חתולים בגינה - דיונים + טיפים

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

חתולים בגינה - דיונים + טיפים

הודעהעל ידי סופיה » 22 יוני 2011,14:04

קיץ טוב לכולם. אני יודעת שזה לא הפורום הנכון עבור שאלות על חתולים אבל, היי, אני לא סומכת על אף אחד אחר חוץ מכם :lol:
יש לי חתול שאימץ אותי כשניכנסתי לדירתי החדשה. הוא פשוט היה בחצר וכאילו חיכה לבואי. אף אחד, כולל בעלי הבית שלי, לא ראו אותו דקה קודם לכן. התחלנו בתור ידידים רחוקים. אני חובבת כלבים מושבעת ואף פעם לא גידלתי חתול ובכלל אסור לי לגדל בעלי חיים בשטח שבו אני גרה.. אבל, באהבה אין חוקים והיום אכן מדובר באהבה גדולה. הוא נאמן כמו כלבלב והאמת.. שגם אני :) בכל מקרה, השאלה היא די פשוטה: בינתיים אני קונה לו אוכל שבמונחים של החנות נחשב רגיל/בסדר. לא יקר או זול מדי. הייתי רוצה לדעת יותר בנושא, אחרי הכל יש לי אחריות מלאה על קיבתו. אם למישהו יש המלצות/הסברים לגבי אוכל ותזונה, אשמח לשמוע. אפשר גם לכוון אותי למקורות אינפורמציה אחרים באינטרנט. אמנם יש לי וטרינר ליד הבית אבל האוכל שהוא ממליץ עולה הון שאין באפשרותי לממן. אציין גם שאני מחפשת מידע על אוכל יבש בלבד ושהחתול ל-א יקבל אוכל של בני אדם. תודה.
סופיה
גנן עם עתיד

Re: חתול

הודעהעל ידי איילגרשון » 22 יוני 2011,14:04

קודם כל כאוהב חתולים מושבע אני חייב לציין שקרה לי בדיוק אותו הדבר לפני 8 שנים וככה התאהבתי בהם לאחר ילדות שבה דיי חונכתי לא לאהוב אותם.
אסור לתת לו בחיים אוכל של בני אדם כי אז הם מתרגלים ולא אוכלים את היבש, הם ממש לא טיפשים וגם יודעים להפעיל את רגשות האשם שלך במיאו אחד חמוד.
יש המון סוגים של אוכל לחתולים, מה שהווטרינר ממליץ זה בדרך כלל הכי טוב אבל בטוח שאת מה שהוא מציע את יכולה למצוא בהרבה יותר זול אונליין. תבררי.
בלי קשר לזה כל אוכל לחתולים צריך להספיק לו מאחר ואם לא היית מאכילה אותו התזונה שהוא היה מקבל לא היית יותר טובה :) בוודאות. אבל הם שורדים...
איילגרשון
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 22 יוני 2011,14:04

לאחר כ 16 שנים של גידול דורות רבים של חתולים בחצר (רק 3 מיוחדים, זכו לאישור כניסה הבייתה ובצדק!) ובסיבוב אחד גם היו לנו 16 חתולים במכה אחת, מ 2 אימהות שנולדו אצלנו והקפידו על שגרים של 3 חתולים.., כל אחת ונכדים ונינים
אף אחד לא מת ממחלה או ממשהו דומה - רק הרעלה של אנשים רעים, או דריסה ע"י אנשי ההיי-טק הדוהרים וממהרים כל הזמן (לאן?!)

אז מכן, אני יכול לציין שהם קיבלו תמיד אוכל מעורב - חלק משלנו והשלמה, אם חסר.. ממזון יבש

ואנחנו בית צמחוני ב80% !
הרבה שאריות של בישולים צמחוניים ! כן! וגם בשר, מדי פעם.

הכי בריאים שבעולם ! ולא צריך להאכיל כל יום ! תחשבי טבעי !

ובלי חלב או מוצריו ! רק אם מדובר בגור עד שנה.

