מילוי ניאגרות על ידי מים אפורים/ מי גשמים

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

מילוי ניאגרות על ידי מים אפורים/ מי גשמים

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 17 ינואר 2012,14:04

היום סוף סוף סיימתי את הרכבת מערכת מילוי מיים לניאגרות ממי המיחזור של המיים האפורים / מי גשמים :rain: .
המצרכים הדרושים.
משאבת לחץ מים עם וסת לחץ
מערכת מיחזור מים אפורים.
מיכלי אגירה למים אפורים / מי גשמים.
אצלי בבית צנרת המים המזינה את הניאגרות מגיעה מהגג לכל ניאגרה בנפרד.
למעט במקלחת שלנו ששם כנראה התעצלתי(בשלב הבניה לפני 16 שנה) לחצוב וחיברתי לאותו קו הזנה את המים לכיור הרחצה במקלחת.
בעקבות זאת נאלצתי לחבר קו הזנה נוסף למילוי המים בניאגרה.
בשתי הניאגרות הנוספות שהיו עם קו הזנה נפרד הוספתי מפצל עם ברז ניתוק למי הרשת.
נכון לעכשיו הברז של מי הרשת של מקורות לניאגרות סגור .
הברז של מילוי מי המיחזור לניאגרות פתוח.
ברגע שיגמרו מי המיחזור במיכל האגירה יפתח שוב ברז מי הרשת של מקורות וברז מי המיחזור יסגר.
IMGP2066_640x480.jpg
משאבת מים עם וסת לחץ

IMGP2059_640x480.jpg
קו מים חדש שהוספתי במקלחת ההורים מצד שמאל .מצד ימין נקודת המים של מי הרשת.

IMGP2065_640x480.jpg
המשאבה יכולה לשאוב מים משני מקורות .ממיכל מי המיחזור (עם הברז האדום)או ממיכלי אגירת מי הגשמים (הצינור שמשמאל לברז)

IMGP1982_640x480.jpg
מיכלי אגירת מי גשמים. מאז הצילום המיכלים התמלו והמים גלשו מהמכסה העליון.

IMGP1974_640x480.jpg
משקים את הגינה ממי גשם שנאגרו במיכלים.המשאבה בונה לחץ חזק באקדח ההשקיה

כרגע ממלא את הניאגרות ממי גשם שנאגרו (6000 ליטרים).
מחר אחבר שוב את מערכת המיחזור של המים האפורים .
מי המקלחות והכיורים יטוהרו שוב וישמשו למילוי הניאגרות.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

Re: מילוי ניאגרות על ידי מים אפורים/ מי גשמים

הודעהעל ידי חווה ויוסי » 17 ינואר 2012,14:04

בשתי מילים:

סחטיין ושאפו
אדם הולך ואדם בא והאדמה לעולם נשארת...
סמל אישי של המשתמש
חווה ויוסי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 17 ינואר 2012,14:04

יאסווו !
פשוט נפלא !

התמונה האחרונה.. שווה את הכל! ושהפקחים יתפוצצו.. :rofl:

הצעה חשובה ! לתלות בכל חדר שרותים שלט:

לא חבל על המים !
להוריד חופשי !
:lol:
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 17 ינואר 2012,14:04

כל הכבוד שלומי.
אבי אלימלך
גנן אורגני

הודעהעל ידי תמיר אילן » 17 ינואר 2012,14:04

אתה זריז, שלומי!
:clap: :clap: :clap:
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי אבי אלימלך » 18 ינואר 2012,14:04

אבי אלימלך
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 18 ינואר 2012,14:04

אבי אלימלך כתב:לראשונה בארץ.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/326/ ... =1&cat=459

ממש לא ועוד כמה השגות! - זו כתבה 'דלילה', כנראה.. 'פרסומית' בעיקרה, של כתבת שלא בדקה ורק הכניסה מלל

א. לפני כ 8 או 10 שנים, נעשה בטכניון מבצע איסוף מים. כל מי המזגנים נאספים ומוזרמים לגן טרופי מדהים ומקסים
ב. מצחיק ובזבזני ! להשתמש במים מזגנים טהורים !! ל..'שטיפת אסלות' ?! לא חבל?!
ג. מה לא טוב באיסוף 'המים האפורים' באמת !! לצורך זה?! כל המים מכיורי שטיפת הידיים, עם הסבון שבתוכם! הם צריכים להיות מופנים לשטיפת האסלות
ד. את מי המזגנים, להפנות כמובן להשקיית גינות הנוי

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן צנציפר » 06 מרץ 2013,14:04

שלום רב לכל חברי הפורום... אני עושה סיפתח ראשון ורוצה לשתף אתכם כי אני נובר ונובר כמעט בכל השרשורים כאן בנושא מחזור מים אפורים כבר קרוב לחודשיים וכמות הידע שהצלחתי לדלות מכאן היא עצומה. ולכם התודה.

