הנמלים והחומיינים משגעים אותי

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

הנמלים והחומיינים משגעים אותי

הודעהעל ידי may » 30 מאי 2007,14:04

אוף איזו מכת נמלים...
ריססתי עם מי וסבון את הצמחים שחשדתי שיש בהם כנימות שמושכות אותן אבל זה לא עזר
הן התנחלו לי בגינה ומסרבות לעזוב. שמתי פלפל שחור בכמויות והן רק עוברות מטר הצידה...
מה עושים?

לא רק זה, אלא שהתחילה עונת ה"חומיינים" והם אוכלים לי בכל פה מכל הבא ליד בגינה כולל הנענע והריחן ???

יש עצות?
may

אותה בעיה

הודעהעל ידי גילה » 30 מאי 2007,14:04

הגינה שלי מלאה אף היא בנמלים. כמעט כל שתיל , גומתו מלאה בנמלים.
יש פיתרון, או לחילופין, האם זה עלול להפריע לצמיחה? תוצרת המלפפונים שלי טובה למרות הנמלים.
גילה

Re: הנמלים והחומיינים משגעים אותי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 מאי 2007,14:04

may כתב:אוף איזו מכת נמלים...
ריססתי עם מי וסבון את הצמחים שחשדתי שיש בהם כנימות שמושכות אותן אבל זה לא עזר
הן התנחלו לי בגינה ומסרבות לעזוב. שמתי פלפל שחור בכמויות והן רק עוברות מטר הצידה...
מה עושים?

לא רק זה, אלא שהתחילה עונת ה"חומיינים" והם אוכלים לי בכל פה מכל הבא ליד בגינה כולל הנענע והריחן ???

יש עצות?

אתמול בערב, חיכתה לנו הפתעה על שביל הכניסה לבית - גדודים אדירים של נמלים קטנות ושחורות שהגיעו מ.......?!?!?! לא ברור מאיפה.. הטור הגיע מגינת השכנים...
החליטו שהמקום המתאים להם הוא איזה סדר בין אבני האקרשטיין שבאמצע השביל..

הבן שלי, עמד ודיבר עם מישהו, כשהוא יחף, ותוך כמה שנייות, החל לרקוד ריקודים רומניים בצעד תימני מסובך שלא היה מקנה לו הרבה נקודות באותה תוכנית תחרותית בטלויזיה.. כי השיפוט שם, לא משהו.. :lol:

בקייצר.. הייתי חייב 'לרמוז' להן ש...המיקום שבחרו.., לא כל כך מתאים לנו..

לקחתי בקבוק ריסוס שהייתה בו שארית של 'מיצוי טבק באלכוהול', הוספתי לו שארית מבקבוק עראק ששכב במזנון + 'שלוק' של סבון כלים + מים עד שהבקבוק היה מלא

חירפתי נפשי ויצאתי את ה"פלאנגות" הטרודות בהקמת קן חדש בשביל שלנו

ריססתי את כל הבקבוק, על פני כל השביל.. ו..הלכנו לישון

בבוקר התנועה פחתה ונראה שהן שוקלות להזמין חברת הובלות - כי הן עוברות לתחנה הבאה
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 30 מאי 2007,14:04

מה שנקרא אם בארזים נפלה שלהבת...

ראובן, הלא ברור לך שהן פשוט תעבורנה מטר ימינה או שמאלה מהיכן שהשפרצת את הנופת צופים שלך.

ומה דעתך על החומיינים שלי??? שאוכלים את הריחן והמנטה במקומי....
may

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 מאי 2007,14:04

may כתב:מה שנקרא אם בארזים נפלה שלהבת...

ראובן, הלא ברור לך שהן פשוט תעבורנה מטר ימינה או שמאלה מהיכן שהשפרצת את הנופת צופים שלך.

ומה דעתך על החומיינים שלי??? שאוכלים את הריחן והמנטה במקומי....

ח ח ח ח ח ח ח....

