אנרגיות חלופיות

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: אנרגיות חלופיות

הודעהעל ידי רפי_ק » 19 פברואר 2012,14:04

יפה מאוד,
כל כמה זמן אמורים לנקות? אני מניח שדי מהר זה צובר חול ואבק שממסך את השמש
רפי_ק
גנן מתקדם

הודעהעל ידי יעקב ישראל » 20 פברואר 2012,14:04

תמיר כל הכבוד!

עבודה יפה

1. אם לא איכפת לך לשתף אותנו בעלויות ובפרוצדורה אולי זה יגרום עוד כמה חברה להשקיע במיזם דומה

2. מה נסגר עם הדוד שמש ? בירקת במפעל? מה ההתרשמות שלך? זה מעניין

תודה מראש
יעקב ישראל
גנן באימונים

הודעהעל ידי תמיר אילן » 20 פברואר 2012,14:04

אשתף בשמחה (זאת הסיבה שהעליתי את התמונות מלכתחילה, רק לא רציתי לתת הרצאה בלי שיהיה ביקוש 8) - ויצאה לי הרצאה די ארוכה...).
נתחיל מהכלל אל הפרט:
:sun: - קודם כל נסביר את המונח קילוואט-שיא: מערכת נמדדת בהספק התיאורטי שלה, כלומר כמה קילוואט חשמל היא יכולה לספק בתנאים אופטימאליים של קרינה מקסימאלית (1000 ואט למטר רבוע) ובטמפרטורת פאנל של 25 מעלות צלזיוס. תנאי קרינה אלה קורים במציאות רק ברצועה מסוימת סביב קו המשווה שם יש ימים שהשמש מגיעה בדיוק לרום. בכל מקום אחר השמש תהיה בזוית מסוימת גם בצהרי יום ובגלל הזוית הזאת קרינת השמש קטנה מהמקסימום האפשרי. לרוע המזל, בקיץ, כשמקבלים אצלנו קרוב לקרינה מקסימאלית זאת, הפאנלים מתחממים למדי (סביבות 40 מעלות ויותר תלוי במיקום וברוח) ואז התפוקה יורדת :( . לכן, כשמתקינים מערכת של X קילוואט-שיא היא אף פעם לא תיתן את התפוקה התיאורטית (אולי תגיע ל85% ברגע אחד ביום). במשך היום התפוקה נראית כמו דבשת של גמל (מעט בבוקר, עולה בהדרגה עד הצהרים, ויורד בהדרגה אחה"צ - בשפה טכנית זה נקרא 'עקומת גאוס' או 'התפלגות גאוסיאנית'). אז כשרוצים לדבר על תפוקה יומית, חודשית או שנתית מתרגמים את זה לשווה ערך של שעות שיא (לדוגמא ביום קיץ יש 14 שעות של שמש אבל הן שוות ל8 שעות עם תפוקת שיא. בחורף יש 8-9 שעות שמש אך הן שוות ערך ל4 שעות שיא. בישראל מדברים על ממוצע שנתי של 1700 שעות שיא בשנה. מקווה שלא בילבלתי אתכם... :geek:
:sun: - לקוח פרטי יכול להתקין עד 15 קילוואט-שיא המחוברים לרשת (לקוח מסחרי - בעל רפת, לול, בית אריזה וכו' - יכול להתקין עד 50 קילוואט, ולמעשה יש פירצה כך שלקוח מסחרי יכול להתקין כמה מערכות של 50 קילו כל אחת...).
:sun: - החשמל המיוצר עובר דרך מונה ייצור (הנפרד ממונה הצריכה) ונמכר לחברת החשמל.
:sun: - עד 4 קילוואט-שיא מקבלים תשלום מחברת חשמל שאינו מחויב במס הכנסה. מעל 4 קילו חייבים לדווח ולשלם מס הכנסה (מתאים למי שיש לו עסק קטן)
:sun: - יחד עם חשבון חשמל תקופתי על צריכת חשמל (כמו כולם) מקבלים בדואר גם "המלצת זיכוי" שאותה צריך לשלוח לכתובת מסוימת ואז ח"ח מפקידה את הכסף לחשבון הייצרן (זאת הפרוצדורה לבעלי מערכת מעל 4 קילוואט)
