אגירת מי גשמים

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: אגירת מי גשמים

הודעהעל ידי תמיר אילן » 20 פברואר 2012,14:04

ראובן אורן כתב:מה המשמעות של 'רוויה' ? לא מחלחלת? או מחלחלת לאט?
אני מבין שהחלק הדרומי ('חציבות' וכו') הוא סלע לא מחלחל ההולך ומעמיק צפונה.. האומנם כן?
האם ירד אצלך מפלס האדמה לאחר המשקעים שירדו?
מי הנגר נאגרים באזור הצפוני? קרוב לאדניות האגירה?

'רוויה' במשמעות של מחלחלת לאט. ההבנה שלך נכונה: הסלע הקציף גבוה בפינה הדרומית והולך ומעמיק צפונה כלומר המים שיורדים בגינה (ו75% ממה שיורד על הגג) מחלחל בשכבת החמרה והאדמה החרסיתית שמתחתיה וכשפוגש בסלע מתנקז (לאט!) צפונה. הבית מהווה מעין אי שהזרימה מקיפה אותו. הפלג המערבי יוצר את האגם המערבי (באזור שתילת ההדרים שלי :( , שביום שישי עמלתי להגביה סוללות סביב כל עץ למנוע מים עומדים סביב הגזע). בסערה הקודמת שיחררתי את האגם המערבי לזרום לאורך קיר התמך שלאורך הכביש והמים ירדו בטרסות שעמלתי לבנותם (ראו תמונות בשירשור חציבת הבורות) ועשו בהם שמות (עם קמץ). הפעם החלטתי לא לשחרר את המים ולהעמיק את האגם תוך שאני מגביה סוללות סביב העצים כדי להכיל את מי הסערה.
האגם המזרחי נוצר כי המים שזורמים בשיפוע מגיעים לאין מוצא - כלואים בין קיר תמך אל השכנים שמתחתי, קיר התמך של בריכת החניה, והבית. שתולים שם 2 רימונים ושסק. 2 הרימונים במוצאי הסערה האחרונה בקושי היו מעל המים. השסק עשה חיקוי של צוללת (נקווה שהוא עמיד).

בסערה הקודמת היה גרוע יותר וגם הרימונים הוצפו. הבריכה המזרחית היתה אז כל כך גדולה ששתי חביות שלומי לבנות צפו בהן, קופסת הנבטה גדולה מקלקר מכוסה עם כיסוי פלסטיק הפכה לחממה ניידת בסגנון תיבת נוח, נעקרה ממקומה ושטה עם הזרם עד שנחתה על הר אררט ( ערימת אבנים בין השסק לאחד הרימונים, שנותרה מכריית הבורות לעצים).

כמה ימים ללא גשם והבריכות נספגות (אם כי הבורות שבסלע נשארים מלאים מים לזמן ממושך - לא התייבשו לגמרי מאז תחילת הגשמים...)

אין ספק שצריך להשקיע בניקוז מתוחכם - העברת מי המרזבים לאגירה או לרחוב אם התמלאו המאגרים ותיכנון תעלות ניקוז ופתחי "overflow" בקירות התמך של שתי הבריכות המדוברות, לפתיחת חירום של הסכרים :(

אגב, בריכות הבטון המלאות מאוד מרשימות אך גם קצת מדאיגות: הפתיחות שלהן מדאיגה מסיבה בטיחותית (ילד קטן יכול לטפס וליפול פנימה; עומק המים כ-70 ס"מ) ועם ההתחממות יבואו היתושים...
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי אלעד5 » 20 פברואר 2012,14:04

תמיר1 כתב:
אגב, בריכות הבטון המלאות מאוד מרשימות אך גם קצת מדאיגות: הפתיחות שלהן מדאיגה מסיבה בטיחותית (ילד קטן יכול לטפס וליפול פנימה; עומק המים כ-70 ס"מ) ועם ההתחממות יבואו היתושים...

