ת ש ס " ח - שנת שמיטה

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

ת ש ס " ח - שנת שמיטה

הודעהעל ידי שמחתשמח » 12 יולי 2006,14:04

שלום לכולם,

"ושש שנים תזרע את ארצך ואספת את תבואתה והשבעת (והשביעית) תשמטנה ונטשתה ואכלו אביני עמך..." (שמות כ"ג י')

על פי מסורת ישראל עוד שנתיים תבוא עלינו לטובה הינה שנת שמיטה. הרעיון של שנת שמיטה, שנה בה אין מעבדים את האדמה ואין זורעים/ קוצרים/ זומרים/ בוצרים/ מזבלים הוא אדיר מבחינה אקולוגית , שנה בה אנו נותנים לאדמה לנוח , לזרעים הקיימים בה לנבוט ולקמול מעצמם ולכל התהליכים הטבעיים פשוט להתקיים מעצמם מבלי התערבות שלנו. זאת גם הזדמנות אדירה ללמוד מהדרך שבה דברים קורים מעצמם, וליישם בשנים הבאות בהתערבות מינימלית.
ישנם עוד יתרונות רבים בעיני לקיום שנת שמיטה.

עם זאת קיים קושי אדיר מבחינתי, קושי שככל שאני שואל ומתעניין בנושא אני מבין שהוא קושי ישן נושן..: איך אפשר להניח הכל לשנה? אני לא נכנס לפתרונות הלכתיים בעיקר משום שאיני בקיא בהם.
עבורי זאת תהיה, שנת השמיטה הראשונה בה בחזקתי שטח אדמה (שאומנם שבת גם את השנים הקודמות - אך אינני יודע אם זה נתון לשיקול) ואני קצת מבולבל
הייתי שמח שכל מי שיש לו דעה בנושא יביע אותה ונפתח פה דיון בנושא,

איך מתכוננים לשנת שמיטה? איך היא מתבטאת אצל כל אחד?

מצעים מנותקים. כן / לא? וכל העולה על הדעת בנושא, הלכות הרגשות מבפנים הגגים וחוויות מהגינה יתקבלו בברכה...

" כאשר נזמן הרב יוסף שלמה כהנמן, הגאון מפוניבז' , בשנת שמיטה לקיבוץ "חפץ חיים" השובת כהלכה , רכן על גבי הקרקע, נשק לה ואמר : "שבתא טבא לך, אמא אדמה".
שמחתשמח
גנן חדש

ישר כוח גדול על הרעיון

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 יולי 2006,14:04

אכן, רבות ההלכות והדינים
אזמן לכאן חבר, תלמיד חכם, שמדי פעם משתתף, שיסייע לנו גם עם פסקי הלכה בנושא

קצת 'רקע כללי' מ ויקיפדיה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%98%D7%94
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי שי » 13 יולי 2006,14:04

שנת שמיטה הבאה היא תשס"ח דהיינו בעוד שנתיים.
הדרכה על שמיטה ומצוות התלויות בארץ ניתן לקבל באתר של מכון התורה והארץ.
שי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־94 אורחים