זה למעשה הרעיון הכללי. הן לא מפריעות לי בחיים, כל עוד הן בגינה, עוסקות במעשיהן.. אך כשהבן מתחיל לרקוד ואבני האקרשטיין מתחילות לשקוע.. זה מפריע לי.. על כן רמזתי להן בעדינות ונראה שהן הבינו את הרמז וכבר הזמינו חברת הובלות

לגבי ה"חומייני" - חיפושית המלדרה.
תודה לאל, כבר למעלה משנתיים איני סובל מהן. בשנה שעברה, ראיתי אחד או שניים אך זהו.. אין יותר

בעבר, הן הכעיסו אותי ! הבוגרים היו מעופפים ומגיעים לגינה, עם פרחית החרציות והיו פשוט 'קוצרים' את עלי הכותרת הלבנים ומותירים את החרציות, עם קרקפות מקורקפות וקרחות
יצאתי עם קופסה ואספתי אותן בשקדנות.. אחת אחת לתוך הקופסה והעברתי אותן לשטח שיפוט אחר

אני נוטה להאמין כי זה הוריד אותן ממני, כי הן לא הספיקו להתרבות או להטיל ביצים אצלי בגינה ועל כן לא בקעו ה'דרנים' שלהן שיש להם כושר השמדה אדיר באזור בית השורשים של הצמחים, לא פחות מכל דרן אחר או זחלי פרודניה

כדאי להתארגן ל'מבצע מלביש' עליהן ובמשך שבוע, להקפיד ולעקוב ולסלק אותן מהגינה

מקווה שלא אתבדה, השנה החרציות מאחרות ולא פרחו לקראת חג השבועות, אלא עומדות כעת בתחילת פריחתן (אולי ה..'חור באוזון' או משהו אחר..). רוצה לראות אותן פורחות בלבן בלי לראות עלי כותרת נגוסים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 31 מאי 2007,14:04

האם אין איזו אופציה ל"זבקבק" אותן באיזה פתיון שמתאים להם?? ואולי איזה אויב טבעי שצריך לייבא (חתולים וציפורים לא עובד במקרה הזה)?
אני ממש לא רואה את עצמי מלקטת חומיינים כל ערב... במיוחד כשהם מתקיפים חזרה ומיירטים את עצמם עלי...
may

הודעהעל ידי ראובן אורן » 31 מאי 2007,14:04

may כתב:האם אין איזו אופציה ל"זבקבק" אותן באיזה פתיון שמתאים להם?? ואולי איזה אויב טבעי שצריך לייבא (חתולים וציפורים לא עובד במקרה הזה)?
אני ממש לא רואה את עצמי מלקטת חומיינים כל ערב... במיוחד כשהם מתקיפים חזרה ומיירטים את עצמם עלי...

בוקר טוב

אני בד"כ משתדל ליעץ מניסיוני האישי, ולא מ'שמועות' שקראתי או ראיתי באינטרנט..

אני קורא לגינה שלי - "גינה ניסויית" שבה אני עורך כל מיני ניסויים זה כ 12 שנה. לא נבהל מאכזבות או אי הצלחות, וממשיך לנסות.

על כן, לא נזקקתי ל'פיתוח של מלכודת' בנוסח 'זבבוק' או משהו דומה לגבי 'חיפושית המלדרה' - "חומייני", לאחר שהסתבר כי הליקוט שלהן, הוכיח את עצמו בצורה מעולה.

רוב הסיכויים שהם לא 'מגיעים מרחוק', אלא כבר שוכנים אצלך בגינה, באדמה. ה'דרנים' הופכים לחיפושיות בוגרות ומתחילים להשמיד את הצמחייה העילית. אני בטוח שה'דרנים' עשו ועושים נזק גדול יותר לצמחים ע"י אכילת השורשים ובית השורשים, בשלב הרעבתני שלהם כ'דרנים'.

מלכודת כמו 'זבבוק' מתאימה ל'מעופפים' למיניהם, הנכנסים דרך החורים ואחר, מחפשים את דרכם למעלה כאינסטינקט מולד, ושם, אין יציאה ועל כן הם נשארים בבקבוק.

החיפושית - 'חומייני' לא מעופפת הרבה ועוברת מצמח לצמח בהליכה

אם הייתה אצלי מתקפה שלהם, הייתי מנסה להכין מלכודת עם פיסות צמחים מהחביבים עליהם ולבדוק אם זה יעיל ועובד.

אני עדיין חושב שאיסוף שקדני שלהם, יביא את הישועה וימנע מהן להתרבות וליסד דור נוסף שיוטל לתוך אדמת הגינה שלך ויבקע שוב בקיץ הבא

הניסיון שלי, הוכיח זאת ! אין אצלי כבר כשנתיים או שלוש, שום 'חומייני'.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 02 יוני 2007,14:04

טוב, אחרי מה שעברתי הערב אני (כמעט) מוכנה להשתתף באפקט הפחד...
אז ככה - הנמלים חטפו מנה נכבדת מכל מה שהצלחתי למצוא בערך. ואחרי חצי שעה שבו לפעילות מבצעית. אחת אפס לנמלים אבל יהיה סיבוב נוסף!

