קומפוסט קנוי - מה הם 'מוכרים' לנו?!

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: קומפוסט קנוי - מה הם 'מוכרים' לנו?!

הודעהעל ידי אלעד5 » 10 מאי 2012,14:04

דשנית- בכל גודל ייתכן ותמצאו חתיכות של... או שאריות של... אבל הקומפוסט עצמו נותן עבודה.
השאר לא ניסיתי
"מי שזורע רוח קוצר סערה..."
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי יובליאת » 10 מאי 2012,14:04

תודה, נראה לי שנקנה בשדה אליהו (בטיולים לסחנה נעמיס על הקנגו).
תודה,
ליאת.
יובליאת
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 מאי 2012,14:04

יובליאת כתב:תודה, נראה לי שנקנה בשדה אליהו (בטיולים לסחנה נעמיס על הקנגו).
תודה,
ליאת.

ליאת.., כדאי לברר קודם !
ככל שזכור לי הם מוכרים כמויות גדולות (?!) ב'באלות' ולא בשקים קטנים..
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי רועי סופר » 11 מאי 2012,14:04

אני השתמשתי עד עתה בקומפוסט של דשנית והוא נראה בסדר. לאחרונה קניתי מס' שקים של מרום גולן ונוכחתי לדעת שיש שם גם כבול טחון.
לקחתי את שני השקים וע"פ ההוראות מראובן היקר, ניסתי להבעיר אותן. אף אחת מהן לא בערה.
אני לא יודע לאמר מי יותר טוב, פיזרתי בגינה באזורים שונים ונדע בהמשך.
לבינתיים, התחלתי להקים ערמת קומפוסט אורגנית, ביתית. בתקווה שהכל יעבוד כשורה.
The doctor of the future will give no medicine, but will interest his/her patients in the care of the human frame, in proper diet, and in the cause and prevention of disease.

Thomas A. Edison
רועי סופר
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ליאור1 » 11 מאי 2012,14:04

שבת שלום לכולם, קראתי את כל הכתבה אבל לא את כל התגובות, אני גר בגבעתיים ורציתי לדעת האם מישהו מכיר קומפוסט אמין וטוב ויכול להמליץ לי עליו?
אני לא יכול לייצר בעצמי כי זה יסריח את כל האיזור ויהיה מאוד לא מתחשב מצידי, אני תלוי במשתלות, שדה אליהו קצת רחוק לי בלשון המעטה והברירה היחידה זה המשתלות
באיזור גוש דן, אני נייד (עם טנדר אז יש מקום להעמיס) ורציתי לדעת איזה מוצר נחשב אמין או איזה משתלה נחשבת אמינה ומוכרת קומפוסט אמיתי ולא..."זבל" (בצד הרע של המילה)?

עריכה לא קשורה: קפץ אלי לביקור רפרף ההרדוף רציתי לפתוח נושא ולהעלות תמונות של הבחור היפה הזה, אבל זה היה כזה כאב ראש עם כל הודעות השגיאה
שהתייאשתי..בכל מקרה חיה מדהימה..
ליאור1
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 11 מאי 2012,14:04

היי
ערימת קומפוסט לא מסריחה !

אם כן, כל הפורום הזה, שלי.. (בן 7 שנים ועם 900 רשומים ו450 משתתפים..) לא שווה גרוש ! :party:

עררימת קומפםוסט לעולם לא מסריחה ! נ ק ו ד ה

זחל רפרף ההרדוף - אכן חיה מדהימה ביופיה - יש בפורום כמה וכמה תמונות של זחלי רפרפים שצולמו בכמה גינות, אני זוכר את שלי ו.. התמונות המדהימות שצילם 'אודי דגן' - הצלם המיקצועי, חבר הפורום שלנו.

