טיהור 'מים אפורים'

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: טיהור 'מים אפורים'

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 13 ספטמבר 2011,14:04

לתמיר 1 .

אני רוצה לחדד את סעיף 4. למה התכוונת שם. האם להוצאת נשם ממיכל מפריד השומנים? שאלה נוספת- מדוע עדיף לא לפזר את המים באגן היבש?
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 14 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:לתמיר 1 .

אני רוצה לחדד את סעיף 4. למה התכוונת שם. האם להוצאת נשם ממיכל מפריד השומנים? שאלה נוספת- מדוע עדיף לא לפזר את המים באגן היבש?

תמיר בוקר טוב.

תמיר1 התכוון בסעיף 4 שאם צינור המיים ממפריד השומנים אל מיכל הטיהור יותקן בשיפוע קל או חד יווצר מצב של תת לחץ בצינור השומנים (בדיוק כמו ששואבים דלק ממיכל דלק עי צינורית) והוא ירוקן את מיכל הפרדת השומנים עד לחלקו התחתון של הצינור שסימנת בצורת ר הפוכה.
התקנת T במקום ה ר תיצור הכנסת אוויר לצינור ברגע שגובה המיים יגיעו ל T ובכך ביטלת את תת הלחץ בקו וביטלת את שאיבת המיים עד לתחתית מיכל השומנים.

אני דווקא מצדד בפיזור המיים הראשוניים המגיעים מהמקלחת על פני שטח גדול באגן הירוק .
המיים הראשוניים מכילים את החומר עם הסבונים והרעלים המצורפים אליהם ולכן עדיף לפזרם בשטח גדול כדי שצמחי הגדה והטוף יטהרו אותם כמה שיותר מהר.
אם כבודו מתכנן גם בריכת דגים קטנה ליד מיכל האגירה המלצה זו מקבלת משנה תוקף.

תמיר התכוון שפיזור המיים ממפריד השומנים למיכל הטיהור ייוזרם עי צינור אחד ללא חירור או התפצלויות.
הצינור שיגיע ממיכל האגירה אל מיכל הטיהור יחורר ויפזר את המיים על פני שטח גדול.

שלומי.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 14 ספטמבר 2011,14:04

בוקר טוב ותודה על המידע.

לטובת היקום אני אמשיך לשאול שאלות. עד כמה מפריד השומנים הקריטי. בכוונתי להשתמש במים של 2 מקלחות + 2 כיורים וזהו לעת עתה.

ואם כבר במפריד שומנים עסקינן,למה חובה להפעילו שמחברים מכונת כביסה, כמה שומנים כבר מעבירה המכונה... זה לא כיור של מטבח.
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 14 ספטמבר 2011,14:04

'שומנים' זו מילה יפה ו'נקייה' במקום להגיד 'ליכלוך'.

במקלחות, בכיורים ובמכונת כביסה, משתמשים ב..סבון, נכון?!
מדוע?
כדי להסיר את ה'שומנים' ('ליכלוך') מהבגדים או מהגוף.
זה הייחוד של הסבון כחומר בעל מולקולה כפולה, היודעת להתחבר מצד אחד ל'שומנים' בצורה חזקה ומצד שני, להתחבר למים וכך למעשה נעשית פעולת הניקווי. מולקולת הסבון נתפסת חזק במולקולת השומן ומוציאה אותה מהבד או מהעור שלנו ו.. נשטפת עם המים.
לכן, כל המים המגיעים ממקורות אלו, מלאים ב'שומנים' !

הפרדת ה'שומנים', נועדה להקל על מערכת הטיהור ולא לסתום אותה. כי האמצעים, בהם אנו משתמשים לטיהואר המים, לא כוללים 'פירוק השומנים'. ועל כן, את השומנים יש להפריד וברוטינה חודשית או תלת חודשית, לרוקן את השומנים המצטברים, לביוב.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 14 ספטמבר 2011,14:04

תמיר (השני)

שלומי ענה נכון במקומי לגבי הנשם ביציאה ממפריד השומנים. להדגיש: אם היציאה ממפריד השומנים היא אופקית ופתוחה לאויר (לא טבולה) אז אין צורך ב"T" אבל אם היא ארוכה ויורדת לאגן היבש אז זה חיוני כי אחרת המים עם השומנים ישאבו החוצה מהמפריד על עיקרון של סיפון.