אורז, פתיתים, קוסקוס, עם מעט בשר - והבריאות נוטפת !
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דניאלצ » 22 יוני 2011,14:04

אני רק ממליץ, בשבילך ובמובן מסוים גם בשבילו/בשבילה - סירוס/עיקור.
עם כל כמה שזה לא נעים, העולם לא צריך עוד חתולים קטנים שימותו מרעב ומקור, ולסבול מעוד נזק אקולוגי שחתולים גורמים (ואני אומר את זה כבעל חתול, וכחובב חתולים עד מאוד).
עיריית תל אביב מעקרת על חשבונה חתולים, ויש ארגונים שיעשו את זה מאוד בזול אם תביאי אותו אליהם - אצל וטרינר זה לא מאוד זול (אבל עדיין, מומלץ).
בהצלחה, וחתולים זה אושר!
דניאלצ
גנן באימונים

דניאלצ כתב:אני רק ממליץ, בשבילך ובמובן מסוים גם בשבילו/בשבילה - סירוס/עיקור.
עם כל כמה שזה לא נעים, העולם לא צריך עוד חתולים קטנים שימותו מרעב ומקור, ולסבול מעוד נזק אקולוגי שחתולים גורמים (ואני אומר את זה כבעל חתול, וכחובב חתולים עד מאוד).
עיריית תל אביב מעקרת על חשבונה חתולים, ויש ארגונים שיעשו את זה מאוד בזול אם תביאי אותו אליהם - אצל וטרינר זה לא מאוד זול (אבל עדיין, מומלץ).
בהצלחה, וחתולים זה אושר!

כבר עצרתי כאן, כמה פעמים התחלות של ויכוחים בנושא זה.

אבל, לא איכפת לי לפתוח את הנושא, כי ממילא זה השם של השירשור - 'חתול'. אבל..כל זמן שהדיון יישאר תרבותי ובלי 'גלישות' !

אתחיל !

למה לסרס ?!
זה טבעי? זה בריא? למי זה בריא ?

מי מנסה לשנות סדרי עולם ולהשתלט על הטבע ומעשי אלוהים ?!
מעולם לא עיקרתי ולא סרסתי ולא אעשה זאת לעולם! כל החתולים שנולדו אצלי, מצאו בתים חמים בכל רחבי הארץ ועו"הזמינו" אצלי עוד ! כי אצלי, הגורים גדלו עם האמא עד לגמילה מלאה והיא לימדה אותם לצוד ועל כן, כולם גדלו כ"חתולי שמירה" למופת.

בלי כעס ! בכיף !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי may » 22 יוני 2011,14:04

הי סופיה,

אני בענייני חתולים כבר 30 שנה, ולגבי מזון, חד משמעית לא לקנות מזון יבש זול! זה מלא באפר וכל מיני דגנים וקטניות שלא מתאימים לעיכול בקיבה של חתול. הדבר מביא למחלות כרוניות בכליות וכבד, איכות חיים לא משהו ומוות מוקדם הרבה ממה שהיה לו קיבלו תזונה טובה.
שימי לב לרשימת המרכיבים על האריזה הרכיב הראשון צריך להיות עוף ואחוז החלבון גבוה. זה קיים רק במזונות היקרים יותר (אייאמס, רויאל קנין, סיינס דיאט) אבל אז גם כמות ההאכלה ליום היא בערך חצי מאשר הזולים כך שבחישוב כללי זה לא הרבה יותר יקר. בנוסף, קניה של שק גדול (10 קג' ומעלה) מוזילה משמעותית את העלות לקג' ולחתול אחד תספיק לך לחודשים רבים מאוד.
אפשר להוסיף תוספות מהמטבח כמו שראובן ציין, אבל יש חומרים רבים שאנו אוכלים ועלולים לפגוע בחתולים וזה לא מומלץ למגדל המתחיל. למתחילים הייתי מסתפקת במזון יבש טוב, ותוספת (לא חייבים) של עוף בשר או ביצים מבושלות/מטוגנות בלבד. וכמובן מים טרים ונקיים זמינים כל הזמן יותר חשוב אפילו ממזון.
ראובן כבר יודע שאנחנו חלוקים בעניין העיקור/סירוס, בעיני חובה ויש הצדקות רפואיות ומוסריות. אנחנו לא חיים לצערי בסביבה "טבעית"..
(גם מה שקרה לי עם התרנגולות רק הוכיח לי שוב שכמה שהייתי רוצה לחיות טבעי, כל עוד אני לא גרה במצפה מבודד בגליל, בלי שכנים, כבישים, מזהמים מכל הסוגים ומכל עבר...זה כנראה יהיה בגדר חלום).
אם יש לך שאלות אשמח גם לענות במסר.
may

