רובוטיקה - התחביב שלי

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

רובוטיקה - התחביב שלי

הודעהעל ידי גיא מ » 23 ספטמבר 2011,14:04

לכל אחד יש תחביב וכמה אנשים אפילו חולקים את שלהם עם חברי הפורום (תחביב חוץ מגינון כן?) ואני החלטתי לחלוק איתכם את התחביב שלי
במשך חמשת השנים האחרונות אני משתתף בתחרות רובוטיקה במסגרת עמותה שנקראת FIRST אנחנו בונים רובוטים ומתחרים איתם, בדרך כלל בתחרות הארצית ביד אליהו
כל שנה יש משימה שונה ורובוטים אחרים, אז הנה סרטון מ 2009 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-q75aAELsuI[/youtube]
בסרטון אני נוהג ברובוט בתחרות על משטח עם שישית מהחיכוך על כדור הארץ(כמו הירח, בשביל לחגוג 40 שנה לנחיתה על הירח)
סתם חשבתי שזה יעניין אותכם

דרך אגב, התחרות הזאת היא לגילאי תיכון, קיימת תחרות מקבילה לגילאים צעירים יותר עם ערכות לגו.
לילה טוב לכולם
גיא מ
גנן עם עתיד

Re: רובוטיקה, התחביב שלי

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 23 ספטמבר 2011,14:04

תחביב נחמד גיא.
אתה יכול להסביר בכמה משפטים איך עובד הרובוט שאתה בונה?
אבי
אבי אלימלך
גנן אורגני

Re: רובוטיקה, התחביב שלי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 23 ספטמבר 2011,14:04

ווואו.. חבל"ז !
לא ידעתי שזה קיים בארץ בכזו רמה גבוהה :o

כן, מצטרף לבקשתו של אבי.. תשפוך פה קצת מידע על הרובוטים וגם, קצת על התחרות המקורית.. הרעיון הכללי הוא 'להאכיל' את היריב בכמה שיותר כדורים ?! או שסופרים פגיעות מוצלחות ו'הטבעות'..

תודה
*מוכנס לתעוד, ל'שרשור הקישורים
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: רובוטיקה - התחביב שלי

הודעהעל ידי מגדלמתחיל » 23 ספטמבר 2011,14:04

גיא התחביב ממש יפה... מצטרף לשאלות על איך התחרות עובדת
מגדלמתחיל
גנן חדש

הודעהעל ידי גיא מ » 23 ספטמבר 2011,14:04

פעם בשנה כל כל הקבוצות בעולם מתחברות לאתר של NASA בשביל לראות בשידור חי את חשיפת המשחק, ומהנקודה יש חודשיים וחצי בערך לבנות את הרובוט, אחרי זה שולחים את הרובוטים לאחסון עד התחרות הארצית, כל קבוצה מקבלת ערכה שבה נמצאים רכיבים שחשובים לרובוט, מנועים, חלקי שילדה בסיסים, אלקטרוניקה וכו' ועל זה כל קבוצה יכולה להוסיף חלקים כל עוד הם קיבלו אישור מFIRST.
לכל קבוצה יש חברה כלשהי שתומכת בה, אם בצורה כספית או טכנית, הרעיון הוא שהילדים בקבוצה יתכננו את הכל ויבצעו הכל לבד אבל למרבה הצער יש כמה קבוצות שבהן מהנדסים של החברות התומכות עושים את הכל.

ועכשיו לתחרות:
המשחק משוחק ברית נגד ברית שבכל ברית יש שלושה קבוצות מה שאומר שלושה רובוטים שמשחקים ביחד נגד שלושה אחרים, במשחק הספציפי הזה מטרת המשחק הייתה להכניס את הכדורים לסל שמחובר מאחורי הרובוטים היריבים תוך כדי נסיעה על המטח החלק הזה, הרובוט שלי(יותר נכון שלנו כי עבדנו בתור קבוצה) בנוי ממברשת מסתובבת שמכניסה את הכדור לסליל כפול שבתוכו יש מוט חיכוך מסתובב, בזכות החיכוך הכדור עולה עד ללמעלה של הרובוט, לתותח, שיורה את הכדור לסל של הרובוט השני, המערכת עבדה אבל היכולת לקלוע בשליטה מרחוק עם התותח הייתה אפסית, במהלך המשחקים היה לנו בסך הכל 3 קליעות... אבל במשחק היה גם לכל קבוצה שחקן שזרק כדורים מחוץ לזירה לסלים של הרובוטים אז עם זה היה לנו יותר הצלחה.

זהו בערך, אה והברית המנצחת בנוסף לעוד שלושה קבוצות שזכו בפרסים מסויימים נשלחות לתחרות העולמית בארצות הברית (סנט לואיס ליתר דיוק).
גיא מ
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ינאי » 24 ספטמבר 2011,14:04

מרתק,
גיא - האם יש שימוש בבקרים של arduino בפרויקטים מהסוג הזה או שיש רק קשר בין השלט לרובוט/מנועים ?
ינאי
גנן באימונים

הודעהעל ידי גיא מ » 24 ספטמבר 2011,14:04

יש בקר ראשי מסוג crio ששולט ברובוט, אחד הדברים הוא שבשביל לשמור על שוויון בין הקבוצות(יש אפילו קבוצה שנתמכת על ידי נאסא ככה שזה יכול להיות די לא הוגן) יש הגבלה על הרבה דברים, נושא מאוד מוגבל זה האלקטרוניקה
גיא מ
גנן עם עתיד

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־102 אורחים