לגבי פיזור המים שיוצאים מהמפריד בכניסתם לאגן היבש, אני מקבל את התיקון של שלומי שזה עדיף לפזר אותם בגלל תכולת המים - שיטופלו ע"י כמה שיותר צמחים באגן היבש, רק שהחורים צריכים להיות גדולים יותר (4-5 ממ) שלא יסתמו. עדיין חשוב שגם המים שחוזרים ממיכל האגירה אל האגן היבש יפוזרו על פני שטח האגן (אפשר חורים קטנים של 2-3 ממ, קדוחים מהצד של הצינור כדי שתוכל לראות את הזרימה ובלי ליצור "מזרקות" שמאדות את המים סתם) כי אלה המים שזורמים כל הזמן - גם כשאתה בחופשה של שבוע ודואגים שהאגן היבש ישאר לח (אולי צריך לשנות את השם ל"אגן לח"?).

מפריד השומנים חשוב (א) כי גם במי מקלחת וכביסה יש שמנים טבעיים שיורדים מהגוף שלנו ומהשיער ומהבגדים (וגם קרם נגד שיזוף לפעמים), וקרמים ואיפור של נשים, ומרכך לשיער... בקיצור, לא חסר גם אם זה לא קרוב למה שיוצא מהמטבח. ו(ב) כי יש ג'יפה שמצטברת בתחתית המפריד (חול, שערות, טבעות, יהלום וכד' והרבה סיבים מהכביסה.

תמיר
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

ראובן אורן כתב:הקיצער, מסתבר שהחבית הראשונה עם יציאה בגוה כ 20 ס"מ לכיוון מרכז חבית הפרדת השומנים, הייתה מלאה בכמות אדירה של ג'יפה שהתרכזה בתחתית. ב20 ס"מ גובה. הייתה הרבה ג'יפה כולל שיער רב.. וכו' שלא עברו למיכל הצפת השומנים. זה אומר מבחינתי.. 'דרשני' !
צריך לייעל קצת את המערכת אצלי והלתקין 'דלי סינון' עם 'צמר סלעים' או משהו דומה כדי לאגור את הג'יפה ולעצור אותה, עם אפשרות לשליפה מהירה ונוחה לצורך ריקון.

ראובן,
נהפוך הוא!
הג'יפה שהצטברה במיכל הראשון היתה מצטברת במפריד אם לא היה לך "מיכל ראשון" לפניו. זה מעיד שהמערכת עובדת - גם כמפריד וגם כמשקע!

במקום דלי סינון שיצריך ניקוי שבועי תתקין ברז ריקון בתחתית החבית (אבל ממש ממש בתחתית) ופעם ב... תרוקן את המפריד לביוב - אם צריך גם תעזור לריקון ע"י בחישת הג'יפה בקרקעית. רצוי שלמפריד יהיה פתח עליון רחב לצורך טיפול. פתרון טוב לניקוז תחתית הוא להתקין יציאת מים כמו באמבטיה שיושב בתחתית ומאפשר ריקון מוחלט ללא שאריות. במקום ברז עושים צינור ניקוז גמיש (מבית מדרשו של שלומי) שהקצה החופשי שלו תפוש-תלוי בגובה שיא המפריד. כשרוצים לרוקן הג'יפה מנמיכים את הצינור אל כניסת הביוב הקרובה.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

תמיר1 כתב:
ראובן אורן כתב:הקיצער, מסתבר שהחבית הראשונה עם יציאה בגוה כ 20 ס"מ לכיוון מרכז חבית הפרדת השומנים, הייתה מלאה בכמות אדירה של ג'יפה שהתרכזה בתחתית. ב20 ס"מ גובה. הייתה הרבה ג'יפה כולל שיער רב.. וכו' שלא עברו למיכל הצפת השומנים. זה אומר מבחינתי.. 'דרשני' !
צריך לייעל קצת את המערכת אצלי והלתקין 'דלי סינון' עם 'צמר סלעים' או משהו דומה כדי לאגור את הג'יפה ולעצור אותה, עם אפשרות לשליפה מהירה ונוחה לצורך ריקון.