:sun: - ח"ח משלמת לפי תעריף גבוה יותר מתעריף הצריכה - תלוי מתי מתחילים את החוזה עם ח"ח. לפני חצי שנה התעריף עמד על 1.94 ש"ח לקוט"ש לייצרן פרטי (ו- 1.5ש"ח כמדומני ללקוח מסחרי). אני הייתי במרוץ להספיק למיכסה זאת אך פיספסתי בכמה שבועות ונכנסתי למיכסה של 1.67 ש"ח לקוט"ש
:sun: - ברגע שחותמים חוזה עם ח"ח הם מחויבים בחוק לרכוש מהייצרן חשמל באותו תעריף למשך 20 שנה (צמוד למדד). מה קורה אחרי כן? כנראה שירכשו במחיר השוק אלא אם כן תהיה חקיקה אחרת.
:sun: - הסיבה לסיבסוד זה היא התחייבות המדינה להגיע לאחוז מסוים של ייצור חשמל מאנרגיות חלופיות תוך מספר שנים (משיקולים "ירוקים" וגם משיקולים של ביטחון לאומי - הקטנת תלות בדלקים מחו"ל), וההכרה שניתן להגיע לכך בלי הוצאות ממשלתיות גדולות של הקמת שדות סולאריים או שדות טורבינות, ע"Hי עידוד יצרנים קטנים (פרטיים ומסחריים) לייצר אנרגיה חלופית. כמדומני שלאחרונה גם המכסה שאני נכנסתי אליה נסגרה וירדה בעוד כמה עשרות אגורות. ההגיון בתעריפים היורדים כל חצי שנה או שנה היא שמחירי הפאנלים והממירים גם כן יורדים כתוצאה מהגדלת הייצור בעולם (זה קורה לא רק אצלנו אלא בהרבה ארצות).
:sun: - למי שגר באזור עם משטר רוחות יציב וחזק (למשל רמת הגולן) יכול להיות יותר משתלם להתקין טורבינת רוח. למרות שהתעריף המשולם לחשמל כזה נמוך יותר מאשר לחשמל סולארי, עלות ההתקנה לקילוואט נמוכה יותר והייצור הוא יום ולילה... משום מה יש לאזרח הממוצע רתיעה מטורבינה גדולה וגבוהה על גג ביתו או בחצר המשק שלו, רתיעה שהיא בעיקרה פסיכולוגית. אם היו לי נתוני רוח לאזורי הייתי שוקל זאת בהחלט.
:sun: יש טכנולוגיות שונות של פאנלים ולא אכביר על זה מילים כי נכתבים על זה ספרים. אני בחרתי בטכנולוגיה בת כשנתיים (קצת סיכון) שנותנת 318 וואט-שיא מפאנל בגודל של 105 על 160 ס"מ. הוא יקר יותר מהפאנל הטיפוסי בשוק שנותן 220-230 וואט-שיא לאותו גודל. זה כדאי כשאין לך שטח בלתי מוגבל (אצלי למשל היה מקום להתקין על הגג 48 פאנלים בלי לגרום להצללת הדוד שמש או חלון הסקיילייט הגדול שמעל המטבח (ובלי ליצור מפלצת שבולטת מאד מעל הגג), ואילו בחרתי בפאנלים טיפוסיים שזולים ב20% הייתי מקבל 10 קילוואט שיא במקום 15.
:sun: בגלל שיקולי זמן (רציתי להיכנס למיכסה מסוימת, שלא הצלחתי בסופו של דבר), ובירוקראטיה (אישורים) שכרתי את שרותי אחת החברות, שצצו כמו פטריות אחרי הגשם לצורך התקנות כאלה. כמובן שיש גם לא מעט ידע טכני ודרישות שחשמלאי מוסמך ומהנדס יתכננו ויאשרו, לפני שח"ח תאשר ההתקנה ותחבר אותך לרשת.
:sun: מערכת כזאת (של ייצרן פרטי) מחזירה את ההשקעה בה תוך כ-5 שנים (בהנחה שלא לקחת הלוואה מסחרית). יש אפשרות לקחת הלוואה של 100% ולהחזיר לבנק בפריסות שונות ואז כנראה שהחזרת ההשקעה תיקח עוד שנה.