האם ישנה בעיה לשים רשת על הפתח למנוע סכנות שכאלו?
"מי שזורע רוח קוצר סערה..."
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 פברואר 2012,14:04

טוב..
א. זוכר את ה'איור' שעשיתי לך לגבי בניית ה'טרסות'?! עם אבנים שטוחות עומדות?! זה היה מתוך ראיית העתיד, כי 'טרסות' באמת, אמורות לעצור את זרימת האדמה. רק לאחר חורף, האדמה 'מתיישרת' ומתפלסת ע"י ה'מים / בוץ' שזורמים שם והאבנים אמורות לעצור את הבוץ / אדמה מלשעוט לרחוב. אפשר לתקן עדיין, עם 'אבנים שטוחות'.

ב. לגבי העצים המוצפים, מאחר ומדובר בעודף מים, צריך לבצע צלחת סהר - ההיפך מצלחות הסהר שמבצעים במורדות, לקליטת מי הנגר בעבור עצים צעירים. הצלחות יהיו מוגבהות לכיוון הגעת מי הנגר ופתוחות ('סהר') לכיוון המשך הזרימה.

ג. המרזבים אמורים, בעתיד, להיות מופנים לאגירת מים ב'דולבים', אז.. מדובר ב'לא הספקתי' גרידא. (לפחות אתה יודע שאין סתימה במרזבים :P ). אבל כמובן צריך לחשוב על מקרה של 'אובר פלואו', לאן ילכו מי הנגר העודפים.., הזורמים מהחלק הדרומי צפונה.

ד. שאלה: לא זוכר את השיפועים בחלק המערבי. האם מי נגר זורמים מההחלק הדרומי לחלק הצפוני, דרך הגינה המערבית? אם כן, אז צריך (אולי..) לבצע הפרדת מפלסים - הגבהה כלשהי של החלק המערבי, כדי שמי הנגר יסעו לכיוון מזרח ומשם לחלק הצפוני (אזור הבריכות והדולבים המשייטים, אם הבנתי נכון). בקצה החלק הצפוני, יש לבצע את הניקוז לרחוב, בצמוד לחומת השכנים

ה. האדנייות יהיו מלאאות בצמחי מים - שתולים בעציצים וכו' זה מקטין את החשיפה הבטיחותית.

ו. יתושים ?! גרעין רבייה של גמבוזיות, יעשה את העבודה ! בדוק במועצה המקומית / אזורית. מחלקת התברואה אמורה לספק גמבוזיות בחינם לכל תושב. אצלנו מדי פעם עובר מישהו ושואל אם אני צריך.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 20 פברואר 2012,14:04

תמיר שלום.

המצב שאתה מתאר הוא מצב מאוד בעייתי מבחינת ניקוז.
לדעתי הרעיון של צינור בקוטר 6 צול עם חורי ניקוז לאורך הגינה שעלה בשיחתינו האחרונה מחוייב המציאות אצלך בגינה.

לחילופין חשבתי על חצי חבית חתוכה או שתיים שימוקמו בשתי נקודות בגינה.
למלאת אותן בחצץ וישמשו כבור סופג.
לשרשר ביניהם צינור 3 או 4 צול .
ומשם להמשיך את הצינור המשותף לכיוון הכביש.

לגבי הבריכה (של מי הגשמים)המזרחית.
האם לא ניתן לקדוח בקיר שמעל האגן הירוק העתידי שלך
אשר יגרום לניקוז המיים לכיוון האגן ומשם לחניה.

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 21 פברואר 2012,14:04

תמיר1 כתב:
שלומי קאפח כתב:תמיר עד כמה שזכור לי המשאבה שלך מרימה לגובה מקסימלי של 8 מטר (0.8 אטמוספירה)
לדעתי משאבה טבולה זו לא מסוגלת לבנות לחץ.
ואם היא כן בונה לחץ זה אומר שאתה צריך פרזוסטט שנפתח 0.4 אטמוספירה ונסגר בלחץ של 0.6 אטמוספירה.
קשה לי להאמין שיש פרזוסטט בלחצים כאלו נמוכים.
שלומי.

דיברתי עם חנות (ש.ה.ם. בבני ברק) למשאבות וכו'
הגדרת מושגים: ממה שהבנתי יש שני סוגי בקרי לחץ:
- פרזוסטט שבו ניתן לכוון את שתי הנקודות (הפעלה וכיבוי משאבה)
- בקר זרימה אלקטרוני שלא מכוונים שם כלום אלא כשפותחים ברז המשאבה מתחילה וכשסוגרים המשאבה נכבית.