היות ואני מתכנן לבנות בבית שלי (שנמצא כעת על הנייר) מערכת כזו אז אני מניח שעוד נתדסקס כאן הרבה.

לנושא הניאגרות ששלומי בנה אני רוצה רגע להתייחס לציטוטים מטה ולהעלות מספר שאלות:

שלומי קאפח כתב:בשתי הניאגרות הנוספות שהיו עם קו הזנה נפרד הוספתי מפצל עם ברז ניתוק למי הרשת.

כשאני מסתכל בתמונה השניה אני רואה ששני ברזי הניל מחוברים יחדיו למפצל T שמחובר למצוף של הניאגרה.
ממה שהבנתי (לאחר קריאה בעוד המון פורומים ואתרים בארץ ובחו"ל), אחד התנאים לעמידה בתקן (שעדיין לא כל כך מוגדר) של השבת מים אפורים להדחה באסלות היא שלעולם צנרת אפורים וצנרת שפירים יחוברו בחיבור פיזי יחדיו (אפילו כאשר ישנם ברזים בדרך). מילוי מיכלי הדחה תמיד תתבצע משני מקורות נפרדים (הפרדת אוויר).
בניית מערכת בצורה כזו גורמת לכך שלא יהיו "טעויות אנוש" (בטעות אחד הילדים שיחק עם הברזים ושני מקורות המים אוחדו).
הסיכוי לכך גדל במיוחד כאשר הניאגרה מלאה, מיכל האגירה של האפורים ממוקם על הגג ונופל בגרביטציה אל הניאגרה (הסגורה כיוון שהיא כבר מלאה) ואז הוא ממשיך לכיוון הברז של השפירים.

שלומי קאפח כתב:נכון לעכשיו הברז של מי הרשת של מקורות לניאגרות סגור .
הברז של מילוי מי המיחזור לניאגרות פתוח.

זאת אומרת שכאן אתה סומך ב-100% שלא "שכחת" (או דייר אחר בבית) בטעות את שני ברזי הניח פתוחים.

שלומי קאפח כתב:ברגע שיגמרו מי המיחזור במיכל האגירה יפתח שוב ברז מי הרשת של מקורות וברז מי המיחזור יסגר.
כרגע ממלא את הניאגרות ממי גשם שנאגרו (6000 ליטרים).

אני חייב להבין את זה - יש לך 6 מיכלי קוב???????????????? :o (או מערכת מחזור שהנפח הכולל שלה הוא 6 קוב)? וואו זה מטורף! :rofl:
יש לך מיכל אגירה ביניים על הגג שאותו ממלאת המשאבה? מה גודלו?
יש לי המון סקיצות שהכנתי למערכת שיודעת למלא אוטומטית מיכל אגירה כזה בגג אבל מעניין אותי איך אתה פתרת את זה. אז איך באמת המיכל מתמלא כאשר הוא מתרוקן מכל ההדחות?
איך אתה מפסיק את המילוי (בעצם... זה די קל).
איך אתה דואג שיהיה תמיד מפלס כלשהו במיכל הזה שעל הגג (חיבור גיבוי של שפירים במקרה של ריקון מוחלט)?
האם אתה סובל מריחות לוואי? (שמעתי על כל מיני אנשים שמציעים להכליר את המים שמיועדים למיכל ההדחה).