:sun: :sun: :sun: בסופו של דבר, אחרי לא מעט התעסקות (למרות שאת הרוב עשתה החברה - מה לעשות שאני מהנדס והייתי צריך להתערב בכל מיני החלטות בדרך...) יש נחת לעלות לגג ולראות את מד ההספק בצהרי יום מגיע ל13 קילוואט 8) 8) 8)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

יעקב ישראל כתב:תמיר כל הכבוד!

עבודה יפה

1. אם לא איכפת לך לשתף אותנו בעלויות ובפרוצדורה אולי זה יגרום עוד כמה חברה להשקיע במיזם דומה

2. מה נסגר עם הדוד שמש ? בירקת במפעל? מה ההתרשמות שלך? זה מעניין

תודה מראש

לגבי הדוד שמש, לא הזמינו אותי... ושכחתי מזה. הרעיון עדיין מעניין וכשאתפנה (יש לי גינה שלמה להקים עדיין בבית החדש) אפנה אליהם שוב.
נערך לאחרונה על ידי תמיר אילן בתאריך 20 פברואר 2012,14:04, נערך פעם אחת בסך הכל.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי חווה ויוסי » 20 פברואר 2012,14:04

תמיר1 כתב:את מד ההספק בצהרי יום מגיע ל13 קילוואט

תמיר,
לא הבנתי, התפוקה של 13 קילוואט היא ליום?
ומהי העלות של המערכת?
תודה יוסי
:y: :y: :y: :y:
מערכת מרשימה בהחלט
אדם הולך ואדם בא והאדמה לעולם נשארת...
סמל אישי של המשתמש
חווה ויוסי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 פברואר 2012,14:04

כמה שאלות
1. את 'מונה הייצור' בודקים כמו את 'מונה החשמל' לצורך קריאת המנות. או ש..הם עברו כבר למונה אלקטרוני הקורא 'און ליין' ?!

2. מערכת זו, פוטרת אותך מכל עניין של 'אגירת חשמל'. מה קורה אם .. אחן חשמל מחברת חשמל, מסיבה זו או אחרת. האם אתה יכול להשתמש במערכת הזו לאספקת חשמל ביתית? זה דורש כמה אלמנטים, מישרי זרם או מצברים..

3. כמובן שהנושא של 'מכירה חשמל לח"ח', קצת 'מעקצץ' לי. אני מפנטז על 'עצמאות'. מדוע לא הלכת על זה, אלא על 'הפיתרון הכלכלי' :P מדובר בכמות חשמל בהספק נאה ביותר.

(ידוע לי על אחד בזכרון עם מערכת של למעלה מ 100 פנלים שעיקרה, לצורך 'חשמל כשר' לשבת)
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חווה ויוסי כתב:
תמיר1 כתב:את מד ההספק בצהרי יום מגיע ל13 קילוואט

תמיר,
לא הבנתי, התפוקה של 13 קילוואט היא ליום?
ומהי העלות של המערכת?
תודה יוסי
מערכת מרשימה בהחלט

התפוקה תלויה בעונה (עוצמת קרינה וטמפרטורה) ובמצב העננים, כך שאיו מספרים מדויקים וקבועים. בכל אופן ה-13 קילוואט זה הספק ריגעי (קילוואט זה יחידה של אנרגיה ליחידת זמן). לעומת זאת כמות אנרגיה נמדדת ביחידות של קילוואט-שעה.

למשל אם יש לך תנור של 2 קילוואט (=2000 וואט) והוא עובד ביום 4 שעות, אז הוא צרך 8 קילוואט שעה ואם קילוואט-שעה עולה בערך 60 אגורות אז תשלם עבור 4 שעות אלה 4.80 ש"ח. אותו דבר בייצור: אם המערכת נותנת ביום מסוים 13 קילוואט (הספק ריגעי) בצהרי יום, והיו באותו יום שווה-ערך של 5 שעות-שיא אז ייצרת 5X13=65 קילוואט-שעה עליהם קיבלת ש"ח 65X1.67=108.55. בקיץ יהיה יותר (יש לקוות :) ).