לך יש בקר זרימה אלקטרוני או פרזוסטט שמצריך כיוון של נקודות העבודה?

שאלתי אותו על חיבור בקר זרימה אלקטרוני למשאבה טבולה והוא אמר שזה אפשרי. לא ציין שצריך משאבה מסוימת.
אם זה נכון, אז כנראה שזה לא מתאים לשימוש עם העלאת מים לגובה (כי אז הבקר יסגור המשאבה אחרי כמה מטרים של גובה)

אגב אגירה, אצלי שתי בריכות הבטון שלאורך המדרגות התמלאו. בריכת החניה דולפת איפושהו כי כל המים שנאגרו בה בסערה הקודמת יצאו מאז...
שמחתי שירדו הרבה משקעים בצפון וגם שמחתי שאצלנו לא ירד מה שציפינו כי אצלי האדמה היתה רוויה כבר ביום חמישי וביום שישי עם מעט משקעים כבר נוצרו שלוליות רציניות. סערה רצינית היתה עלולה לגרום נזק מים! צריך בדחיפות לשפר את הניקוז אצלי, או לפתוח בריכה עירונית (לא מחוממת) :D

לדעתי אצלי זה פרזוסטט עם כיוון של שתי נקודות.
פתיחה כשהלחץ בצנרת יורד מתחת ל 1.5 אטמוספירה
סגירה כשהלחץ בקו עולה ל 3 אטמוספירה.

המשאבה גילתה לי יום אחד שאחת מגומיות הניאגרה לא אטם את המעבר.
כשעבדתי בגינה נוכחתי לדעת שהמשאבה התחילה לעבוד כל חצי שעה בערך למספר שניות ואז הפסיקה
למרות שאף אחד לא היה בבית ולא היתה פתיחה של הניאגרות.
תוך מספר דקות גיליתי את הגומיה הפגומה שהוחלפה
ומאז המשאבה עובדת רק כשיש דרישה.

מה שאומר שהמשאבה הרגישה ירידת לחץ בקו מתחת ל 1.5 אטמ
התחילה לעבוד מס שניות עד שהלחץ עלה ל 3 אטמ
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 21 פברואר 2012,14:04

אלעד5 כתב:
תמיר1 כתב:

האם ישנה בעיה לשים רשת על הפתח למנוע סכנות שכאלו?

אפשר לשים רשת. צריך לקדוח בשפת בריכות הבטון ולהחדיר ווים אליהם לחבר רשת גמישה כלשהי. אבל זה לא אסטתי במיוחד (הבריכות כזכור לך לאורך שביל/מדרגות הכניסה לבית, וצמחי המים יגדלו דרכו ואז כל טיפול בבריכה יהיה מסובך יותר). ברוח ההצעה של ראובן למטה, כנראה שאצטרך לארגן "איים" מאבנים שטוחות חלקם בגובה פני המים וחלקם שקועים (עליהם אשים עציצים עם צמחי מים שאינם צפים) ואגרום לבריכה להיות רדודה יותר ומלאה בנקודות אחיזה/עמידה.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