מאי
לא צריך מסרים. נהפוך הוא..
החלטתי שיהיה זה שירשור על חתולים.. אז חופשי..
כולם יעניקו מניסיונם ויחוו דעתם והאחרים ילמדו..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דניאלצ » 22 יוני 2011,14:04

ובכן - קודם כל אקדים ואומר שהנושא הוא לא ממש *בנפשי* - כך שאין סיכוי שהויכוח יתלהט יתר על המידה. :-)

בנוגע לטבעיות הסירוס - אכן, זהו אינו דבר טבעי. מצד שני, חתולים, או יותר נכון, חתולי בית, אינם דבר טבעי גם כן - כלומר, הם כמובן חיה, אפילו חיה שמקורה בטבע, ואפילו חיה שמסתדרת בטבע היטב (גם היום, בגירסתם המתורבת) אבל הם ללא ספק לא יצור שחי בצורה טבעית. אחת הסיבות המרכזיות לתפוצה הרחבה של חתולים (בארץ, לפחות) היא נשמות טובות (ללא ציניות כלל) שמאכילות אותם, וחיות שיש להן מקורות מזון בלתי מוגבלים מתרבות ללא הגבלה. הבעיה עם זה היא כפולה, לדעתי.

קודם כל, אין לי ספק ראובן, שחתולים שגדלים אצלך גדלו להיות חתולים לתפארת, באמת. הבעיה היא אלה שלא גדלו אצלך - אתה יכול לשער כמה גורים נולדו לזכרים שחיו אצלך ולא סורסו בתקופות הייחום? אני בטוח שהחתולים אצלך היו בריאים וחזקים (וטוב שכך!) ואני בטוח שהם הזריעו מגוון נקבות באיזור, ונקבות אלו, שלא היו אצלך המליטו עשרות גורים. הבעיה היא, כמובן, שגורים כאלה נולדים פעמים רבות לחיים קשים מאוד ומלאי סבל, ורבים מהם מתים. אלו שלא, גדלים להיות עוד חתולים אשר מתרבים וכן הלאה.
הבעיה השניה היא, כמובן, שריבוי החתולים פוגע אנושות בבעלי חיים קטנים יותר - לטאות, ציפורים ופרוקי רגליים למיניהם. כולנו מכירים ומתגאים בחתולים שלנו שתופסים עכברים ושאר מירעין בישין, אבל שוכחים שחתולים לא בוחלים גם בלטאות, שממיות, ציפורים וכו' - הבעיה העיקרית עם חתולי בית היא שאינסטינקט הציד שלהם אינו קשור לרעב, הם יצודו (ישחקו) בכל הזדמנות, והם ממילא שבעים ומאושרים רוב הזמן.
הנזק האקולוגי לחיות הקטנות בעיר הוא עצום, וכתוצאה מזה כל המארג נפגע (ומי כמוך ראובן, יודע על חשיבות המארג).
לבסוף, יש בעיה של התפראות חתולי בית, והעובדה שהם חיה די פראית בבסיסם פוגעת גם בטבע ממש, ולא רק בעירוני (למשל, כבר אי אפשר למצוא חתולי בר טהורים בארץ, חוץ מבגולן ובשפלת יהודה, עקב העובדה שרובם הזדווגו עם חתולי בית).

