הנמלים והחומיינים משגעים אותי

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: מצטער על ההצתה המאוחרת

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 יוני 2007,14:04

braveman כתב:בשבוע האחרון יש בכל האיזור שלי (אני גר בטבעון) התקפת חומיינים כמו בסרטים.
אתמול זה הגיע גם אלינו לחצר, ואני לא בדיוק בטוח מה לעשות. יש לי כמה שאלות אליכם חברי פורום יקרים:
1) כל התכשירים (אורגניים ולא אורגניים) שהעלתם במהלך הדיון - איפה אפשר לרכוש אותם? איזה סוג חנויות?
2) לגבי הקטע של מים וסבון, אפשר קצת יותר פירוט לא בדיוק הבנתי. מה הכוונה להציף את האדמה?

אשמח לתשובה מהירה, אני רוצה להכין את הכל עוד לפני רדת החשיכה (שאז הם יתקפו שוב...)

בהמשך לכל מה שנכתב ב 2 השירשורים בנושא, אחזור על עיקרי הדברים

לענייות דעתי, לא מדובר ב"גל של חומיינים המגיע גם אליכם" אלא בעונת הבקיעה שזמנה הגיע, אצלכם.
הם לא באים "מהאויר" ! הם בוקעים ויוצאים מהאדמה, שם הם הוטלו בשנה שעברה - אצלכם ! בגינה שלכם, באדמה שלכם.
הסתייגות קטנה ו..'מפחידה' ! ייתכן שבשכנות לכם, נמצא 'שדה בר' כלשהו ששם אירעה ההטלה וכעת שם מתרחשת הבקיעה והם מתפשטים לכל עבר ומרחיבים את הטריטוריה שלהם מחוסר משאבי מזון לכולם, במקום בו הם בקעו

על כן, חובה עליכם לעצור את ה'רוטינה' הזו ב 2 דרכים :
א. לאסוף בשקדנות, כל יום, את הבוגרים המנסים להשמיד את צמחי הגינה
ב. במקביל, להפוך ולתחח את האדמה ולנסות לחשוף את ה'צעירים' - אם כדרנים, ביצים, גלמים או 'נימפות' (לא מכיר לעומק את שלבי הגלגול שלהם, מביצה לבוגר). החשיפה לשמש, תשמיד אותם. הם לא אוהבים שמש, ועל כן הם נחבאים באדמה ויוצאים 'לשחר לטרף' רק בשעות הקרירות.
ג. כמו כל היצורים, החומיינים (חיפושית המלדרה) נושמים אויר. ריסוס בתמיסה של 'מי סבון' 'יפריע' להם לנשום. בועות הסבון סותמות את מעברי הנשימה ('טרכיאות') שלהם, הנמצאים בצידי הגוף והם פשוט נחנקים.
ד. תמיסת סבון - כפית / כף סבון כלים 'פלמוליב' בליטר מים.
ה. חשוב ! אם מרססים צמחים, יש לשטוף את העלים לאחר 15 - 20 דקות, מהסבון כדי שלא יחנקו בעצמם.
ו. אם גיליתם שהבקיעה היא אצלכם באדמה, או שאתם רואים אותם, עולים מתוך האדמה למלאכת אכילת הצמחים, ניתן להציף את האדמה, בשעות החמות, בהם הם מתחבאים באדמה, בכמות גדולה של מי סבון ואת זה, הם לא יאהבו !
ז. כן, הם עדיין 'עולים חדשים' בארץ ! הם עשו 'עליה' מאיראן בתחילת שנות ה 80 ועדיין אין להם כאן, אצלנו, אוייב טבעי.

בהצלחה
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

עדכון DAY 1

הודעהעל ידי braveman » 21 יוני 2007,14:04

טוב, אז מצאתי את אחד המחבואים שלהם באדמה, הצפתי במשהו כמו 10 ליטר של מי סבון ואז בערב התברר שיש להם עוד מחבוא. אין בעיה, נטפל בו היום.
מה שמשגע אותי זה שפשוט ברגע שיורד החושך הם פושטים על הבית ואני לא מצליח להבין מאיפה הם בכלל נכנסים, יש עצות בנושא הזה??

