Re: שרשור 'קח - תן' בין חברי הפורום

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: Re: שרשור 'קח - תן' בין חברי הפורום

הודעהעל ידי רונית מ » 17 נובמבר 2020,14:04

בעז1 כתב:מחפש זרעי/שתילי כוסברה, נענע, פטרוזיליה, בזיליקום, לימונית ולואיזה.
דבר נוסף שזכור לי מהעבר, הוא שיש סוג מסוים של טבק (לא לעישון) שמושך אליו חרקים, זכור לי שראובן אם אני לא טועה הביא לי זרעים כאלה בעבר.
לצערי כרגע אין לי שום דבר למסירה, כי אני חושב שכל הזרעים שהיו לי אבדו (למרות שחבל כי שמרתי אותם בתנאים מאוד טובים.

עברתי לדירה חדשה ומתכוון לגדל הרבה עציצי תבלינים.
אני נמצא באזור חיפה וירושלים לסירוגין.

תודה רבה.

לגבי בזיליקום - ממליצה לעשות ייחורים. פשוט לגזור חתיכת ענף בזיליקום שקונים בסופר (או מעציץ של מישהו), להכניס לכוס עם מים, והוא מגדל שורשים.
ככה אני עושה.
אני מזיכרון אז בטח תמצא משהו קרוב יותר לקחת ממנו ענף..
אם מתאים לך - מוזמן לפה, יש לי גם זרעים של שמיר ופטרוזיליה. יש לי גם לימונית שתוכל לקחת אחת עם שורש, ונענע (למרות שהיא נגמרת בחורף, לכן כדאי לשתול באביב).
לואיזה לדעתי לא ניתן לייחר. צריך לקנות שתיל וזה יכול להחזיק כמה שנים. (סובל בחורף, כדאי להתחיל אחרי החורף).
רונית מ
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ארסרט » 18 נובמבר 2020,14:04

שלומות
אשמח לקבל שתילי סתיו/חורף וייחורים שונים מחפש בעיקר שיחי פרי כדוגמת פסיפלורה ופירות יער שונים.
יכול להציע זרעים של סומאק בר, דפנה ושיבא.
עדיפות לאיזור ירושלים והסביבה
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ניסן » 01 ינואר 2021,14:04

בוקר טוב לכולם :)

אני רוצה להכין הורמון עבור ייחורים.
האם יש למשהו מאיזור השרון עץ ערבה?

תודה ובברכה
ניסן
ניסן
גנן חדש