צילום ותמונות מהגן ומהטבע

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

צילום ותמונות מהגן ומהטבע

הודעהעל ידי אורנה » 23 יוני 2013,14:04

טכניקות לשיפור ותכנון הצילום

לאחרונה החלו להתקבץ בפורום צילומים יפיפיים
למשל מהגן והבריכה של אבי אלימלך ,נחום ורבים נוספים .
מלהיבה אותי היכולת לצלם מעבר ללחצן האוטומאטי .
מאחר ואיני יודעת זאת עדיין אשמח ללמוד .
שאלה א:
1.הדגשי עומק ופרספקטיבה אור וצל .
המחדדים את יפי הצילום.
בחצילים בבריכת הנוי של אבי אלימלך viewtopic.php?f=9&t=6732&start=80#p73814
2.צילום ניידים ודוממים זעירים כמו למשל דבורה,אגל טל,אבקנים נמלה....
צלומי קטנטנים -נחום viewtopic.php?f=9&t=6472&start=40#p73097

אולם ראשית אשמח להוסיף את ההסבר ששלחת לי נחום בפרטי על סוגי המצלמות בגדול
האם הנך מאשר לי להעביר או מוכן להעביר לכאן בעצמך?

ובכך יצא לדרך המדריך שלנו כיצד נצליח לצלם צלומי איכות
ניתן לצרף דוגמאות .

אורנה
נערך לאחרונה על ידי אורנה בתאריך 23 יוני 2013,14:04, נערך 3 פעמים בסך הכל.
"כי האדם עץ השדה"(דברים כ'19)

כוורת דבורים בחצר הבית - viewtopic.php?f=9&t=6472
סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

Re: צילום ותמונות מהגן ומהטבע

הודעהעל ידי תמיר אילן » 23 יוני 2013,14:04

אורנה,
התמונות שלי לרוב באות מטלפון נייד וטיפש באיכות ירודה אך פעם (בתקופה של צילום על סרט...) הייתי צלם חובב עם חדר חושך לצבע...
אז אוכל לעזור בעצה קטנה בשל אילוצי זמן (הפסקת צהריים).
אם יש לך מצלמה עם שליטה על פתיחת צמצם ומהירות תריס (כן, גם בעידן הדיגיטאלי יש כאלה מצלמות - לא האוטומאטיות) אז את יכולה לשלוט על עומק השדה (כלומר על עומק החדות):
צמצם סגור (מס. צמצם גבוה) נותן עומק שדה גדול - חדות מקרוב עד רחוק.
צמצם פתוח (מס. צמצם נמוך) נותן עומק שדה רדוד - מישור צר בפוקוס וכל שקרוב יותר או רחוק יותר הולכים ומטשטשים.
כמובן שצמצם סגור מחייב זמן חשיפה ארוך יותר (מהירות תריס נמוכה) ואז דברים שבתנועה יהיו מטושטשים ואם מהירות התריס מאד נמוכה אז גם צריך TRIPOD למנוע רעידות.

צילומי מאקרו (דברים זעירים) מצריכים לרוב עדשה מיוחדת וחצובה לתמוך ולייצב את המצלמה/עדשה. זה תחום בפני עצמו אז אשאירו למומחים המעודכנים בנושא הדיגיטאלי (אני עסקתי בצילומי נוף ואנשים- אנאלוגי :lol: )
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי נחום » 23 יוני 2013,14:04

הי אורנה, את מוזמנת לפרסם את שכתבתי לך,
בצילום כמו בגינון ראשית צריך תשוקה, אח"כ הבנה של הכללים הבסיסיים ולבסוף הרבה נסיון: לצלם, לצלם, לצלם...

צלמים גדולים ממני אמרו שסוג המצלמה מהווה את הפרמטר הכי פחות חשוב בתהליך הצילום.
אני ממליץ לנסות להשיג את הספר "המדריך השלם לצילום מאת מייקל לנגפורד " מדובר בספר ישן מאד אבל הוא מסביר את יסודות הצילום בצורה קלה וברורה ואני מאמין שניתן להשיגו גם כמשומש.

