הדברת נמלים

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

הדברת נמלים

הודעהעל ידי תמיר אילן » 03 אוגוסט 2011,14:04

קראתי ברשת על שני חומרים מעניינים:
א. אדמה דיאטומית - משמשת כמדביר ע"י ייבוש של נמלים, ג'וקים, פרעושים, bedbugs, ועוד הבאים במגע עם החומר. לא רעילה. אפשר לפזר סביב יסודות של הבית או בהיקף.
החומר משמש גם למצע לחיות בגלל תכונות אלה, גם כפילטר מאד יעיל לבריכות ואקואריומים (שלמה-המלאך הנודד- אתם משתמשים בזה?) ואפיל כמבודד תרמי.
מי שיודע איפה קונים את זה במחיר טוב - שיגיד וגם מי שניסה את זה...

ב. חומצה בורית - לא רעילה לילדים וחיות מחמד (אלא אם חית המחמד שלכם היא ג'וקים וכאלה). היתרון שלה הוא שהיא לא ממיתה מיד. הנמלים למשל לוקחות את החומר לקינים שלהן והמלכה אוכלת ומתה וזה מחסל את הקן. חומצה בורית (כאבקה) אפשר לקנות (כך קראתי) בחנויות גינון (אני עוד לא מצאתי; הציעו לי כל מיני רעלים חריפים שצריך לשים מסכה וכפפות ולכבס את הבגדים אח"כ). מערבבים חומצה בורית עם סוכר ומים ומטבילים בה כדורי צמר גפן אותו שמים במסלול הנמלים כמה שיותר קרוב לנק. החדירה (או ליד פתח הקן אם מצאתם אותו)
היחס בין החומרים חשוב כי יותר מדי חומצה בורית יהרוג את הנמלים האוספות לפני שיגיע לקן ופחות מדי יגרום להן ל"שפעת" קלה בלבד. ההמלצה שקראתי: כפית סוכר+3 כפיות חומצה בורית+120cc מים (אפשר גם לחלק הכל ב3). גירסה אחרת ברשת טוענת שיש נמלים שלא נמשכים לסוכר אבל עיבוב של כפית מיונז עם 1/8 כפית חומצה בורית פתרה את בעית הנמלים. יש גם גירסה של חמאת בוטנים עם ריבה וחומצה בורית... טוב הבנתם את העיקרון (משהו מתוק או שמנוני עם חומצה בורית עם או בלי מים כך שיווצר חומר צמיג או נוזלי.)

אני קיבלתי מעמית לעבודה (כימאי...) כמות קטנה של החומצה לנסות. אדווח כשיהיה מה. אם מישהו ניסה, אשמח לשמוע
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

Re: הדברת נמלים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 03 אוגוסט 2011,14:04

החומר הכי יעיל נגד נמלים, הוא 'אבקה נגד פרעושים וקרציות'. חבר 'גילה לי' את הסוד הזה, שוטרנאר אחד גילה לו :) .. להשתמש בתכשירי האבקה - 'אופיגל' ושאר השמות השיווקיים. לא בדקתי (אבדוק הערב), אך כנראה שמדובר באבקת 'בור' בתוך התכשיר, כי הסוד המיוחד הוא שהן לוקחות את החומר איתן לתוך הקן ושם נמבצעת הרעלה המונית.

במקרים מיוחדים, אכן השתמשתי באבקה והיא מאוד יעילה.
השתמשתי בה גם לסימון 'שטח סגור לחשופיות' והן מתייחסות לחומר בכבוד רב ולא נכנסות יותר למיכל איסוף מי המזגן !!
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 04 אוגוסט 2011,14:04

תמיר בוקר טוב.

אנו משתמשים באדמה דיאטומית במסננים בבריכות השחיה.

אדמה דיאטומית (מאובנים של יצורים חד ודו תאיים)שנטחנים עד דק ועוברים הלבנה . כך שאתה מקבל אבקה לבנה כמו קמח בדיוק.