טוב... אז זהו הסיפתח :lol:

תודה רבה,

בברכה,

ערן צנציפר
בברכה,

ערן צנציפר
מנהל אתר www.Robot-and-Machines-Design.com
ערן צנציפר
גנן חדש

הודעהעל ידי תמיר אילן » 07 מרץ 2013,14:04

שלומי עסוק 8) אז עד שיגיד מה שיש לו להגנתו :wink: אומר שהוא ניתק את המים השפירים בעליית הגג שהיא הממלכה שלו ולא סביר שמשהו בטעות יפתח... אבל אם רוצים 100% אז צריך להתקין שסתום אל חזור על קו מקורות (עולה כמה עשרות שקלים - כמו לדוד מים)

אבל יש אפשרות שניה: בבית שבניתי מיקמתי ברז ניל המחובר למקורות בצד אחד של הניאגרה ואת ברז הניל (המיועד) למים אפורים שמתי בצד השני. עוד לא השלמתי את המערכת בבית הנוכחי אבל בקרוב אוסיף עוד מצוף ואחבר אותו לקו המים האפורים (הרי בכל מיכל הדחה יש פתח בכל צד). כך מתבצעת הפרדה (רק צריך לדאוג שהמצופים יכוונו כך שהמים במיכל לא יגיעו לגובה כניסת המים).

במחשבה שלי, ברז המים השפירים יהיה פתוח טיפה וברז המים האפורים פתוח לרווחה כך שרוב המים (תשעים ומשהו אחוז) יהיו אפורים אך אם נגמרו המים אז המיכל יתמלא (לאט) ע"י המים השפירים בלי צורך לפתוח ולסגור ברזים או להוסיף מערכת מילוי מים שפירים למאגר המים האפורים.

מבחינה כספית הפתרון שלי קצת יותר זול אבל זה לא משמעותי. דאגתי שמערכת מילוי מים שפירים למאגר המים האפורים, אם היא רחוקה מהעין (עליית גג, או גג) אם קורה משהו והיא נתקעת יעברו ימים במקרה הטוב עד שאדע והרבה מים או נזק מים יכול להיגרם.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 07 מרץ 2013,14:04

תמיר אילן כתב:..בקרוב אוסיף עוד מצוף ואחבר אותו לקו המים האפורים

איך ניתן להוסיף עוד מצוף לניאגרה? להסתפק במנוף ש'יישען' על המצוף הראשון ?

תמיר אילן כתב:במחשבה שלי, ברז המים השפירים יהיה פתוח טיפה וברז המים האפורים פתוח לרווחה כך שרוב המים (תשעים ומשהו אחוז) יהיו אפורים אך אם נגמרו המים אז המיכל יתמלא (לאט) ע"י המים השפירים בלי צורך לפתוח ולסגור ברזים או להוסיף מערכת מילוי מים שפירים למאגר המים האפורים.

רעיון מעולה ! :y:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ערן צנציפר » 07 מרץ 2013,14:04

תמיר אילן כתב: אבל אם רוצים 100% אז צריך להתקין שסתום אל חזור על קו מקורות

ואם הוא מתקלקל? בוא רק לשם הדיון נניח שהוא התקלקל. אין לך דרך לדעת שאתה שותה את הקפה שלך עם שניים סוכר ומים אפורים. :puke:

תמיר אילן כתב: אבל יש אפשרות שניה: בבית שבניתי מיקמתי ברז ניל המחובר למקורות בצד אחד של הניאגרה ואת ברז הניל (המיועד) למים אפורים שמתי בצד השני. עוד לא השלמתי את המערכת בבית הנוכחי אבל בקרוב אוסיף עוד מצוף ואחבר אותו לקו המים האפורים (הרי בכל מיכל הדחה יש פתח בכל צד). כך מתבצעת הפרדה (רק צריך לדאוג שהמצופים יכוונו כך שהמים במיכל לא יגיעו לגובה כניסת המים).

זה באמת פתרון מושלם עבור מיכל הדחה סטנדרטי... השאלה היא איך אתה מתמודד עם מיכלי הדחה סמויים (שנכנסים להיות כמשהו סטנדרטי היום בבניינים)? למיכלים אלה ראיתי חיבור אחד למצוף (בניגוד למיכלי הדחה רגילים בעלי שתי נקודות כניסה אפשריות).

אני מצרף פה סקיצה של מיכל אגירת מים אפורים מטופלים לשימוש בניאגרות (כשאני אומר מטופלים אני מתכוון לאחר טיפול באמצעות סינון מוצקים, הפרדת שומנים ואגן ירוק עם סירקולציה. ללא הכלרה). אשמח לשמוע את חוות דעתכם (מצורפת).