ראובן,
נהפוך הוא!
הג'יפה שהצטברה במיכל הראשון היתה מצטברת במפריד אם לא היה לך "מיכל ראשון" לפניו. זה מעיד שהמערכת עובדת - גם כמפריד וגם כמשקע!

במקום דלי סינון שיצריך ניקוי שבועי תתקין ברז ריקון בתחתית החבית (אבל ממש ממש בתחתית) ופעם ב... תרוקן את המפריד לביוב - אם צריך גם תעזור לריקון ע"י בחישת הג'יפה בקרקעית. רצוי שלמפריד יהיה פתח עליון רחב לצורך טיפול. פתרון טוב לניקוז תחתית הוא להתקין יציאת מים כמו באמבטיה שיושב בתחתית ומאפשר ריקון מוחלט ללא שאריות. במקום ברז עושים צינור ניקוז גמיש (מבית מדרשו של שלומי) שהקצה החופשי שלו תפוש-תלוי בגובה שיא המפריד. כשרוצים לרוקן הג'יפה מנמיכים את הצינור אל כניסת הביוב הקרובה.

ח ח ח ח, בלי.. 'נהפוך הוא' . על כן כתבתי שזה דורש 'דרשני'.
כי.. התכוונתי לוותר על החבית הראשונה ולאחר מה שמצאתי בה, הבנתי שעלי לחשוב על הנושא שוב.

ולגבי פתח הניקוז לביוב - אצלי הוא בגובה כ 10 ס"מ מתחתית החבית ואכן, זה לא טוב! הג'יפה לא מתרוקנת, אלא מצטברת לעיסה מאוד סמיכה. אז... כן :y: יש לשפר ולהתקין פתח ניקוז תחתון + שיפוע מינימלי לכיוון פתח הניקוז - לא בעייה, מאחר והחבית הזו נמצאת במיקום גבוה.

מסקנות, מחשבות ושאלות
:
א. אני באמת הולך לוותר על החבית הראשונה ששימשה כ'באפר'.
ב. אשאר עם חבית אחת - חבית הפרדת/הצפת שומנים
ג. בתחתיתה, פתח ניקוז בקוטר גדול יותר, למעבר חופשי של ג'יפה בניקוי רוטיני - שבועי או חודשי וכו' עם חיבור ישיר לביוב.
[העניין של צינור גמיש מוגבה, לא כל כך נראה לי ! מעדיף צינור קשיח, עם מגוף כלשהו - בטוח שיש משהו כזה בשוק (קוטר 40 או 50 מ"מ ?!)המחובר לביוב באופן בלתי נראה לעין.]
ד. אחתוך (עם ג'יגסו או דיסק) את החלק העליון (לצורך טיפול ונגישות) ואשתמש בו כמכסה
ה. אתה לא חושב שכדאי שהמים האפורים המגיעים למיכל, יעבר סינון ראשוני ?! דרך 'סל רשת' כלשהו ! כדי שישאירו שם סיבים ושיער.
[הכמות שהצטברה בתחתית החבית, הפחידה אותי]
ו. נראה לי די פשוט ולא דורש טיפול תכוף - סל מרשת צפופה, אולי עם בד סינון כלשהו או 'צמר סלעים', הסל יהיה ארוך וצר - קוטר 200-250 מ"מ וגובה כ 40 ס"מ. המים האפורים ישפכו לתוכו ויצאו מכל הצדדים כשאת המוצקים והסיבים, ישאירו בסל. לדעתי, ידרוש טיפול (במיוחד לאור 'הקו האדום' שאצלי..) וריקון, אחת לחודש ואולי יותר..
ז. החבית המיוחדת תעבור למצב מאוזן ותהפוך ל'אגן ירוק' עם משאבת סירקולציה לכיוון חבית הטיהור + ברז להשקייה בגרוויטציה
ח. הברז ימוקם בגובה כ 20 ס"מ מהקרקעית, כדי לוודא שתישאר כמות מינימלית של מים לטובת הצמחים והדגים.

