממנו ממש הרבה,שתלתי אותו שנה שעברה ואז הוא הוציא רק עלים.. השנה הוא החליו להשוויץ ולהראות לי את הפירות. הפירות נחמדים, אולי אני צריך לתת להם עוד קצת זמן להבשיל כי בינתיים המתיקות שלהם יחסית נמוכה.. אם היא הייתה/תהיי יותר מתוקה הוא ממש יהיה דומה לטעם של פטל
תמונה
תמונה

ואחרונות חביבות הן שתי התאנות שקניתי מאסף שנה שעברה, ומדהים לראות תמונות משנה שעברה שהיו להן 2 עלים לראות אותן היום שתי "מפלצות" קטנות שעוד מעט בגובה של 2 מטר,בקרוב נעשה להן תספורת קטנה D:
תמונה נצרתית
תמונה בית ג'וברין
תמונה

עכשיו שאלה קטנה,
שתלתי לפני 3 חודשים בערך כמה בצלים, בשבוע האחרון כמעט כולם הוציאו מין פרחים כאלה, השאלה היא האם הם יפתחו והאם הם יספקו זרעים?!
בנוסף תוך כמה זמן מרגע השתילה אני יכול לקצור את הבצל, או איך יודעים שהוא "התפצל" כבר?
תמונות:
תמונה
תמונה
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 27 אפריל 2014,14:04

לגבי התות, פשוט תניח כמה שיפודי עץ או מוטות דומים או רשת כלשהי, בין 2 גדות העציץ ועליהם את התותים שלא יגעו באדמה

לגבי הבצל, יופי הוא התחיל לגדל תפרחות שעוד כמה ימים יפתחו לכדור פרחים לבן ויפה. דבורים יבואו לבקר אותם ויפרו את הפרחים ו..יהיו לך הרבה זרעים.
את העלים הירוקים אתה יכול לקצץ לטובת המטבח בתור 'בצל ירוק'.
לאחר שתאסוף את הזרעים (תמשיך להשקות..), כשהפרחים יהיו יבשים והזרעים שחורים, למעשה הבצל המקורי הלך והתרוקן. אז תמשיך להשקות וכשתראה מסביב לבצל המקורי 'שפיצים' קטנים וירוקים.., זה הזמן לחפור ולהוציא החוצה את הבצלצולים הקטנים ולשמור אותם לסתיו לשתילה / הטמנה.

ולגבי התאנה, אל תגזום עד שהפירות יהיו בשיא גודלם ויתחילו לשנות צבע. אז תוכל גם להורי העלים שמסתירים לפירות את השמש וכך תקבל תאנים גדולות יותר ומתוקות יותר.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 27 אפריל 2014,14:04

תודה רבה על התגובה המהירה ראובן!.
בקשר לרעיון עם התות,פשוט גאוני!,כבר הולך ליישם!, חשבתי לעשות חורים קטנים עם מלחם בצדדים ובתוכם לדחוף את השיפודים.

בקשר לתאנה גם ייושם!
הפירות לדעתך יבשילו?,התאנות בנות שנה ושלושה חודשים.., זה לא מוקדם להן עדיין?
וכשגוזמים חשוב לי לדעת, מורידים רק את החלקים שממנו ממשיכה הצמיחה(מין שפיץ כזה של עלה זעיר שנפתח)?
ואחרי זה לשים על החלק שהורדתי משחת עצים?,פשוט קראתי על המישחה הזאת תענות לכאן ולכן,גם בפורום הזה.

ובעזרת השם אחרי שיגמר הסמסטר הארור הזה, אני חייב לבנות חוות תולעים, נמאס לי לקנות הומוס במחיר מופקע ועוד יותר מזה לפעמים משתלות לא מחזיקות את של דברת ואז אני קונה "הומס" שנראה כמו קומפוסט שלא הלך לו..,כבר
יצא לי לקנות הומוס של כמה חברות שזה היה פשוט ביזיון וצחוק מהלקוח.
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 27 אפריל 2014,14:04

לגבי התותים, יש הרבה רעיונות. זקנות חביבות היו שומרות את 2 חצאי קליפת הביצא ועוטפות איתם את התותים - נגד ציפורים, חלזונות וכו'

לגבי התאנה - אתה לא שומר ערלה?
מספיק בשלב הזה רק להוריד עלים גדולים כדי שלא יסתירו את השמש
לתאנה לא צריך לשים משחה, יש לה את השרף החלבי שלה שזו המשחה הכי טובה.

הומוס טוב, רק של 'דברת'
ההומוס הכי טוב, תוצרת עצמית.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 05 מאי 2014,14:04

נתחיל ממחילה ראובן! כל השבוע ישב לי בראש שלא הגבתי לך אבל פשוט לא היה לי צאנס..העומס של המבחנים :(
לשאלתך כן אנחנו שומרים, הסיבה ששאלתי היא נטו מסקרנות.
לפני חצי שנה הן הוציאו בערך 10-15 תאנים(יותר מהעלים שהיו להן באותה התקופה) והן החזיקו מספר שבועות ואז ביום בהיר אחד העצים פשוט התחילו "להשיל" את התאנים מעליהן..
זאת הסיבה ששאלתי. כך או כך גם העונה התאנים יחזרו ישר בנפילתם אל מתחת לאדמה.

