מ י ק ו ר י ז ה

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531


כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

מ י ק ו ר י ז ה

הודעהעל ידי אריה להב » 04 אפריל 2018,14:04

Groundwork BioAg ממזור הוא סטארט-אפ שפיתח שיטה לגידול מסחרי של פטריות מיקוריזה, היוצרות סימביוזה עם הצמח ומשפרות את הגידול שלו.
http://groundworkbioag.com/technology/w ... ycorrhiza/
הנושא שווה שרשור נפרד
כל כן פיצלתי אותו לנושר בפני עצמו
ולמי שמעדיף עברית, מצ"ב תרגום - ככה ככה..
(אבל לא לפספס התמונות באתר שהביא אריה )

ראובן


פטריות שורשים צמחים: סיפור אהבה
ישנם סוגים רבים של פטריות "טובות" היוצרות יחסים סימביוטיים (מועילים לשני הצדדים) עם צמחים. יחסים אלה ידועים כמו mycorrhizae, ואת מיקרואורגניזמים נקראים פטריות mycorrhizal. אלה פטריות מיוחדים ביעילות להאריך את מערכת שורש הצמח עם mycelium - רשת של חוטים מיקרוסקופיים ארוכים הנקראים hyphae. שטח פני השטח של התאית יכול להיות עד פי 100 יותר מזה של שורש הצמח עצמו. זה "מערכת שורש משני" סופג חומרים מזינים בעלי ערך (ומים) כי אחרת הם פשוט לא זמין לצמח.

איך גידולים תועלת?
מעל 90% של צמחים כדור הארץ של כדור הארץ הם mycotrophs - צמחים אשר יוצרים יחסים סימביוטי עם mycorrhizae. פטריות אלו תרמו צמחים זמן רב לפני בני האדם המציא החקלאות. למעשה, צמחים רבים נחשבים mycotrophs חובה, כלומר תלוי mycorrhiza לצמיחה בריאה (כגון תירס, גזר, זית, קנביס). עם זאת, שיטות חקלאיות מודרניות, כולל fumigation, לחתוך ולמלא פילוס, עיקור של התקשורת גדל ואפילו טיל, להשמיד mycorrhizae יחד עם פתוגנים היעד. השילוב של mycorrhizae בקרקע משחזר את היכולת של הצמחים לספוג חומרים מזינים יקרים. כתוצאה משיפור זה באספקה ​​של חומרים מזינים, הצמחים המיקוריזיים הוכחו כמראים בריאות משופרת, תשואות יבולים גבוהות יותר ועמידות בפני מתח.

כיצד ההטבה הסביבתית?
ל- Mycorrhizae יש השפעה ישירה על שישה מתוך שמונה גבולות פלנטריים הניתנים למדידה : מחזור זרחן, מחזור חנקן, שינויי אקלים, שימוש במים מתוקים, שימוש בקרקע וחומציות אוקיאנית. חלק מהמנגנונים המשרתים יתרונות סביבתיים אלה מתוארים להלן:

ההשפעה של mycorrhizae על הפחתה פוטנציאלית של צריכת זרחן הוא דרמטי. זרחן (P) הוא מרכיב כימי כי הוא חיוני עבור צמחים הוא מתחדשת . רוב הצמחים מסוגלים לספוג רק 15% של דשנים זרחן, משאיר 85% עבור ריצה והוביל דישון עודף מסיבי, אשר גורם לזיהום של מקורות מים ואדמה זיהום אצות כחול, שלא לדבר על הכספים האבודים השקיעו מבוזבז דשן כימי . Mycorrhizae מסוגלים להתמוסס באופן פעיל לספוג זרחן, לגייס אותו משטחי קרקע רחבים לתוך הצמח. התוצאה הסופית היא חיסכון משמעותי בצריכת דשני זרחן.
פטריות מיקוריזאליות הן האורגניזמים הידועים היחידים המייצרים גליקופרוטאינים הנקראים גלומלין (הנקראים בשמו של סוג הגלומוס ). Glomalin הוא חומר דביק שפועל "דבק קרקע" כי מחלחל חומר אורגני וקושר אותו סחף, חול חימר. זה מה שנותן הקרקע tilth שלה - זה מרקם חלקלק חלקה של אדמה איכות. Glomalin בו זמנית ממריץ את הקרקע, מוסיף למבנה הקרקע ו ​​sequesters אטמוספרי פחמן כי הוא עבר דרך צמחים symbiont. מחקרים הראו כי glomalin חשבונות עבור 27% של פחמן בקרקע, מה שהופך אותו לאחד הכי משמעותי פחמן כיורים על פני כדור הארץ.

Mycorrhizal hyphae טופס mycelium, רשת פטרייתית כי למעשה מרחיב את מערכת שורש הצמח. חומרים מזינים הם מגויסים ומאוחסנים
אריה להב
גנן מתקדם
 
הודעות: 1054
הצטרף: 27 פברואר 2009,14:04
מיקום: עדי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־6 אורחים

cron