הגינה של ערן

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: הגינה של ערן

הודעהעל ידי ראובן אורן » 05 מאי 2014,14:04

לא מבצעים ייחור / השרשה במים !
קרא בארכיב על ייחור
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 09 אוגוסט 2014,14:04

עידכונים ושאלות.
אז מסקנות מעונת הקיץ הזאת היא לאמץ את מה שלמדתי ממכם ועגבניות לזרוע במרץ.
השנה היו לי מלא מלא עגבניות,שעכשיו מתחילות לנבול וכבר בקושי מייצרות משהו.. אבל בניגוד לשנה שעברה כנראה ביגלל שנשתלו מוקדם בקושי היו סימנים מעש המנהרות, וכינמות לא היו ביכלל!!
העגבניות שהכי אהבתי היו עגבניות אגס צהובות, כל מי שראה אותן התלהב מהצורה שלהן,טעמן רגיל לחלוטין..
IMG_2063.JPG
עגבניות אגס צהובות
IMG_2063.JPG (89.61 KiB) נצפה 1197 פעמים

והבצל היה מעולה גם כן
IMG_1833.JPG
פריחת בצל
IMG_1833.JPG (131.04 KiB) נצפה 1197 פעמים

IMG_2059.JPG
בצלים
IMG_2059.JPG (112.15 KiB) נצפה 1197 פעמים
.
אני אוהב אותם מאוד שהם קטנים אז בפוקס התמזל מזלי לחפור כשהם עוד בגודל הזה(התמונה מלפני חודש בערך),לעומת זאת אתמול חפרתי קצת והוצאתי בצל בגודל של אגרוף..
השאלה שלי היא מתי לשתול את הזרעים של הבצל(יש לי מאות אם לא אלפי זרעים.. כל תפרחת מסתבר מוציאה מאות זרעים והיו לי דיי הרבה תפרחות..)
והאם ביכלל שווה להתעסק עם זרעים ולא פשוט לקחת שוב בצל שלם ולשתול אותו?!.
המסקנות שלי מהבצל.. רק באדנית עמוקה!!, לחפור אותם החוצה בידיים זה פשוט עונש.. ובאת חפירה אני בטוח יפגע בבצלים..

ושאלה קריטית ביותר.. בתוך העץ תאנה שלי בדיוק בגזע קן נמלים החליט להתיישב שם.. איך מעיפים אותם?!, ניסיתי קינמון ניסיתי ציפורן ניסיתי אפילו להטביע אותם בכמויות מים במשך כמה ימים ברציפות.. בפועל הן מצפצפות עלי!.
והן שולחות את ה"פרות" שלהם על כל העץ(כינמות מגן) זה עדיין בהתחלה אז אני יכול להוריד את הכינמות ידנית.. אבל מה עושים?!
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי י ם » 09 אוגוסט 2014,14:04

נשאר לך זרעים מהעגבניות? אשמח מאד לכמה זרעים..

העגבניות אגס הם עגבניות שרי?
י ם
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 09 אוגוסט 2014,14:04

אם יש לך פינה מוצלת וקרירה, אתה יכול לזרוע בצל גם כעת.
מציע שלא תזרע הרבה במכה אחת, אלא כל כ 10 ימים, עוג סיבוב. זאת כדי שלא יהיו לך הרבה 'בצל ירוק' במכה אחת ולא יהיה לך מה לעשות עם כולם.

לגבי נמלים - חפש בפורום התייחסות לזה. השיטה הטובה ביותר היא עם 'בוראקס' - מערבבים עם סוכר דבש ומים ומניחים ליד הקן. זה מחסל את כל הקן, כולל המלכה.

אם אתה לא חושש, אז נסה להביא נמלים דומות מקן אחר, ממקום אחר ולהניח ליד הקן הזה. זה יעשה עבודה טובה.. כל המלחמות ביניהם.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 10 אוגוסט 2014,14:04

ים,
אלה עגבניות שרי רגילות,בדיוק אותו טעם רק הצורה שלהם חמודה, יש לי זרעים שלהם מלפני שנתיים,אני אחפש לך אותם.

ראובן,
קראתי את כל מה שרשמתם על הנמלים, משם מצאתי את רעיונות הקינמון למינהם.
הבעיה שהייתה לי עם בורקס זה שפשוט קשה להשיג אותו, בעוד שבחול הוא נמכר בכל סופר בתור מלבין כביסה פשוט.. כאן הוא יותר למעבדות וניסוים לילדים (הג'ילי הזה שיוצרים ממנו עם דבק).
בכל מקרה הצלחתי למצוא מאיפה לרכוש 2 קג אז אני אדווח על תוצאות :!: .