דרך אגב, כשכתבתי שיש "מתקפה" באיזור שלי לא התכוונתי באיזור הבית שלי, אלא ברדיוס של משהו כמו 10 קילומטר מאיפה שאני גר.וזה משהו שלא זכור לי משנים קודמות.
יש משהו לעשות בנידון?
braveman

אתמול הייתי במתקפה אמיתית

הודעהעל ידי עדי גונן » 21 יוני 2007,14:04

מליונים הגיעו לביקור בקומזיץ שעשינו לקראת סוף שנת הלימודים ואחד מהם מצא את דרכו אל האוזן שלי.
נכנס פנימה
התישב
וזמזם את עצמו למוות, או כמעט.

אחרי הלחץ וההיסטריה הקלה נלקחתי אחר כבוד לבית החולים שם נשלף המזיק מהאוזן כשהוא עוד חי!! לילדים היתה שמחה גדולה לראות מה היה לאמא באוזן.

הבוקר נכנסתי לרשת לקרוא קצת להבין מה בדיוק הוא עושה ומי הוא החומייני הזה והגעתי לכאן

אז מאי, כל הכבוד על המלחמה, חזקי ואמצי, ובעיקר תיזהרי שלא יכנס לכם אחד לאוזן או לאף.
לאחד הילדים אתמול בקומזיץ נכנס אחד לפה ונבלע. הוא יצא אחר כך כשהילד הקיא לא ברור לי אם בגלל הבהלה או בגלל הזמזום.

בקיצור, עבר עלינו ערב שמח אתמול, ואני מחכה לסוף העונה.
עדי גונן

הודעהעל ידי may » 21 יוני 2007,14:04

עדי הי - לא פעם ראשונה שאני שומעת על חדירה של חומיין מגעיל לאוזן של מישהו - זה מאוד מסוכן לעור התוף - הם מסוגלים ליצור שם קרע. מוזר לי לשמוע שזו כנראה "תופעה". תרגישו טוב.

ברוורמן - למה הכוונה מצאת "מחבוא שלהם"??? איך נראה מחבוא כזה ואיפה לחפש, הם נמצאים לי בכל הגינה
may

לא יודע אם מחבוא זאת ההגדרה המדויקת.
פשוט באמצע היום באתי למקום שחשדתי שהם יוצאים ממנו ורוקנתי שם דלי של מים עם סבון, ואז פתאום יצאו כמה חברים מהאדמה. אז אני מניח שבלילה הם יוצאים בכמויות גדולות יותר.

בעיקרון, לי לא ממש איכפת מהגינה/צמחים וכו', כל מה שמעניין אותי זה שהם לא יכנסו הבייתה כי הם מגעילים. אז מה שאני מתכוון לעשות היום זה כל איזה שעה להציף חלקים באדמה שאני חושד שהם יוצאים משם ולקראת 7 פחות או יותר, ממש קצת לפני שהם יוצאים החוצה אני דופק איזה ריסוס טוב באיזורים שהם מתקהלים בהם בלילות.

כבר שתי לילות רצוף שכל בוקר אני פותח את הדלת ורואה מן מרבד שחור של חומיינים מתים... והם פשוט לא נגמרים...

דרך אגב, נאמר וחלילה אני אכשל במלחמתי בחומיינים, תוך כמה זמן המכה הזאת תיפסק?
braveman

הודעהעל ידי ראובן אורן » 21 יוני 2007,14:04

braveman כתב:לא יודע אם מחבוא זאת ההגדרה המדויקת.
פשוט באמצע היום באתי למקום שחשדתי שהם יוצאים ממנו ורוקנתי שם דלי של מים עם סבון, ואז פתאום יצאו כמה חברים מהאדמה. אז אני מניח שבלילה הם יוצאים בכמויות גדולות יותר.

