ל'יוסי חווה' ולכל חסרי המעופפים

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

ל'יוסי חווה' ולכל חסרי המעופפים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 29 יוני 2011,14:04

הבנתי שאצל חוה ויוסי, בגינה, לא מבקרים הרבה או 'בכלל' דבורים וא שאר 'מאביקים מעופפים'.
דעתי היא שאולי, דבורי דבש, לא מגיעות, כי אין אולי כוורות בסביבה, אבל 'מעופפים מאביקים', יש תמיד, בכל מקום ולוקח להם זמן להכיר את הגינה שלכם. אז כדאי לנקוט בכמה פטנטים כדי למשוך אותם אליכם וכמובן, כמה פטנטים, כדי להשאיר אותם בסביבה.

אז.. נתחיל ב..'פרסומא דניסא' - הפצת "פלאיירים" על הגינה האורגנית, שלכם ! כדי למשוך אותם.

א. הרבה צבע - פרחי נוי מצבעים שונים - עדיפות לאדומים וצהובים - כמו לדלועיים - בכל פינה ופינה בגינה, בכל המפלסים ! גם בערוגות משתרעות וגם. שיחים כמו יסמין, ויסטריה ו'עצים' כמו פפאיה ושאר טרופיים.

ב. הרבה ריח ! כמו ב.. א'

ג. 'קערות שיכשוך' - עם מים! לא רק לציפורים ! גם ה'מעופפים' צמאים! ואם הם ידעו שיש בגינה מים, לא יפחדו לעוף מרחוק.
מקמו את קערות השכשוך (כל תחתית של עציץ מתאימה לכך !) בגובה של כ 1.5 מטר מהאדמה, כדי שלא לאפשר לחתולים לבצע 'אמבוש' על ציפורים !
לצנרת הטיפטוף, חברו צינורית דקה שתוצמד יפה לעמוד (עם 'אזיקונים' וכדומה) ובסופה - 'טפטפת כפתור בספיקה גבוהה 6-8 ל/ש, כדי שתספיק להשלים מים בקערית.

ו.."כדי להשאיר אותם בסביבה"

כפי שכתבתי בכמה וכמה פוסטים - בחממות סגורות, נגד חדירת מזיקים, אחת מהשיטות להפריית פרחי הצמחים, היא הכנסה של כוורת לתוך החממה. הכוורות המועדפות הן של 'דבורי הבמבוס' הגדולות שהן דבורים מאוד רגועות וממש לא תוקפניות.

קרובת משפחה שלה, בארץ, היא 'דבורת העצים'. יצור גדול ויפה ו..ידידותי מאוד ! הרבה פעמים הם היו מרחפיפ לי מעל הקרחת.. קרוב קרוב, ובודקים אותי.. אולי מריחים אותי ומחליטים ש..אני 'כשר' ולא מסוכן ואז, לא היו פוחדים ממני וכמובן שלא עוקצים או משהו דומה. אפילו עומדים על האצבע ו'טועמים' אותי..

דבורי עצים (1).jpg

את התמונה הזו, של דבורה כזו המבצעת 'צלילת ראש' לתוך פרח של ליפה, צילמתי כשהאף שלי כמעט נוגע בפרח והדבורה הזו, שעשתה מעלי את ה'סיבוב' הרגיל, הרביצה את ה'צלילה' לתוך הפרח, במרחק של כ 20 ס"מ ממני..

דבורת העצים.jpg

כשצמחה אצלי בגינה פפאיה ענקית, הייתי מתעורר בבוקר לקול המוזיקה האדיר של הזמזום שלהם, בזמן שהיו באים לפרחים הרבים שעל העץ הענק שפריחתו הייתה בדיוק מול חלון חדר השינה שבקומה השנייה.