דעתך ?!

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

מי צחק על שלומי כשהוא שם נפה של קמח מנירוסטה עם צמר פרלון בתוכה בצינורהמיים המגיע ממי המקלחות לפני מיכל הפרדת השומנים.

הטיפול בנפה ובצמר הוא קל מהיר ונוח (3 דקות ו 20 שניות ניקוי :lol: )

לא לוותר עליו מאוד שימושי ויעיל.

נפה מנירוסטה עם חורים קטנים מאוד 20 שח(תלוי בגודל)קוטר 25 סמ עומק 15 סמ

בהצלחה בניפוי הג'יפה.

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

היתה לי מסננת מגרב ניילון למי הכביסה. היתה נסתמת תוך שבועות בודדים והניקוי בלתי אפשרי כי זה מתייבש - צריך להחליף.

אח"כ כיסיתי את מפריד השומנים ברשת יתושים והזרמתי את מי הכביסה והמקלחות על הרשת. הרשת גם מנעה כניסת יתושים/זבובים ונפילה של עכברים ולטאות (די מגעיל לדג אותם אחרי שמתחיל להסריח :puke: ). אבל הרשת גם נסתמת וקשה לנקות אותה כי הזרימה הלא סדירה מאפשרת לג'יפה להתייבש על הרשת בין יציאות המים.

השתמשתי גם במסננת מטבח מנירוסטה. לא נפת קמח כי זה עדין מדי, אלא מסננת איטריות. בזה השתמשתי למי המטבח (בתקופה שטיפלתי במי מטבח). מהר מאד ירדתי מזה כי היה נסתם כל יומיים (גם עם הקפדה על רשת בכיור!).

אין ספק שמסננת גדולה ככל האפשר עם איזה צמר טבעי או סינטטי חוסך ניקוי ג'יפה מהתחתית. אבל זה במחיר טיפול שבועי במסננת ואספקה קבועה של פרלון או דומהו... (שלומי כמה עולה הפרלון למי שלא עובד בטיפול בבריכות?). בנוסף, אני חושש שמכת מים (ארוע חצי קוב כפי שראובן קורא לו) כמו כשמכונת כביסה דוחפת 50 ליטר בדקה או שתיים, או ריקון אמבטיה מלאה, יגרום למים לגלוש מהמסננת עם הפרלון; שלומי, אצלך אין גלישות מהמסננת? או שהמסננת לא נמצאת ביציאת המים מהבית?

כל אחד יעשה את שיקוליו כמובן. לי נראה סביר שמיכל הפרדת שומנים הוא גם מיכל שיקוע (כך זה גם בבור רקב מסחרי) ושמדי פעם מרוקנים/שואבים את הג'יפה.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

באגן הירוק שלי יש הצטברות של כנימות על צמחי המים. במיוחד על הצמח היפה שראובן נתן לי עם הפרחים הלבנים והעלה שנראה כמחולק לפלחים.
לא נראה לי לרסס אותן במי סבון. אולי להתייחס לזה כאל מלכודת כנימות או שכדאי לטפל?
קבצים מצורפים
כנימות באגן הירוק.jpg
כנימות באגן הירוק
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

שלומי קאפח כתב:מי צחק על שלומי כשהוא שם נפה של קמח מנירוסטה עם צמר פרלון בתוכה בצינורהמיים המגיע ממי המקלחות לפני מיכל הפרדת השומנים.