בעיקרון, לי לא ממש איכפת מהגינה/צמחים וכו', כל מה שמעניין אותי זה שהם לא יכנסו הבייתה כי הם מגעילים. אז מה שאני מתכוון לעשות היום זה כל איזה שעה להציף חלקים באדמה שאני חושד שהם יוצאים משם ולקראת 7 פחות או יותר, ממש קצת לפני שהם יוצאים החוצה אני דופק איזה ריסוס טוב באיזורים שהם מתקהלים בהם בלילות.

כבר שתי לילות רצוף שכל בוקר אני פותח את הדלת ורואה מן מרבד שחור של חומיינים מתים... והם פשוט לא נגמרים...

דרך אגב, נאמר וחלילה אני אכשל במלחמתי בחומיינים, תוך כמה זמן המכה הזאת תיפסק?

א. תודה לאל שאצלי הם לא נמצאים כבר שנתיים ! בשנה שעברה, ראיתי אחד או שניים וזהו
על כן, אין לי ניסיון ומידע נוסף עליהם... אך אני חושש שמדובר ב...קיץ.. ולכל אורך הקיץ.., אז חשוב למגר אותם, ולודא שלא יטילו אצלך לטובת שנה הבאה

ב. כדי למנוע כניסה הבייתה, ממליץ לשטוף את קצפת הבית ואת השארייות של מי השטיפה, לשפוך על המרצפות שלפני הבית וכן מסביב לבית.. ואני מתכוון לשטיפת הרצפות בחומר מעולה הנקרא סנו לשטיפת רצפות דוחה תיקנים בניחוח לימון

החומר הדוחה שבו, הוכיח את עצמו גם נגד נמלים - הוא מרחיק את כל היצורים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

דיווחים מהחזית

אוקיי, היום אני בא עם בשורות טובות.

קודם כל, בשביל לא לפתוח פה לשטן, עין הרע וכו', אני עדיין לא מכריז על ניצחון. אבל...

היום יצאנו מהבית קצת לפני 8 כשעוד היה אור. כשחזרנו, בשעה 11 בלילה ציפיתי לראות את רחבת הכניסה מלאה בהמוניהם ותהיתי לעצמי עם הריסוס שריססתי לפני שיצאנו יהיה אפקטיבי או לא. מה רבה הייתה הפתעתי כשגיליתי ברחבת הכניסה לבית 2-3 חומיינים ותו לא.

אני אגיד לכם מה עשיתי ותגידו לי אם יש סיכוי שזה בזכותי.

אז ככה, איתרתי שני מקורות שמהם חשדתי שהם יוצאים, גם כי קצת ראיתי אותם יוצאים משם וגם כי מהאיזורים הללו הזרימה פנימה לתוך הבית הייתה הכי גדולה. בצהריים הלכתי לשם עם בקבוק נוזל כלים וצינור חמוש במים והצפתי את האיזורים הללו במי סבון באמת ללא רחם. אם מישהו מכם פותח את הברז ולא יוצא כלום - אז זה בגללי.
את זה עשיתי פעמיים בצהריים ואז בסביבות 7 בערב ריססתי כמויות נכבדות באיזורים שבהם הם התקהלו בלילות הקודמים, מתוך תקווה שאם השטיפה לא עזרה לפחות זה יעצור אותם מלהיכנס לבית.

אז, מה אתם אומרים? והאם במקרה הזה הסנונית (לילה רגוע מחומיינים) כן מסמנת את האביב?
braveman

Re: דיווחים מהחזית

הודעהעל ידי ראובן אורן » 22 יוני 2007,14:04

braveman כתב:אוקיי, היום אני בא עם בשורות טובות.

קודם כל, בשביל לא לפתוח פה לשטן, עין הרע וכו', אני עדיין לא מכריז על ניצחון. אבל...

היום יצאנו מהבית קצת לפני 8 כשעוד היה אור. כשחזרנו, בשעה 11 בלילה ציפיתי לראות את רחבת הכניסה מלאה בהמוניהם ותהיתי לעצמי עם הריסוס שריססתי לפני שיצאנו יהיה אפקטיבי או לא. מה רבה הייתה הפתעתי כשגיליתי ברחבת הכניסה לבית 2-3 חומיינים ותו לא.

אני אגיד לכם מה עשיתי ותגידו לי אם יש סיכוי שזה בזכותי.