שבת שלום
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הערמה עצמה אולי לא מסריחה, אבל החומר הטרי ששמים בה אין ספק שמעלה ריח, אולי כאשר ניסיתי לא עשיתי את זה טוב, חלק גדול ממני מתעצל לנסות שוב
,אם לא תהיה ברירה אני יעשה, אבל אם אפשר לקנות משהו מומלץ (כמו שרשמו פה על שדה אליהו שפשוט רחוק לי מידי) זה מאוד יעזור לי, אז, האם יש משהו (דשנית,MY GARDEN וכו)

אגב התמונות של הרפרף באיכות HD ממש טובות, בגלל זה גם כנראה לא הצלחתי להעלות אותם כל פעם שניסיתי הייתה הודעה שגיאה אחרת על הרזולוציה והגודל של הקובץ
אחר כך ניסיתי להעלות דרך אתר חיצוני גם כן זה לא נתן, חליק..פעם הבאה שהוא יחזור עם האישה והילדים אולי יהיה לי יותר מזל
ליאור1
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי יובליאת » 11 מאי 2012,14:04

ליאור1 כתב:הערמה עצמה אולי לא מסריחה, אבל החומר הטרי ששמים בה אין ספק שמעלה ריח, אולי כאשר ניסיתי לא עשיתי את זה טוב, חלק גדול ממני מתעצל לנסות שוב
,אם לא תהיה ברירה אני יעשה, אבל אם אפשר לקנות משהו מומלץ (כמו שרשמו פה על שדה אליהו שפשוט רחוק לי מידי) זה מאוד יעזור לי, אז, האם יש משהו (דשנית,MY GARDEN וכו)

אגב התמונות של הרפרף באיכות HD ממש טובות, בגלל זה גם כנראה לא הצלחתי להעלות אותם כל פעם שניסיתי הייתה הודעה שגיאה אחרת על הרזולוציה והגודל של הקובץ
אחר כך ניסיתי להעלות דרך אתר חיצוני גם כן זה לא נתן, חליק..פעם הבאה שהוא יחזור עם האישה והילדים אולי יהיה לי יותר מזל

הי ליאור,
אני דיברתי עם הושע משדה אליהו והוא אמר לי שקוב קומפוסט (שהוא אפילו מאושר אורגנית ד"א) עולה 100 ש"ח פלוס מע"מ, אז נראה לי שגם בשביל האיכות וגם בשביל המחיר (שאפילו עם הדלק נראה לי ששוה לך) כדאי לך לקפוץ לשם ולהעמיס איזה באלה של קוב, אם יש לך איפה לשים כמות כזאת. אתה יכול לשלב את זה בטיול באיזור (סחנה, נחל הקיבוצים וכו').
שבת שלום,
ליאת.
יובליאת
גנן באימונים

יובליאת כתב:
ליאור1 כתב:הערמה עצמה אולי לא מסריחה, אבל החומר הטרי ששמים בה אין ספק שמעלה ריח, אולי כאשר ניסיתי לא עשיתי את זה טוב, חלק גדול ממני מתעצל לנסות שוב

הי ליאור,
אני דיברתי עם הושע משדה אליהו והוא אמר לי שקוב קומפוסט (שהוא אפילו מאושר אורגנית ד"א) עולה 100 ש"ח פלוס מע"מ, אז נראה לי שגם בשביל האיכות וגם בשביל המחיר (שאפילו עם הדלק נראה לי ששוה לך) כדאי לך לקפוץ לשם ולהעמיס איזה באלה של קוב, אם יש לך איפה לשים כמות כזאת. אתה יכול לשלב את זה בטיול באיזור (סחנה, נחל הקיבוצים וכו').
שבת שלום,
ליאת.

לצערי אני לא מגיע לאיזורים האלה, ביום יום אני על אופנוע והכבישים שאני מגיע אליהם הם בדיוק בצד השני :D אבל אם מישהו מגיע בעתיד הקרוב לקנות בשביל עצמו אני אשמח לבוא אליו כשהוא חוזר ולשלם לו על קוב ואפילו לא אקח את כל הקוב כי תכלס אין לי צורך בכמות גדולה (אני משתמש הרבה גם בהומוס) וזה יעזור לי מאוד.
ניתן לצור איתי קשר בפרטי או להגיב להודעה שלי ואני אשאר במעקב : )
ליאור1
גנן עם עתיד

הקודם

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־8 אורחים