'תה סירפד' - 'תה קומפוסט'

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: 'תה סירפד' - 'תה קומפוסט'

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 יוני 2009,14:04

אודי דגן כתב:תודה ראובן על התגובה המהירה.
אנחנו לא חלוקים אידיאולוגית בכלל. הגינה הפרטית שלי (דונם וחצי) כולה על טהרת הגינון האורגני, כולל יצור קומפוסט והומוס מתולעים (רק התחלתי ומקווה שהחברות החדשות נהנות מהקומפוסת שבישלתי להן). אין לי שום קשר לפרלייט (למרות שאבא שלי בנה חצי מהמפעל הראשון בארץ) ואני לא משתשמש בו כיום, כבול זה רק כשלאישתי בא להשתעשע :D וקוקוס אכלתי לאחרונה בברזיל...
ואם כבר הגענו להומוס, מי מלבד קיבוץ דברת מייצר בארץ הומוס באופן מסחרי ? מצאתי ביו-טיוב סרטון על ייצור קומפוסט מזבל פרות בלבד, שמזין מליוני תולעים אדומות להומוס כתוצר סופי. מיותר לציין שכמושבניק עם גישה חופשית לזבל פרות גם לי צץ החשק לעשות ניסוי בקנה מידה ביתי.
http://www.youtube.com/watch?v=X6TiawLx0J8

ח ח ח חח, כתבתי 'אידיאולוגית', במרכאות ! :lol:
לא אוהב את החומרים האינרטיים הללו, אני אוהב 'חומר חי ונושם', כמו קומפוסט ריחני ואדמה ריחנית...
מאוד לא אהבתי את הכבול, הקוקוס והפרלייט שהכנסתי לטרריום בתקופה שהתעסקתי עם צמחים טורפים
כן, גם אני מתגעגע לקוקוס רק, כמו שאכלתי באפריקה..

למיטב ידיעתי, רק קיבוץ דברת מייצר בצורה רצינית הומוס
ישנן כל מיני התארגנויות קהילתיות, כמו עמיעד לפידות בכרם מהר"ל - או בתי חינוך כמו 'שער וגיא'

לגבי הסרט וההומוס
המפעל שם מדהים ! מעניין אותי איך הם מבצעים את ההפרדה הטכנית בין התולעים להומוס. לפי הסרטון המאוייר שם, התולעים עולות למעלה, לחומר החדש וההומוס 'נקצר' מלמטה...

זה יוכל לעבוד אצלך, בתנאי שהפרות שלכן הן פרות אורגניות שאוכלות חומר אורגני בלי כל מיני 'תחמיצים' שהשד יודע מה מכניסים לשם - "קמח עצמות' ? 'זבל עופות'?! :oops:
אני רק יודע ש...לפי הריח של זבל הפרות, אני יכול לנחש מה הן אוכלות ואם הן אורגניות
אז אם הן ניזונות מ'תחמיצים' ו'זבל', לדעתי אין סיכוי לשכנע את התולעים לאכול את זה.
התהליך דורש, אם אני לא טועה, קומפוסטציה או 'חצי קומפוסטציה' של זבל הפרות, מעבר להפרדת / סחיטת הנוזלים החוצה
אחלה בית חרושת.. מרשים מאוד
ל
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אודי דגן » 10 יוני 2009,14:04

לצערי הפרות לא ממש אורגניות. הן מקבלות גם תחמיץ (בעונה) שהוא טבעי לגמרי אבל כולו חומצי-כשמו- בטרוף. אלו לא פרות של מרעה פתוח, אבל אני לא סגור לגמרי על מרכיבי הדיאטה שלהן. אני אברר.
במפעל בסרטון החומר המופרד אכן עובר תהליך קומפוסטיזציה מלא על מנת "לחטא" את התוצר הסופי, וכדי למנוע התחממות שתפריע למסיבת הזלילה של התולעים.
ולנושא אחר. ידוע לך ממי קונה "חישתיל" את תערובת הקרקע שבה היא מנביטה ומגדלת שתילי ירקות ? האם הם מייצרים לבד את הנוסחה המנצחת שלהם ?
אודי חופר בידיים
אודי דגן
גנן עם עתיד

לא
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אודי דגן » 10 יוני 2009,14:04

צעצוע נחמד שמאוורר קומפוסט. חובה בכל גינה !
http://www.youtube.com/watch?v=rqCmWtJ_ ... re=related
אודי חופר בידיים
אודי דגן
גנן עם עתיד

...המממ... היה לי אחד כזה... מכרתי... לא סחב בעלייות של זכרון.. :oops:

חחחחח... יופי של כלי !

הופך, מאוורר, מכניס חמצן..