אז ככה, איתרתי שני מקורות שמהם חשדתי שהם יוצאים, גם כי קצת ראיתי אותם יוצאים משם וגם כי מהאיזורים הללו הזרימה פנימה לתוך הבית הייתה הכי גדולה. בצהריים הלכתי לשם עם בקבוק נוזל כלים וצינור חמוש במים והצפתי את האיזורים הללו במי סבון באמת ללא רחם. אם מישהו מכם פותח את הברז ולא יוצא כלום - אז זה בגללי.
את זה עשיתי פעמיים בצהריים ואז בסביבות 7 בערב ריססתי כמויות נכבדות באיזורים שבהם הם התקהלו בלילות הקודמים, מתוך תקווה שאם השטיפה לא עזרה לפחות זה יעצור אותם מלהיכנס לבית.

אז, מה אתם אומרים? והאם במקרה הזה הסנונית (לילה רגוע מחומיינים) כן מסמנת את האביב?

לענייות דעתי - ניצחת !

והתוצאות, הן לטווח ארוך

בשנה הבאה, תדע אם התיזמוןן שלך היה מדוייק והאם הם הספיקו או לא הספיקו, להטיל ביצים חדשות.

מה שבטוח, שאם בשנה הבאה, תהייה בקיעה, המינון יהיה נמוך מאוד

דאג בהמשך, לתת יותר מים ויותר השקייה במקומות בהם האדמה הוספגה בסבון, כדי לשטוף את שארייות הסבון מהאדמה.
לפני שאתה שותך שם צמח כלשהו, תן לאדמה להשתקם, למשך שבוע, שבועיים. הוסף לשם קומפוסט ו...האדמה תתעור שוב והיצורים הסימביוטיים - 'החברים שלנו', יחזרו לשכון שם

שבת שלום

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: מצטער על ההצתה המאוחרת

הודעהעל ידי ראובן אורן » 23 יוני 2007,14:04

braveman כתב:בשבוע האחרון יש בכל האיזור שלי (אני גר בטבעון) התקפת חומיינים כמו בסרטים.
אתמול זה הגיע גם אלינו לחצר, ואני לא בדיוק בטוח מה לעשות. יש לי כמה שאלות אליכם חברי פורום יקרים:
1) כל התכשירים (אורגניים ולא אורגניים) שהעלתם במהלך הדיון - איפה אפשר לרכוש אותם? איזה סוג חנויות?
2) לגבי הקטע של מים וסבון, אפשר קצת יותר פירוט לא בדיוק הבנתי. מה הכוונה להציף את האדמה?

אשמח לתשובה מהירה, אני רוצה להכין את הכל עוד לפני רדת החשיכה (שאז הם יתקפו שוב...)

ערב טוב

קרא שוב את 2 השירשורים בנושא החומיינים - חיפושית המלדרה

הם לא "מגיעים" לחצר שלך ! הם נמצאים שם - באדמה והוטלו בשנה שעברה ובקעו השנה !

על כן, עליך לצאת למלחמת חורמה נגדם, אחרת בשנה הבאה, הכמות תוכפל ותשולש

לאסוף אותם, כל יום, בשקדנות - או ביד או עם שואב אבק - כמו 'מאי'. הם יוצאים בשעות הקרירות וזה הזמן 'לקבל את פניהם'.

לגבי 'תמיסת הסבון' - הרעיון הכללי הוא לחנוק אותם. הם נושמים מפתחי נשימה הנמצאים בצידי הגוף. תמיסת סבון גורמת לסתימת פתחי הנשימה ע"י בועות סבון והם פשוט נחנקים ובורחים מהאדמה המוצפת במי סבון. זוהי שיטה בדוקה וישנה לסלק מיני מזיקים מאדמת הגינה, החל ב'ערצבים' ודרני חיפושיות, וכלה בחיפושיות וזחלי פרודניה.
הכן תמיסת מי סבון ביחלס של כף סבון כלים מקציף, עם 1 ליטר מים והצף את המקומות מהן הן יוצאות.
אם הן עולות על צמחים, רסס אותן בתמיסת סבון.. אך לאחר 15 דקות, עליך לשטוף את מי הסבון מהצמחים, כדי שהצמחים לא יחנקו בעצמם. חזור על הפעולה הזון, עד למיגורן הטוטאלי.