אבל גם בלי ספר, יש ברשת המון חומר ופורומים שעוסקים בתחום (לדעתי - הרבה יותר מאשר בגינון)
מקור מידע איכותי עם המון חומר הוא האתר של גליץ - http://www.galitz.co.il/articles.html
ואתר נוסף המכיל מספר קישורים שימושיים : http://www.tphoto.co.il/page.asp?page=270

קריאה מהנה
נחום.
סמל אישי של המשתמש
נחום
גנן עם עתיד

נחום ברשותך

מצלמה

הי אורנה
המצלמה היא כלי העבודה של הצלם, כלי איכותי ייתן תוצאות טובות,
כצלם חובב אני מחזיק כמה מצלמות שמשמשות אותי לצרכים שונים (אין באמת צורך להחזיק כמה מצלמות)
המצלמה העיקרית שלי מכילה סט של עדשות ואביזרים ולא תמיד נוח להתנייד איתה בייחוד כשיש חשיבות לנפח ומשקל התיק ולכן יש לי מצלמה נוספת, קטנה יותר שמשמשת אותי בעיקר בנסיעות קצרות או טיסות עבודה ואחת ממש קטנה לטובת זמינות ואפשרות לתת גם לביתי ל"הידבק במחלה" .
שוק המצלמות מתחלק בגדול לשלוש קטגוריות:
1. מצלמות POINT AND SHOOT - בקטגוריה זו כל המצלמות הקטנות שמגיעות עם זום בסיסי ואופציות בסיסיות, וכשמם כן הם "כוון וצלם"
2. מצלמות מראה - DSLR - בקטגוריה זו כל המצלמות ה"מקצועיות" ומיועדות לצילום מתקדם, הן כוללות אופציה להחלפת עדשות ושליטה מלאה על כל פרמטר בצילום.
3. קטגוריית "דמוי SLR " אלו מצלמות המשלבות את 2 הקטגוריות הקודמות ומאפשרות לצלם החובב לקבל הרבה יותר מהמצלמה שלו - הן קטנות מעט ממצלמות DSLR ומגיעות עם עדשה קבועה ועדיין גדולות משמעותית מהמצלמות הקומפקטיות, ומצד שני לרוב מדובר על עדשת זום עם טווח גדול פלאש מובנה ואפשרות לשלוט בכל הפרמטרים,
המצלמה של אבי שייכת לקטגוריה הזו.
מצלמות אלו מתאימות מאד לצלמים חובבים שלא רוצים להשקיע אלפי שקלים בתחום ובכל זאת רוצים מצלמה איכותית.
ההבדל במחירים בין ישראל לחו"ל לא גדול כיום וכדאי רק אם יודעים בוודאות מה קונים (אין כיום מס על מצלמות וההפרש מאפשר לקבל שירות בארץ), כדאי להיכנס לחנות צילום גדולה ולהתנסות בכמה דגמים כדי לבחור מצלמה שמרגישה נוח ביד ועונה על הצרכים והתקציב,
אם יש לך התלבטות בין כמה דגמים, אשמח לייעץ
בהצלחה,
נחום.

סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

כן תמיר בדיוק בתחומים הללו רוצה להעמיק
ראובן אוהב צילום שמח לשרשור זה
יצטרף כמובן בהדרכות כשיתחבר למדיה
תודה

סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

הודעהעל ידי רפי_ק » 23 יוני 2013,14:04

אואה,
זה מחזיר אותי שנים אחורה כמנהל פורום צילום :)

בגדול, הרבה לפני שצוללים לעולם מושגים טכניים, כדאי לחשוב היטב מה רוצים להעביר בתמונה.
אם החלטנו לצלם משהו, כנראה שהוא יוצא דופן שאותו אנחנו רוצים להדגיש.
בכל אחת מהתמונות שהצגת כדוגמה לתמונות מרשימות, יש עניין מסויים שרוצים להדגיש, אחרי שמצאנו את אותו עניין כדאי לחשוב מה מרשים בו.
מטרת הצילום שתהיה נקייה ככל האפשר מדברים שעלולים לבלבל אותנו, אם מצאנו עניין בדבורה ע"ג פרח, נרצה שהם יופיעו לא כל הגינה תופיע שם.