אח"כ עשיתי "איסוף" חומיינים בגינה, חייבת לומר אחת החוויות הדוחות ביותר בחיי.. אספתי בערך שישים (בלי לגעת בהן רק בעזרת בקבוק פלסטיק, ורק כאלו שנצמדו לקירות). מערכה ראשונה! אח"כ שוחחתי עם שכן שגינתו גובלת ולהפתעתי המנוולות לא מגיעות אליו כמעט בכלל. איך זה יתכן???

טוב. נמשיך במלחמה. תחזיקו אצבעות לכוחותינו. המשך יבוא!
may

הודעהעל ידי ראובן אורן » 02 יוני 2007,14:04

may כתב:טוב, אחרי מה שעברתי הערב אני (כמעט) מוכנה להשתתף באפקט הפחד...
אז ככה - הנמלים חטפו מנה נכבדת מכל מה שהצלחתי למצוא בערך. ואחרי חצי שעה שבו לפעילות מבצעית. אחת אפס לנמלים אבל יהיה סיבוב נוסף!

אח"כ עשיתי "איסוף" חומיינים בגינה, חייבת לומר אחת החוויות הדוחות ביותר בחיי.. אספתי בערך שישים (בלי לגעת בהן רק בעזרת בקבוק פלסטיק, ורק כאלו שנצמדו לקירות). מערכה ראשונה! אח"כ שוחחתי עם שכן שגינתו גובלת ולהפתעתי המנוולות לא מגיעות אליו כמעט בכלל. איך זה יתכן???

טוב. נמשיך במלחמה. תחזיקו אצבעות לכוחותינו. המשך יבוא!

כל הכבוד !

זה מחזק את דעתי ונסיוני ש..החומיינים לא מגיעים מבחוץ אל גינתך, אלא בוקעים מהאדמה אצלך.

איסוף שקדני שלהם, בתקופה זו, ימנע הופעתם בשנים הבאות - כמו אצלי

ולגבי הנמלים. גם אצלי הם ניסו לעשות שוב שרירים, וקיבלו על הראש את דלי מי הסבון של הספונדז'ה מיום שישי. עוד מנה של מי סבון, ועוד אחת והן יפסיקו להפריע. הכמות התמעטה פלאים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 03 יוני 2007,14:04

ובעניין הרגלי הרבייה של היצורים הדוחים האלה -
האם יעזור לי כעת ובינתיים להגן על הצמחים האהובים עליהם במיוחד בעזרת רשתות או שזה לא יעזור כי הם בוקעים כל הזמן מהקרקע?
האם הביצים של השנה יבקעו רק בשנה הבאה?

ובכלל - איפה הם במהלך היום?
may

הודעהעל ידי ראובן אורן » 03 יוני 2007,14:04

may כתב:ובעניין הרגלי הרבייה של היצורים הדוחים האלה -
האם יעזור לי כעת ובינתיים להגן על הצמחים האהובים עליהם במיוחד בעזרת רשתות או שזה לא יעזור כי הם בוקעים כל הזמן מהקרקע?
האם הביצים של השנה יבקעו רק בשנה הבאה?

ובכלל - איפה הם במהלך היום?

לענייות דעתי, קמה אצלך 'התנחלות' של חיפושיות המלדרה' - החמיינים והבקיעה או יותר נכון המעבר מ'דרן' לבוגר, מתבצע אצלך בגינה, באדמה שמתחת לצמחים.
5איסוף שקדני שלהם והרחקתם מהגינה שלך, תקלקל להם את ייסוד הדור הבא. שאם לא כן, זה ילך ויגבר משנה לשנה בכמויות די מבהילות, כשהנזק הלא נראה, גדול מהנזק הנראה - ה'דרנים' הנמצאים באדמה, הינם 'מכונות אכילה' רעבתינייות המחסלות בכל פה את בית השורשים של הצמחים. ראשם נראה כמו ראש של חיפושית אך גופם הרבה יותר גדול ומשמש לאיסוף מזון ואנרגייה לקראת המעבר והטרנפורמציה מ'דרן' לחיפושית בוגרת.