הם 'עולים חדשים' בארץ ועדיין אין להם מדביר טבעי

אל תתמהמה ! לאסוף אותן ולחסל אותן, כמה שיותר מהר, לפני שיתרבו וימלאו את האדמה בביצים, לכבוד השנה הבאה

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

may כתב:תכין שואב אבק.... (-:

אגב ראובן, לא השבת מה דעתך על חומרי ההדברה האורגניים (פירטרום), אשמח לדעת מה אתה חושב בנושא והאם הם יעילים. בעיקרון האם הם רק דוחים אותן מהצמח או שהם מרעילים אותן?
ויש לי שאלה נוספת - האם מיצוי שום או ניקוטין יכול להועיל?

אין לי כל דעה בנושא, כי אני נרתע מהם אוטומטית. לא מדובר באמצעים 'אורגניים' אלא בתכשיריים כימיים עם הבטחה ש...הם לא רעילים או שהם מתפרקים וכדומה.. אבל אני ממש לא סומך על זה כמו שאני לא סומך עלך הגמעה בקונפידור ושאר תכשירים המכילים חומרים מסוכנים לבריאות עם "הבטחה" מהיצרנים ש..החומר מתפרק תוך "זמן כזה או אחר".. ואני יודע שיש הרבה אנשים המגמיעים את עצי הפרי שלהם.. פעמיים בשנה, כרוטינה קבועה.. ואני מזועזע מכך.. הם לא מצליחים להבין כי החומר נכנס לפירות ומרעיל את הרימות והזחלים הנוגסים בפרי, אך לא מונע מזבובי הפרי "לעקוץ" את הפירות (למעשה - להטיל ביצה בתוך הפרי) ואנשים אוכלים.. פירות מורעלים בזרחן אורגני או שאר רעלים.

לגבי ריסוסים אורגניים, כמו 'מיצוי ניקוטין' או 'תמיסת שום', לא ניסיתי, אפשר לנסות ולדווח תוצאות.. אך לדעתי, ההתנהגות הנכונה מול ה'מלדרה המטרידה' היא להשמיד אותן ולא להרחיק אותן. הן נמצאות כבר ואם תרססי צמח אחד והריסוס יפריע להן, הן יעברו לצמח אחר ובינתיים יתרבו ויטילו ביציהם באדמה, לשנה הבאה.

שווה לנסותץ לרסס עליהם 'מיצוי ניקוטין' המתפקד גם כחומר השמדה, כפי שהסביר כאן 'דובב' על פעולת הניקוטין על מערכת העצבים של החרקים, השונה ממערכת העצבים שלנו.

אדרבה, נסי ודווחי לכולם

שבוע טוב

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: אתמול הייתי במתקפה אמיתית

עדי גונן כתב:מליונים הגיעו לביקור בקומזיץ שעשינו לקראת סוף שנת הלימודים ואחד מהם מצא את דרכו אל האוזן שלי.
נכנס פנימה
התישב
וזמזם את עצמו למוות, או כמעט.

אחרי הלחץ וההיסטריה הקלה נלקחתי אחר כבוד לבית החולים שם נשלף המזיק מהאוזן כשהוא עוד חי!! לילדים היתה שמחה גדולה לראות מה היה לאמא באוזן.

הבוקר נכנסתי לרשת לקרוא קצת להבין מה בדיוק הוא עושה ומי הוא החומייני הזה והגעתי לכאן

אז מאי, כל הכבוד על המלחמה, חזקי ואמצי, ובעיקר תיזהרי שלא יכנס לכם אחד לאוזן או לאף.
לאחד הילדים אתמול בקומזיץ נכנס אחד לפה ונבלע. הוא יצא אחר כך כשהילד הקיא לא ברור לי אם בגלל הבהלה או בגלל הזמזום.

בקיצור, עבר עלינו ערב שמח אתמול, ואני מחכה לסוף העונה.

