קצת 'תוצרת' קייצית

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

קצת 'תוצרת' קייצית

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 יוני 2006,14:04

שיחי החצילים שנשתלו צעירים בשנה שעברה, נשמרו יפה והשנה, מוכיחים את עצמם ומתחילים להציג בפנינו את שפע הפרי שלהם.

בתמונה - פטנט למי שיש גינה קטנה - שיטה להשתמש במשאבי הגובה על שטח נתון קטן.

תמונה

ה'עמוד' תקוע באדמה. נקדחו בו חורים, ובחורים, שתילי תות שדה.
בחלק העליון, נשתל בשנה שעברה, שתיל של חציל. השיח למעשה,
לא הפסיק לתת חצילים מאז. קצת פחות בחורף, אך כעת, בקיץ,
נותן תנובה יפה מאוד.
ההשקייה, ע"י טפטפת הצמודה מאחור.
דישון - קומפוסט + 'תה קומפוסט'

עוד חצילים (גם הם משנה שעברה) ועגבנייות צעירות שמתחילות "לעבוד".

תמונה

את החצילים והעגבנייות, אני שותל "בשורה הראשונה" כדי שמאחור, בצל, אוכל לזרוע/לשתול "ירקות חורף" שלא אוהבים שמש קיץ.

המלפפון הראשון של הקיץ

תמונה

אולי.. עוד השבוע, נתחיל להנות מפרי ה'סנטה רוזה'

תמונה

מתאפקים וממתינים שהשזיפים יגיע למלוא בשלותם,
כדי לקטוף ו.."לשתות" אותם, בשיא.

אווופס.. שכחתי לצלם את הפלפלים.. יש כל מיני.. צעירים אך מבטיחים.

ומה קורה אצלכם ?!
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

נהדר

הודעהעל ידי עצמונה » 20 יוני 2006,14:04

איזה יבול! איזה יופי!
אצלי עדין הכל עלים, העגבניות החלו להוציא פרחים מועטים, וההחציל ממש מסרב להוציא עלים, האמת היא שהגינה שלי סובלת מרוחות קיץ יבשות, למרות השקיה היומית הצמחים "מתעלפים" בצהרים. נראה לי שירושלים עם אדמת הגיר שלה היא לא המקום האידיאלי לגידול ירקות.
יש לי לבנדר שמצהיב, איך יודעים אם זה מעודף או חוסר מים? כמו כן גם גרניום לימוני שהיה ירוק ויפיפה בחורף ובאביב מצהיב ומתייבש למרות שאני משקה די הרבה. האם להפסיק להשקות לכמה ימים? תודה מעצמונה
עצמונה

ערב טוב

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 יוני 2006,14:04

מזג האויר הזה, הרוחות המות והשמש היוקדת, די מבלבלות את הרגלי ההשקייה שלנו.

התפלאתי למצוא כי אדמה שהשקיתי בבוקר, הייתה יבשה ממש בצהריים. חפרתי קצת ו..בפנים האדמה, ממש יבש.

אז, כדאי לבדוק את מצב האדמה ע"י חפירה מתחת לפני השטח, אולי כמות ההשקיה, לא מספיקה. וכמו כן, להשתדל 'לחפות' את האדמה מסביב לצמחים ולעצים כדי לשמור על האדמה לחה וכך לא יתנדפו מי ההשקייה - יותר טוב לצמחים וחוסך מים, לנו.

בדקי את מצב האדמה ליד הלוונדר, "נשמע" שהוא קצת יבש..

לגבי הגרניום, גם אני שמתי אדנית עם 2 סוגי גרניום, על אדן החלון שלנו. פונה לכיוון מזרח, אך כנראה שזה יותר מדי חם ! הגרניום והפלרגוניום, מעדיפים "אוירה אירופאית" - יותר קריר ופחות שמש, נראה לי שהם לא ישרדו שם.
אם יש לך אפשרות להצל על הגרניום שלך, ע"י שינוי מיקומו, או שאיזה צמח אחר יצל עליו, מוטב. כי החום לא עושה לו טוב.

כמו כן, כדאי לודא כי עציצים או אדנייות הנמצאים בשמש מלאה, לא יהיה בצבע חום ! אלא לבן. געי בצהריים בעציץ חום הנמצא בשמש ותרגישי שהוא ממש 'רותח'. זה אומר שהשורשים בפנים "מתבשלים". אז אם יש לך עציצים חומים בשמש, כדאי לצבוע אותם, בצבע בהיר או ב'לובן' המשמש ל'צביעת' גזעי עצים.

לגבי החצילים, אני מבין שזו השנה הראשונה שלהם. אז.. עצה שקיבלתי מחקלאי זקן ז"ל ואני מיישם אותה. לשתילי חציל צעירים, אני לא נותן להם לעבור גובה של יותר מ 40 או 50 ס"מ. גוזם אותם כדי שיהיה פיצול בענפים וההסתעפות תהיה נמוכה. כך יהיה לשיח "יותר כוח" לגדל חצילים.
את הענפים המצמיחים חצילים, משעינים על ענפים יבשים בצורת האות Y התקועים באדמה ועליהם נשענים הענפים. כך עשיתי בשנה הראשונה. כעת, בשנה השנייה, השיחים העמיקו שורשים והתעבו ו "רצים" יופי..

לגבי האדמה הגירית.. נסי כל הזמן להוסיף יותר ויותר קומפוסט.

בהצלחה,
ראובן
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תודה רבה

הודעהעל ידי עצמונה » 21 יוני 2006,14:04

רבה גם העבודה שעומדת לפני יום טוב