סקיצה למיכל מילוי ניאגרות.JPG
סקיצה למיכל מילוי ניאגרות.JPG (56.67 KiB) נצפה 2395 פעמים

בתמונה רואים מיכל שממוקם על הגג. בתחתית יציאה לניאגרות.
באמצע יש שני מצופי ניאגרות סטנדרטיים. התחתון עבור מים אפורים, העליון עבור מים שפירים.
בין שני המצופים האלה (בחצי הגובה) יש צינור ניקוז במקרה של תקלה/גלישה.
במצב זה תמיד לא יהיה שום סיכוי שבעולם שמים אפורים יגיעו למים השפירים. הניתוק הוא ניתוק אוויר ללא שום אביזרי ביניים.

במרכז המיכל מיקמתי צינור חלול עם מצוף בתוכו (מעין מאריך למצוף של המים השפירים). בצורה זו, כאשר המיכל ריק (ונניח ואין מים אפורים כרגע), שני הברזים פתוחים ומים שפירים מתחילים להיכנס ולמלא את המיכל. לאחר מספר ליטרים, המצוף המוארך דוחף את המצוף העליון וסוגראת המים השפירים לאחר שמולא קצת נפח לשימוש מיידי.

עכשיו נניח ויש גם מים אפורים, אז כל עוד יש מים אפורים במערכת, תמיד יהיה שימוש ב-100% מים אפורים. זה אף פעם לא יגיע למצב שהמצוף של המים השפירים יורד לגמרי (אלא אם כן מים אפורים נגמרו או שיש תקלה/נזילה).

מה דעתכם?
בברכה,

ערן צנציפר
ערן צנציפר
גנן חדש

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 08 מרץ 2013,14:04

תמיר, ערן ,טימברלי וראובן
ברצוני לחדד את נושא חיבור כלאיים של מיים שפירים ומיים אפורים
כמו שאמרו ערן וטימברלי חל איסור לבצע חיבור כלאיים
בין מיים שפירים לכל נוזל שאינו מיים שפירים(מיים אפורים,חומרי דישון וכו)
אלא אם הותקן מז"ח (מונע זרימה חוזרת)בין צנרת המיים השפירים למיים האפורים
או שיש מרווח אוויר של 40 ס"מ ביניהם.
רמת הבטיחות של מז"ח הינה 99% למעבר מיים אפורים למיים השפירים.
רמת הבטיחות של אל חוזר 60-70 אחוז.

תמיר לגבי חיבור שני מצופים במיכל הניאגרה
אחד למיים אפורים והשני למיים שפירים
כששניהם פתוחים (השפירים פחות מהמיים האפורים)
זהוא חיבור כלאיים במלוא מובן המילה
והסכנה בו גדולה מאוד.
כשיש מקרה של הפסקת מיים ממקורות
נוצרת בצנרת המיים השפירים תת לחץ (ואקום)
עקב זרימת מיים הפוכה אל הנקודות הנמוכות בצנרת מי מקורות.

במצב שכזה המצוף של המיים השפירים שלך שפתוח אומנם מעט
שואב לתוכו ואל צנרת המיים השפירים של ביתך
את המיים שבמיכל ההדחה שלך
שרובו הינם מיים אפורים.
כך יוצא שבקפה הראשון של הבוקר יש מצב
שאתה שותה קפה (מיים)אפור במקום שחור :lol: .

ערן אצלי אין מיכל אגירה על הגג
אצלי יש משאבת לחץ עם בקר לחץ
כך שבכל פעם שמישהו מוריד מיים באסלה
הלחץ בצנרת יורד והמשאבה נכנסת לעבודה.
כשהניאגרה מלאה והלחץ בצנרת עולה
המשאבה מפסיקה להזרים מיים.

לגבי מיכל האגירה שהצגת באיור
1.ממליץ לשים מסנן עמיעד בצינור יציאת המיים לניאגרות
על מנת למנוע סתימות במצוף

2. את צינור העודפים במיכל להזרים להשקיית דשא או עצים
ולא לביוב .
כל זה בהנחה והמיים עברו טיהור וסינון ביולוגי.

מעבר לכך המיכל בנוי נכון .

לגבי מחסור מיים במיכלי הטיהור
אין אצלי בעיה כזו
מאחר ואני מטהר מי מקלחות וכיורים,מי מכונת כביסה ומי מזגנים
כך שהכמות הנאגרת עולה על הכמות הנצרכת לניאגרות.