ברוכה הבאה, עדי

שמח שיצאת מזה מהר

אכן, לא בכדי זכתה ה"חומייני" לשמה הכמעט מקצועי - מלדרה מטרידה. כבר נשמעו הרבה מקרים של חדירתן לאוזניים.. די מפחיד !

ממה ששמעתי בעבר, הטיפול הראשוני הבייתי הוא, להציף את האוזן בשמן, כדי להרוג את המטרידה ואחר, לפנות לרופא שיחלץ אותה

רוב בריאות !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הם פתחו חזית שניה ! !

הודעהעל ידי braveman » 24 יוני 2007,14:04

לא ייאמן !
אחרי יומיים של שקט יחסי מהחומיינים (נראו כמה בודדים בלבד בשעות הלילה) וריח של ניצחון באוויר, אתמול הם הנחיתו מכה משלהם.
עד אתמול הם היו מרוכזים כולם ברדיוס של 5 מטר בחזית הקדמית של הבית. אתמול הם עברו לחזית הצדדית של הבית, מרחק של כ15 מטר מאיפה שהם היו.
אני לא מבין אם זה חבר'ה אחרים לגמרי או שהם פשוט "עברו דירה". בכל מקרה עכשיו יש קטע אדמה חדש שמפוצץ בכמויות שלהם.
האם כל פעם שאני אחסל קטע אחד הם יצצו במקום אחר?
braveman

הודעהעל ידי may » 24 יוני 2007,14:04

מוזר זה גם מה שאני מרגישה שקורה אצלי...

יכול להיות שיש להם מנגנוני התראה כימיים כמו לנמלים שמשדרות זו לזו (אלו ששורדות) שיש "סכנה". מעניין.
מה שזה אומר זה רק שיש להחמיר את המלחמה לחסל יסודית ולא להשאיר "ניצולים" בשטח.
may

הודעהעל ידי ראובן אורן » 24 יוני 2007,14:04

may כתב:מוזר זה גם מה שאני מרגישה שקורה אצלי...

יכול להיות שיש להם מנגנוני התראה כימיים כמו לנמלים שמשדרות זו לזו (אלו ששורדות) שיש "סכנה". מעניין.
מה שזה אומר זה רק שיש להחמיר את המלחמה לחסל יסודית ולא להשאיר "ניצולים" בשטח.

פשוט מדהימים, הסיפורים שלך ושל braveman..!

אני מודה לאל על האינטואיציה שלי, שלפני 3 שנים. הם לא נראו מזיקות, מלבד העובדה שהן קצרו לי את העלים של החרציות וזה היה בדיוק בחג השבועות. הותירו את החרציות מקורקפות לגמרי ללא עלי הכותרת הלבנים. אספתי אותן במהירות ואכן.. שנה אחרי כן, הופיעו כמה בודדות, בשנה שעברה, ראיתי אחת או שתיים בלבד והשנה, אף אחת! ממש יצאתי בזול !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 25 יוני 2007,14:04

הי... לא לזרות פה מלח על הפצעים, יש פה אנשים (וצמחים) שסובלים!

ואכן, נראה שהם מתחכמים איכשהו, האיזור שהיה אצלי ממש נגוע, עכשיו מופיעות בו אולי 10 חיפושיות בערב, ובאיזורים אחרים מתחילה החגיגה. אתמול אספתי אותם מאיזור צמחי המלון (!) שלי - למרות שנראה שעלי המלון לא אהובים עליהם במיוחד (אבל בטח הזחלים שלהם עושים נזק לשורשים), וגם מעץ האבוקדו הצעיר שעליו נראו מכורסמים במקומות רבים.

עכשיו אני מנסה לאלף את הנמרה החכמה שלי לתפוס אותן. חתולה "מקולקלת" הן בכלל לא מעניינות אותה למרות שהן עושות רעש זמזום ופצפוץ, היא פשוט בוהה בי במבט תוהה ומעדיפה להפריע לי במקום לעזור.
may

הודעהעל ידי ראובן אורן » 25 יוני 2007,14:04

חס וחלילה

אני רק המום מ"הנתונים" של שניכם ומוריד את הכובע על הדבקות במשימה והניצחון המובטח !!