עלות המערכת היא מאד תלויה בגודלה ובאיכותה. המערכת שלי עלתה קצת יותר מ-200 אלף (חלק ממימנתי מחסכונות וחלק לקחתי כהלוואה במשפחה - אני מתרחק מבנקים ככל האפשר :swear: )

כפי שאמרתי יש המון משתנים נוספים שלא נכנסת אליהם ואם מישהי/ו מתכוון לעשות דבר דומה, אוכל לשתף אתכם בהמשך
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

ראובן אורן כתב:כמה שאלות
1. את 'מונה הייצור' בודקים כמו את 'מונה החשמל' לצורך קריאת המנות. או ש..הם עברו כבר למונה אלקטרוני הקורא 'און ליין' ?!

:sun: - הם עברו לקריאה אלחותית... וחזרו לקריאת מונה רגיל בגלל תקלות חוזרות. אז יש לי בגבול המגרש ארון עם שעון ייצור שהם קוראים באותו זמן שקוראים את שעון הצריכה
ראובן אורן כתב:2. מערכת זו, פוטרת אותך מכל עניין של 'אגירת חשמל'. מה קורה אם .. אחן חשמל מחברת חשמל, מסיבה זו או אחרת. האם אתה יכול להשתמש במערכת הזו לאספקת חשמל ביתית? זה דורש כמה אלמנטים, מישרי זרם או מצברים..

:sun: - כשיש הפסקת חשמל המערכת מנותקת אוטומאטית כדי למנוע מלחשמל את עובדי ח"ח שמתקנים את הקו. להבנתי, אין אפשרות חוקית להשתמש בחשמל לצרכי הבית. (כמובן שאם חו"ח יש קטסטרופה גרעינית למשל ואין חשמל לתקופה ארוכה אפשר לשנות חיווטים ולספק לעצמי חשמל. הפאנלים מייצרים זרם ישר. המערכת כוללת ממירים מזרם ישר לזרם חילופי כך שעקרונית אני יכול להשתמש גם בזה וגם בזה. מצברים - שזה חלק מאד יקר ומתבלה - אין במערכת מחוברת רשת.
ראובן אורן כתב:3. כמובן שהנושא של 'מכירה חשמל לח"ח', קצת 'מעקצץ' לי. אני מפנטז על 'עצמאות'. מדוע לא הלכת על זה, אלא על 'הפיתרון הכלכלי' :P מדובר בכמות חשמל בהספק נאה ביותר.(ידוע לי על אחד בזכרון עם מערכת של למעלה מ 100 פנלים שעיקרה, לצורך 'חשמל כשר' לשבת)

:sun: -לספק חשמל לעצמי לא כלכלי בשלב זה. בלי הסיבסוד של ח"ח יקח 15 שנה להחזיר ההשקעה, וזה לפני שהוספנו את מחיר המצברים ושינוי מכשירי החשמל לעבוד על זרם ישר! למי שחי במקום מרוחק שם חיבור לרשת חשמל לא בא בחשבון אז כדאי לעשות ייצור עצמי סולארי (או רוח, או הידרואלקטרי, או הפקת גז מתאן מזבל) במקום גנרטור דיזל
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 27 פברואר 2012,14:04

תמיר
כשראיתי את הכתבה הזו, ישר חשבתי עליך.
בהמשך הכתבה, הוזכיר שאת המכשיר המדובר, ניתן להפעיל ע"י לוח סולארי

אז.. 'תפקיע' לוח אחד מהמערכת הכוללת, לצורך 'הפקת מים'... :P

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצצה לפרויקט האנרגיה הגרדיוזי שמוקם בערבה

הצצה לפרויקט הגרנדיוזי שהוקם בערבה ועשוי להוביל את ישראל לעצמאות אנרגטית

סרטון וידאו באתר גלובס

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000727918

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 27 פברואר 2012,14:04

ראובן אורן כתב:תמיר
כשראיתי את הכתבה הזו, ישר חשבתי עליך.
בהמשך הכתבה, הוזכיר שאת המכשיר המדובר, ניתן להפעיל ע"י לוח סולארי

