אנרגיות חלופיות

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: פיתוח ישראלי: דוד שמש+רוח

הודעהעל ידי יעקב ישראל » 06 מאי 2010,14:04

האם ניתן להפוך מנוע לדינמו?
יעקב ישראל
גנן באימונים

הודעהעל ידי יעקב ישראל » 06 מאי 2010,14:04

אם כבר כור אז רצוי בכרכור
יעקב ישראל
גנן באימונים

הודעהעל ידי זוהר218 » 06 מאי 2010,14:04

יעקב ישראל כתב:האם ניתן להפוך מנוע לדינמו?

קראתי באיזה מקום שניתן להשתמש במנוע DC שמסתובב על ציר. אבל אחר כך יש עוד חלקים בדרך.

מתי נקבל התראות במייל על ההודעות החדשות?

הודעהעל ידי אסף א » 06 מאי 2010,14:04

בעצם כול מנוע הוא דינמו וכל דינמו הוא מנוע
אם תחבר מנוע לחשמל הוא יסתובב או להפך אם תסובב את הציר של מנוע הוא יפיק חשמל
יש מבין?
אסף א
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 06 מאי 2010,14:04

אסף א כתב:בעצם כול מנוע הוא דינמו וכל דינמו הוא מנוע
אם תחבר מנוע לחשמל הוא יסתובב או להפך אם תסובב את הציר של מנוע הוא יפיק חשמל
יש מבין?

האם משנה כיוון הסיבוב ?
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 06 מאי 2010,14:04

אוקי, יש לי חדשות לא כל-כך טובות לכ אלו המתכננים לייצר חשמל ממנוע, נתחיל בכך שלמדתי את הנושא בנערותי כמו גם לייצר מנועים פרימיטבים ודינמו להדגמה,עם השנים הידע נשחק למרות נגיעה עקיפה בנושא (עבדתי כעשור בתחום תחבורה ציבורית חשמלית עם מנועים של 400 כ"ס ומעלה :!: :!: .
עתה, אחרי ההקדמה, ומאחר ובדרך כלל איני אוהב לשלוח מידע מבלי לבדוק את עצמי, נכנסתי למספר אתרי פורום בנושא בשפות זרות, לא מצאתי בעברית, וקיבלתי אישור לידע שנשאר לי: תיאורטית אפשר להפוך מנוע, בפרקטיקה, לא כל המנועים יכולים להתהפך וכל היתר דורשים הרבה התניות ע"מ לקבל תוצאות מפוקפקות, כי אם לא היה כך, הרי היו עושים זאת כל העת ובכל בתחומים. אולי אם אצטרך לשרוד במדבר ,או אז אעשה מאמץ לשבור את השעמום :twisted:
בגדול, כמו כל אלטרנטור או גנרטור, גם היפוך מנוע ליצרן מצריך מתח התחלתי והמשכי על מנת לגרום לו לייצר, מעבר לכך צריך מישרי מתח ווסתי טעינה. האוקצור , הצעה שלי : התרחקו מזה ולפי הצורך הורידו אלטרנטור של מכונית כדי להתחיל את הרפתקת ייצור חשמל מרוח או זרימת מים. מכאןהכלאפשרי... :idea:
העולם הולך ונכחד, רק אנו יכולים להצילו!!!
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי אסף א » 06 מאי 2010,14:04

ארץ הצבי כתב:אוקי, יש לי חדשות לא כל-כך טובות לכ אלו המתכננים לייצר חשמל ממנוע, נתחיל בכך שלמדתי את הנושא בנערותי כמו גם לייצר מנועים פרימיטבים ודינמו להדגמה,עם השנים הידע נשחק למרות נגיעה עקיפה בנושא (עבדתי כעשור בתחום תחבורה ציבורית חשמלית עם מנועים של 400 כ"ס ומעלה :!: :!: .
עתה, אחרי ההקדמה, ומאחר ובדרך כלל איני אוהב לשלוח מידע מבלי לבדוק את עצמי, נכנסתי למספר אתרי פורום בנושא בשפות זרות, לא מצאתי בעברית, וקיבלתי אישור לידע שנשאר לי: תיאורטית אפשר להפוך מנוע, בפרקטיקה, לא כל המנועים יכולים להתהפך וכל היתר דורשים הרבה התניות ע"מ לקבל תוצאות מפוקפקות, כי אם לא היה כך, הרי היו עושים זאת כל העת ובכל בתחומים. אולי אם אצטרך לשרוד במדבר ,או אז אעשה מאמץ לשבור את השעמום :twisted:
בגדול, כמו כל אלטרנטור או גנרטור, גם היפוך מנוע ליצרן מצריך מתח התחלתי והמשכי על מנת לגרום לו לייצר, מעבר לכך צריך מישרי מתח ווסתי טעינה. האוקצור , הצעה שלי : התרחקו מזה ולפי הצורך הורידו אלטרנטור של מכונית כדי להתחיל את הרפתקת ייצור חשמל מרוח או זרימת מים. מכאןהכלאפשרי... :idea:

אני כמעט בטוח שמנוע רגיל ופשוט יכול ליצר חשמל והוא יתאים פשוט הופכים את הפעולות (ראיתי את זה באיזה סדרה בנשיונל גיאוגרפיק שתי מדענים בנו לאיזה בית מבודד טורבינה לייצור חשמל ממנוע של קורקינט)ואני זוכר שפעם הדלקנו מנורה שחיברנו למנוע ולא היה צריך אלטרנטור(דרך אגב מה ההבדל בינו לבין דינמו ועדיף בעברית מובנת?) לפי מה שהבנתי הוא חד כיווני והוא נותן זרם ישר אבל אני לא חושב שזה נחוץ בגוף חימום(החשיבה של היייתה בכיוון טורבינה שמחוברת ללא מצבר -מתי שיש רוח המים מתחממים תקן אותי אם אני טועה אבל התכוונת למשהו שיטען מצברים וכשתדליק את הדוד במקום להשתמש בחשמן תשתמש במצברים?)

ראובן אורן כתב:האם משנה כיוון הסיבוב ?

כן זה משנה.זה בדיוק כמו במנועים הקטנים שאם שמים את ה- וה+ אז הוא מסתובב לכיוון אחד ואם הופכים אותם אז הוא יסתובב לכיוון השני
אסף א
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 08 מאי 2010,14:04

אסף, בתיאוריה זה נכון, במציאות , לא שווה את המאמץ אלא אם אתה במצוקה. ההבדל בין מנוע לדינמו או אולטרנטור הוא גדול ויהיה מעט ארוך על מנת לפרט, אם לא היה הבדל, לא היו מייצרים אותם שונה אחד מהשני. לידיעה, מנועים סנכרונים לא יכולים לייצר מתח וכל יתר הסוגים חייבים במתח התחלתי והמשכי, הכי פשוט לשימוש הוא אלטרנטור עם ווסת פנימי המכיל גם דיודות לישור הזרם, אך יש גם דרך להפוך אלטרנטור לגנרטור זרם חליפי עד 380V!, היה או עדיין ישנו בחור בהרצליה המכין כאלו לשימוש על רכבי חילוץ ותיקוני שדה עם התקן המאפשר גם להפעיל כלים במתח גביה וגם לרתח תוך שימוש באלטרנטור מורכב על הרכב ימשמש גם את צרכי הרכב עצמו, לצערי אבד לי הקשר עימו כבר מ= 1990 מחוסר זיקה מיקצועית :roll:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי יעקב ישראל » 11 מאי 2010,14:04

ארץ הצבי
מודה לך על אישוש חששותי
יעקב ישראל
גנן באימונים

הודעהעל ידי תמיר אילן » 25 מאי 2010,14:04

פגשתי את היצרן של טורבינת הרוח לחימום מים.
היה להם דוכן ביום הירוק שהיה במרכז האוניברסיטאי אריאל.
התענינתי והוסבר לי שהטורבינה בכלל לא מתחברת לגוף החימום אלא היא שולחת את החשמל המיוצר ל"שרוול" שעוטף את הצינור שמביא מים חמים מהקולט אל הדוד. השרוול מכניס כ-200 או 300 וואט אנרגיה לצינור המים ועושה סימולאציה של חימום רגיל שח הדוד שמש.
כלומר זה לא יעבוד לדוד חשמל אלא רק לדוד שמש.
הטורבינה נמכרת בכ-2500 ש"ח , אם זכרוני לא מטעה אותי.
ממליץ לכל מי שאין לו מים חמים בחורף לבדוק שהקולטים שלו נקיים מאבק. פעם בשנה או שנתיים כדאי לנתק את הקולט מהדוד, לרוקן אותו ולמלא בחומץ. לתת לזה לעבוד כ-יום או יומיים כדי לנקות אבנית. חשוב גם שגודל הדוד יתאים לגודל המשפחה. בעצם כדאי שהדוד יהיה כמה שיותר גדול 200 עד 300 ליטר למשפחה גדולה ו-120 עד 150 ליטר למשפחה של 2-4 נפשות.
זה יותר חשוב מאשר גודל הקולט...
עוד נקודה, דוד עומד פחות יפה אך יותר יעיל מדוד שוכב.

