הכל על פלפלים חריפים, ועוד קצת...

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: הכל על פלפלים חריפים, ועוד קצת...

הודעהעל ידי חווה ויוסי » 06 דצמבר 2011,14:04

עומרי שלום
אני עוקב בעניין רב אחרי השירשור הזה. מאוד מעניין, מלא ידע וניסיון רב מושקע בשירשור הזה. כל הכבוד!!!
מאחר ואני לא מ"המתאבדים" ששורפים את פיהם עם פלפלים הזנים החריפים מצאתי עניין בארבע הסוגים האלה:
עמרי שוסטר כתב:CAP1477 / Kaleidoskop - קליידוסקופ
פלפל ממין Capsicum baccatum. מקורו לא ידוע ולא גידלתי אותו בעבר. כפי הנראה צמח פורה המניב פלפלים בינוניים עד גדולים המבשילים לאדום ואינם חריפים כלל (0 יחידות סקוביל). לטענת מגדלים רבים, מדובר בפלפל טעים במיוחד ומניסיוני עם פלפלי Capsicum baccatum, זה כנראה באמת המצב. ממליצים להחמיץ, למלא, לשלב בסלטים וכו'.

Trinidad Perfume - הבושם מטרינידד / הבושם של טרינידד
פלפל ממין Capsicum chinense. מקורו בטרינידד. צמח גבוה ומרשים, בעל צמיחה רוחבית בעיקרה. סבוך מאוד, עמוס פלפלים בינוניים המבשילים מירוק לצהוב. חריפות עדינה ביותר אם כלל. טעם Capsicum chinense מורגש בדומה לפלפלי ההבנרו, אך ללא החריפות הקיצונית. היבול לרוב מסתכם במאות פלפלים בעונה מצמח.

Aji Limon - פלפל לימון
פלפל ממין Capsicum baccatum. מקורו בפרו. צמח גדול ומרשים. רוב הצמיחה רוחבית. סבוך מאוד, עמוס פלפלים בינוניים המבשילים מירוק לצהוב. חריפות בינונית. החריפות היחסית פחותה מאפשרת שימוש נרחב יותר בפלפלים. טעם מורגש המזכיר פירות הדר וריח תואם. היבול לרוב מסתכם במאות פלפלים מצמח.

Peruvian White - (הבנרו) פרואני לבן
פלפל ממין Capsicum chinense. מקורו בפרו. צמח קומפקטי (יחסית למין), אך עלול להגיע לגבהים של עד כ-2 מטרים. רוב הצמיחה רוחבית. סבוך מאוד, עמוס פלפלים קטנטנים המבשילים מירוק לצהוב, שנהב ולבסוף לבן. חריפים מאוד, אך לא יותר מדי. גודלם הקטן הופך אותם לרכיב גמיש בבישול. טעם דומיננטי של Capsicum chinense עם ריח המזכיר קליפת לימון. היבול נע בין מאות לאלפי פלפלים בעונה מצמח.

אשמח אם תשלח לי מכל סוג 3-4 זרעים לגדל בגינתנו
כמו כן, מאחר ומהנסיון של קיץ שעבר שסבלנו מחוסר בחרקים מאבקים בגינה אודה לך אם תשלח לי גם כמה זרעים מהצמח
Leonurus sibiricus - מריחואנילה / מריחואנה קטנה
בתודה מראש
יוסי
הכתובת למשלוח:
חווה לוזון
לוחמי הבריגדה 5
רמלה
אדם הולך ואדם בא והאדמה לעולם נשארת...
סמל אישי של המשתמש
חווה ויוסי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי עמרי שוסטר » 07 דצמבר 2011,14:04

סופיה כתב:הולי שיט! העפת לי את המוח, בן אדם! איזה דברים מגניבים!!!! הרבה תודה רבה! נראה לי שאנסה לגדל הכל (מעניין מה קורה כשמגדלים מריחואנלה, טבק ופלפל מלך אחד ליד השני.. :twisted:) וכשאהיה גדולה אזרע גם את השיטה. שיחקת אותה.

מאושר לשמוע שמצאו חן בעינייך. :)

חווה ויוסי כתב:עומרי שלום
אני עוקב בעניין רב אחרי השירשור הזה. מאוד מעניין, מלא ידע וניסיון רב מושקע בשירשור הזה. כל הכבוד!!!
מאחר ואני לא מ"המתאבדים" ששורפים את פיהם עם פלפלים הזנים החריפים מצאתי עניין בארבע הסוגים האלה:
עמרי שוסטר כתב:CAP1477 / Kaleidoskop - קליידוסקופ
פלפל ממין Capsicum baccatum. מקורו לא ידוע ולא גידלתי אותו בעבר. כפי הנראה צמח פורה המניב פלפלים בינוניים עד גדולים המבשילים לאדום ואינם חריפים כלל (0 יחידות סקוביל). לטענת מגדלים רבים, מדובר בפלפל טעים במיוחד ומניסיוני עם פלפלי Capsicum baccatum, זה כנראה באמת המצב. ממליצים להחמיץ, למלא, לשלב בסלטים וכו'.