יש לי עוד כמה שאלות, יש לי עץ פאפיה(זה שפירסמתי כאן פעם) שהגיע כבר לגובה של 2-2.5 מטר.. השאלה היא איך גוזמים אותו נכון?,פשוט להוריד את קודקוד הצמיחה?
בנוסף הוא אמור להיות דו מיני.. שמתי לב שהוא מוציא ניצני פרחים רק ליד בסיס הגזע (בין הבסיס לפיצול של ענף) ולא מוציא ביכלל בענפים.., זה תקין?, כלומר חשבתי שהוא יוציא פרחים ניקביים ופרחים זיכרים כאשר הזיכריים בדרך כלל אמורים להיות על הענפים..
ועוד בעיה מוזרה כל ניצן של פרח גדל לגודל של סמ-2 בערך ואז במקום להיפתח לפרח הוא נובל.. האם יכול להיות שחסר משהו או שאני לא עושה משהו טוב?
העץ מקבל השקייה של 10 ליטר בערך מי מזגן 3 פעמים בשבוע(בסביבות 30ל' לשבוע) קומפוסט פעם בחודש והומס מידי פעם(לא זמנים קבועיים).
הצמיחה שלו לעומת זאת מטורפת, יש לי תמונה שלו מלפני חודשיים .. הוא צמח בערך מטר וחצי מאז.
אם תמונות יעזרו תגידו לי ואצלם.

תודה מראש.
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 אוגוסט 2014,14:04

'גיזום' הפאפאיה - הגזע שלו די דומה ל'במבוק'. רואים את טבעת המפרק בברור. הטבעת הזו היה הרקמה החיה ('קאלוס') עם מיגוון של תאי צימוח. תחתוך את הגזע מעל הטבעת ותראה שהחלק שאתה מוריד הוא חלול עד לפרק הבא.
את נחיתוך תעשה בגובה של כ 1 מ' וכך, מהטבעת החתוכה יצאו כמה 'גזעי משנה' ותקבל עץ נמוך ומניב יותר ועם פירות שאפשר לקטוף ביד, בלי סולם.
נשמע לפי תאוריך שהעץ עם תנאים טובים ועל כן הצימוח הבא יהיה מהיר.
פרחים צמודים לגזע, מצביעים שמדובר בעץ נקבי מובהק - לא זכרי ולא 'דו-מיני'. על כן, אם אין באזור ובסביבה עץ זכרי או דו מיני, לא יהיה מי שיאבק את פרחי העץ שלך וכשהפרחים לא מופרים, הם נופלים.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן89 » 10 אוגוסט 2014,14:04

שיט!!..
הנקבה הזאת הגיע מזרעים מפפאיה מזן פארדייס דו מינית.. ומכיוון שלכמה אנשים שונים יצא מהזרעים שלה פפאיות נהדרות דו מיניות כיוויתי שגם לי יהיה מזל :cry: .
קראתי שאין דרך להרכיב על פפאיה.. וממש אין לי מקום לעוד עץ זיכרי.. אז מה זה אומר שאני צריך להוריד אותה :cry: ..
איזה באסה!!, ראובן איך נראית פאפיה דו מיני?,רק פרחים זיכריים?

הייתי בטוח שזה רק עניין של זמן שהיא תוציא גם פרחים זיכריים ואז תפרה את עצמה.. וואי ממש מבאס.. אני מגדל אותה כבר כמעט שנה והיא נראת מעולה :( ..
ערן89
גנן חדש

הודעהעל ידי י ם » 10 אוגוסט 2014,14:04

ערן89 כתב:ים,
אלה עגבניות שרי רגילות,בדיוק אותו טעם רק הצורה שלהם חמודה, יש לי זרעים שלהם מלפני שנתיים,אני אחפש לך אותם.

.

תודה! :y: אשמח :)
י ם
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 אוגוסט 2014,14:04

ערן,
יכול להיות שהפאפיה האם הופרתה מצמח אחר והגנטיקה הפכה את הזרעים / שתילים החדשים לנקביים בלבד..
אבל חכה קצת. אולי בכל זאת היא 'דו מינית'..
דו מינית היא כמובן עם פרחים מ 2 הסוגים, זכריים ונקביים.
לגבי 'הרכבה', לא כל כך יודע.., אולי זה אפשרי אבל למומחים של ממש, כי הפאפיה היא לא בדיוק 'עץ'. כמו בננה, 'עשב' גבוה.

בקיצור.., חכה עוד קצת, לראות איך היא תתפתח

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודם

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־72 אורחים