ועכשיו, אולי באופן מפתיע, אני אומר שגם סירוס/עיקור הוא ככל הנראה לא דבר אפקטיבי - לא כל עוד אנשים מאכילים חתולים, ומאסה *קריטית* של אנשים מסרסת/מעקרת.
ולכן, השורה התחתונה שלי היא דווקא מפתיעה - אני חושב שאם יש למישהו בעיה עקרונית עם סירוס/עיקור, שלא יעשה את זה, הכף פה נוטה למצפון, ולא לאקולוגיה.
וחוץ מזה, גורי חתולים זה חמוד ביותר, אין ספק (לחתולה של הוריי היו 15 כאלה במהלך חייה הארוכים, כולם מצאו בית חם, אני רק חושש לילדיהם וכו'...).

יצא ארוך ממה שציפיתי, אבל לא נורא. :-)
דניאלצ
גנן באימונים

גם אנחנו חיינו פעם בטבע והפכנו ל'חיות אורבניות' ויחד איתנו, נדדו בצמוד אלינו, כלבים וגם חתולים בחיי שיתוף סימביוטיים.

הג'ונגל שבטבע, על כל סכנותיו, התחלף בג'ונגל האורבני.

זה לא משנה אם החתול נדרס ע"י מכונית או ע"י נמר
הנמרים האחרונים שהסתובבו בסביבות עין גדי, ניקו את הקיבוץ מחתולים - טרפו את כולם ונדמה לי שהיו גם כמה תקיפות של כלבים.. זה היה מזמן..!

כעת, בעיר, הם נדרסים ע"י מכוניות או נטבחים ע"י ונדליסטים וחולי נפש למיניהם. זו הבקרה הטבעית שלהם, בג'ונגל האורבני. נכון, אני מקבל צביטה בלב, למראה של גווית חתול על הכביש, באותה מידה כמו צפייה ב'טריפה' בסרנגטי, במסאי מארה ובכל פאר אחר. זה הטבע ואני עצוב מזה, אבל.. זה הטבע והוא לא בשליטה שלי. על מי לרחם קודם, על הגדי שנטרף או על הצ'יטה שפספסה את הצבי המהיר ו..נשארה רעבה עוד 10 ימים ואחרי כן, מתה מרעב..
ישנו הסיפור הידוע על 3 הנזירים, על גדות הגנגס והעיט השולה דג מהמים...

המבע האטום על פניהם של החתולים והחתולום המסורסים והמעוקרים.. גורם לי להשתנק מעצבות, כעס וכמעט בכי..
וכלבים מסורסים, שאיבדו את חדוות החיים ונראים כמו חבייות מהלכות..
לא! ממש לא.
משפחת הבולבולים, איבדה גוזל אחד שנתפס ע"י אחד מחתולי בעבר. זה היה עצוב מאוד ! אנחנו מכרים ותיקים...

למדתי מכך ואת קערת השיכשוך או צלחת ההאכלה, העליתי למפלסים גבוהים יותר, כאלה שחתולים לא יודעים להגיע אליהם.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי מירב » 22 יוני 2011,14:04

ראובן,
יש לי ששה חתולים- חמש נקבות וזכר, הנקבות מעוקרות והן ממש לא אפטיות
היתה לי פעם נקבה שהמליטה- ארבעה שחורים אף אחד לא רצה לאמץ וכולם נשארו אצלי
אחרי כמה זמן שני הזכרים נעלמו.
זה קורה הרבה עם זכרים כי הם נלחמים ונודדים רחוק מהבית
הבעייה העיקרית עם זכרים לא מסורסים זה שהם כל הזמן פצועים ממלחמות, רזים וככה מתים בגיל צעיר
מירב
גנן חדש

הודעהעל ידי אנונימית » 22 יוני 2011,14:04

מומלץ לקנות אוכל פרימיום רואיל קנין, או פורופלן, רואיל קנין עם הרבול של בוגרים משקל 10 ק''ג עולה 270 ש''ח ,ולא לת חלילה שוקולד, בצל,תפוחי אדמה,אקמול, אוכל מתובל , חלב רגיל ,כל הדברים שציינתי הם רעילים לחתולים!
בהצלחה !
‏‏עותק של 5_0_1_12701_20090404230429.jpg
‏‏עותק של 5_0_1_12701_20090404230429.jpg (57.46 KiB) נצפה 9436 פעמים
"וזכרת את השם אלוקיך כי הוא נותן לך כח לעשות חיל"
סמל אישי של המשתמש
אנונימית
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 23 יוני 2011,14:04