למרות הכל מתישהוא ארצה לבנות טורבינה בחצר שלי :)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 25 מאי 2010,14:04

תוספות ו... שאלות :shock:

א. תמיד הקפדתי על ניקוי הדור והקולטים, לפחות פעם בחצי שנה. התוצאה - השוואה מול השכנים שנכנסו לגור איתנו. רובם החליפו 'גוף חימום / תרמוסטט' לאחר 4-5 שנים. אני לאחר ½8 שנים וגם אז, זה היה עקב 'ארוע' של 'קפיצה בחשמל' או ברק קטן - לא ברור עד היום.(היה דיון ארוך בנושא עם 'חברת חשמל' ו 2 קטיגוריות שם, נתנו דעה שונה - טוב, נעזוב את זה).

ב. הניקוי התקופתי שאני עושה - עולה עם דלי ומברשת לגג. פותח את ה'פקק / מופה' בחלק התחתון של הקולט ונותן למים לזרום החוצה - יוצא הרבה ג'יפה חומה. כשהמים הופכים לנקיים, אני מזרים אותם לדלי, לפני שאני סוגר את הפקק. מנקה את הקולטים מאבק עם המברשת והמים ושוטף.

ג. לפני שנתיים, שכללתי את העניין והתקנתי, במקום ה'פקק', ברז 'מסוט' גדול. עולה, מסובב את המסוט, מזרים 'מים חומים' החוצה וזהו.

ד. בעצת ידיד שהיה אינסטלטור מאוד מיקצועי, הסרתי את ה'חמם' מתוך הדוד. אותו שרוול פלסטיק ארוך המזרז הגעת מים חמים למקלחת. לטענתו ומתוך ניסיונו הרב, ה'חמם' גורם להצטברות גדולה יותר ומהירה יותר של אבנית על יחידת הגוף חימום + תרמוסטאט.
אומנם המים החמים לא מגיעים מהר כמו פעם, אבל חלפו עוד 7 שנים ללא החלפה של גוף חימום או תרמוסטאט..

ולשאלות

1. האם תוספת של עוד קולט יעילה? יש לנו רק קולט אחד
2. לגבי ניקוי הקולט בחומץ - לגבי הקולטים, זה רעיון מצויין ולא מסובך לביצוע. אבל, הצטברות הכמויות הגדולות של האבנית היא בד"כ בתוך הדוד. יש רעיון איך לטפל בזה?!. החבר האינסטלטור המליץ לרוקן את הדוד פעם בשנה ולשלוף את יחידת החימום ולנקותה מהאבנית. די מסובך! :|