אז.. 'תפקיע' לוח אחד מהמערכת הכוללת, לצורך 'הפקת מים'... :P

למה להפקיע? להוסיף...
אבל יותר פשוט לחבר את הצנרת שאוספת את מי המזגנים למשאבה המופעלת ע"י אנרגית שמש כדי להביא את המים שהצטברו למיכל שישב על השיש.
כשיש שמש והמזגן עובד, גם המשאבה תעבוד ותכניס את המים שהצטברו אל המטבח (כתבתי בשירשור השני בנושא, שעדיף כמובן לתכנן את צנרת איסוף מי המזגנים שתביא את המים ישר למטבח... אצלי כבר מאוחר לזה)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

Re: הצצה לפרויקט האנרגיה הגרדיוזי שמוקם בערבה

הודעהעל ידי תמיר אילן » 27 פברואר 2012,14:04

ראובן אורן כתב:הצצה לפרויקט הגרנדיוזי שהוקם בערבה ועשוי להוביל את ישראל לעצמאות אנרגטית

סרטון וידאו באתר גלובס

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000727918

העצוב בסיפור הזה שמדובר בטכנולוגיה שפותחה לפני כמה עשורים (כן!) ע"י חברת לוז הישראלית המקורית ונבנתה על ידה בארה"ב עבור אחת מחברות החשמל המקומיות. בארץ, מסיבות של בירוקראטיה ועסקנות פוליטית מנעו בניית פרויקטים כאלה שהיו יכולים להקטין משמעותית את התלות שלנו שאנרגיה מיובאת וע"י כך ללהקפיץ את הכלכלה שלנו ולמנוע את כל הסחיטות הפוליטיות שאנחנו סובלים בהכנעה ("אי אפשר לא להתחשב בדעת המעצמות").

חברת לוז נמכרה לחברת סולל (בית שמש) שסוף סוף הצליחה לצלוח את כל המכשולים הפוליטיים ולבנות פיילוט. נראה כמה זמן יקח לאשר בנייה נרחבת של הפרוייקט כדי לייצר חצי עד 2/3 מתצרוכת האנרגיה שלנו (זה אפשרי) להניע את כל מתקני ההתפלה שנצטרך לעתיד, וואפילו למכור חשמל לשכנים (כאלה שיחתמו על הסכמי שלום אמיתיים איתנו...).

אגב, קמה חברה בשם לוז2 - מיוצאי לוז המקורית - ופיתחו טכנולוגיה אחרת, גם כן לייצור חשמל תרמו-סולארי המבוסס על שדה של מראות שטוחות המכוונות ע"י מחשב לרכז את השמש אל מיכל הנמצא בראש מגדל באמצע השדה הסולארי. המים שרותחים בדוד הזה מפעילים טורבינה (כמו בפרוייקט של המראות הקעורות) שמייצר חשמל. גם הם בנו פיילוט לפני מספר שנים... אני עדיין מחכה לשמוע על הקמת פרוייקט בקנה מידה גדול של טכנולוגיה זאת (שהיא קצת יותר יעילה מהמראות הקעורות).
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

אכן, זה סיפור ישן !
למיטב זכרוני, בבי"ח בילינסון שבפ"ת, יש מתקן סולארי עם מראות, שהותקן אז, בפרסום מינורי והוא מסייע לייצר קיטור למתקנים השונים של בית החולים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: הצצה לפרויקט האנרגיה הגרדיוזי שמוקם בערבה

הודעהעל ידי סקיבה » 28 פברואר 2012,14:04

תמיר1 כתב:חברת לוז נמכרה לחברת סולל (בית שמש)

חברת סולל (בית שמש), נמכרה גם היא לפני כמה חודשים טובים, והיום היא שייכת לסימנס.
צריך לקוות שהאינטרסים של סימנס יביאו לצמיחה של המפעלים בבית-שמש, ולא להתרסקות למניעת תחרות עם אינטרסים אחרים של אותו קונצרן...
בטבע אין תופעות על-טבעיות.
אבל באופן טבעי, יש כמה תופעות נשגבות מבינתנו...