אבדוק את האדמה הדיאטומית על הנמלים ואעדכן בהמשך.

אם חשקה נפשך בקילו אדמה דיאטומית שלח בקשתך על גבי הנמלים :lol:
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 04 אוגוסט 2011,14:04

טוב, אין פרוט של כל החומרים באבקה המדוברת. רשום רק 'פרמטרין ציס-טראנס'.. וזהו...
החומר הפעיל הוא 'פרמטרין'..
עיון ב Safety Data Sheet
לא סייע לי יותר..

b] Permethrin Hazardous ingredients[/b]
(Classification according to Directive 67/548/EEC)

Concentration
13.5% w/w

Hazard symbols
Xn

Risk phrases (R)
22

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי רועי ברון » 05 אוגוסט 2011,14:04

ראובן אורן כתב:החומר הכי יעיל נגד נמלים, הוא 'אבקה נגד פרעושים וקרציות'. חבר 'גילה לי' את הסוד הזה, שוטרנאר אחד גילה לו :) .. להשתמש בתכשירי האבקה - 'אופיגל' ושאר השמות השיווקיים. לא בדקתי (אבדוק הערב), אך כנראה שמדובר באבקת 'בור' בתוך התכשיר, כי הסוד המיוחד הוא שהן לוקחות את החומר איתן לתוך הקן ושם נמבצעת הרעלה המונית.

השתמשתי בה גם לסימון 'שטח סגור לחשופיות' והן מתייחסות לחומר בכבוד רב ולא נכנסות יותר למיכל איסוף מי המזגן !!

ראובן,
הלכתי אתמול לחנות בע"ח וביקשתי אופיגל. המוכר הסתכל עלי כמו משוגע ואמר לי: השתגעת? אתה יודע כמה זה רעיל? זה יכול להרוג את חיות המחמד שלך (אין לי...), הפסיקו להשתמש בזה בארץ לפני שנים...
יצאתי בבושת פנים :worried:
רועי ברון
גנן באימונים

הודעהעל ידי סקיבה » 05 אוגוסט 2011,14:04

רועי, חפש "אביק" בגוגל... (נראה לי שהשרת שלהם שובת בשבת - אז נסה ביום חול)
החברה והמוצרים קיימים ומשווקים.

שבת שלום,
אמיר
בטבע אין תופעות על-טבעיות.
אבל באופן טבעי, יש כמה תופעות נשגבות מבינתנו...

:shake: :nod: ^_^
סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי סקיבה » 05 אוגוסט 2011,14:04

בטבע אין תופעות על-טבעיות.
אבל באופן טבעי, יש כמה תופעות נשגבות מבינתנו...

:shake: :nod: ^_^
סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 05 אוגוסט 2011,14:04

רועי ברון כתב:
ראובן אורן כתב:החומר הכי יעיל נגד נמלים, הוא 'אבקה נגד פרעושים וקרציות'. חבר 'גילה לי' את הסוד הזה, שוטרנאר אחד גילה לו :) .. להשתמש בתכשירי האבקה - 'אופיגל' ושאר השמות השיווקיים. לא בדקתי (אבדוק הערב), אך כנראה שמדובר באבקת 'בור' בתוך התכשיר, כי הסוד המיוחד הוא שהן לוקחות את החומר איתן לתוך הקן ושם נמבצעת הרעלה המונית.

ראובן,
הלכתי אתמול לחנות בע"ח וביקשתי אופיגל. המוכר הסתכל עלי כמו משוגע ואמר לי: השתגעת? אתה יודע כמה זה רעיל? זה יכול להרוג את חיות המחמד שלך (אין לי...), הפסיקו להשתמש בזה בארץ לפני שנים...
יצאתי בבושת פנים :worried:

בטח ! הוא מעדיף למכור לך ב 300 ש"ח 'קפסולה'.. ח ח ח ח :lol:

יש אבקות מסוגים שונים בחנויות הרציניות !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אריה להב » 06 אוגוסט 2011,14:04

שלומי קאפח כתב:תמיר בוקר טוב.