הטיפול בנפה ובצמר הוא קל מהיר ונוח (3 דקות ו 20 שניות ניקוי :lol: )

לא לוותר עליו מאוד שימושי ויעיל.

נפה מנירוסטה עם חורים קטנים מאוד 20 שח(תלוי בגודל)קוטר 25 סמ עומק 15 סמ

בהצלחה בניפוי הג'יפה.

שלומי

שלומי
"אתם... אתם.. אתם ערוץ 2.." - מי שצחק..., שיקום !

את נושא ה'סל' אני מכיר ממזמן. קיים במערכות שופכין של מסעדות וכאלה.. ממש 'דלי' גלילי מנירוסטה עם ידית להרמה. מושכים והמים מתנקזים וכל הג'יפה נשארת בפנים לצורכי ניקוי.

אם לא אשיג את האינסטרומנט הזה, אחבר רשת נירוסטה או נפה, לגליל פלסטי + ידית סבירה מלמעלה. לפי הצורך, אראה אם צריך להוסיף עוד חורים דקים מהצדדים.

בכל מקרה, צריך אותך ל'סיעור מוחות' קטנטן, בעניין..

קיבלת ת'הודעה שלי, לגבי המשאבה ?! :geek: ^_^

תמיר

כן, מסכים איתך לגבי הרשת, במיוחד למקרים של "סופ"ש גדוש". על כן, אני חושב ללכת על דלי גלילי עם תחתית מרשת נירוסטה (כן, משהו כמו 'מסננת פסטה'). כך, במקרים של 'מפל סופ"שי', המים יוכלו לגלוש אפילו משפת הדלי הזה, אך רוב הגיפה הכבדה, תתרכז בקרקעית ותשקע. יש פרטים כאלו בשוק, אך זה דבר מאוד יקר. "דלי" שעשוי כולו מרשת נירוסטה - ריבועים של 2-3 מ"מ. אן גליל נירוסטה מחורר בחורים עם קוטר דומה

ראיתי דבר כזה במערכת טיהור ימים די פשוטה שמישהו בנה ביציאת מי המטבח לגינה. זה נמכר בחנויות אינסלציה ! הצינור שמושיבים ברצפה + סל הנירוסטה . הצינור מפלסטיק שחור ואיכותי וכן הסל..

אחפש ותיכף אביא קישור או תמונה...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תמיר1 כתב:באגן הירוק שלי יש הצטברות של כנימות על צמחי המים. במיוחד על הצמח היפה שראובן נתן לי עם הפרחים הלבנים והעלה שנראה כמחולק לפלחים.
לא נראה לי לרסס אותן במי סבון. אולי להתייחס לזה כאל מלכודת כנימות או שכדאי לטפל?

מעניין.. עוד לא היו לי עליו כנימות, מעולם ! במקום סבונים ושאר חומרי תרעלה, פשות תחתוך את העלה ותכניס אותו ל'חוות הגמבוזיות' - מיצווה גדולה להאכיל דגים בכנימות.

דרך אגב, הוא התחיל לפרוח אצלך כבר ?! אצלי, הצמח הראשי הוציא דור ארוך ויפה וכולו פרחים 'יסמיניים' לבנים - מקסים !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

טוב.. תוך כדי שיטוטים ב'מרשתת', קצת הלכתי לאיבוד, עם כל 'בורות השיקוע' ו'מפרידי השומנים'..

אבל בינתיים, הראש עבד, בנפרד..

אז ככה..
יש לי חבר שמוכר ומתקין תנורי ארובה..
הולך לגנוב ממנו, בלי שירגיש (סיכמתי איתו !! :* ) חתיכת צינור נירוסטה (ארובה) שנשאר מאחת ההתקנות.
יש צינורות כאלו בכל מיני קטרים ! על כן אבדוק קודם מה הקוטר של רשתות הנירוסטה שיש להשיג ובהתאם לכך, אתאים צינור נירוסטה בקוטר דומה.