מירב כתב:ראובן,
יש לי ששה חתולים- חמש נקבות וזכר, הנקבות מעוקרות והן ממש לא אפטיות
היתה לי פעם נקבה שהמליטה- ארבעה שחורים אף אחד לא רצה לאמץ וכולם נשארו אצלי
אחרי כמה זמן שני הזכרים נעלמו.
זה קורה הרבה עם זכרים כי הם נלחמים ונודדים רחוק מהבית
הבעייה העיקרית עם זכרים לא מסורסים זה שהם כל הזמן פצועים ממלחמות, רזים וככה מתים בגיל צעיר

מירב
היו לנו כבר הרבה זכרים שנולדו אצלנו וחיו הרבה שנים ונלחמו וחזרו פצועים וזבי דם וטיפלתי בהם וחבשתי את פצעיהם. והיו גם זכרים שחיו אצלנו במקביל ולא רבו ביניהם - כולם בהרמוניה יפה, כי זה הדבר היחיד שאני דורש מהם והם עשו זאת !
דוגמא ?! 'סולו' הזכר הג'ינג'י הענק, היה אח של 2 אימהות למופת! שתיהן המליטו, כמעט במקביל, שגרים של שלושה. כשאחת מהאימהות הייתה יוצאת להתאוורר, הוא היה מקבל פיקוד ושומר על הקטנים, עד שהאמא, אחותו, הייתה חוזרת מחילוץ העצמות בשכונה ואז.. היה מניח את כפו על ראשה ו..'מעביר פיקוד' - פשוט מדהים. את הזכרים הבוגרים מהגורים, הוא היה מוציא לטיול לימודים בשכונה - שוב מדהים ! הולך איתו וחוזר איתו כמו 'מאסטר'. אפשר ליצור הרמוניה מדהימה בגינה! הייתי צופה בהם ארוכות ונזכר בלהקות האריות שבהם צפיתי באפריקה - אותה התנהגות 'משפחתית'.

אולי כמה תמונות.. להמחשת ההרמוניה :geek:

זה 'סולו' במלא תפארתו
סולו.jpg

אחד מהיחידים שהורשו להיכנס חופשי הביתה
סולו2.jpg

בתור דוד, היה מטפל בגורים של אחיותיו
סולו וסנואובול1.jpg

את סנואובול הלבן המקסים, היה מוציא לטיולי התבגרות ודואג להחזיר אותו, עד שהתבגר והכיר את השכונה.
סולו וסנואובול.jpg

רוצה עוד הרמוניה ?! תחזיקי חזק ! :)
סנואובול הלבן, היה מבלה את הצהריים, אצל הכלבה של השכנים - 'מגי'.
היא הייתה קוראת לו ל'שעת יניקה' קבועה בצהרים (ויש כמובן עוד ועוד תמונות, בלי סוף של הרמוניה..)

סנואובול יונק ממגי.jpg

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: חתולים בגינה - דיונים + טיפים

הודעהעל ידי סופיה » 23 יוני 2011,14:04

וואו! איזה כיף שהתפתח כאן כזה שרשור מעניין/מרגש/מלמד! תודה על כל ההצעות לגבי תזונה. מנסיון עבר לגבי החתול הספציפי הזה - אוכל של בני אדם עשה לו לא טוב, אז אשקיע במזון יבש מאיכות טובה. ולגבי הסירוס - התמזל מזלי וגיליתי לאחר חודשיים שהוא היה אצלי שהוא לא חתולה שאולי צריך לעקר אלא חתול מסורס. כנראה שהיה שייך למישהו לפני. בכך נחסכה לי החלטה לא פשוטה ולדעתי בזכות זה הוא שורד ואף נמנע מהמריבות האיומות בין גדודי החתולים שהשכן שלי מגדל ומאכיל על סף ביתו. האם הוא אדיש?? אולי כשיהיה מבוגר יותר.. ואז ירגע קצת :) אם היה מי שיכול לטפל בכל החתולים והכלבים שמסתובבים ברחובות, כמובן שלא היה צורך להתערב, אבל המצב היום רחוק מלהיות אידיאלי והחיות תלויות בטיפול שלנו, לכן אנחנו זקוקים להפעיל שיקול דעת בריא. כשיהיה לי מחשב, אעלה לכאן תמונות של הקסם היפהפה הזה. 
סופיה
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי אנונימית » 23 יוני 2011,14:04