ובנימה אחרת מחר יהיה לי סוף סוף זמן ללכת לחפש שני פחי צבע/קופסאות פלסטיק במחיר סביר להקמת ה"תולעיה" שלי!.

ובקשר לבצל אני אשתדל להעלות תמונות רק רציתי לעדכן שה"פרחים" נהפכו למי שק שמכיל מלא כדורים(רואים אותם דרך השקיק, מחזה מוזר ומעניין.. אני אשתדל מחר לעדכן בתמונות.
בנוסף קיבלתי אתמול כמה זרעי פלפל "הבנרו" מחבר, הזרעים טריים ככל האפשר(מלפני כמה ימים) השאלה היא האם מזג האויר+ העונה עכשיו היא מתאימה או שעדיף לשמור אותם בינתיים?
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 05 מאי 2014,14:04

בוקר טב
לגבי ה'פגות' של התאנה שעדיין לא חונטות, הסר אותן עם תחילת הופעתן, כדי לחזק העץ ולאפשר לו להפנות את האנרגיה לגידול וצימוח ולא לפירות, עדיין.

כדור הפרחים / זרעים של הבצל, 'תופעה' אופיינית למשפחת ה'שומיים'. אכן מראה יפה, תעד אותו כל שבוע.

זרעי ההבנרו - תכין מנבטה (ע"ע) זרע בה מחצית מהזרעים ('ביטוח', על כל מקרה) ומקם אותה באזור בלי שמש צהריים. הנביטה, תוך כ 10 ימים.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 05 מאי 2014,14:04

עדכוני היום:
אחרי יום שלם של שריפת זמן בכבישים וחיפוש אחר מבנה לתולעים חזרתי עם כלום. :worried:
כמעט התפתתי לקנות קופסאת איחסון מפלסטיק בסביבות ה100 שקל אבל המוכר אמר לי שזה לא ישרוד לי בחוץ..

ולדברים המעט יותר משמחים.הלכתי לבקר היום עץ ילדות במושב ליד.
עץ תות שאמי,לצערי האייפון מת בדיוק שם אז אין לי תמונות מהעץ.
העץ הזה נראה לי יותר עתיק ממני.. כל שנה אני הולך וחוגג עליו. השנה בחורף חשבתי שהוא לא ישרוד וכשבאתי לבקר כמה ימים אחרי ה"סופה" שהייתה הזדעזעתי לראות שהעץ פשוט התבקע לשניים..
אבל הטבע יודע מה הוא עושה ולמרות ששתי שליש מהעץ העצום מת(העץ היה בגודל של בערך 4-5 מטר גובה על 6+- רוחב) נשאר גזע מעוות שחזר להיות עץ מדהים של תות שאמי.
חשוב לציין שהעץ שורד כל השנים האלה בלי התערבות של אף אחד , בלי טיפת מים או עזרה.
בכל מקרה תמונות מהשלל
IMG_1661.JPG
IMG_1661.JPG (99.19 KiB) נצפה 1907 פעמים

IMG_1666.JPG
IMG_1666.JPG (99.69 KiB) נצפה 1907 פעמים

התותים שלו הכי טעימים בעולם!,אומנם לא רואים אבל קטפתי בסביבות קילו וחצי תותים בכמה דקות, יש עליו פשוט אלפים ככה שגם אני וגם הציפורים שמעט חשדו בי בהתחלה היינו מבסוטים.
רציתי לשאול האם יש לכם המלצה כיצד לייחר אותו?
קראתי את מה שכתוב בארכיב וגם ביצעתי מספר ייחורים של דברים שונים בעבר בהצלחה.. אבל העץ הזה פשוט מסרב.
מה שבדרך כלל אני נוהג לעשות ומצליח לי זה להכניס את הייחור לתוך בקבוק ומוציא מעט מהראש שלו מהפקק ומידי כמה ימים שופך בערך פקק מים לבפנים וכמובן שם אבקת השרשה .
אני מנסה היום פעם נראה לי חמישית לייחר אותו.. הפעם לקחתי ענף גדול מאוד לייחור במטרה לראות אולי ככה זה כן יעבוד.
ראובן האם יש לך פטנט סודי לעצים עקשנים במיוחד? :nod:

ועוד כמה שאלות על ייחורים שלא הצלחתי למצוא להם תשובה. אני יודע שייחור הוא "העתק" של העץ אבל תמיד עניין אותי האם גם גילו הוא של העץ או שהוא בגיל של הענף?
בנוסף יכול להיות שהבעיה בייחורים שלי היא דווקא המים?, האם הכלור שיש בהם יכול למנוע/להאט השרשה? , אולי כדאי לנסות ייחור על בסיס מעט מים מזוקקים?
ערן89
גנן חדש

הקודםהבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־58 אורחים