מצד שני, כמו בהגשת אוכל, אנחנו אוהבים לקבל את המנה מונחת בצורה נעימה על הצלחת ולא בהגשה עם 'כף טייחים', ולכן בא כלל 'חוק השלישים'.
המטרה שלנו היא לגרום עניין לצופה בהתבוננות על הצילום, צריך ליצור טריגר קטן. החוק אומר שאנחנו צריכים לדמיין כאילו התמונה מחולקת לשלישים, ואם הדבר המעניין למקם בקווי השליש, ואם אפשר אז בנקודות ההצטלבות.

מצ"ב התמונות להמחשה
IMG_0138.JPG

IMG_0156.JPG
IMG_0156.JPG (51.2 KiB) נצפה 17943 פעמים

IMG_0164.JPG
IMG_0164.JPG (61.01 KiB) נצפה 17943 פעמים

DSC_0402.JPG
DSC_0402.JPG (21.21 KiB) נצפה 17943 פעמים

תמיר אילן כתב:אם יש לך מצלמה עם שליטה על פתיחת צמצם ומהירות תריס (כן, גם בעידן הדיגיטאלי יש כאלה מצלמות - לא האוטומאטיות) אז את יכולה לשלוט על עומק השדה (כלומר על עומק החדות):
צמצם סגור (מס. צמצם גבוה) נותן עומק שדה גדול - חדות מקרוב עד רחוק.

קצת בעייתי, במצלמות הקטנות היום, גודל החיישן קטן מאוד בהשוואה לשטח הצילום של הפילם, זה שווה ערך לסגירת הצמצם, ולכן הפערים כבר הרבה פחות מורגשים. זה גם נוח לתמונות משפחה, זה הרבה יותר סלחני כאשר הפוקוס לא במקום.
רפי_ק
גנן מתקדם

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 23 יוני 2013,14:04

צילום של הירח מלפני עשר דקות
קבצים מצורפים
IMG_0169.JPG
אבי אלימלך
גנן אורגני

הודעהעל ידי נחום » 23 יוני 2013,14:04

איזה ירח! נהדר!
ולגבי חוק השלישים של רפי-ברוב המצלמות ניתן להגדיר תצוגת שלישים ע"ג המסך בכדי להקל על תכנון הקומפוזיציה
סמל אישי של המשתמש
נחום
גנן עם עתיד

תודה להיענות .

רפי_ק כתב:החוק אומר שאנחנו צריכים לדמיין כאילו התמונה מחולקת לשלישים, ואם הדבר המעניין למקם בקווי השליש, ואם אפשר אז בנקודות ההצטלבות.

בא מאוד יפה לידי ביטוי בצילום הנמפיאות החצילים מדהים .
ומה עם הירח למשל איך הוא מתאים לקונספט?

תודה לשעור הראשון .

סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

הודעהעל ידי רועי ברון » 24 יוני 2013,14:04

אורנה,
אוכל להתייחס בקצרה לצילומי המאקרו כי בזה יש לי קצת נסיון (קישור לגלריה שלי: http://roibar30.deviantart.com/gallery/896766).
בשביל לצלם מאקרו איכותי צריך ציוד מתאים: מצלמה איכותית, עדשת מאקרו ייעודית וחצובה (יש עוד אינספור תוספות כמובן...). כש"נדבקתי" בחיידק המאקרו גיליתי פתאום שתוך כמה חודשים "נעלמו" לי כמה אלפי שקלים מהחשבון ועברו למבחר חנויות צילום...
חשוב ביותר גם ללמוד את עקרונות הצילום: חשיפה, עומק שדה וכו'.
אבל יותר מהכל, בשביל צילום מאקרו צריך הרבה (אבל הרבה...) סבלנות. צריך לקום השכם בבוקר כשהחרקים עוד ישנוניים מצינת הבוקר כי לרוב צריך להתקרב אליהם עד סנטימטרים בודדים. צריך גם לא להיות מפונקים ולפלס דרך בתוך עשבייה (או לעשות פזצטה כשצריך...) וגם לקחת בחשבון שתחזור בידיים ריקות.
אני זוכר כשרק התחלתי, קמתי כשעוד חושך ויצאתי למקורות הירקון (מקום חביב על צלמי חרקים). כשרק התחיל להאיר ראיתי "אשכול" פרפרים ישנים על ינבוט. צילמתי עשרות תמונות והייתי בטוח שהנה אני מקבל שער בנשיונל גיאוגרפיק. כשהגעתי הביתה גיליתי פתאום שהחשיפה לא הייתה נכונה וכל התמונות היו בחשיפת יתר נוראית (מרוב התלהבות, לא טרחתי לבדוק בצג תוך כדי הצילום...) מאכזב אבל גם שיעור טוב!
רועי ברון
גנן באימונים

הודעהעל ידי נחום » 24 יוני 2013,14:04

גלריה מדהימה רועי! - תמונות מעוררות קינאה! (חיובית כמובן :) )

לאורנה, ממליץ שתקראי את המאמר הבא:
http://www.galitz.co.il/articles/composition.shtml

ישנם מספר כלליי אצבע לקבלת תמונה מעניינת, שלישים, ספיראלה, התכנסות שילובי צבעים וכדומה.
לפני הרבה שנים יצא לי ללמוד אצל יעקב בורנשטיין שמעבר להיותו צלם גדול הוא גם אדם גדול, באחד מימי שיש כשישבנו בייחד הוא אמר לי: "תן לכל מיני אנשים לעיין בערימת התמונות שלך ושים לב על איזה תמונות הם מתעכבים - אחר כך לך ונסה להבין מה גרם להם להתעכב על אותה תמונה", כך אני נוהג גם היום - אני מעיין בגלריות שונות ומנסה להבין מה גורם לי להתעכב על תמונה מסוימת.
אחרי שתקראי את המאמר הקצר תגלי שאחד או יותר מהתנאים האלה מתקיימים בחלק גדול מהתמונות שאת אוהבת.
סמל אישי של המשתמש
נחום
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי סקיבה » 24 יוני 2013,14:04

שלום לכל חובבי הצילום :)

שתי תוספות קטנות...:
1. ספר טוב מאד ועדכני יותר (למרות שעדיין בפילם) לצילום הוא המדריך של נשיונל ג'יאוגרפיק ("מדריך שטח לצילום") - שווה בדיקה למעוניינים.

2. לגבי ההבדלים בין מצלמות פוקט (POINT AND SHOOT) ל SLR (או DSLR), חשוב גם לציין את חשיבות קוטר העדשה. ככל שקוטר העדשה גדול יותר, איכות הצילום שניתן לקבל גדולה יותר - משום שבשולי העדשה יש עיוותים אופטיים.
לכן, במצלמה סלולרית עם עדשה בקוטר 5-8 מ"מ, לעולם נקבל תמונות באיכות פחות טובה מאשר במצלמת DSLR עם עדשה באורך מוקד זהה, אבל בקוטר 60 מ"מ.
בשל עובדה זו, גם אם קונים מצלמת פוקט, כדאי לבחור אחת עם עדשה בקוטר גדול.

יום טוב,
אמיר
בטבע אין תופעות על-טבעיות.
אבל באופן טבעי, יש כמה תופעות נשגבות מבינתנו...