ראובן שלום,
איזה חתולים יפים , במיוחד הג'ינג'י, לגבי חתולי רחוב, היום אין כמעט חתול רחוב שלא מטופל יש אנשים מאכילים חתולי רחוב באופן קבוע.
סמל אישי של המשתמש
אנונימית
גנן עם עתיד

בייחוד אצלנו בזכרון
מי שהתחבר למקום כ'מושבה חקלאית' ולא ב"בית דירות / פנטהאוז" :puke:
כי אצל החקלאים זה בדם - דורות של דורות של דורות ואף אחד לא מעקר או 'תולש אשכים'..

כמו סנואובול שיונק מהכלבה, כך בחצרות - חתולים עם תרנגולות ואפרוחים.. כמו שצריך להיות

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אסף א » 23 יוני 2011,14:04

אנונימית כתב:מומלץ לקנות אוכל פרימיום רואיל קנין, או פורופלן, רואיל קנין עם הרבול של בוגרים משקל 10 ק''ג עולה 270 ש''ח ,ולא לת חלילה שוקולד, בצל,תפוחי אדמה,אקמול, אוכל מתובל , חלב רגיל ,כל הדברים שציינתי הם רעילים לחתולים!
בהצלחה !
‏‏עותק של 5_0_1_12701_20090404230429.jpg

אצלנו מאכילים חתולים באוכל מתובל,חלב,תפוחי אדמה,בצל והאמת שהם די אוהבים את זה
אסף א
גנן עם עתיד

הכי חשוב.. להוסיף, פעם בשבוע שן שום מעוכה למזון!

לפי גודל החתול / כלב
שן קטנה ליצור קטן, שן גדולה ליצור גדול

מה זה עושה?! מרחיק ביעילות פרעושים ושאר טפילים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אסף א » 23 יוני 2011,14:04

גם לחתולים?
שמעתי שלחתולים אסור שום.
אבל אחרי שרואים חתול נהנה מאוכל מרוקאי מפוצץ בשמן ושום זה מוטל בספק.
אסף א
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי אנונימית » 23 יוני 2011,14:04

אסף שלום,
אתה בודאי לא רואה אותם סובלים שנותנים להם מאכלים כאלה,התוצאות הם באים עם הזמן, :mrgreen:

ראובן שלום,שום מותר לתת לחתולים,זה בריא ומחסל להם את התולעים.דרך אגב זה נדיר שבעלי חיים שונים חיים ככה ,הג'ינג'י הוא טאבי מקרל,מדהים!
69541.jpg
69541.jpg (6.28 KiB) נצפה 9370 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אנונימית
גנן עם עתיד

רק לזכור שחתול נחשב 'כלב קטן' ועל כן - שן שום קטנה או חצי שן

אצלי או 'אוכלי חינם' - חחחחחח :lol:
החתולים ואנחנו חיים בסימביוזה - אנחנו מטפלים במזון ובבריאות שלהם והם עוסקים בשמירה ואבטחה. תמיד בחוץ.. משחרים לטרף!

היה פעם חתול גזעי במיוחד - 'גולי' ז"ל שהיה ממש 'גוליבר' - "טיגריס" ענק בצבעי אפור מיוחד מזן 'סילבר גריי'.

הוא היה ענק וחתיך.., משהו מיוחד.. אללה ירחמו..
כואב לדבר עליו. בכיתי כשהרגתי אותו..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־93 אורחים