אנו משתמשים באדמה דיאטומית במסננים בבריכות השחיה.

אדמה דיאטומית (מאובנים של יצורים חד ודו תאיים)שנטחנים עד דק ועוברים הלבנה . כך שאתה מקבל אבקה לבנה כמו קמח בדיוק.

אבדוק את האדמה הדיאטומית על הנמלים ואעדכן בהמשך.

אם חשקה נפשך בקילו אדמה דיאטומית שלח בקשתך על גבי הנמלים :lol:

אדמה דיאטומית משמשת גם בתהליכי סינון בתעשיית המזון, נחשבת כמאד מסוכנת לנשימה, במיוחד מאחר והיא מגיעה טחונה עד דק. יש לא מעט ויכוחים בעד ונגד שמוש בחומר זה בתעשייה.
אריה להב
גנן מתקדם

הודעהעל ידי אורנה » 07 אוגוסט 2011,14:04

אופיגל ניתן לקנות ב"הגרעין"
הן בנוזל והן באבקה . 8)
באחוזים שונים של עוצמה 5-50
אבקה ניתן לדלל במים.
משתמשים בכפפות מסכה לפנים,
לא נעים להשתמש כאבקה רצוי לדלל
או להשתמש בחומר המגורען הנישא על גב הנמלים .
הבעייה
בעייה עם המגורען שהנמ' חוזרות אחרי שבועיים :P
"כי האדם עץ השדה"(דברים כ'19)

כוורת דבורים בחצר הבית - viewtopic.php?f=9&t=6472
סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

הודעהעל ידי תמיר אילן » 08 אוגוסט 2011,14:04

שלומי קאפח כתב:תמיר בוקר טוב.
אנו משתמשים באדמה דיאטומית במסננים בבריכות השחיה. אדמה דיאטומית (מאובנים של יצורים חד ודו תאיים)שנטחנים עד דק ועוברים הלבנה . כך שאתה מקבל אבקה לבנה כמו קמח בדיוק.
אבדוק את האדמה הדיאטומית על הנמלים ואעדכן בהמשך. אם חשקה נפשך בקילו אדמה דיאטומית שלח בקשתך על גבי הנמלים :lol:

שלומי, קיבלת?
לא? שלחתי את הבקשה כפי שאמרת (על גבי הנמלים :P )
כנראה שלוקח להן זמן.
בכל מקרה אשמח לנסות - לכשיזדמן (אולי בביקור הנדחה שלך אצלי)
עד שניפגש אם יש לך נמלים אתה גם יכול לנסות.
לגבי הסיכון, אם הוא טחון דק כמו קמח אז כדאי לפזר אותו כשאין רוח או עם מסנן נשימה.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי תמיר אילן » 08 אוגוסט 2011,14:04

אנסה גם את זה. קניתי לפני כמה שבועות אבקה לאיבוק כלבת הזאב שלנו (שהשנה רצועת הקיל-טיק לא החזיקה מעמד עד הסתיו ואני נאלץ לאבק אותה מדי פעם). לא זוכר את שם המוצר; אבדוק בבית - אולי יש בה חומצה בורית?.
בקשר לחומצה הבורית שקיבלתי, התוצאות מעורבות בינתיים:
הנמלים שהסתובבו בשיירות בתוך הבית נעלמו אחרי ששמתי להם כדורי נייר ניגוב ספוגים בתמיסת הומצה בורית וסוכר (לפי המינון שרשמתי למעלה). האם זה בזכות החומר או סיבה אחרת?
לעומת זאת הנמלים על ה'דק' (Deck) לא נעלמו אחרי הנחת כדורי הנייר הספוגים. שמתי להם עוד מנה (אולי יש שם שני שבטי עם קינים שונים?) ונראה איך יהיה הדק בימים הקרובים.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־62 אורחים