יותר מאוחר, גיליתי שהם גם החליטו לקנן אצלי !
היכן? בתוך הקנים שאני שומר לצורך הדלייה

דבורי עצים (2).jpg

כמה דורות גדלו שם והגינה שלי שמחה והמתה מהזמזומים שלהם וכל הפרחים עברו הפרייה כפולה ומכופלת.. :!:

אז החלטתי לייעל את העניין הזה ולעשות להם 'צימר' 5 כוכבים.. והם אהבו אותו, כמובן !

מנאוד פשוט להכנה:
חותכים קנים ('בוסים') לקטעים של כ 40 ס"מ כל אחד ומצתמידים כ 10 כאלו ל'אשכול של קנים' ומצמידים את ה'אשכול' למקום גבוה ומוצל.. והן באות ומטילות מהר, כי הן לא צריכות לבנות קן מבוץ, כמו שהן עושות בד"כ - די דומה לצרעות..

דבורי עצים (3).jpg

ו..כל הגינה שלכם מלאה זימזומים ו'מעופפים' שמפרים את הפרחים ועושים להם יופי של מוזיקה ♫♥♪♫♦♫♪♪

:inlove:
קבצים מצורפים
דבורי עצים.jpg
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: ל'יוסי חווה' ולכל חסרי המעופפים

הודעהעל ידי אנונימית » 30 יוני 2011,14:04

איזה יופי :inlove:
"וזכרת את השם אלוקיך כי הוא נותן לך כח לעשות חיל"
סמל אישי של המשתמש
אנונימית
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי סער » 30 יוני 2011,14:04

איזה יופי עושה חשק להכין בית לדבורים :)
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

הודעהעל ידי אלעד5 » 30 יוני 2011,14:04

ואני עד עכשיו חשבתי שהשם של הבית המעופף הזה הוא....דבּור!
(אולי גם הייתי רואה יותר טוב מה אתה מחזיק ביד אם היית עושה פוקוס עליו ולא על קבבוניך)
טוב לומדים כל יום....
"מי שזורע רוח קוצר סערה..."
אלעד5
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 יוני 2011,14:04

אלעד5 כתב:ואני עד עכשיו חשבתי שהשם של הבית המעופף הזה הוא....דבּור!
(אולי גם הייתי רואה יותר טוב מה אתה מחזיק ביד אם היית עושה פוקוס עליו ולא על קבבוניך)
טוב לומדים כל יום....

'דאבור' זה השם בערבית של 'הצירעה המזרחית' - יצור מסוכן ועוקצני..

(ואם היית בודק את ה'מאפיינים' של התמונה.. אז.. וכו'..)

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי איתי כהן15 » 09 יוני 2013,14:04

ראובן:
האם הדבורים באות לקן שבנית להם לבד?
כי לי בגינה אין דבורים (חוץ מכשהליצ'י פורח ואז זה נשמע כמו הליקופטר שעובר מעליך).
יש משהוא שאני יכול לשים בקן הזה בשביל שהם יבואו?
איתי
איתי כהן15
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 09 יוני 2013,14:04

איתי כהן15 כתב:ראובן:
האם הדבורים באות לקן שבנית להם לבד?
כי לי בגינה אין דבורים (חוץ מכשהליצ'י פורח ואז זה נשמע כמו הליקופטר שעובר מעליך).
יש משהוא שאני יכול לשים בקן הזה בשביל שהם יבואו?
איתי

תארגן חבילה של קנים והם כבר יבואו..

יש לי בגינה, ביקורים קבועים של דבורי עצים גדולות, עם הכרית הצהובה על העורף וגם קינון קבוע של צרעות גרמנייות
מעבר לדבורי דבש עמלנייות שבאות לבקר ולהפרות את הפרחים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דייב » 11 יוני 2013,14:04

אני אוהב להישתמש בבמבוק כבית מלון לעינפזים/ארינמלים :y: 8) http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7% ... 7%A0%D7%A3
מיקרופאונה - viewtopic.php?f=9&t=6777
תמצייות צמחים - viewtopic.php?f=9&t=8109
זרעי מורשת - viewtopic.php?f=9&t=7161
דייב
גנן עם עתיד

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־41 אורחים