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 26 מאי 2010,14:04

שתי התייחסויות אם אפשר, אחת בקשר לטורבינה: נראה לי מוזר סיפור ה"שרוול", אשמח להסבר מעניין יותר, כמו יצירת שדה מגנטי חזק הגורם לחימום מתכת מסוימת המותקנת בשרוול?
שנייה לנושא חממים, ניקוי אבנית וגודל קולט: חמם בלי שרוול (שוב שרוול?) אינו חמם ועלותו האנרגטית עולה בעשרות אחוזים !! נכון יש בתקנים בהם יש הצטברות מתגברת של אבנית וחול בתוך השרוול אשר ברגע שהיא עוברת גובה מסויים סביב גוף החימום, יוצר למעשה שכבת בידוד אשר מונעת מהחום להגיע למים מחד, ומאידך גורמת לחמם לעלות את מידת החום העצמית שלו עד שריפה וראיתי אפילו התכה מוחלטת. זה אינו אומר כי השיטה שגוייה, היא רק דורשת מספר אמצאי מניעה ותחזוקה. אמצעי המניעה הראשון הוא שימוש בסנן מיקרוני רגיל על כל המערכת בבית אשר תמנע את עליית החול ועוד חלקיקים מוצקים למערכת ולחמם והכך יאיט את הצורך בניקוי. אמצעי שני ולא פחות חשוב , הרכב החומרים ממנו מיותר הדוד והקולט מול המערכת הביתית, ידוע וכבר היו הרבה משפטים בנושא, כי הרכבת מערכת בנויית נחושת על צנרת פלדה, גורמת להיצטברות אבנים וסתימת הקולט והדוד במהירות מסחררת ומוציאת את הדוד והקולט משימוש בין שנתיים לשלש. אחריותו של המוכר/מתקין לוודא כי לא נוצר מצב כזה, כך ניקבע בחוק ובמכון התקנים, אחרי לא מעט בירורים בנושא. גם עבדכם עבר ברור כזה וניצח את כרומגן בשנת 92 במשפט בזק שערך 7 דקות, מבוסס על תקדימים אנלוגים..
ברגע שעברנו את מבחן החומרים , יש סיכוי להינות מהמעכרת זמן רב.
קולטים: החלפת קולט אחרי 12-14 שנה הוא מעשה אחראי ומשתלם, כיום הקולטים קטנים יותר אך יעילים פי כמה, הן בזכות מבנה משופר של הצנרת על "כנפיה" הצבועים בשחור, זכוכית המגבירה את הקרינה ובייחוד בידוד משופר סביב כל הצנרת. אישית , לפני שלש שנים עברתי משני קולטים רקובים לקולט אחד, ביצעתי את ההרכבה לבד, והצטערתי שלא עשיתי זאת שלש שנים לפחות קודם, צריכת החשמל שלנו ירדה ב30% בחורף והקיץ של המים החמים התארך בארבע חודשים!!!!! אפילו יום אביך מאוד מאפשר רחצה עד שעות הלילה המאוחרות!!! רצוי לקנות מוצרים מחברות ידועות עם תו תקן מלא (יש גם חלקי).
צר לי על אריכות הכתיבה אך הבטחתי עוד נושא קטן: ניקוי האבנית: אם הגענו למצב בו צריך לפתוח מספר פעמים בשנה ולהשתמש בחומץ או כל אמצעי אחר לניקוי קולטים, נא לקורא מעלה.. בצורה תקינה , אם מתחילה סתימת אבנית בקולט , מורגש די מהר ירידה בכמום וחום המים , גם בקיץ, מערכת תקינה מספיק לה שנפתח את הפקק התחתון של הקולט עליו נמצא עדות לאבנית , ליטרים בודדים של מים יפיקו לנקז את המערכת לסגור ולהוציא אוויר (חשוב מאוד) ע"י פתיחת ברז העודפים או ברז מים חמים בבית עד הפסקת ההשתעלות..
לגבי ניקוי החמם והשרוול: אין צורך לפתוח את כל ה"פלאנצ'", מספיק לנתק ,בעדינות , את חותי ההזנה של החמם, לפתוח את שני ברגיו, לשלוף אותו בעדינות תוף גריפת האבנית דרך החריץ בו הוא יושב. אם החמם נראה בצבע אדמדם או ירקרק, כדאי להחליפו (25-30 שח בלבד!) חשים לב להחליף גם את האטם שלו ולא לסגור את האומים חזק מידי , תמיד אפשר להדק יותר אם נוצרת דליפונת.

זהו עייפתי , ואתם ? :twisted: :roll:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי משה111 » 26 מאי 2010,14:04

ראובן אורן כתב:תוספות ו... שאלות :shock:

ולשאלות

1. האם תוספת של עוד קולט יעילה? יש לנו רק קולט אחד
2. לגבי ניקוי הקולט בחומץ - לגבי הקולטים, זה רעיון מצויין ולא מסובך לביצוע. אבל, הצטברות הכמויות הגדולות של האבנית היא בד"כ בתוך הדוד. יש רעיון איך לטפל בזה?!. החבר האינסטלטור המליץ לרוקן את הדוד פעם בשנה ולשלוף את יחידת החימום ולנקותה מהאבנית. די מסובך! :|

היי ראובן לגבי שאלה 2

מה שאני עשיתי שהדוד הפסק לחמם , עליתי לגג עם מרסס של 5 ליטר מלא בחומץ , הוצאתי את כל הפלאנג ,באותה הזדמנות החלפתי את הגוף חימום וניקיתי את הפילטר בכניסה לדוד ( מה שהלך שם אלוהים ישמור :shock: ) ,הכנסתי את הפיה של המרסס לתוך הדוד והתזתי פנימה , לאחר השטיפה עם החומץ פתחתי את הברז כניסה של המים לדוד ( כשהפלאנג עדיין לא במקום ) על מנת להזרים את האבנית והחומץ החוצה ולא לתוך הצנרת של הבית .
עובד מצויין , מומלץ לעשות את זה בתחילת החורף
כמובן שמי שלא מבין קצת בחשמל עדיף להביא מישהו מקצועי .

