עזרה - עץ אשכולית

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: עזרה - עץ אשכולית

הודעהעל ידי דניאלה » 01 יוני 2020,14:04

תודה רבה ראובן!
בנתיים גיליתי שבטעות השקתי כל יומיים לשעה במקום חצי שעה, כנראה בגלל זה הקישואים התנפחו... בכל מקרה, גם כך הם טעימים :)
דניאלה
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 02 יוני 2020,14:04

דניאלה כתב:תודה רבה ראובן!
בנתיים גיליתי שבטעות השקתי כל יומיים לשעה במקום חצי שעה, כנראה בגלל זה הקישואים התנפחו... בכל מקרה, גם כך הם טעימים :)

:lol:
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דניאלה » 16 יוני 2020,14:04

שלום לכם! חזרתי שוב עם עוד שאלות :)

1. יש לי כנימות ירוקות על התפרחת של התירס. ניסיתי לנגב אותם (עם מגבון שנשטף מהסבון), אבל זה קצת בעייתי, לא מצליחה להוציא את כולם. אני לא חושבת שכדאי לרסס עליהם סבון בגלל שזה ממש בתפרחת... יש פתרון אחר?

2. נגמר לי 'תה הסרפד' מהחורף. יש לי עכשיו בגינה שיח בר בעל עלים קטנים שהשורש שלו אדמדם, זכור לי שכתבת פעם שזה סימן לתכולת נוטריינטים טובה. תמונה מצורפת. יהיה יעיל להכין ממנו 'תה'?

3. הגזע של עץ המשמש שלנו ממש סדוק. בהתחלה חשבתי שאלו שריטות מהציפורניים של החתולות שמטפסות עליו, אבל זה נראה לי יותר מזה, אשמח לשמוע דעתכם.

4. העלים של פנסית דו נוצתית עם כתמים חומים. האם להוסיף השקיה או שמדובר במחסור באחד מהנוטריינטים?

תודה רבה!
דניאלה
קבצים מצורפים
צמח בר.jpg
צמח בר.jpg (66.71 KiB) נצפה 4190 פעמים
גזע משמש.jpg
גזע משמש.jpg (57.44 KiB) נצפה 4190 פעמים
עלים פנסית.jpg
עלים פנסית.jpg (63.75 KiB) נצפה 4190 פעמים
דניאלה
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 16 יוני 2020,14:04

1. עזבי אותן. התפרחת מלאה במיליוני 'תאי זרע' שיפרו 2 עד 3 קלחים במפלס התחתון. אז עזבי את הכנימות..

2. ל'תה סירפדים' יתאימו אכן, צמחים עם שורשים אדומים וכן.. צמחי בר למיניהם בעלי עלים רחבים. רואה כעת ב'טבע' את 'חסת המצפן' הגדולה. מאוד מתאימה!

3. עץ המשמש - נראה שמתישהו, העץ סבל מחוסר מים (אולי.. תקלה בטפטפות או חוסר השקייה) ולאחר מכן, קיבל מים כפי שצריך ואז, הקליפה התבקעה.
אם יש לך 'משחת עצים' - מה טוב. גם אם אין.., מאמין שהעץ יתגבר על כך ו'יחלים' את עצמו
שמרי על מנת מים קבועה ואחידה !

4. לדעתי, אלו עלים הנמצאים בצל. והעץ מעוניין להיפטר מהם, כי אינם מביאים תועלת..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דניאלה » 17 יוני 2020,14:04

תודה ראובן!
רק לגבי העלים של הפנסית - העלים שצילמתי קודם באמת היו בצל. חיפשתי עלים בשמש ושם המצב פחות טוב - תמונה מצורפת. יכול להיות שזה נגרם בשבוע שרב שהיה? כשאני חושבת על זה עכשיו, לא הגברתי השקיה לעצים באותו שבוע.

ועוד שאלה - הפלפלים שזרעתי לא גדלים טוב. גם נבטו הרבה אחרי זרעי הירקות האחרים, וגם אחרי שהעברתי לאדמה גדלים ממש לאט. יש טיפול מיוחד שפלפלים צריכים? (את הזרעים של כל הירקות קניתי ממשתלת 'ירוק', כך שאני מניחה שהבעיה לא בזרעים עצמם).

יום טוב,
דניאלה
קבצים מצורפים
עלים פנסית2.jpg
עלים פנסית2.jpg (58.74 KiB) נצפה 4183 פעמים
דניאלה
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 17 יוני 2020,14:04

כן, לצערי.. הרבה מהפנייות אלי, כאן ודרך 'אמצעים' אחרים, הן לגבי התייבשות עלים ו..האטה בליבלוב..

כל זאת לאחר אותו שבוע חמסין שעברנו. אבל, אני בטוח שכולם יתאוששו בסופו של דבר

מומלץ מאוד.. להנביט זרעים ב'מנבטה' מבודדת - כדי ליצור 'סביבה המנותקת מהסביבה' - ללא משרעת טמפרטורות גדולה בין טמפרטורות היום והלילה.

את השתילים, להעביר לאדמה (אחר הצהריים) כשהם עם 2 זוגות עלים רגילים ואז, ייקלטו ויעלו מהר יותר
כי, הרבה דברים קורים קודם 'למטה', בתוך האדמה - הצמח שולח שורשים לכל עבר ורק אחרי שהתחבר היטב לאדמה, מתחיל להתפרץ למעלה, כעלים, ענפים ופירות

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודם

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־5 אורחים