Trinidad Perfume - הבושם מטרינידד / הבושם של טרינידד
פלפל ממין Capsicum chinense. מקורו בטרינידד. צמח גבוה ומרשים, בעל צמיחה רוחבית בעיקרה. סבוך מאוד, עמוס פלפלים בינוניים המבשילים מירוק לצהוב. חריפות עדינה ביותר אם כלל. טעם Capsicum chinense מורגש בדומה לפלפלי ההבנרו, אך ללא החריפות הקיצונית. היבול לרוב מסתכם במאות פלפלים בעונה מצמח.

Aji Limon - פלפל לימון
פלפל ממין Capsicum baccatum. מקורו בפרו. צמח גדול ומרשים. רוב הצמיחה רוחבית. סבוך מאוד, עמוס פלפלים בינוניים המבשילים מירוק לצהוב. חריפות בינונית. החריפות היחסית פחותה מאפשרת שימוש נרחב יותר בפלפלים. טעם מורגש המזכיר פירות הדר וריח תואם. היבול לרוב מסתכם במאות פלפלים מצמח.

Peruvian White - (הבנרו) פרואני לבן
פלפל ממין Capsicum chinense. מקורו בפרו. צמח קומפקטי (יחסית למין), אך עלול להגיע לגבהים של עד כ-2 מטרים. רוב הצמיחה רוחבית. סבוך מאוד, עמוס פלפלים קטנטנים המבשילים מירוק לצהוב, שנהב ולבסוף לבן. חריפים מאוד, אך לא יותר מדי. גודלם הקטן הופך אותם לרכיב גמיש בבישול. טעם דומיננטי של Capsicum chinense עם ריח המזכיר קליפת לימון. היבול נע בין מאות לאלפי פלפלים בעונה מצמח.

אשמח אם תשלח לי מכל סוג 3-4 זרעים לגדל בגינתנו
כמו כן, מאחר ומהנסיון של קיץ שעבר שסבלנו מחוסר בחרקים מאבקים בגינה אודה לך אם תשלח לי גם כמה זרעים מהצמח
Leonurus sibiricus - מריחואנילה / מריחואנה קטנה
בתודה מראש
יוסי
הכתובת למשלוח:
חווה לוזון
לוחמי הבריגדה 5
רמלה

אהלן יוסי,
אני מרגיש צורך לציין שאת שלושת הזנים הראשונים אין לי בכמויות מספקות במיוחד. מדובר בכמות מאוד מוגדרת של זרעים שביקשתי ממגדלים אחרים כדי שאוכל לספק לחברי קהילה מאוד מסוימים שביקשו פלפלים עדינים. במידה ויש לי זרעים מיותרים, אשלח. במידה ולא, אפצה בזנים יחסית עדינים אחרים. :)

מקווה שתבין. תודה. :)
סמל אישי של המשתמש
עמרי שוסטר
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ירון73 » 07 דצמבר 2011,14:04

שלום לכולם
אתמול נתקלתי בפלפל החריף הנפוץ (נראה לי שמכונה כאן פלפל ירקן) אבל בצבע צהוב. האם מוכר לכם המופע הזה ?
סמל אישי של המשתמש
ירון73
גנן חדש

ירון73 כתב:שלום לכולם
אתמול נתקלתי בפלפל החריף הנפוץ (נראה לי שמכונה כאן פלפל ירקן) אבל בצבע צהוב. האם מוכר לכם המופע הזה ?

פלפל ירקן הוא למעשה כינוי לקבוצת פלפלים מקסיקניים אשר נפוצה מאוד בארצנו. כולם כמובן מבשילים לאדום.
במידה ומדובר בפלפל בשל וצהוב, זהו פלפל אחר.
סמל אישי של המשתמש
עמרי שוסטר
גנן מתקדם

הודעהעל ידי חווה ויוסי » 07 דצמבר 2011,14:04

עמרי שוסטר כתב:אהלן יוסי,
אני מרגיש צורך לציין שאת שלושת הזנים הראשונים אין לי בכמויות מספקות במיוחד. מדובר בכמות מאוד מוגדרת של זרעים שביקשתי ממגדלים אחרים כדי שאוכל לספק לחברי קהילה מאוד מסוימים שביקשו פלפלים עדינים. במידה ויש לי זרעים מיותרים, אשלח. במידה ולא, אפצה בזנים יחסית עדינים אחרים. :)