ראובן אורן כתב:טוב..
א. זוכר את ה'איור' שעשיתי לך לגבי בניית ה'טרסות'?! עם אבנים שטוחות עומדות?! זה היה מתוך ראיית העתיד, כי 'טרסות' באמת, אמורות לעצור את זרימת האדמה. רק לאחר חורף, האדמה 'מתיישרת' ומתפלסת ע"י ה'מים / בוץ' שזורמים שם והאבנים אמורות לעצור את הבוץ / אדמה מלשעוט לרחוב. אפשר לתקן עדיין, עם 'אבנים שטוחות'.
ב. לגבי העצים המוצפים, מאחר ומדובר בעודף מים, צריך לבצע צלחת סהר - ההיפך מצלחות הסהר שמבצעים במורדות, לקליטת מי הנגר בעבור עצים צעירים. הצלחות יהיו מוגבהות לכיוון הגעת מי הנגר ופתוחות ('סהר') לכיוון המשך הזרימה.
ג. המרזבים אמורים, בעתיד, להיות מופנים לאגירת מים ב'דולבים', אז.. מדובר ב'לא הספקתי' גרידא. (לפחות אתה יודע שאין סתימה במרזבים :P ). אבל כמובן צריך לחשוב על מקרה של 'אובר פלואו', לאן ילכו מי הנגר העודפים.., הזורמים מהחלק הדרומי צפונה.
ד. שאלה: לא זוכר את השיפועים בחלק המערבי. האם מי נגר זורמים מההחלק הדרומי לחלק הצפוני, דרך הגינה המערבית? אם כן, אז צריך (אולי..) לבצע הפרדת מפלסים - הגבהה כלשהי של החלק המערבי, כדי שמי הנגר יסעו לכיוון מזרח ומשם לחלק הצפוני (אזור הבריכות והדולבים המשייטים, אם הבנתי נכון). בקצה החלק הצפוני, יש לבצע את הניקוז לרחוב, בצמוד לחומת השכנים
ה. האדנייות יהיו מלאאות בצמחי מים - שתולים בעציצים וכו' זה מקטין את החשיפה הבטיחותית.
ו. יתושים ?! גרעין רבייה של גמבוזיות, יעשה את העבודה ! בדוק במועצה המקומית / אזורית. מחלקת התברואה אמורה לספק גמבוזיות בחינם לכל תושב. אצלנו מדי פעם עובר מישהו ושואל אם אני צריך.

א. צודק. או שאשתמש באבנים שטוחות עומדות או שאצוק שכבת בטון דקה בין האבנים השוכבות והאדמה. פרויקט לאביב.
ב. הבעיה עם עצים מוצפים לא היתה בטרסות (שם המים זרמו מסביב ויצאו לרחוב בסערה הקודמת) אלא בעצים שבאזור השטוח משמאל לכניסה כשעומדים עם הגב לכניסה. שם מילאתי את הצלחות באדמה כדי ליצור "אי" של אדמה ואותה אדמה שיצאה מהשטח שבין העצים העמיקה את ה"בריכה" המערבית.
ג. כן
ד. מסכים חלקית. נראה לי שצריך לאפשר ניקוז עודפים גם בחלק הצפוני צמוד לקיר התמך עם השכנים (חשבתי, כפי ששלומי הציע, לעשות תעלה שתזרים המים לאגן הלח (בריכת החניה) ומשם האובר-פלואו יצא לרחוב. את המים בחלק המערבי לא כדאי להרים כל הדרך מזרחה אלא להוריד באופן מבוקר (דיברתי על זה עם שלומי: צינור מחורר בחלקו העליון שירד לאורך הטרסות בצמוד לקיר התמך שליד הכביש
ה. מסכים. הצעתי, בתגובה לאלעד, לעשות איים שקועים מאבנים שגם יהיו מקום לעציצם עם צמחי מים וגם יגדילו הבטיחות וירדדו את הבריכה.
ו. אבדוק במועצה אפשרות לקבל גמבוזיות. (אם אצלנו לא נדיבים אז אולי בפעם הבאה שיציעו לך... תיקח קצת בשבילי... נראה לי שיש לי אולי גמבוזיה אחת ששרדה בדלי :)מלא בצמחי מים הממתינים לבריכה)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

שלומי קאפח כתב:תמיר שלום.
המצב שאתה מתאר הוא מצב מאוד בעייתי מבחינת ניקוז. לדעתי הרעיון של צינור בקוטר 6 צול עם חורי ניקוז לאורך הגינה שעלה בשיחתינו האחרונה מחוייב המציאות אצלך בגינה. לחילופין חשבתי על חצי חבית חתוכה או שתיים שימוקמו בשתי נקודות בגינה. למלאת אותן בחצץ וישמשו כבור סופג. לשרשר ביניהם צינור 3 או 4 צול .
ומשם להמשיך את הצינור המשותף לכיוון הכביש.
לגבי הבריכה (של מי הגשמים)המזרחית. האם לא ניתן לקדוח בקיר שמעל האגן הירוק העתידי שלך אשר יגרום לניקוז המיים לכיוון האגן ומשם לחניה.
שלומי