הרשת / מסננת, תחובר לתחתית הצינור ולפני כן, בהיקף של הצינור, אקדח חורים בקוטר 3 מ"מ

כמובן שגם תהייה ידית ממוט נירוסטה שתשמש לתלייה מעל החבית או שליפה לצורך ניקוי..

כשפרוייקט זה יתחיל, אביא תמונות...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

כן פורח יפה מאד! תזכיר לי איך קוראים לו?
אני חושש שאם אחתוך את כל העלים והענפים עם כנימות לא ישאר הרבה מהצמח...
אולי אצליח להבריש את הכנימות למים.
אגב אני לא רואה את הגמבוזיות. מקווה שהן עדיין שם. היקינטונים מכסים יותר מדי. התחלתי להוציא יקינטונים לטובת הקומפוסט והתולעים.

מתלבט בשאלה: האם עדיף שהצמחים יכסו את פני המים בצפיפות גדולה ואז הסירקולציה של המים תהיה פחות טובה ויתפתחו תנאים לדגירת יתושים או שמא הצפיפות הגדולה מונעת מהיתושים לדגור?
הרי גם בצפיפות גדולה מאד אין איטום וליצורים כמו יתושים לא צריכה להיות בעיה לעוף בין העלים והגבעולים ולמצוא מים.

בקשר לגליל רשת מנירוסטה, אני משער שזה די יקר. אחכה לקישור שלך (לא ברור מהתגובה שלך אם הרשת מפלסטיק או נירוסטה).

לגבי משאבה, מצטרף לדעתו של שלומי: מנסיוני, הרמתי מים עם משאבת אקוריום 30 וואט לגובה של מטר או מטר וחצי בלי בעיה. רק הזרימה נחלשת אבל מספיקה לסיחרור. אגב אני מחפש משאבה טבולה לבית בקדומים להעלות מים מהאגן הנמוך (כ-3 מטר מתחת ל-00 לגג בגובה 3 מטר מעל ה-00; כלומר 6 מטר גובה). אם אתה שומע על כזאת בהזדמנות... (אשים את הבקשה הזאת בקח-תן)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

תמיר1 כתב:כן פורח יפה מאד! תזכיר לי איך קוראים לו?
אני חושש שאם אחתוך את כל העלים והענפים עם כנימות לא ישאר הרבה מהצמח...
אולי אצליח להבריש את הכנימות למים.
אגב אני לא רואה את הגמבוזיות. מקווה שהן עדיין שם. היקינטונים מכסים יותר מדי. התחלתי להוציא יקינטונים לטובת הקומפוסט והתולעים.

מתלבט בשאלה: האם עדיף שהצמחים יכסו את פני המים בצפיפות גדולה ואז הסירקולציה של המים תהיה פחות טובה ויתפתחו תנאים לדגירת יתושים או שמא הצפיפות הגדולה מונעת מהיתושים לדגור?
הרי גם בצפיפות גדולה מאד אין איטום וליצורים כמו יתושים לא צריכה להיות בעיה לעוף בין העלים והגבעולים ולמצוא מים.

בקשר לגליל רשת מנירוסטה, אני משער שזה די יקר. אחכה לקישור שלך (לא ברור מהתגובה שלך אם הרשת מפלסטיק או נירוסטה).

לגבי משאבה, מצטרף לדעתו של שלומי: מנסיוני, הרמתי מים עם משאבת אקוריום 30 וואט לגובה של מטר או מטר וחצי בלי בעיה. רק הזרימה נחלשת אבל מספיקה לסיחרור. אגב אני מחפש משאבה טבולה לבית בקדומים להעלות מים מהאגן הנמוך (כ-3 מטר מתחת ל-00 לגג בגובה 3 מטר מעל ה-00; כלומר 6 מטר גובה). אם אתה שומע על כזאת בהזדמנות... (אשים את הבקשה הזאת בקח-תן)

ברח לי השם שלו.. :( בטוח שכתבתי אותו כאן..

