בניית קומפוסטר - תמונות והסברים

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: בניית קומפוסטר - תמונות והסברים

הודעהעל ידי גולן ע » 08 יולי 2011,14:04

אצלנו באזור, המועצה התחילה לחלק קופוסטרים של חברת חממית ב-100 ש"ח,
ואני שוקל לקנות. (יהיה יותר אסטתי מחבית)
משהו מכיר את המכשיר הספציפי?

אגב,
משהו יודע אם תחתית הקומפוסטר פתוחה או מחוררת?
אם לא, לא ברור לי איך אמור לצאת מזה קומפוסט...
גולן ע
גנן באימונים

Re: בניית קומפוסטר - תמונות והסברים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 יולי 2011,14:04

הקומפוסטרים של 'חממית' מעולים ! נפגשתי עם מיכה מ'חממית' הרבה פעמים במסגרת הרצאות שלי על קומפוסט וקומפוסטציה, ומאחר וכל אחד עם הראש שלו, ויש כאלה שמעדיפים 'משהו אסטטי', אז אני מייעץ למזמיני ההרצאות, להזמין 2 נציגים של 2 סוגי קומפוסטרים. אחד של 'חממית' והשני מיובא ע"י חב' אוייריש' - מיכאל / יורג.

שני טיפוסי הקומפוסטרים כמובן שפתוחים מלמטה ! שניהם מפלסטיק קשיח וממוחזר. הם 10 רמות מעל הקומפוסטר המצחיק של 'כתר'.
רק לזכור שבקומפוסטר, אי אפשר לערבב את החומר! רק להניחו בשכבות סרוגין! ולדעתי, זה יביא לך הרבה יותר 'מעופפים'.
בפרוספקטים הצבעוניים, רואיםפ תמיד את הפתחים שבתחתית שמהם נשפך קומפוסט שחור ! אל תאמין ! הדלתות למטה נועדו להוצאת חומר ישן והעברתו למעלה,.. זו צורת הערבוב בקומפוסטר ! :?:

העבודה הנכונה עם קומפוסטר היא.. לזכור שלא סתם, יש לו צורה חרוטית, או פירמידית.. שנועדה לאפשר הרמת הקומפוסטר והעברתו הצידה, כדי לאפשר לערבב את הערימה ולתת לה להתחיל לעבוד ולעבור את השלב התרמופילי.

ההבדל בין ערימה לקומפוסטר, הוא אדיר ! חודש ימים לקומפוסט מוכן, מול חצי שנה בקומפוסטר !

אם החלטת על קומפוסטר, זכור להציב אותו על אדמה ולהגביה אותו כס"מ או שניים מעלה האדמה, כדי לאפשר ליצורי האדמה להיכנס לשם לעבוד !

אני מוחק את הלינק לאתר של 'חממית' - אין צורך בפרסומת חינם :!: :wink:
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודם

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־203 אורחים