משה
משה111
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 26 מאי 2010,14:04

הערה אחת לסדר
אם אתה או מישהו אחר, מכיר 'מערכת סינון' אחת, בארץ או בעולם, אשר מסננת אבנית מהמים, אשמח לשמוע..

על פי בדיקתי, אין 'חיה' כזו ! וחבל

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ראובן אורן כתב:הערה אחת לסדר
אם אתה או מישהו אחר, מכיר 'מערכת סינון' אחת, בארץ או בעולם, אשר מסננת אבנית מהמים, אשמח לשמוע..

על פי בדיקתי, אין 'חיה' כזו ! וחבל

לפי תקן ישראלי, אין מסנני מים לשתיה- מירי 4 וחברים, אשר מותר להם לסנן אבנית וזאת מתוך הנחה שכמות האבנים במים סבירה וזמינה לגופינו כסידן, לא נלקח בחשבון מצב של יישובים כגון בנימינה, אשר משתמשים בבארות פרטיות מגובות מוביל ואשר מכילו כמויות אבנית וג'יפת רפתות...
ניטרול אבנית קיים בכמה צורות, האחת היא מערכת המשפיעה על המגנטיות של המערכת ומונעת הצמדות האבנית לדפנות הצנרת על הדודים שבה (אזהרה כפולה: לא מומלץ למערכות קיימות מעל שלש שנים!- יכול לגרות לדליפות בקירות, לא בטוח שהתרחיף של האבנית בצורה זו בריאה לנו)
השניה הוא סנן כפול עד משולש של פילטרים פחם פעיל , יקרים מאוד ומורידים את רוב המינרליות של המים, סכנה לבריאות בהפוך על ה.. :evil:

לעומת זאת, אלו אשר בונים עתה את בתיהם או מחדשים את מערכת המים, מומלץ להימנע סופית מצנרת פלדה על כל מרכיביה, מערכות SP טובות יותר , זולות יותר בהתקנה ומתאימות לדודי במוססי נחושת + פילטר מיקרוני טוב == מערכת יציבה עם מעט מאוד טיפול תקופתי :idea: נכון גם לגבי מערכות מבוססות פלטיק תקן 10 אך איני אוהב אותם , הן בגלל החומר הפלסטי והן בגלל המסורבלות בהתקנה ותיקון תקלות :|
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

'תמי 4' שינתה שם ל'מירי 4' ?! מזל טוב ! :wink:

אני מדבר לאחר בדיקה מעמיקה של השוק עם מיטב בעלי הניסיון בתחום..

אין בארץ (לגבי ה'עולם' - לא בדקתי.. זה באנגלית.. :wink: ) שום מערכת, מייצור או פיתוח מקומי ו/או מערכת מיובאת המוציאה אבנית מהמים הקשים שלנו !

הבדיקה שעשיתי, נועדה לטובת גברת אחת מבוגרת, מאוד פדנטית שנמאס לה מכתמי האבנית שנשארים על חלונות המקלחת שלהם, לאחר מקלחת או 'טוש'.

כל המערכות שמבטיחות 'טיפול באבנית' ע"י שיטה זו או אחרת - "סידור היונים בשלשות", או "הצעדת הגבישים בשמאל ימין".
המגנטים למיניהם גורמים לתופעה שולית של הגדלת גודל גבישי האבנית (סידן + עוד כמה מלחים) ועל כן הם לא נדבקים בקלות לדופן הקומקום וזורמים חופשי לכליות שלנו.