כל שימוש באמצעים הקטלניים הנמכרים בשוק (ויש הרבה שמות של חומרים המוצעים לכל דורש ורעילותם רבה מאוד) יחסל אולי את החומיינים בשלביהם השונים, אך יחסל גם את כל היצורים הסימביוטיים הנמצאים בתוך האדמה והם... חלק בלתי נפרד ממה שאנו קוראים לה - 'אדמה'. ריסוס של חומרים אלו, יהרוג את כולם ויהרוג את האדמה וזי, כל מזיק אפשרי ימהר לבצע את תפקידו בטבע כ 'סניטר' ויבוא לכרסם את הצמחים החלשים כדי להחזירם לאדמה.

על כן, אני חוזר על דעתי שהשיטה הטובה והבריאה ביותר, היא האיסוף השקדני שלהם והרחקתם מהגינה שלך, כך הם לא יתרבו והמופע שלהם, בגינה שלך, ילך ויתמעט, עד שלא יופיעו יותר, כמו אצלי.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

טוב, אז היום נצפו פחות נמלים, אבל חומיינים היו בשפע
הערב אספתי בערך מאה ויש עוד הרבה עבודה...
קיבלתי הצעת ייעול מעניינת - שואב אבק! מחר אני מקווה לנסות ואעדכן. נראה אם זה לא ישאב לי את הצמחים במקום את החיפושיות (יש לי דייסון בגלל החתולים).
may

may כתב:טוב, אז היום נצפו פחות נמלים, אבל חומיינים היו בשפע
הערב אספתי בערך מאה ויש עוד הרבה עבודה...
קיבלתי הצעת ייעול מעניינת - שואב אבק! מחר אני מקווה לנסות ואעדכן. נראה אם זה לא ישאב לי את הצמחים במקום את החיפושיות (יש לי דייסון בגלל החתולים).

ואיי... ואייי.... ואיי.. אחלה התקפה יש אצלך..

כל הכבוד על הרעיון של ה'שואב אבק' !

אם זה עובד.., אז עם סיום ה'שאיבה' המשיכי להפעיל את השואב ותני לו בפיה..., ריסוס של אחד מהחומרים 'נגד ג'וקים' שיש לך שם באארון שמתחת לכיור.. אחרת הם יתחילו לזחול מהשואב אבק החוצה.

כך לימד אותי איזה מומחה ל'קרדית האבק' ושאר פרעושים האוהבים לקפץ על השטיחים בבית.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ראובן יקירי מתחת לכיור אין לי כלום כי יש לי פשושון בן שנתים וחצי, וגם בארון למעלה יש רק מוצרים של אקובר ותרסיס ביולוגי נגד פרעושים (שדווקא נתגלה כקוטל נמלים יעיל).
אבל הרעיון ברור - אני אדאג לחנוק אותם היטב.
גועל נפש אמיתי, עוד מעט הם ירדפו אותי בביעותים.

איך, איך, איך יכול להיות שאין להן אויב טבעי? אני אמשיך לחפש גם פתרון כזה במקביל.
may

may כתב:ראובן יקירי מתחת לכיור אין לי כלום כי יש לי פשושון בן שנתים וחצי, וגם בארון למעלה יש רק מוצרים של אקובר ותרסיס ביולוגי נגד פרעושים (שדווקא נתגלה כקוטל נמלים יעיל).
אבל הרעיון ברור - אני אדאג לחנוק אותם היטב.
גועל נפש אמיתי, עוד מעט הם ירדפו אותי בביעותים.

איך, איך, איך יכול להיות שאין להן אויב טבעי? אני אמשיך לחפש גם פתרון כזה במקביל.

אוייבים טבעיים?!

בטוח שיש להם.. במקום המוצא שלהם.. איראן

הבעייה היא שהם "עולים חדשים" בארץ... וכנראה שאין להם עדיין אוייבים טבעיים כי ... האוייבים הטבעיים שלהם, כאן בארץ, לא למדו עדיין לאכול אותם.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 06 יוני 2007,14:04

אתמול אני ובעלי עשינו עליהן פשיטה רצינית עם שואב אבק.
העסק אכן עובד והן נשאבו בכמויות.

העניין הוא שזה מתחיל להיראות לי סיזיפי..כל ערב מחדש נראה שיש כמויות אדירות.