עמרי שלום,
תודה, לא חשובים לי במיוחד סוגי הפלפל כמו מידת חריפותם. אם יש זנים מעודנים אשמח לקבל.
יוסי
אדם הולך ואדם בא והאדמה לעולם נשארת...
סמל אישי של המשתמש
חווה ויוסי
גנן עם עתיד

חווה ויוסי כתב:
עמרי שוסטר כתב:אהלן יוסי,

עמרי שלום,
תודה, לא חשובים לי במיוחד סוגי הפלפל כמו מידת חריפותם. אם יש זנים מעודנים אשמח לקבל.
יוסי

אל תדאג, הצלחתי לסדר משהו. :P

-------------------------

קבלו עדכון מצב. כל מי שביקש זרעים ועדיין לא קיבל, הזרעים בדרך או ישלחו מחר. נכון לעכשיו נותרו לחלוקה רק את הפלפלים הבאים:
  • Peruvian White
  • Pimenta de Neyde
במידה ומעוניינים בצמחים אחרים, ניתן ליצור קשר ולדון בנושא. המבצע בתוקף עד גמר המלאי. :lol:
סמל אישי של המשתמש
עמרי שוסטר
גנן מתקדם

הודעהעל ידי מגדלמתחיל » 07 דצמבר 2011,14:04

היי עמרי, אשמח לכל סוג של פלפל חריף במיוחד שתוכל לשלוח לי. את רוב הזרעים ששלחת לי זרעתי במנבטה כבר לפני יותר משבועיים אבל עדיין אין נביטה. כמה זמן בערך לוקח להם לנבוט?
מגדלמתחיל
גנן חדש

מגדלמתחיל כתב:היי עמרי, אשמח לכל סוג של פלפל חריף במיוחד שתוכל לשלוח לי. את רוב הזרעים ששלחת לי זרעתי במנבטה כבר לפני יותר משבועיים אבל עדיין אין נביטה. כמה זמן בערך לוקח להם לנבוט?

עד חודש זה זמן סביר. לעתים עלול לקחת טיפה יותר.
למה זרעת עכשיו? הזרעים צריכים חום כדי לנבוט ויותר מכך, השתילים צריכים חום כדי לגדול.

לא נשארו לי זרעים של פלפלים חריפים במיוחד.
סמל אישי של המשתמש
עמרי שוסטר
גנן מתקדם

הודעהעל ידי מגדלמתחיל » 08 דצמבר 2011,14:04

אילתרתי סוג של חממה בשביל הפלפלים, אני אוהב חריף, היה לי בגינה שיח של פלפלים שהייתי קוטף כשהם טריים ואוכל כמו שהם, אבל הוא החזיק כמה שנים טובות מאוד רק ממי המזגן והגשמים. אני יודע שעדיף לזרוע אותם באביב כשחם יותר, אבל, כחובב חריף בין היתר, לא יכלתי להתאפק וזרעתי 6 זרעים מכל סוג, בשני מחזורים בתקווה שהם יגדלו. את היתר אני שומר לאביב, כדי להיות על בטוח.
מגדלמתחיל
גנן חדש

הודעהעל ידי טל אשרוב » 08 דצמבר 2011,14:04

סמל אישי של המשתמש
טל אשרוב
גנן אורגני

הודעהעל ידי אנונימית » 08 דצמבר 2011,14:04

טל שלום,

איזה יופי ! הכל על פלפלים, אז לא היה להם מודעות כל כך גדולה על פלפלים שהם יותר מיוחדים. היום אנחנו לומדים מעמרי על כל הסוגים שאפילו לא חלמנו אותם .איזה מזל.

באף אתר אין מורה כזה, עמרי הרבה אושר שיהיה לך תודה על כל ההסברים.
"וזכרת את השם אלוקיך כי הוא נותן לך כח לעשות חיל"
סמל אישי של המשתמש
אנונימית
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 דצמבר 2011,14:04

אנונימית כתב:טל שלום,

איזה יופי ! הכל על פלפלים, אז לא היה להם מודעות כל כך גדולה על פלפלים שהם יותר מיוחדים. היום אנחנו לומדים מעמרי על כל הסוגים שאפילו לא חלמנו אותם .איזה מזל.