לגבי הגמבוזיות והיתושים - אל חשש, הגמבוזיות ממתינות לכל הטלה והטלה!
הם יאכלו את הזחלים ('לארוות') שיבקעו מהביצים. הזחלים מתחבאים (מנסים..) בין השורשים והצמחים שבתוך המים, אך חייבים לעלות מדי פעם לנשום. מוציאים את ה"שנורקל" שיש להם בחלק האחורי ונושמים. אין מצב שהגמבוזיות יפספסו אותם.
ראיתי אצלי, יתושה גדולה שבאה להטיל.., התקרבה למים ודג רוזיבארב' זינק עלחיה ובלע אותה, איך שנגעה במים.
יש לי בקומפוסט, די הרבה זחלים של 'זבוב החייל'. אוסף אותם בעת הסינון של הקומפוסט - הם תמיד נמצאים בחלק העליון הקריר יותר ו.. משליך לבריכה - השתוללות רבתי.
היו אצלי הרבה השרצות - המון גמבוזיות.. מתי שתרצה
הדשת המים והחסות הקטנות שצפות על המים, מתרכזות בחלק הרחוק של הבריכה והופכות חצי מהבריכה למוצללת. שם הדגים אוהבים לשהותץ, במיוחד 'דג הזהב' הגדול שמתחיל להיראות כמו קרפייון.

מסנן הנירוסט - ראה הפוסט האחרון שלי בעניין - מצאתי פתרון.. רק נשאר לבצע.

משאבת אקוואריום - ברור! תלוי באיזו משאבה מדובר. לי הייתה אחת שלא כל כך התגברה על גובה של 1 מטר..
לא נורא, פעם ביום אני מרים את המיכל של ה 10 ליטרים ומרוקן לחבית איסוף 'מי מזגן'

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תמיר1 כתב:
אין ספק שמסננת גדולה ככל האפשר עם איזה צמר טבעי או סינטטי חוסך ניקוי ג'יפה מהתחתית. אבל זה במחיר טיפול שבועי במסננת ואספקה קבועה של פרלון או דומהו... (שלומי כמה עולה הפרלון למי שלא עובד בטיפול בבריכות?). בנוסף, אני חושש שמכת מים (ארוע חצי קוב כפי שראובן קורא לו) כמו כשמכונת כביסה דוחפת 50 ליטר בדקה או שתיים, או ריקון אמבטיה מלאה, יגרום למים לגלוש מהמסננת עם הפרלון; שלומי, אצלך אין גלישות מהמסננת? או שהמסננת לא נמצאת ביציאת המים מהבית?

כל אחד יעשה את שיקוליו כמובן. לי נראה סביר שמיכל הפרדת שומנים הוא גם מיכל שיקוע (כך זה גם בבור רקב מסחרי) ושמדי פעם מרוקנים/שואבים את הג'יפה.

תמיר שלום.
את חטאי מזכיר אני היום.
קראתי לזה צמר פרלון אבל זה בעצם צמר שהיה בתוך כיסוי של מזרן דק של עגלת תינוק .
מידי פעם אני עולה לגג ומוצא מציאות . אתמול מצאתי את שמיכת הפוך של ילדתי הקטנה כשהייתה תינוקת.שמיכה בגודל 50 סמ על 100 סמ מלאה באמצע בצמר (פרלון ?!) המתאים לסינון ראשוני.
כל סמיכת פוך ישנה שברצונך לזרוק מלאה בצמר המתאים לסינון.
בפעם הבאה שתהיה באיזורי תוכל לקבל חתיכה בגודל של 40 סמ על 40 סמ.

בקשר לגלישת מיים זה קורה לעיתים רחוקות כשמכונת הכביסה ומקלחת של הילד מופעלים באותו זמן.
מקלחת לבד או מכונת כביסה לבד לא מציפים את המסננת.

מסכים לחלוטין שמיכל הפרדת שומנים משמש גם כמיכל שיקוע ויש צורך מידי פעם לרוקן אותו.
רק שעם הסינון הראשוני של צמר ורשת סינון זמן הריקון של הגי'פה מתארך באופן משמעותי .