:shake: :nod: ^_^
סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי תמיר אילן » 24 יוני 2013,14:04

כלל ה80-20 תופש גם פה.
כדי לקבל שיפור של 20% באיכות הצילום צריך להשקיע 80% במשאבים.
לכן, לפני שקופצים לקנות מצלמות משוכללות, עדשות וציודים כדאי לקרוא במקורות מידע (ספרים/אינטרנט) ולהבין את העקרונות.
זה יביא לשיפור עצום בלי הוצאות גדולות.
למשל, תמונה זאת צולמה בטלפון סלולארי נקסוס של LG
(הקומפוזיציה בעייתית בגלל הרקע, אבל הכוונה היא להראות שגם עם ציוד לא ייעודי אפשר להשיג תוצאות טובות)
קבצים מצורפים
Image00001.jpg
יבול הגינה מצולם בטלפון חכם
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי אורנה » 24 יוני 2013,14:04

רועי מאוד מיוחד
איך מצלמים כה קטן וזריז צלומי מאקרו
בלי שיברח המצולם עם השמעת הקליק הראשון ?
כיצד מיצרים את הרקע המטושטש
אשר מבליט את האובייקט ?

תמיר יפה מאוד .בדיוק כך גם אני מצלמת בעיני יפה
אבל בשימוש עם הלחצן האוטומטי במצלמה ...
איני יודעת לצלם תוך שימוש בשאר עזרים במצלמה
אלא בעזרת השימוש"בחתוך"במחשב ....
רואה צלומים רבים אשר ....מאוד רוצה להתקדם.

סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

הודעהעל ידי סקיבה » 24 יוני 2013,14:04

אורנה כתב:איך מצלמים כה קטן וזריז צלומי מאקרו

ניתן לצלם מרחוק, על חצובה עם עדשה מתאימה.

אורנה כתב:כיצד מיצרים את הרקע המטושטש
אשר מבליט את האובייקט ?

כאן נכנס עניין עומק השדה שתמיר דיבר עליו קודם - מצלמים עם צמצם פתוח (ככל שמספר הצמצם קטן, כך הוא פתוח יותר), ואז רק האובייקט עליו עושים פוקוס, יוצא חד, וכל מה שנמצא בעומק שדה אחר (ברקע, או בחזית) - יוצא מטושטש.

סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי אורנה » 25 יוני 2013,14:04

סקיבה נחום תמיר רועי ורפי אבי.
מרתק ומקדם .
אעיין בקישורים ואצלם ואתנסה.
תודה .אורנה

סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

הודעהעל ידי רועי ברון » 25 יוני 2013,14:04

סקיבה כתב:
אורנה כתב:איך מצלמים כה קטן וזריז צלומי מאקרו

ניתן לצלם מרחוק, על חצובה עם עדשה מתאימה.

רחוק זה עניין יחסי במושגים של עדשות מקרו.
אני מצלם עם עדשת 105 מ"מ, מה שאומר שבד"כ קצה העדשה לא יותר מ-10 ס"מ מהאובייקט... אפילו חבר שלי שיש לו עדשת 180 מ"מ צריך להיות מקסימום חצי מטר מהחרק. בגלל זה ציינתי מקודם שהשעות האידאליות לצילום חרקים הן מוקדם בבוקר כשעוד קריר והחרקים עוד רדומים.
רועי ברון
גנן באימונים

הודעהעל ידי סקיבה » 25 יוני 2013,14:04

טוב, זה ממש לא סותר את מה שאמרתי...
חצי מטר מחרק, זה כבר דיי רחוק. (יחסי, כמו שאמרת).

תמיד יש פשרה בין איכות, מחיר, ונוחות.
האיכות, במאקרו, מתקבלת על ידי עדשות מאקרו - שתכליתן, התקרבות אל האובייקט עם המצלמה.
הנוחות, מתקבלת דווקא בעדשות עם אורך מוקד גדול, שמאפשרות מיקוד על עצמים קרובים (יש כמה עדשות זום שכאלה, ואולי אפילו עדשות טלפוטו - צריך לבדוק), כך ניתן לצלם מרחוק - על חשבון איכות התמונה.
והמחיר... - גבוה כמובן. (תמיר כבר האיר את נושא המחיר...)
ציוד ייעודי לצילום מאקרו, הוא ציוד יקר - שמתאים רק לצילום מאקרו. מי שמחפש פתרונות "זולים" לעניין, יכול להשתמש בטבעות מאקרו, עם עדשת 40-50 מ"מ (בהנחה שכבר יש אחת כזו...).

סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 27 יוני 2013,14:04

לצערי, אכתוב כמה מילים בקצרה..
כי.. אני לא כל כך רגיל להקליד ביד אחת.. :P

ישנם הרבה רבדים של צילומי איכות [חבל ש'אודי החופר' עסוק לאחרונה..., צלם מיקצועי! אפשר לראות את תמונותיו בשרשור הקיצורים - תחביבים]
מצלמות ה"אייפונים" נותנות תמונות חדות, אך לא 'עמוקות' - מתאימות ל'תמונות משפחתייות' וכדומה.
מי שרוצה לעלות כתה, כדאי שיתמקצע קודם, עם מצלמה דיגיטלית "בסיסית" ויתרגל את ביצועי ה'יד עין' שלו, לביצוע 'שליפות', בדיוק כמו צלף עם רובה.
לדעת להחזיק נכון את המצלמה וכמובן 'לירות' נכון, בלחיצה נכונה על ה'הדק'.
עם מצלמה 'בסיסית' ניתן לבצע תמונות מעולות, עוד לפני שמתחילים להיכנס לעובי הקורה של פתיחת צמצם, מהירות צמצם, זמן חשיפה 'B', 'ווויט בלאנס' ועוד..
תקופה ארוכה צילמתי עם מצלמת אולימפוס 5.0 שהייתה בזמנו "חדשנית". בחרתי בה מ 2 טעמים - א. כי היא של חברת 'אולימפוס' ב. כי ה'שילדה' שלה מתכתית וקשיחה. התאים לי בעבודתי העיתונאית.
עם מצלמה זו, 'ביליתי' כ 3 שעות אצל חבר, צלם מיקצועי ש'תירגם' לי את רזי התפריטים הרבים לשפת המעשה.
מאחר ואני 'קצת' צלף, השליפות היו מהירות וממורכזות ('שליש' וכו')
למדתי כל מיני פטנטים ממיקצוענים והגעתי לרמה די גבוהה, כולל זכייה בכבוד על תמונה שקראתי לה - 'אל האור' - אצרף גירסה מצומצמת לפוסט זה.

אז עם מצלמה פשוטה יחסית, כמה טיפים:
* רוצים לצלם זבוב קטן על עלה ולא מצליחים לשכנע את המצלמה להתמקד עליו?! התמקדו על עלה גדול יותר, הנמצא במרחק דומה ואז סובבו את המצלמה ותנו 'ירייה'.

* 'חצי לחיצה' - ע"י החצי לחיצה המצלמה מתמקדת. צריך לתרגל זאת. המיקצוענים עושים זאת אוטומטית. ואיני מדבר על המצלמות החדישות שמציגות לכם כמה 'הצעות' להתמקדות כדי שתבחרו ביניהן.

* ' צילומי מאקרו' ברמה גבוהה עם מצלמה פשוטה - פטנט שלמדתי מצלם צעיר וכישרוני שצילם חרקין זעירים באיכות מדהימה. פשוט, לוקחים 'זכוכית מגדלת' ומציבים אותה בין האובייקט לעדשה. מזיזים אותה להתמקדות וחדות והתוצאות מדהימות !

זהו בינתיים, התעייפתי מההקלדה הזו..חחחחח
מצרף 2 תמונות
אחת שזכתה בתחרות של פורום צילום אומנותי, והשנייה של זחל 'זנב הסנונית' מתגלם לו - בשיטת 'זכוכית המגדלת.
קבצים מצורפים
אל האור.JPG
התגלמות1.jpg
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי טל אשרוב » 01 יולי 2013,14:04