שלומי,
לגבי ניקוז, המצב אכן בעייתי ומצריך תכנון מחושב וחומרים מתאימים, כפי שדיברנו וכפי שציינת.
לגבי ניקוז אובר-פלואו בצד הצפון מזרחי, זאת אכן התוכנית שלי רק שלפני קידוח בקיר אני צריך לחצוב תעלה צרה ועמוקה במשטח הבטון המרוצף באבן מקומית, שמשמש כמרפסת שרות, כי אני לא יכול לחכות עד שהמים יעלו מעל לריצוף ורק אז יזרמו לאגן הלח (כי אז הם גם יזרמו לחדר הכביסה והבית...)
כלומר אצטרך לשאול מהחתן של חווה שוב את הקונגו כדי לחצוב "תעלת בלאומילך" קטנה. האלטרנטיבה שאני שוקל ברצינות זה לקדוח בקיר התמך עם השכן (וברשותו) להעביר צינור 40 ממ צמוד לקיר תמך לעקוף את המשטח המרוצף של מרפסת השרות ואז עוד קדח כדי להיכנס לאגן הלח... יותר קל אבל פחות אלגנטי.
תעלת בלאומילך יכולה להיות מלאה חצץ וכך לעצור אדמה מלהסחף.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 21 פברואר 2012,14:04

גמבוזיות
יש לי בבריכה, אבל כעת בחורף הן נחבאות אל הכלים, כמעט ולא אוכלות כלום ו..אי אפשר לדוג אותן
באביב..

כן, בהחלט ! אבקש ממנו שיביא לי שקית - לא יזיק לרענן שם את הדם ולהחליף גנים ו..להקציב לגינות השומרון וקדימה.. :roll:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ראובן אורן כתב:גמבוזיות
יש לי בבריכה, אבל כעת בחורף הן נחבאות אל הכלים, כמעט ולא אוכלות כלום ו..אי אפשר לדוג אותן
באביב..

כן, בהחלט ! אבקש ממנו שיביא לי שקית - לא יזיק לרענן שם את הדם ולהחליף גנים ו..להקציב לגינות השומרון וקדימה.. :roll:

אני יודע כמה קשה לדוג אותן :whew: . לכן אמרתי לבקש שקית מהמועצה (אם לא נותנים אצלנו).
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 28 פברואר 2012,14:04

מאחר ומערכת איסוף מי הגשם אצלי, היא גמישה - יכול להעעביר מים ממיכל למיכל..
חשבתי על הנושא קצת וקיבלתי החלטה, לשמור את מי הגשמים שאני אוסף (כ 2 קוב)
ולהשתמש בהם לא בצורה ה'טהורה' שלהם, אלא להוסיף אותם, בצורה הדרגתית למערכת טיהור המים האפורים, לאורך כל הקיץ.
הרעיון הכללי הוא לבצע 'מיהול' רוטיני של המים האפורים המטוהרים, עם מי הגשמים שנאגרו + מי המזגן שיאגרו מן הסתם בהמשך, עם הגעת הלחות של הקיץ.

להזכירכם, המים האפורים אצלי, מגיעים מ2 כיורי רחצה + אמבטיה + מקלחת. את מי השטיפה של מכונת הכביסה, הפניתי לביוב ישירות.

לענייות דעתי, בדרך זו אשביח עוד יותר את איכות המים במיכלי האגירה. מיהול המים המטוהרים + סירקולציה רוטינית, יאפשר לי לקבל, עבור הגינה, מים באיכות גבוהה יותר, להשקיית עצים וירקות.

אבהיר שאני מאוד מרוצה מאיכות המים האפורים הזורמים אצלי במערכת הטיהור, עוד לפני שילוב מי הגשמים.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 28 פברואר 2012,14:04

אני ניתקתי בשלב זה.
מטבח ומכונת כביסה לא עשו טוב לצמחים.
במקלחות למעלה,אין לי הפרדה לאפור/שחור.
אז אין.... :(
אבי אלימלך
גנן אורגני

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 28 פברואר 2012,14:04

רוחות ערות נושבות בקדימה
עכשיו החל לרדת גשם חזק.
פתיחה מאוד מבטיחה למילוי המיכלים שהתרוקנו
ונמצאים רק בשליש מהקיבולת שלהם.

