געגועים! וכל מילה נוספת מיותרת!

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

געגועים! וכל מילה נוספת מיותרת!

הודעהעל ידי דובי » 01 מאי 2015,14:04

פרשתי מהפורום לשנת השמיטה.

הגינה שאותה אני מטפח אינה בכניסה לביתי, אלא בשטח ליד המחסן של העסק שלנו. ובשל כך גידולי הפרא של צמחי הבר אינם מפריעים למגורי, או מזמנים סכנות של זוחלים למיניהם באזור הבית. עסקתי בהלכות שמיטה לאורך הקיץ שלפני שנת השמיטה, ובכל זאת החלטתי לפרוש לגמרי לשנה הזו מהעיסוק בגינה.

הרעיון של לתת לגינה מנוחה אבסולוטית למשך שנה מצא חן בעיני וכך עשיתי.

יחד עם זה, הגעגועים קיימים. געגועים לעיסוק בנושא געגועים לדיונים המעניינים, להצבת השאלות, לניסיון להבין עולם עמוק יותר - עולם הטבע, בקיצור מתגעגע.

הקוצים בגינה כבר עוברים אותי בקומתם, (טוב... לא חכמה גדולה), והגיעו למטר שמונים בערך.

השבוע יצאתי קצת לחקור מה קורה שם, מצאתי שליו שדוגרת על הביצים שהוטלו סתם בשטח חשוף, כאילו אין מקום שמור יותר מאשר השטח הפתוח.

ובינות לקוצים גילית את ערוגת הבשמים בועטת בכל כוחה, הפריחה של המרווה בסגול מרהיב. הלבנדר פשוט חוגג את אי שימת הלב אליו, וכמו ילד שמשוחרר לטבע הצמח משתולל לרוחב ולגובה. הרוזמרין ששתלתי בתחילת הקיץ שנה שעברה, קלט סוף סוף את העסק. ועוד כהנה וכהנה.
דובי
גנן עם עתיד

Re: געגועים! וכל מילה נוספת מיותרת!

הודעהעל ידי דובי » 01 מאי 2015,14:04

הנה התמונה, "שושנה בין החוחים'
קבצים מצורפים
111.jpg
מרווה
דובי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 01 מאי 2015,14:04

היי דובי
אכן כי כן.., בהתרועעות שהייתה היום במפגש (למה לא הגעת ?! :P ) שוחחנו על כך, במיוחד נוגו ואני.., על איך שהגינה נראית בשמיטה ואיך האדמה "המעונה" כל השנים האחרות, מגיבה בשמחה וב'בעיטות חדוה' בשנת השמיטה... חגיגה לעיניים והרחבת הלב האורגני ושומר השמיטה.
צמחי הבר, רק ייטיבו עם האדמה - מרעננים אותה ונותנים לה לנשום.
אתה יכול לבקר שם בתכיפות ולזכור לקטום פרחים של צמחי בר, מייד כשהם מתחילים להבשיל זרעים וכך, תשמור על סביבת אדמה מאוזנת מבחינת צמחי בר, בלי שיכפילו עצמם בשנה הבאה, כמה וכמה מונים.

ולא לשכוח ! מותר וגם חובה, לשמור על חייהם של צמחי המאכל שלך בשנת השמיטה. אז להשקות כדי לשמור על חייהם ולא ברמה של 'טיפוח יתר'.

שבת שלום
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אריאל » 01 מאי 2015,14:04

מקסים.
כתבת יפה.
אריאל
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי מי רה לה » 03 מאי 2015,14:04

מקסים!
גם אני שובתת ומשביתה את הקרקע.
דווקא השנה גם מאוד מלאה ועמוסה בדברים אחרים, אז זה מפנה לי זמן...

קצת השקיה לצמחים שלא ימותו,
מעט גיזום עשביה, והרבה טבע פורץ גבולות :)

וסתם כי לא היה לי מקום אחר לספר:
הייתי בסיור על הר כביר (אלון מורה).
אלפי מושיות!
אי אפשר היה לפתוח את הפה!
כל פעם שרציתי לשבת הייתי צריכה לפנות כמה מושיות מהדרך.

בהמשך היום המושיות עלו איתנו לאוטובוס, וירדו בתחנות שונות (הר ברכה, השומרונים, ועוד).
באמת שזה היה מחזה יוצא דופן.
מי רה לה
גנן באימונים

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־98 אורחים