תיקון קטן
הכרתי הרבה סוגים של פלפלים חריפים עוד הרבה לפני 2008 :lol: גידלתי גם כמה וכמה סוגים לפני כ 17 שנים. חלקם חריפים מדי ! ושימשו יותר כצמחי נוי בשלל צבעים של פלפלים - אדום צהוב סגול ושחור
מהרגע שאשתי פתחה פעוטון לזאטוטים, חיסלתי את כל החריפים מאוד! הצבעים המיוחדים הללו, מושכים את העין והיד וחסר שאיזה זאטוט שמסתובב בגינה, יתלוש פלפל במקום עגבנייה, או חס וחלילה, יגע בו.. :roll:

עמרי, יחידני בארץ, לענייות דעתי ו..מוריד הכובע בפניו על הידע המעמיק ועל 'דחיפת המוצר' המגוון הזה ושיווקו לנו להעשרת הידע והטעמים :bow:
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ירון73 » 08 דצמבר 2011,14:04

שלום עמרי.
תודה רבה על זרעי הפלפלים שהגיעו היום בדואר.
מתי אתה ממליץ לשתול אותם ?
סמל אישי של המשתמש
ירון73
גנן חדש

הודעהעל ידי עמרי שוסטר » 08 דצמבר 2011,14:04

מגדלמתחיל כתב:אילתרתי סוג של חממה בשביל הפלפלים, אני אוהב חריף, היה לי בגינה שיח של פלפלים שהייתי קוטף כשהם טריים ואוכל כמו שהם, אבל הוא החזיק כמה שנים טובות מאוד רק ממי המזגן והגשמים. אני יודע שעדיף לזרוע אותם באביב כשחם יותר, אבל, כחובב חריף בין היתר, לא יכלתי להתאפק וזרעתי 6 זרעים מכל סוג, בשני מחזורים בתקווה שהם יגדלו. את היתר אני שומר לאביב, כדי להיות על בטוח.

מקווה שינבטו בקרוב. במידה ויגמרו לך הזרעים, צור איתי קשר ונסדר משהו. :)

טל אשרוב כתב:http://forum.kan-naim.co.il/viewtopic.php?f=9&t=2590

איך נתקלת בשרשור? קריאה מאוד מהנה. תודה. :)

תודה רבה לך, אנונימית. גרמת לי להסמיק. :oops:

ראובן אורן כתב:תיקון קטן
הכרתי הרבה סוגים של פלפלים חריפים עוד הרבה לפני 2008 :lol: גידלתי גם כמה וכמה סוגים לפני כ 17 שנים. חלקם חריפים מדי ! ושימשו יותר כצמחי נוי בשלל צבעים של פלפלים - אדום צהוב סגול ושחור
מהרגע שאשתי פתחה פעוטון לזאטוטים, חיסלתי את כל החריפים מאוד! הצבעים המיוחדים הללו, מושכים את העין והיד וחסר שאיזה זאטוט שמסתובב בגינה, יתלוש פלפל במקום עגבנייה, או חס וחלילה, יגע בו.. :roll:

עמרי, יחידני בארץ, לענייות דעתי ו..מוריד הכובע בפניו על הידע המעמיק ועל 'דחיפת המוצר' המגוון הזה ושיווקו לנו להעשרת הידע והטעמים :bow:

תודה רבה, ראובן. משתדל למלא את חלקי בהפצת "המסר". :lol:

ירון73 כתב:שלום עמרי.
תודה רבה על זרעי הפלפלים שהגיעו היום בדואר.
מתי אתה ממליץ לשתול אותם ?

שמח לשמוע, ירון. :)
ממליץ להמתין לאביב שכבר אינו רחוק כל כך.
סמל אישי של המשתמש
עמרי שוסטר
גנן מתקדם

הודעהעל ידי אנונימית » 08 דצמבר 2011,14:04

ראובן אורן כתב:

תיקון קטן

ראובן היקר, :bow:

לא התכוונתי אלייך ,ראיתי בתמונות שאתה מגדל פלפלים מיוחדים מאז ותמיד,
"וזכרת את השם אלוקיך כי הוא נותן לך כח לעשות חיל"
סמל אישי של המשתמש
אנונימית
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי דייב » 09 דצמבר 2011,14:04

מיקס של פרזנו אדום ,אחי סיטו ,שבע סירים צהוב ,קריביאני אדום ,אחי אמריליו,
שבע סירים חום ,הבנרו אפרסק ,סקורפיון צהוב ,זן מוח ,אחי לימון ולשון השטן :) תמונה
נערך לאחרונה על ידי דייב בתאריך 09 דצמבר 2011,14:04, נערך פעם אחת בסך הכל.
מיקרופאונה - viewtopic.php?f=9&t=6777
תמצייות צמחים - viewtopic.php?f=9&t=8109
זרעי מורשת - viewtopic.php?f=9&t=7161
דייב
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי עמרי שוסטר » 09 דצמבר 2011,14:04

תמונה מעולה. :)

תמונה
סמל אישי של המשתמש
עמרי שוסטר
גנן מתקדם