:shake: :nod: ^_^
סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי תמיר אילן » 29 פברואר 2012,14:04

עוד תמונות מסוף יום של שמש (סביבות 16:00)
עברו כ-3 שבועות מאז החיבור לרשת של תחנת כח תמיר1 (שמתם לב שהחשמל אצלכם נהיה קצת יותר יציב :lol: )
היו דוקא שבועות מעוננים באופן לא רגיל עם מעט ימי שמש מלאים.
למרות זאת המונה מראה תפוקה יפה.
כשנגיע לסוף חודש ראשון של הפעלה אדווח על התפוקה, ואם אזכור (או אם זה יענין משהו ויטרח להזכיר לי) אעלה נתונים תקופתית...
קבצים מצורפים
Fronius display-end-of-day.jpg
צג של אחד משני הממירים. 2+ קילוואט בשעה 4 אחה"צ של חורף זה מפתיע לטובה
Fronius display-end-of-day.jpg (11.3 KiB) נצפה 6382 פעמים
Fronius.jpg
מערכת הממירים (DC to AC) וכל החשמליאדה שמסביב
תצלום0310.jpg
צילום פני הגג ואחורי גוש הקולטים הקדמי (2/3 של המערכת)
תצלום0312.jpg
הקולטים בגוש הקדמי של המערכת. 3 שורות עם 33 קולטים סה"כ
תצלום0311.jpg
הגוש האחורי של 15 קולטים ב-2 שורות
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 29 פברואר 2012,14:04

מוריד את הכובע, מול כל מה שהספקת... מדהים!

מעולה !
עד כמה רבה החשיבות של ניקוי תקופתי (?!?) של הלוחות - אבק וכדומה..?

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 01 מרץ 2012,14:04

ראובן אורן כתב:מוריד את הכובע, מול כל מה שהספקת... מדהים!

מעולה !
עד כמה רבה החשיבות של ניקוי תקופתי (?!?) של הלוחות - אבק וכדומה..?

קודם כל הבהרה: ההקמה של הפאנלים נעשתה ע"י חברה מקצועית ומנוסה. היו החלטות וקראתי המון על מוצרים (פאנלים וממירים) והייתי מעורב בתיכנון פריסת הלוחות אך לא בהקמה.

ניקוי תקופתי חשוב! כשיש גשם כל שבוע לא צריך לנקות, אבל בקיץ כדאי , כי האבק מסנן חלק מקרינת השמש
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי אסף א » 01 מרץ 2012,14:04

איך החוזה בינך לבין המתקינים פועל?
במקרה של טיפול תקופתי\בדיקה תקופתית\ תקלה,מי האחראי?
ישר כוח!נראה ממש טוב כול הפרוייקט.
אסף א
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 02 מרץ 2012,14:04

אסף א כתב:איך החוזה בינך לבין ה, לא מתקינים פועל?
במקרה של טיפול תקופתי\בדיקה תקופתית\ תקלה,מי האחראי?
ישר כוח!נראה ממש טוב כול הפרוייקט.

מאחר ואין חלקים נעים אין טיפול תקופתי מתוכנן.
אם יש תקלה יש אחריות מצד החברה שהתקינה על ההתקנה, ויש אחריות יצרן על פאנלים וממירים.
לניקוי אחראי בעל הפאנלים, שיכול לנקות לבד, או לשכור שירותי קבלן ניקוי.
בגג שטוח כמו אצלי, אם לא מתעצלים, לא קשה לנקות.
אני חושב על אפשרות של הצבת חביות ואיסוף מי גשם מהפאנלים לצורך ניקוי בתקופות יבשות (לא מומלץ ניקוי עם מי ברז שמשאירים אבנית אם לא מנגבים מיד ומעודדים קורוזיה של מסגרות הפאנלים.

אם כל בעלי הגגות היו יכולים לעשות זאת, משק האמרגיה שלנו היה במצב הרבה יותר טוב, וזה היה מתבטא גם בביטחון הלאומי שלנו.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי אלעד5 » 04 מרץ 2012,14:04

תמיר1 כתב:
אם כל בעלי הגגות היו יכולים לעשות זאת, משק האמרגיה שלנו היה במצב הרבה יותר טוב, וזה היה מתבטא גם בביטחון הלאומי שלנו.

זה נכון אבל ... רק מלשמוע כמה זה עלה לך ברחתי עם הזנב בין הרגליים לצערי לא לכל אחד יש יכולת לשים מערכת נפלאה שכזו וכל הכבוד לך!
"מי שזורע רוח קוצר סערה..."
אלעד5
גנן עם עתיד

הקודםהבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־132 אורחים