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ערן צנציפר » 08 מרץ 2013,14:04

שלומי קאפח כתב:אצלי יש משאבת לחץ עם בקר לחץ

אכן נשמע אידיאלי...
מה עלות של משאבה כזו (כמו שאצלך. אני יודע שזה תלוי בספיקה ובעומד הנדרשים אך אני רוצה לדעת סדרי גודל)?
היכן היא ממוקמת? בגובה הקרקע? או על הגג? האם היא ממוקמת מעל מיכל האגירה (משאבה עם יכולת שאיבה) או בתוך מיכל האגירה (משאבה דוחפת/טבולה)?
והשאלה הכי חשובה - מה אורך החיים? כמה הפעלות? MTBF?

מעניין אותי מה יקר יותר:

משאבה כזו כמו שאצלך (כשאתה מגלם את קצב התקלות שלה במחיר) או מיכל + שני מצופים + חיבורי צנרת + פילטר שציינת?
(אני מזניח את הכנת התשתית והעבודה - את זה אני מתכנן לעשות בעצמי כמובן לא משנה באיזו מערכת אני בוחר).

רק לשם המשחק המחשבתי - נניח ובאמת נגמרת הכמות (כמות כביסות ומקלחות מועטה)... ונוצר מצב שהמיכל ריק והמשאבה דוחפת אוויר. איך לדעתך אפשר לפתור את זה עם הזנת מים?
באותה שיטה כמו שציינתי עם המיכל למעלה (מצוף ארוך מהתחתית שדואג שתמיד יהיה X ליטרים במיכל לא משנה באיזו תלות)?
בברכה,

ערן צנציפר
ערן צנציפר
גנן חדש

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 09 מרץ 2013,14:04

ערן צנציפר כתב:
שלומי קאפח כתב:אצלי יש משאבת לחץ עם בקר לחץ

אכן נשמע אידיאלי...
מה עלות של משאבה כזו (כמו שאצלך. אני יודע שזה תלוי בספיקה ובעומד הנדרשים אך אני רוצה לדעת סדרי גודל)?
היכן היא ממוקמת? בגובה הקרקע? או על הגג? האם היא ממוקמת מעל מיכל האגירה (משאבה עם יכולת שאיבה) או בתוך מיכל האגירה (משאבה דוחפת/טבולה)?
?

עלות משאבה כזו 1 כס עם בקר לחץ כ 1500 שח
המשאבה ממוקמת על הקרקע קרוב למיכלי האגירה.
המשאבה היא משאבת סחרור ולא משאבת יניקה
מה שאומר שהמיים חייבים להגיע אל המשאבה בגרויטציה.

ערן צנציפר כתב:והשאלה הכי חשובה - מה אורך החיים? כמה הפעלות? MTBF?

הלואי והייתי יודע מה אורך חייה של המשאבה
זה תלוי בכל כך הרבה משתנים (מס הפעלות ,גובה הרמה של המיים,איכות המיים המגיעם אל המשאבה ו,איכות המיסבים והצירים של המשאבה ועוד הרבה משתנים)
אצלי היא כרגע עובדת כשנה וחודשיים ללא תקלות
יש לה הגנת מנוע על ידי מפסק זרימה.באם אין זרימה המשאבה מפסיקה לעבוד.

אני מפעיל את המשאבה למילוי ניאגרות ,השקיה,שטיפת חצרות ומכוניות. כ 30 הפעלות ביום.

ערן צנציפר כתב:מעניין אותי מה יקר יותר:

משאבה כזו כמו שאצלך (כשאתה מגלם את קצב התקלות שלה במחיר) או מיכל + שני מצופים + חיבורי צנרת + פילטר שציינת?
(אני מזניח את הכנת התשתית והעבודה - את זה אני מתכנן לעשות בעצמי כמובן לא משנה באיזו מערכת אני בוחר).

התשובה חד משמעית משאבה כמו שאצלי יקרה יותר

ערן צנציפר כתב:
רק לשם המשחק המחשבתי - נניח ובאמת נגמרת הכמות (כמות כביסות ומקלחות מועטה)... ונוצר מצב שהמיכל ריק והמשאבה דוחפת אוויר. איך לדעתך אפשר לפתור את זה עם הזנת מים?
באותה שיטה כמו שציינתי עם המיכל למעלה (מצוף ארוך מהתחתית שדואג שתמיד יהיה . ליטרים במיכל לא משנה באיזו תלות)?