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

עדכון מהיומיים האחרונים

הודעהעל ידי braveman » 26 יוני 2007,14:04

אז ככה,

ביום ראשון הם תקפו בכל הכוח. בכל המקומות שבהם הם הופיעו עד עכשיו (אבל כל פעם רק במקום אחד) הם הופיעו בו זמנית. זה היה היום הגרוע ביותר מאז תחילת המתקפה.
ריססנו אותם ובבוקר כל הרחבות היו מלאות בהמוני גופות.
אתמול בבוקר עשינו קצת הצפות בגינה ואתמול בערב שוב חזר השקט היחסי - בכל רחבה נראה מספר חומיינים בודדים בלבד וגם הם זכו למנת ריסוס מכובדת.

מה שאני שואל זה ככה - א) איך זה שאחרי שבסוף השבוע שעבר היו יומיים שקטים הם פתאום חזרו? יכול להיות שאלה שחזרו זה ביצים של אלה שהרגו שפשוט לקח להם זמן לבקוע? מה אני עושה עכשיו בשביל לשמר את השקט שהושג אתמול?
ב) ראובן - באותו קיץ שאספת אותם בשקדנות, במשך כמה זמן נאלצת לאסוף אותם? שבוע? חודש? כל הקיץ?
ג) אחרי שבוע של ריסוסים, עוד מעט מי שיימות זה יהיה אני. יש איזשהו ריסוס קצת פחות חריף ומסוכן שאני יכול להשתמש בו?
braveman

Re: עדכון מהיומיים האחרונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 26 יוני 2007,14:04

braveman כתב:אז ככה,

ביום ראשון הם תקפו בכל הכוח. בכל המקומות שבהם הם הופיעו עד עכשיו (אבל כל פעם רק במקום אחד) הם הופיעו בו זמנית. זה היה היום הגרוע ביותר מאז תחילת המתקפה.
ריססנו אותם ובבוקר כל הרחבות היו מלאות בהמוני גופות.
אתמול בבוקר עשינו קצת הצפות בגינה ואתמול בערב שוב חזר השקט היחסי - בכל רחבה נראה מספר חומיינים בודדים בלבד וגם הם זכו למנת ריסוס מכובדת.

מה שאני שואל זה ככה - א) איך זה שאחרי שבסוף השבוע שעבר היו יומיים שקטים הם פתאום חזרו? יכול להיות שאלה שחזרו זה ביצים של אלה שהרגו שפשוט לקח להם זמן לבקוע? מה אני עושה עכשיו בשביל לשמר את השקט שהושג אתמול?
ב) ראובן - באותו קיץ שאספת אותם בשקדנות, במשך כמה זמן נאלצת לאסוף אותם? שבוע? חודש? כל הקיץ?
ג) אחרי שבוע של ריסוסים, עוד מעט מי שיימות זה יהיה אני. יש איזשהו ריסוס קצת פחות חריף ומסוכן שאני יכול להשתמש בו?

ערב טוב (מצליח להגיע למחשב, כמעט רק בערב..)

אז.. תגובה ממומחה, על "פתרון אורגני" לא קיבלתי.. אין עדיין דבר שכזה

זו הזדמנות שלכם, המותקפים, לבדוק ולנסות ולתעד, מה עוזר.

השתמשתי בעבר, בתכשיר אורגני, הנקרא 'נימיקס' (יש עוד תכשיר הנקרא 'נימגארד') שניהם מכילים 'שמן' המופק מזרעי עץ האיזדרכת ההודי - 'נים'. לעץ תכונה טבעית של הרחקת חרקים וניסיתי את התכשיר הזה (נימיקס) על עץ הקלמנטינה שלי שהגיע חולה ומוכה ב'עש המנהרות' ואכן הצלתי אותו והוא משגשג כבר שנה שנייה.. אז שווה לנסות אם זה עובד עליהן

א. אני נוטה לשער (כי אין מספיק מידע.. ולא ברור לי מדוע ?!) כי יש כאן שאלה של תיזמון ואפשרות של בקיעה מהירה, או שאולי מדובר בבקיעה מהטלות של שנה שעברה.