חיה רעה
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 10 יוני 2009,14:04

כיצד לא גיליתי את הפורום הזה קודם? :roll: רק שאלה קטנה או רעיון וכבר מתפתח פה ויכוח תיאולוגי ברמה הגבוהה שלו. אני פשוט נדהם מהזמן אותו חברי הפורום מקדישים ע"מ לענות , לדווח, לשאול ולהתמקח. כל זה כמובן מחמאה למנהלי הפורום ולחבריו.
באשר לרעיון של מצע קוקוס, הכיוון שלי הוא לעטוף את דודי בריכת הטיהור אשר אני עמל עליה עתה, על מנת לצמח עליו חיפוי חי כלשהו אשר יקבל את לחותו ישר מעודפי הבריכה וכך ישמש גם ליופי, חסימה חלקית של שמש וקרור של הדודים. באירופה בונים עתה מבנים חדשים עליהם מגדלים בכל כיוון אפשרי צמחייה ירוקת עד אשר תמזג את המבנה ותוסיף חמצן לאוויר הערים תוך ספיחת הקרבון. עושים זאת עתה גם על מבנים ישנים ומהודרים כאשר חומר האחיזה הוא בייחוד קוקוס המשמש באותה עת גם כמבודד.
נכון כי הגינה האורגנית זה דבר חשוב אך המצב האקולוגי של כדור הארץ מחייב מציאת ויישום כל פתרון מועיל. לכן אם אצליח עם עטיפת המכלים אעביר את היישום גם לבית הישן בו אנו חיים ואשר רמות הבידוד בו לוקים בחסר.
העולם הולך ונכחד, רק אנו יכולים להצילו!!!
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

אני תיקווה כי הגל הירוק השוטף את העולם, ישפיע חזק גם אצלנו וכל מה שאני 'טורח' כאן, יביא תועלת רבה ככל האפשר
אני שמח ועולץ על כל משתתף שמצטרף לפורום שלנו.
לא ספרתי (ולא מתכוון לספור) כמה חברים רשומים / משתתפים / קוראים.. (הכוונה לשני המינים.. :P ), אך אני יודע שהרבה קוראים פורום זה ולא רק בארץ ! מגיעים אלי מיילים מכל העולם של אנשים שקוראים בפורום ובינתיים, מפנים שאלות אלי למייל מסיבה זו או אחרת.

בסרטון שהביא 'אודי דגן' על מערבל הקומפוסט, רואים את ההשקעה האדירה המושקעת בייצור קומפוסט (וכן בסרטון על מפעל ההומוס..), מפעלים גדולים וטכנולוגיה מיווחדת לנושא. זה רק מבהיר לנו כי עוד ועוד אנשים דורשים קומפוסט ! ('שחיין'.. תודה על ההארה !)

באירופה, יש כבר הרבה ערים בהן הצליחו להוריד משמעותית את החום הנפלט מהבתים וממש לצנן ולשפר את 'מזג האויר' בעיר וזאת ע"י איטום גגות והצפתם במים וכן פיתוח 'גינות הגג' הירוקות על בניני משרדים ומגורים. באמצעות טכנולוגיות של צילום במצלמות טרמייות, ניתן לראות את השינויים המשמעותיים ביותר של האקלים העירוני שמצונן ע"י הגגות האקולוגיים הללו

ככל שהמגמה הזו תתפשט, יותר ויותר (ואינשאללה שתגיע כבר אלינו..) המצב ילך וישתפר..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 11 יוני 2009,14:04

כאשר ממשלות מתחלפות כל שנתיים בממוצע, אפשר לסמוך רק על האזרח ע"מ לנסות לשנות דבר מה, המצב הדמוגרפי, מנטאלי ואפשר לומר אנוכי של הישראלי הממוצע אשר כל עניינו זה מכונית הליסינג אותה הוא "מקבל" ממעסיקו, זה יהיה תהליך הרבה יותר ארוך מאשר באירופה. עצם העובדה כי אתה מדווח על גולשים רבים בפורום זה , אמנם מעודד אך כל עוד השלטונות לא יתגייסו ויכתיבו דפוסי התנהגות הולמים , אזי המתעניינים האמיתיים ואלה אשר מיישמים ולו חלקית מעשים מועילים לכדור המשותף שלנו , הוא זניח לצערי. לעומת זאת, אם היו לנו הסכמים עם האיחוד האירופי האיחוד היה מכתיב תנאים אקולוגיים על מנת לקבל ייצוא ישראלי, כרגע היצוא של ישראל לאירופה הוא על בסיס "מלפני משורת הדין" .
אין ספק כי באיחוד האירופי יש את הדאגה והיישום הגדול ביותר מול כל הנושא האקולוגי עם קשיים מאד גדולים למשוך את ארה"ב ומדינות אחרות לכיוון חיובי זה.
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 יוני 2009,14:04