כל חיפוש באינטרנט על 'אבנית', מציג בפנינו שלל פרסומים של חברות רבות עם מסננים שונים המצהירים במפורש על 'מניעת אבנית' - וכמובן שזה מאוד 'לא מדוייק' בלשון עדינה. כי אם נכנסים ל'מפרט' של מוצר זה או אחר, מופיעה 'הצהרה' קצת שונה - "מימד חדש ומושלם במניעת התגבשות האבנית " - 'מניעת התגבשות האבנית ! ע"י מגנטים או 'סילופוס' וכו'

באתר של מכון ויצמן למדע, נכתב - ".. ברור מאליו שהשיטה היחידה למנוע אבנית היא לסלק את החומר מתוך המים, זהו פשוט הגיון פשוט. חומר לא יכול להעלם מעצמו (כך גם קובע חוק שימור החומר). כדי לסלק את האבנית השיטה המודרנית ביותר היא להשתמש במחליפי יונים – שפשוט מצליחים לסלק את יוני הסידן מתוך המים על ידי החלפתם ביונים אחרים: כמו יונים של נתרן שהמלחים שלו לא שוקעים עם החימום. אם תהיתם פעם מה תפקידו של המלח להברקה שצריך להוסיף במקום מיוחד במדיח הכלים: ובכן במדיחי הכלים המודרניים יש מחליף יונים מובנה, מלח הבישול (נתרן כלורי) נועד למחזר את מחליף היונים בתחילת כל הפעלה (לספק לו יוני נתרן חדשים להחלפת יוני הסידן), ועל ידי כך להבטיח גם פעילות טובה של חומרי הניקוי, גם שמירה על גופי החימום של המדיח מפני הצטברות אבנית וגם מניעת סימני משקע אבנית לבנים על הכלים.

ומה לגבי מגנט?

כפי שכתבתי, כיוון שאבנית היא חומר שממש מומס בתוך המים, שום דבר פרט להוצאת החומר לא יכול באמת למנוע אותה. בעקבות הטענות מצד גופים מסחריים על כך שמגנט מסוגל 'למנוע אבנית' נעשו בשנים האחרונות מספר מחקרים מדעיים על הנושא. לחצו כאן למאמר, באנגלית, משנת 1996, שבדק השפעת שדות מגנטיים על היווצרות אבנית (צריך להיות מנוי על העיתון בכדי לראות את כל המאמר) או לחצו כאן למאמר של Kobe ושותפיו משנת 2002 על הנושא או לחצו כאן למאמר של Botello-Zubiate ושותפיו משנת 2004 (כל שלושת המאמרים פורסמו בעיתונים מדעיים ועברו בחינה וביקורת על ידי מספר צוותים של מדענים אחרים, כך שהתוצאות בהם יכולות להחשב כאמינות).

החדשות הרעות – בכל המחקרים, למרות הטיפול במים במגנט שוקעת אבנית, ובאותה כמות, עם חימום המים. אבל כן ישנה השפעה של המגנט: המאמר הראשון מראה, שאם יש מגנט בעת חימום המים (למשל מגנט בתוך הקומקום) האבנית נוטה פחות להיווצר על המגנט, ובנוסף כאשר מסתכלים על גבישי האבנית במיקרוסקופ, רואים שאלו שליד המגנט יותר גדולים. "

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי משה111 » 26 מאי 2010,14:04

ארץ הצבי כתב:

....... לא נלקח בחשבון מצב של יישובים כגון בנימינה, אשר משתמשים בבארות פרטיות מגובות מוביל ואשר מכילו כמויות אבנית וג'יפת רפתות...

ועכשיו אני מבין מאיפה קיבלתי אבנים בכליות - אמיתי לגמרי !!!
משה111
גנן באימונים

ועכשיו אני מבין מאיפה קיבלתי אבנים בכליות - אמיתי לגמרי !!!

כשתגיע לביקור, תזכיר לי את הנושא..

'אבנים בכליות' מהמים, זו סתם בדיחה - המקור הוא אחר ! 8)

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי יעקב ישראל » 26 מאי 2010,14:04

במחקרים שנעשו התברר שאין קשר בין אבנים בכליות לרמת אבנית במים
יעקב ישראל
גנן באימונים

ראובן, חלק גדול וחשוב מהדברים שהבאת מאשרים את אשר כתבתי מעלה, נכון גם לגבי אבנים בכליות, למעט מוסר כליות :roll:
ברור כי מים מזוקקים, ע"י סינון מיוחד (היה קיים בחשמליות-רכב בתי מרקחת) או ממזגנים למשל, אינם טובים לשתיה למעט הצלת חיים :idea:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הקודםהבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־88 אורחים