מה היה בגינה שלך, בשנה שעברה?! נתקלת בהם?!

ב. אצלי ?! נתמזל מזלי ולאחר שבוע, הייתי נקי מהן.. ממש מזל ! וכנראה שהתיזמון היה טוב, כי בשנה הבאה, היו והופיעו פרטיםן בודדים בלבד.. וכרגע אני נזכר שאחד גם חדר הבייתה בתעופה.. וכמעט ש.."ברכנו" אותו בבואו.. כי נפטרנו מהם.
אני נוטה לשער כי הטיפול הרוטיני באדמה, אצלנו בגינה - תיחוח חוזר ונשנה.. - לא אהוב עליהן ועל כן, לא השתקעו אצלי..

ג. בהמשך ל'נימיקס' שהצעתי למעלה, הייתי נוקט בריסוס ב'נפט' את הריכוזים הגדולים, כולל את האדמה במקומות בהם הם רוחשים. החומר השומני שבנפט יחסל אותם והאדמה, תדע להתרפא מהנפט כי בסה"כ מדובר בחומר טבעי.. מרוכז אך טבעי וכאמור, זו הייתה שיטה מקובלת בעבר, לריסוס של עשבונים וצמחי בר בשדות החקלאיים.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אז ככה

הודעהעל ידי braveman » 26 יוני 2007,14:04

היום, יום שני ברציפות שבחוץ יחסית שקט. מה שכן הם עכשיו התחילו לטפטף קצת לקומה השניה בבית (דווקא בקומה הראשונה כמעט ולא רואים אותם) כשממש לא ברור לי מאיפה הם נכנסים. כל הפתחים בבית סגורים וזה ממש משגע אותי. יש רעיונות בנושא? (ניסיתי את הנוזל לשטיפת רצפות שהצעת וזה לא ממש עזר).

שנה שעברה לא היה אצלנו ולא בשום שנה שלפני זה. בכלל באיזור ולא היה ופתאום השנה כבר שבועיים כל ערב כל טבעון והישובים שמסביב מוצפים בהם.

בוא נגיד שהרגתי את רוב האוכלוסיה שלהם, ועכשיו אני רוצה למנוע בקיעות מביצים שכבר הוטלו, מה הדרך הכי טובה? להציף את האדמה במים וסבון יספיק במקרה הזה?
braveman

Re: אז ככה

הודעהעל ידי ראובן אורן » 26 יוני 2007,14:04

braveman כתב:היום, יום שני ברציפות שבחוץ יחסית שקט. מה שכן הם עכשיו התחילו לטפטף קצת לקומה השניה בבית (דווקא בקומה הראשונה כמעט ולא רואים אותם) כשממש לא ברור לי מאיפה הם נכנסים. כל הפתחים בבית סגורים וזה ממש משגע אותי. יש רעיונות בנושא? (ניסיתי את הנוזל לשטיפת רצפות שהצעת וזה לא ממש עזר).

שנה שעברה לא היה אצלנו ולא בשום שנה שלפני זה. בכלל באיזור ולא היה ופתאום השנה כבר שבועיים כל ערב כל טבעון והישובים שמסביב מוצפים בהם.

בוא נגיד שהרגתי את רוב האוכלוסיה שלהם, ועכשיו אני רוצה למנוע בקיעות מביצים שכבר הוטלו, מה הדרך הכי טובה? להציף את האדמה במים וסבון יספיק במקרה הזה?

מעניין מאוד, מהיכן הם מגיעים.. או הגיעו..

אני חושב ש'מי סבון' יעשו את העבודה. מלבד זאת, שווה לנסות את ה'נימיקס' בריסוס. הסיפורים והעדויות עליו ממש פנומינלים. שמעתי על "ג'וקים" שבורחים מהבית לאחר שפיזרו עלים של העץ בפינות. כמובן שזה משמש לדחייה והרחקה. מי הסבון ישמידו אותם באדמה - פשוט יחנקו אותם.

מחזק את ידיך !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודםהבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־82 אורחים