השיטה עם המצוף הארוך פותרת בצורה יעילה וחסכונית ביותר
את נושא חוסר מיים במיכל.
חשוב מאוד לקצר את הצינור היוצא מתחתית המצוף העליון
כך שלא יהיה מגע (ובכך חיבור כלאיים)בינו ובין המיים האפורים.
כמו שלמדנו להשאיר מרווח אוויר .

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ערן צנציפר » 09 מרץ 2013,14:04

מצויין! עכשיו הכל הרבה יותר ברור.

שלומי קאפח כתב: המשאבה ממוקמת על הקרקע קרוב למיכלי האגירה.
המשאבה היא משאבת סחרור ולא משאבת יניקה
מה שאומר שהמיים חייבים להגיע אל המשאבה בגרויטציה.

ממה שהבנתי מיכל האגירה הסופיים שלך אינם טמונים בקרקע. נכון?
נניח ואני כן רוצה לטמון בקרקע מיכל אגירה של קוב מים שטופלו אחרי האגן הירוק. זה אומר שאני צריך לבצע חפירה נוספת ולטמון את המשאבה בגובה התחתית של המיכל (כלומר 1 מ' לעומק)?

שלומי קאפח כתב: אני מפעיל את המשאבה למילוי ניאגרות ,השקיה,שטיפת חצרות ומכוניות. כ 30 הפעלות ביום.

במקור התכוונתי להשתמש בשתי משאבות: אחת סחרור עם בקר לחץ לסחרור (בשביל לחבר אותה למיכל בגג) ואחת משאבת מצוף להשקייה.

אחרי ההסבר שלך אני שוקל באמת להשתמש במשאבת סחרור אחת (טובה ואיכותית) לביצוע כל הפעולות שציינת. נשמע לי הכי הגיוני. בכל פעם שיש בקו הצנרת נפילת לחץ (בגלל הורדת מים בניאגרה, פתיחת טפטפות וממטרות, פתיחת צינור שטיפה ועוד) המשאבה נכנסת לפעולה לפי צורך.

זה גם מייתר לי את מיכל הביניים על הגג עם כל מנגנון המצופים שחשבתי עליו. אני יכול פשוט לבקש מקבלן האינסטלציה שבונה לי את הבית שיארגן בגג הבית צינור עם ברז שאליו אני מחבר את אחד הצינורות שיוצא ממשאבת הסחרור.

במצב של תקלה במשאבה, אני אמקם ברז מים שפירים בצמוד למשאבה ופשוט אנתק את הצינור (שמתחבר לברז שבגג) מהמשאבה אל ברז המים השפירים וכך לא תהיה בעיה של מילוי מיכלי ההדחה. כך אני שומר על ניתוק אוויר באופן וודאי.
בברכה,

ערן צנציפר
ערן צנציפר
גנן חדש

הודעהעל ידי תמיר אילן » 10 מרץ 2013,14:04

שלומי,
לגבי הפתרון של שני מצופים בניאגרה:

כשגובה המים עולה מעל גובה מסוים המצופים סוגרים את הפתחים. אם נכוון את המצוף של המים השפירים לסגור לפני המצוף של המים האפורים אז הסיכוי לקפה אפור מאד נמוך (שילוב של הפסקת מים + מצוף פגום).

בנוסף, בכל ניאגרה יש צינור ניקוז כך שאם גובה המים מגיע אליו (למשל, בגלל תקלה במצוף שלא מפסיק את כניסת המים למיכל) המים מתנקזים לאסלה.
כמדומני שגובה הצינור הזה נמוך מכניסת המים של המצופים (ואם לא אז ניתן לקצר אותו כדי שזה אכן יהיה המצב).
לכן, גם אם אין 40 ס"מ מרווח אויר, לא נראה לי מצב שבו מים אפורים יכנסו לצינור של המים השפירים.
למהדרין, אפשר להוסיף מז"ח לקו המים השפירים (אך אז כמובן העלות מוכפלת).

הפתרון שלך עם משאבה ופרזוסטאט הוא כנראההפתרון היעיל והבטוח ביותר אך גם היקר ביותר. למי שאין משאבה כזאת "זמינה" ההחזר על העלות יהיה כ-3 שנים (למשפחה של 5 נפשות כשהמים עולים 8 ש"ח לקוב) ... :(
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־41 אורחים