בגלל זה מאוד מעניין אותי מחזור הרבייה שלהן - אני לא מוצאת כלום באינטרנט. אני יוצאת לכולם בקריאת עזרה - ראובן, ברשותך פותחת עוד הודעה על זה כדי שישימו לב - כל מידע שיש לכם על החומיינים שיכול אולי לעזור אנא שתפו.
may

הודעהעל ידי ראובן אורן » 06 יוני 2007,14:04

may כתב:אתמול אני ובעלי עשינו עליהן פשיטה רצינית עם שואב אבק.
העסק אכן עובד והן נשאבו בכמויות.

העניין הוא שזה מתחיל להיראות לי סיזיפי..כל ערב מחדש נראה שיש כמויות אדירות.

בגלל זה מאוד מעניין אותי מחזור הרבייה שלהן - אני לא מוצאת כלום באינטרנט. אני יוצאת לכולם בקריאת עזרה - ראובן, ברשותך פותחת עוד הודעה על זה כדי שישימו לב - כל מידע שיש לכם על החומיינים שיכול אולי לעזור אנא שתפו.

חופשי חופשי
גם אני עיינתי וביצעתי חיפושים רבים באינטרנט על החומייני - חיפושית המלדרה - מלדרה מטרידה - MALDERA.. וכו'

הפתרונות המוצעים הם פתרונות הדברה לא אורגניים, כמו 'דיזיקטול' ושאר חומרים מסוכנים שרובם מכילים חומרים מסוכנים כמו 'זרחן אורגני' הפוגע בדרני החיפושיות ובחיפושיות בעודן בתוך האדמה.

הפתרון ההגיוני והאורגני, מעבר לאיסופם השקדני והמעייף, הוא .. מלחמת חורמה בחיפושיות המתחבאות באדמה וכן בדרנים שלהם, ע"י הצפת האדמה ב'מי סבון'. ייתכן שזה יפגע במידה מסוימת גם בצמחים שבגינה, אך לא ירעיל את האדמה. האדמה תדע לספוג את זה ולפרק את הסבון, במשך הזמן.

נראה שהנגע אצלכם חזק מאוד ו..אין ברירה ! אתם חייבים לעצור את הרוטינה הזו שלהם, של ההתרבות והטלת הביצים באדמת הגינה שלכם. הם לא באים מבחוץ, הם באים מבפנים, מתוך האדמה, שם הם הוטלו וגדלו כדרנים וכעת - חיפושיות בוגרות

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 06 יוני 2007,14:04

מה דעתכם על חומרי הדברה שמורשים לחקלאות אורגנית - כמו אלה המכילים פירטרום?

שוחחתי עם ביו בי ואין כל מדביר טבעי בארץ למלדרה. הם אמרו שקשה מאוד להתמודד עם החרק הזה באמצעים אורגניים ואפשר לנסות חומרים שמורשים בחקלאות אורגנית. אני לא ששה בעניין, אבל אשמח לשמוע דעות של חברי הפורום וכיצד חומרים כאלה השפיעו על גינותיהם
may

מצטער על ההצתה המאוחרת

הודעהעל ידי braveman » 20 יוני 2007,14:04

בשבוע האחרון יש בכל האיזור שלי (אני גר בטבעון) התקפת חומיינים כמו בסרטים.
אתמול זה הגיע גם אלינו לחצר, ואני לא בדיוק בטוח מה לעשות. יש לי כמה שאלות אליכם חברי פורום יקרים:
1) כל התכשירים (אורגניים ולא אורגניים) שהעלתם במהלך הדיון - איפה אפשר לרכוש אותם? איזה סוג חנויות?
2) לגבי הקטע של מים וסבון, אפשר קצת יותר פירוט לא בדיוק הבנתי. מה הכוונה להציף את האדמה?

אשמח לתשובה מהירה, אני רוצה להכין את הכל עוד לפני רדת החשיכה (שאז הם יתקפו שוב...)
braveman

הודעהעל ידי may » 20 יוני 2007,14:04

תכין שואב אבק.... (-:

אגב ראובן, לא השבת מה דעתך על חומרי ההדברה האורגניים (פירטרום), אשמח לדעת מה אתה חושב בנושא והאם הם יעילים. בעיקרון האם הם רק דוחים אותן מהצמח או שהם מרעילים אותן?
ויש לי שאלה נוספת - האם מיצוי שום או ניקוטין יכול להועיל?
may

הבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־108 אורחים