מבלי להיכנס ל'דיון פוליטי' (מגעיל אותי !) יקח עוד זמן עד שנצליח לרפא את ה'פוליטיקה שהשתרשה אצלנו.
המדינויות האישית של נבחרינו ("נמאסתם") שאף אחד מהם לא מוציא לפועל פרויקטים שאמורים לקחת 5 או 10 שנים עד להצלחה.. זה אוכל אותנו. הם רוצים פרוייקטים מהירים שיעשו להם רייטינג מהיר, כי הקדנציות אצלנו, מאוד קצרות - שום ממשלה לא מילאה קדנציה מלאה !
אין לנו 'תוכנית עתידית' בקונסנזוס מלא של כל המפלגות ולא משנה הנושא. ועל כן, מעכבים תוכניות ארוכות טווח כדי ש'הצד השני' לא יקטוף פירות על חשבון הצד הראשון

המעצמות הגדולות יכולות להזיז מהלך כזה כמו האיחוד האירופאי. וזה ישפיע וכבר משפיע גם עלינו. משלוחי יצוא גדולים של ירקות ופירות נפסלו מספר פעמים והוחזרו לארץ או שלא יצאו בכלל עקב הימצאות ריכוז גבוה של "כימיקלים".

לאט לאט...
אני מביא אותך ואתה מביא את ההוא והוא יביא את ההיא.. לאט לאט אנשים יחזרו בתשובה ויתחילו להאמין לך ולי ולעצמם ולא לפירסומות שבטלויזיה..

שבת שלום

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: 'תה סירפד' - 'תה קומפוסט' שימוש במי בריכת טיהור

הודעהעל ידי סער » 23 יוני 2009,14:04

ארץ הצבי כתב:שתי שאלות באותו עניין:
1. האם התמיסה טובה לדישון ירקות מאכל על מצע קוקוס סטרילי?
2. אני ממחזר ממכונת כביסה , ללא סבון כלל, מעט חומץ ושלש ארבע טיפות שמן אטרי ויש לנו כביסה נהדרת, מי הכביסה מנוקים למיכל של 1000 ליטר אשר יותר ירוקת, עתה הוספתי עוד שני חצאי מיכל דומה , שמתי בו צמחי מים ומדי כמה שעות אני מפעיל משאבה טבולה על מנת לסחרר את כל המים, השאלה : האים מים אלו עושים את עבודת הדישון? :?

אתה יכול להרחיב קצת יותר על החומץ והשמן במקום אבקת כביסה ?
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 23 יוני 2009,14:04

סער
המכבסות הצהליות עובדות כבר הרבה שנים על...חומץ
ומדובר בכביסה של דגמחי"ם מלוכלכים, מדים, שקי שינה, שמיכות ו..הכל..
הרבה אנשים מכבסים ב... חומץ במקום אבקות כביסה עם אריזות צבעוניות

השתמש בחומץ באותה כמות כמו באבקת כביסה - חצי כוס / כוס

'השמן האתרי' הוא תוספת ריח לכביסה, כמו כל תכשיר אחר

פשוט נסה ותראה את התוצאה ו..אין ריח של חומץ אחרי כן

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 24 יוני 2009,14:04

ראובן אורן כתב:סער

בשיחה עם ראובן הוא אכן גילה לי את הסוד של הכביסה הצבאית, בתור מכונאי של חיל חימוש( בצעירותי :lol: ) , תמיד שאלתי עצמי כיצד מספקים לי בגדי עבודה נקיים מרוב הכתמים. זהו אז סגרתי מעגל מבלי לדעת, אני מכבס כבר שנה בצורה זו ועתה יש לי מיכל סגור של 1000 ליטר מים ועוד אחד חצוי לשניים עם צמחי מים ומשפחת גמבוזיות צעירה אשר אני עוקב בחרדה על חיותה, יש מספר וולדות!! :D ועם עודפי המים , בסך הכל 2000 ליטר באגירה אני משקה כמעט את כל הצמחייה , ידנית וישירות לכל צמח וכתוצאת לוואי : אנו כבר שנה לא מתגרדים מחומרי כביסה :P :P :P
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי זוהר218 » 24 יוני 2009,14:04

ארץ הצבי כתב:

בשיחה עם ראובן הוא אכן גילה לי את הסוד של הכביסה הצבאית, בתור מכונאי של חיל חימוש( בצעירותי :lol: ) , תמיד שאלתי עצמי כיצד מספקים לי בגדי עבודה נקיים מרוב הכתמים. זהו אז סגרתי מעגל מבלי לדעת, אני מכבס כבר שנה בצורה זו ועתה יש לי מיכל סגור של 1000 ליטר מים ועוד אחד חצוי לשניים עם צמחי מים ומשפחת גמבוזיות צעירה אשר אני עוקב בחרדה על חיותה, יש מספר וולדות!! :D ועם עודפי המים , בסך הכל 2000 ליטר באגירה אני משקה כמעט את כל הצמחייה , ידנית וישירות לכל צמח וכתוצאת לוואי : אנו כבר שנה לא מתגרדים מחומרי כביסה :P :P :P

אני קורא ולא מאמין.
אתם רוצים להגיד לי ששנים עושקים אותנו עם אבקות כביסה וכל מה שצריך זה חומץ??
(כמה בכלל עולה חומץ?)
לא קשור למיחזור או "ירוק", חיסכון כספי פשוט.
זוהר218
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 24 יוני 2009,14:04

כן, זוהר !
באחד הקורסים שעברתי בעבר - (קורס יצוא מורחב - מכון היצוא) הופיעה מרצה שנתנה הרצאה מאלפת על אריזות ואמצעי פרסום. היא שאלה אותנו, מה לדעתנו יחס ההעלות בין המוצר ל'עטיפה', למשל בבקבוק בושם.
כמובן שתשובתה הפתיעה אותנו - העטיפה / אריזה עולה כ 70% ויותר ! - בקבוק זכוכית חרוט וצבעוני..., לעומת התוכן - כמה טיפות של תמצית בושם + מדלל

וחזרה לאבקות הכביסה.. כן אתה צודק ! מוכרים לך אריזת קרטון צבעונית ויפה ולגבי התוכן - שכן שלי שסיים תואר שני בכימייה, "גילה" לנו ש...כל אבקות הכביסה, מכילות למעשה אותם חומריםפ פחות או יותר, מלבד תוספות של צבע וריח הפועלות על חושיה של עקרת הבית. הרבה מלח, כי המלח מדכא הופעת קצף שמפריעה לכביסה ו..אריזה צבעונית ומלאת פרסומות

בדיוק כמו בחורה שנולדה עם אף ענק.. 'שופר' ועשתה ניתוח פלסטי, התחתנה ואחר כך, הילדים נולדים עם 'אף שופר'.... ח ח ח חח ח... עבודה בעיניים :lol: :P :lol: :P

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי זוהר218 » 24 יוני 2009,14:04

ראובן, גם אתה מכבס בחומץ?
עוד מישהו מהקוראים?
אם לא נשים שמן אתרי יהיה ריח של חומץ בכביסה?
איזה סוג חומץ צריך? (בלסמי.. :lol: :lol: )
זוהר218
גנן עם עתיד

חחחחחחחחח

דבר ראשון.. אני לא מכבס ! גם לא עושה ספונדז'ה !
אשתי שתחייה - "צופייה הליכות ביתה" ולא תתן לאף אחד (אני) או אחת ('עוזרת') לגעת בבית שלה

לא, אנו עדיין לא מכבסים בחומץ - לא קל לשכנע אותה.... :roll:

חומץ - חומץ סינטטי - חפש את הבקבוק הכי זול

לא נותר ריח מהחומץ
לא חייבים לבשם

אם אוהבים לבשם, אפשר גם בחומרים הרגילים - הם לא סבונים ולא יוצרים מעמסה אקולוגית

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי סער » 24 יוני 2009,14:04

היום בפעם הראשונה כיבסנו בחומץ ובתור ריח טפטפנו כמה טיפות של מיצוי רוזמרין.
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

נו.. ו... איך יצאה הכביסה?

ספר...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי משה111 » 25 יוני 2009,14:04

זוהר218 כתב:
ארץ הצבי כתב:

אני קורא ולא מאמין.
אתם רוצים להגיד לי ששנים עושקים אותנו עם אבקות כביסה וכל מה שצריך זה חומץ??
(כמה בכלל עולה חומץ?)
לא קשור למיחזור או "ירוק", חיסכון כספי פשוט.

לא ממש חסכון , בקבוק חומץ של ליטר עולה כ- 6-7 שקלים ולכן 5 ליטר עולה סדר גודל 30 ומשהו ש"ח - די זהה לבקבוק של נוזל כביסה פשוט

אבל הפורום פה הוא לא פורום כלכלי אלא אורגני ולכן זה לא ממש משנה כל עוד זה משפר את איכות המים היוצאים מהמכונה וניתן להשקות איתם את הגינה זה שווה !
משה111
גנן באימונים

הודעהעל ידי סער » 25 יוני 2009,14:04

המיצוי של הרוזמרין לא כל כך מורגש בריחו על הכביסה אני צריך לחפש מקור אחר לריח, היום אני אדווח לגבי הנקיון שלה.
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־3 אורחים