ערב נעים וגשום
ויתמלאו כל מיכלינו במהרה
ואדמתינו יקבלו גשמי ברכה.

צברי נוגן יש סיכוי שתוכל למלא את הבריכה שלך ממי הגשמים
העומדים להגיע אלינו במהרה.

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי צברי נוגן » 28 פברואר 2012,14:04

שלומי זה השאיפה נקווה שנקום בבוקר להפתעה כזאת
שהבריכה תעלה על גדותיה
ושלומי תודה על הפילטרים, היריעה והמשאבה מאוד שמחתי להגיע הביתה ולראות
תהפתעות מחכות לי ממש תודה

ושאלה ליוסיחווה, איך חיברת תקוביות למעלה? גם אני רוצה לחבר אותם תודה
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

הודעהעל ידי חווה ויוסי » 28 פברואר 2012,14:04

צברי נוגן כתב:ושאלה ליוסיחווה, איך חיברת תקוביות למעלה? גם אני רוצה לחבר אותם תודה

אני הבנתי שקיבלת 2 קוביות והן מונחות אחת ליד השנייה
אז היכן הבעיה?
יוסי
אדם הולך ואדם בא והאדמה לעולם נשארת...
סמל אישי של המשתמש
חווה ויוסי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי צברי נוגן » 29 פברואר 2012,14:04

הבעיה שהם לא מחוברות אחת לשניה אחת מתמלאת ברגעים אלו :)
והשניה לידה מיותמת :(
אני ראיתי שחיברת אותם אם צינור בחלק העליון כדי שהמים יעברו בין כל המיכלים
את החיבור הזה לא הבנתי כי אני רוצה שקודם כל שתיהם יהיו מחוברים ואח"כ לעשות להם ברזים
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

הודעהעל ידי סקיבה » 29 פברואר 2012,14:04

הי נוגן,

אתה יכול לחבר את המיכלים אחד לשני בחלק התחתון דווקא, ואז הם יתפקדו כמיכל אחד גדול...
בטבע אין תופעות על-טבעיות.
אבל באופן טבעי, יש כמה תופעות נשגבות מבינתנו...

:shake: :nod: ^_^
סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 29 פברואר 2012,14:04

צברי נוגן כתב:הבעיה שהם לא מחוברות אחת לשניה אחת מתמלאת ברגעים אלו :)
את החיבור הזה לא הבנתי כי אני רוצה שקודם כל שתיהם יהיו מחוברים ואח"כ לעשות להם ברזים

צברי נוגן בוקר טוב.
כדי לחבר את שתי הקוביות תצטרך לקדוח בחלק העליון חור בקוטר 50 ממ
המקדח שיוסי קדח בו נמצא אצלי והושאל ליוסי.
ביום שישי במפגש אביא את המקדח איתי וחתיכת צינור 50 ממ
ואז המיכלים יהיו מחוברים בחלק הגבוה שלהם.

בכל מקרה תצטרך לחבר אותם גם בחלק התחתון עם הפקקים.
נכון לעכשיו אתה יכול לחבר למשאבה הטבולה שלך צינור
וכך תוכל להעביר מים ממיכל למיכל וגם למלא את הבריכה
אם שתי הקוביות יתמלאו.

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי חווה ויוסי » 29 פברואר 2012,14:04

צברי נוגן כתב:הבעיה שהם לא מחוברות אחת לשניה אחת מתמלאת ברגעים אלו :)

קיבלת תשובה ממומחים טובים ממני
בהצלחה :y:
אדם הולך ואדם בא והאדמה לעולם נשארת...
סמל אישי של המשתמש
חווה ויוסי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי צברי נוגן » 29 פברואר 2012,14:04

שלומי תודה רבה אני מאמין שעד ליום שישי כבר מיכל אחד יתלא עד למעלה
ואני יתחיל להעביר למיכל השני
לק"י
יהודי זה הכי אחי