שלומי.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 15 ספטמבר 2011,14:04

ראובן אורן כתב:טוב.. תוך כדי שיטוטים ב'מרשתת', קצת הלכתי לאיבוד, עם כל 'בורות השיקוע' ו'מפרידי השומנים'..

אבל בינתיים, הראש עבד, בנפרד..

אז ככה..
יש לי חבר שמוכר ומתקין תנורי ארובה..
הולך לגנוב ממנו, בלי שירגיש (סיכמתי איתו !! :* ) חתיכת צינור נירוסטה (ארובה) שנשאר מאחת ההתקנות.
יש צינורות כאלו בכל מיני קטרים ! על כן אבדוק קודם מה הקוטר של רשתות הנירוסטה שיש להשיג ובהתאם לכך, אתאים צינור נירוסטה בקוטר דומה.

הרשת / מסננת, תחובר לתחתית הצינור ולפני כן, בהיקף של הצינור, אקדח חורים בקוטר 3 מ"מ

כמובן שגם תהייה ידית ממוט נירוסטה שתשמש לתלייה מעל החבית או שליפה לצורך ניקוי..

כשפרוייקט זה יתחיל, אביא תמונות...

ראובן ידידי .
התזמון שלך לגבי רשת הנירוסטה והברזים היה כמעט מושלם(4 שעות אחרי שזרקו למיכל האשפה את רשת הנירוסטה רשת הפלסטיק

ואת הברזים בקוטר 50 ).

אתמול בבוקר פירקו בריכה ישנה אצלינו בעבודה ונזרקו המון חלקים.

בגלל תיזמונך המאוחר מעט נאלצתי לנבור במיכל האשפה הגדול ולהוציא את האביזרים שנזרקו.

רשת הנירוסטה בקוטר 20 סמ גובה 45 סמ חורים בקוטר 3-4 ממ כולללללללל ידית הרמה.
רשת פלסטיק קוטר 15 סמ גובה 20 סמ חורים בקוטר 4 ממ כולל ידית הרמה
2 מגופי פלסטיק 50 ממ

להלן תמונות
IMGP1284_640x480.jpg
מסננת נירוסטה +פלסטיק

IMGP1285_640x480.jpg
מגופי 50 ממ מפלסטיק

כך לא תצטרך לגנוב מחברך רשת נירוסטה 8)
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 ספטמבר 2011,14:04

חחחחחחחחחחח...

אתה הולך ומשתבח כיין טוב.. :bow:

חרגת אותי כעת.. לגמרי

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 15 ספטמבר 2011,14:04

ראובן שלום.

לא בדיוק הבנתי איך אתה מתקין את רשת הנירוסטה.
האם היא תשב בתוך צינור גדול יותר?
או שבעצם היא תהיה תלויה על צינור המיים המגיע מהמקלחות
נערך לאחרונה על ידי שלומי קאפח בתאריך 15 ספטמבר 2011,14:04, נערך 2 פעמים בסך הכל.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 ספטמבר 2011,14:04

שלומי קאפח כתב:ראובן שלום.

לא בדיוק הבנתי איך אתה מצקין את רשת הנירוסטה.
האם היא תשב בתוך צינור גדול יותר?
או שבעצם היא תהיה תלויה על צינור המיים המגיע מהמקלחות

כמובן שהיא תהיה תלויה במרומי חבית 'הפרדת השומנים' והצינור המוביל את המים האפורים, יכנס לתוכה לעומק כמה ס"מ

במידה ויהיה צורך, היא תשב בתוך צינור מתאים שישב על מכסה החבית.., אם יסתבר שתחתית הרשת נוגעת בפני המים שבחבית ההפרדה..

הרעיון הכללי הוא לשמור על אסתטיקה מחד ועל מינימום מפגעי ריח, מצד שני + נגישות קלה לצורך ניקוי תקופתי

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־59 אורחים